Jump to content


Fotografije

TOUR DE FRANCE 2021


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
207 odgovora na ovu temu

#81 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 15 July 2021 - 09:03 PM

Mislim da je Pogačar imao 28 pozadi, ako me sećanje dobro služi da je u jednom momentu Radomir to i rekao.

(a i sa onolikom snagom u brdu sve više od toga bi bilo okretanje u prazno)


  • 0

#82 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 July 2021 - 09:11 PM

Koliku prosecnu brzinu mozes ti da napravis na nekoj turi od 100 km? Relativno ravnoj bez nekih vecih brda.

Ne vozim na proseke to ne gledam jer ne pokazuje ništa i zavisi od milion stvari.

Ali daj mi onakav peloton ispred sebe na ravnom i ispod 40 neće biti.


  • 0

#83 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 15 July 2021 - 09:12 PM

Ja  sa skoro 6 decenija u dupetu  blizu 30  sa 700-800 visinca na 100km.Pušim od 18-te. Kad nas vozi 3-4 ide to još par km gore.Tako da ne pretjerujete. I šta je čudno što momci od 20-25 god voze 45 na vrhunskim bajkovima i sa vrhunskom opremom.


  • 2

#84 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 15 July 2021 - 09:18 PM

Ne vozim na proseke to ne gledam jer ne pokazuje ništa i zavisi od milion stvari.

Ali daj mi onakav peloton ispred sebe na ravnom i ispod 40 neće biti.

 

 Ma pusti peleton, kolko ti mozes sam da ides.

 

Dok sam imao drumasa do pre 7 godina, max sto sam mogao da napravim na relaciji Kragujevac-Kraljevo i nazad, nekih 100km, bilo je 32 prosek. Mislim da nije lose za nekog ko je tada imao blizu 50 godina. Pa me zanima kolko ovde medju nama moze neko da napravi najveci prosek, da vidimo koliko smo losiji od njh.

 

 Verujem da svako od njh mogao da napravi oko 50 na toj deonici, sto opet ispada 4x jace nego ja. Po onom gore kalkulatoru ispada da sam pravio prosecno 150 W, sto je smesno spram njih. Oni bi za 50 prosek, pravili oko 600 W


  • 0

#85 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 15 July 2021 - 09:27 PM

Ne mogu ni oni  da guraju 600W duže.Onaj Ganna je na Giru dobio TT sa 58 na sat a imao je nekih 500 i kusur.A tip je baš krupan i jak.


  • 0

#86 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 15 July 2021 - 09:29 PM

Ne mogu ni oni  da guraju 600W duže.Onaj Ganna je na Giru dobio TT sa 58 na sat a imao je nekih 500 i kusur.A tip je baš krupan i jak.

 

Pa dobro to je ok, slaze sa onim kalkulatorom. Naravno nije on bas 100 % tacan, ali je tu negde.

Smesni su mojih bednih 150 W, a hteo sam da se userem od muke koliko sam zapinjao.


  • 0

#87 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 15 July 2021 - 09:31 PM


.


  • 0

#88 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 July 2021 - 09:32 PM

O bože vi ovde teoretišete i matematišete kalkulatorima "ko je 4x jači" i šta uopšte to znači.. a postoje egzaktni podaci i powermetri


  • 0

#89 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 15 July 2021 - 09:35 PM

32 km/h je ozbiljan prosek na 100km. Spada u red profi amatera :)
  • 0

#90 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 15 July 2021 - 09:36 PM

O bože vi ovde teoretišete i matematišete kalkulatorima "ko je 4x jači" i šta uopšte to znači.. a postoje egzaktni podaci i powermetri

 

Pa ne mozemo svi da imamo powermetre. A egzaktni su podaci valjda da sam za to vreme prevezao toliko, a oni mogu onoliko. Kalkulator nam sluzi da nam priblizno docara razliku u snazi. sto te to nervira?


  • 0

#91 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 15 July 2021 - 09:40 PM

32 km/h je ozbiljan prosek na 100km. Spada u red profi amatera :)

 

Pa kolko vozim i nije nesto. Sad u nedelju sretnem devojku koja trenira drumski biciklizam, medju prvih tri je u Srbiji. Zajedno smo isli do Kg, i kad je doslo brdo, nisam mogao da je drzim, otisla mi je. Tesila me je, u pa ti si dobar, a ja se mislim , gde dobar kad si me ko slinu otresla.


  • 0

#92 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 July 2021 - 09:52 PM

Pa kako onda znaš da je 150w to što piše na stravi mačku o rep.. A proseci su najnebitnija stvar u biciklizmu i zavise od gomile faktora.

I evo ja sumnjam da je samo 150w dovoljno za prosek 32 bez vetra iz mog skromnog iskustva, cenim da si morao stiskati osetno više. Bez powermetra ništa.

