Jump to content


Fotografije

Saveti za trening


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
160 odgovora na ovu temu

#101 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14617 posts

Postavljeno 09 February 2023 - 07:25 PM

Znam dovoljno da su vozacke trkacke cipele takve kakve jesu zbog skucenog prostora i da bi se bolje osetile pedale i koristile prsti/peta tehnike i slicno a volan ogibljenje i sasija automobila su odgovorni za "osecanje" puta. Jel' znas kakve cipele nose motorciklisti ili oni ne moraju da "osecaju" put?


  • 1

#102 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 09 February 2023 - 07:48 PM

Procitaj ona tri prikacena fajla iz mog prethodnog posta. Tamo ti lepo pise ako hoces da procitas.

   

Sad ovo sto iznosis, pa naravno da imaju vise namena, kao i biciklisticke. Ali ja nista ne lupam kako ti kazes, nego ti ne znas dovoljno. Ja sve sto kazem je tacno, a sada sto ti za to nisi cuo pa se iscudjavas je tvoj problem. Ali ti ne daje  za pravo da kazes da lupam., pa taman i da nisam u pravu.

Procitaj ona tri fajla i ne sramoti se vise.


  • 0

#103 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14617 posts

Postavljeno 09 February 2023 - 08:49 PM

Ja sve sto kazem je tacno...pa taman i da nisam u pravu.

Ovde je tvoj problem.


  • 3

#104 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 09 February 2023 - 08:55 PM

I dalje se sramotiš? Kad nemaš argumente, onda neku ovako bedastoću iznosiš?
Drž se ti yt, i linkuj sta si našao jer za drugo nisi.
I ne znam šta ti treba sve ovo, ali si se malo zajebao
  • 0

#105 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14617 posts

Postavljeno 09 February 2023 - 09:07 PM

(link)


  • 0

#106 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 09 February 2023 - 11:06 PM

Ovde je tvoj problem.

Kako covek moze da bude takvo dno,  dna kao sto si ti????

Uzeo si dve moje posebne recenice. Iz prve uzeo prvi deo, a iz druge isekao  deo koji ti svidja, i onda ovde prikazao kao moju jednu recenicu.

Ja sam napisao " Ali ti ne daje  za pravo da kazes da lupam., pa taman i da nisam u pravu.". a ti si samo isekao ovih par reci i istrgao iz konteksta.

 

Pa kako tolko mozes da padnes kao covek zbog povredjene sujete? Pa gore pise sta sam rekao.

 

Ali ove manipulacije tebi nisu strane. To te je  mhetlerovic upozorio u postu #88. Ti se time obilato sluzis.

Stvarno si dno sto postoji.


  • 0

#107 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14617 posts

Postavljeno 10 February 2023 - 12:27 AM

(link)


  • 0

#108 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3356 posts

Postavljeno 10 February 2023 - 10:15 AM

(link)

Шта ти мислиш да ова студија показује? 


  • 0

#109 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 February 2023 - 02:22 PM

Niko ovde ne dolazi da misli, samo da čita ili sluša šta drugi pišu ili kažu... i da se po***kara sa nekim. Samo dokaz da sam bio u pravu kada sam pre mnogo godina konstatovao da je sve u Srbiji kafana.

Ili je samo zima postala previše jak psihološki stres za bicikliste...
  • 2
The sea, the sea

#110 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3356 posts

Postavljeno 10 February 2023 - 03:20 PM

Niko ovde ne dolazi da misli, samo da čita ili sluša šta drugi pišu ili kažu... i da se po***kara sa nekim. Samo dokaz da sam bio u pravu kada sam pre mnogo godina konstatovao da je sve u Srbiji kafana.
Ili je samo zima postala previše jak psihološki stres za bicikliste...

Ово се зове класичан пример генерализације. Рећи ,,нико не долази" и ,,све је кафана" је нетачно. Тачно је да неко долази из разлога које си навео и да је доста тога у Србији постало кафана. А то је ипак разлика у односу на ,,нико" и ,,све", зар не?
  • 1

#111 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 February 2023 - 05:19 PM

Set vežbi za bicikliste (i šire), pogotovo za zimsku sezonu.
https://www.bicyclin...s-for-cyclists/


Imamo više stranica kafanskog natezanja, a niko nije komentarisao ovo što je vezano za temu.

Svaki put kad radim ove vežbe, imam upalu nekog novog mišića koji nisam znao da postoji. Jedva čekam proleće, taman da jenja prepucavanje ovde i da se stručnjaci bace na pedale, kad već neće da treniraju zimi :P
  • 2
The sea, the sea

#112 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 February 2023 - 05:21 PM

Ovde je cirkus postao, šta se piše i kako se izvlače zaključci. xD Ne samo sada i ova tema, već ceo ovaj forum već dugi niz godina ne liči na biciklistički.

Ja sam se prešaltao na bikeforums, slowtwitch i weightweenies forume, gde čak nije potrebno ništa ni pitati dovoljno je čitanje i search, sve se nađe, opširno, iz prve ruke, iz prakse, i od ljudi sa dosta iskustva. Ovde nemam motivacije išta i da pišem mrzi me. xD

 

 

Set vežbi za bicikliste (i šire), pogotovo za zimsku sezonu.

https://www.bicyclin