 

A da je egzaktno i da postoje tačni podaci mislio sam na profi vožnje, a i mnogo rekreativaca ima podatke o vatima, šta ima da izmišljamo naše kalkulatore da li smo 4x slabiji kada oni imaju okačenu tačnu snagu. Neko je i napisao da je bilo valjda 250W prosek na etapi. Ovo pominjanje suludih cifri 500-600 w nema nikakvog smisla i veze, etape se voze satima a taj time trial na Giru je bio samo 30 minuta, i tu se ide pun gas do granice mogućnosti a na etapi se itekako mnogo čuva u zavetrini i na spustu u krivinama ide koliko teren dozvoljava a ne gazi se cela trka kao da je beg.. zato i rekoh babe i žabe, i čudno mi je da se ljuidi snebivaju na prosek od 36 na etapi, Smasher se isprepada kad vidi 4500 visinca :D kao je velika razlika da li je 3000 ili 4500 visinca kad oni uzbrdo idu 20 a nizbrdo 70 naravno da će prosek biti 36, moglo bi i brže ali etapa nije trka protiv vremena, da hoće da voze brže mogli bi i brže, joj kad ja moram to da objašnjavam..

Zato meni nema ništa za čuđenje kod tog proseka. Po ravnom u pelotonu ne stiskaju ni blizu i štede jako mnogo snage, možda mogu i da se nađu podaci o vatima i pulsu, samo mene to ne interesuje i ne pratim.


  • 1

#93 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 15 July 2021 - 09:58 PM

Njima visina i nije problem.Em su jaki na brdu jer nemaju po sto kila a i to nadoknade na spustu.Imaju 2 čiste trake i ne moraju da paze da ih pokupi neki šleper.Da ne govorimo da su im putevi uglavnom bez rupa i ravni.


  • 0

#94 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 15 July 2021 - 10:00 PM

Pa kako onda znaš da je 150w to što piše na stravi mačku o rep.. A proseci su najnebitnija stvar u biciklizmu i zavise od gomile faktora.

I evo ja sumnjam da je samo 150w dovoljno za prosek 32 bez vetra iz mog skromnog iskustva, cenim da si morao stiskati osetno više. Bez powermetra ništa.

 

A da je egzaktno i da postoje tačni podaci mislio sam na profi vožnje, a i mnogo rekreativaca ima podatke o vatima, šta ima da izmišljamo naše kalkulatore da li smo 4x slabiji kada oni imaju okačenu tačnu snagu. Neko je i napisao da je bilo valjda 250W prosek na etapi. Ovo pominjanje suludih cifri 500-600 w nema nikakvog smisla i veze, etape se voze satima a taj time trial na Giru je bio samo 30 minuta, i tu se ide pun gas do granice mogućnosti a na etapi se itekako mnogo čuva u zavetrini i na spustu u krivinama ide koliko teren dozvoljava a ne gazi se cela trka kao da je beg.. zato i rekoh babe i žabe, i čudno mi je da se ljuidi snebivaju na prosek od 36 na etapi, Smasher se isprepada kad vidi 4500 visinca :D kao je velika razlika da li je 3000 ili 4500 visinca kad oni uzbrdo idu 20 a nizbrdo 70 naravno da će prosek biti 36, moglo bi i brže ali etapa nije trka protiv vremena, da hoće da voze brže mogli bi i brže, joj kad ja moram to da objašnjavam..

Zato meni nema ništa za čuđenje kod tog proseka. Po ravnom u pelotonu ne stiskaju ni blizu i štede jako mnogo snage, možda mogu i da se nađu podaci o vatima i pulsu, samo mene to ne interesuje i ne pratim.

 

 Pa ne znam tacno. Po ovome https://www.gribble....er_v_speed.html ispada tako. Ukuca se tezina vozaca i ostali podaci, i verujem da je to vrlo blizu podacima koje bi dao i powermetar.

 

 Za razliku od tebe meni je prosecna brzina izuzetno vazna. Posto cesto vozim istu turu ona mi pokaze u kakvoj sam formi, da l nazadujem ili napredujem. Po toj prosecnoj brzini vidim kolika je razlika voziti zimi ili leti. I jos dosta stvari. Po meni je to od najvaznijuh stvari i ona mi je uvek na satu u prvom planu. I to je jedina stvar po kojoj i mogu sebe da uporedim i sa samim sobom a i sa drugima.

 

Zato sam te i pitao koliko ti pravis prosecnu brzinu, jer si gore negde napisao da je moguce da su 4 x jaci od nas ako nam je 100 ftp. Mislio sam da znas.


  • 0

#95 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 15 July 2021 - 10:10 PM

I da, njima nije prosek 250 w na etapi nego na brdu. Na celoj etapi blizu 500 W.


  • 0

#96 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 July 2021 - 10:50 PM

E i ja trošim tastaturu bezveze, umesto kao svi da napustim forum, ili eventualno da samo čitam iz prikrajka radi zabave


  • 1

#97 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 16 July 2021 - 04:05 AM

I da, njima nije prosek 250 w na etapi nego na brdu. Na celoj etapi blizu 500 W.


Mohoricu je na jucerasnjoj etapi prosek 311W a max 1051W.Podatak sa Strave.
  • 0

#98 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 16 July 2021 - 04:27 AM

@Gadjan


Kad tebi prosek od 36 na 4500m visinca nije nešto wow, opet napominjem odvozaj ti jednu vožnju sa 4500m visine i neka ti prosek bude bar 27 i imaš od mene pivo do kraja života. :)

Iz nekih postova ovde opet vidim da se ustvari sama trka malo gleda a puno teoretiše. Nije etapa na TDF-u opuštena vožnjica od 200 km u grupi od 200 vozača ni u jednom momentu, daleko bilo. Niti se cela trka vozi u pelotonu, niti se peloton kida na zadnjih 20 km. Često se dešava cepanje formacije, formiranje manjih grupa od kojih one napred nameću jak tempo čak i u ranijim fazama trke, i ako ovi iza ne krenu da napadaju i stiskaju pedale na vreme, desi se ponekad da se napravi i razlika koje je nenadoknadiva bez obzira na to koliko se grupa begunaca napred potrošila, a često i obrnuto. Opet napominjem, nije trka ni blizu opuštencija i lelujanje u Pelotonu do cilja, ko god tako mislio u debeloj je zabludi. Ljudi se trkaju i uglavnom svi daju svoj maksimum ili su jako blizu maksimuma i granica izdržljivosti Nemojmo potcenjivati one koji to najbolje rade na svetu, pogotovo onda kad ni jednu trku uživo nismo videli a kamoli na jednoj makar amaterskoj trci učestvovali.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#99 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 16 July 2021 - 08:44 AM

@Gadjan


Kad tebi prosek od 36 na 4500m visinca nije nešto wow, opet napominjem odvozaj ti jednu vožnju sa 4500m visine i neka ti prosek bude bar 27 i imaš od mene pivo do kraja života. :)

Iz nekih postova ovde opet vidim da se ustvari sama trka malo gleda a puno teoretiše. Nije etapa na TDF-u opuštena vožnjica od 200 km u grupi od 200 vozača ni u jednom momentu, daleko bilo. Niti se cela trka vozi u pelotonu, niti se peloton kida na zadnjih 20 km. Često se dešava cepanje formacije, formiranje manjih grupa od kojih one napred nameću jak tempo čak i u ranijim fazama trke, i ako ovi iza ne krenu da napadaju i stiskaju pedale na vreme, desi se ponekad da se napravi i razlika koje je nenadoknadiva bez obzira na to koliko se grupa begunaca napred potrošila, a često i obrnuto. Opet napominjem, nije trka ni blizu opuštencija i lelujanje u Pelotonu do cilja, ko god tako mislio u debeloj je zabludi. Ljudi se trkaju i uglavnom svi daju svoj maksimum ili su jako blizu maksimuma i granica izdržljivosti Nemojmo potcenjivati one koji to najbolje rade na svetu, pogotovo onda kad ni jednu trku uživo nismo videli a kamoli na jednoj makar amaterskoj trci učestvovali.

 

   Slazem sa sa ovim od reci do reci. Kao da sam ja napisao.

 

Zato smo i otisli od teme, kao ima rekreativaca koji bi bili malo losiji da imaju peleton prazne puteve i sl. Ne znaju da ne bi mogli nikom od njih na tocku da budu ni 5 min. Dal neko zna sta je kad po ravnom oni voze preko 50? Ja sam iza kamiona isao pa da se ugusim i kratko vreme, a kamoli sam na celu. 

 

 A taj prosek od 36 na brdu je tek samo da se poklonimo. Pa ko od forumasa na voznji  od 200 km po ravnom napravi 36 prosek, ja cu prvi da mu se poklonim do zemlje.

I onda nije kao vazan prosek. A sta je vazno? To je sto se prvo po zavrsetku trke objavi kao podatak i to vazan podatak, gde se vidi kolko su isli jako, [pa se cak usporedjuje sa prethodnim godinama.

 Ima kao powermetar. Pa kolko rekreativaca to ima? jedan promil. Kolko takmicara koji kod nas voze, domacih? Isto smesan broj.

 

Zato sam i predlozio neka izbace ovde ljudi proseke i na koliko km. su ih ostvarili. Nece niko.


  • 0

#100 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 16 July 2021 - 09:00 AM

Na takvoj turi ni jedan rekreativac ne može da izgura ni 30 prosjek.Da može ne bi bio rekreativac.Drugo su ljudi koji se pomalo takmiče ili su to radili ranije.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika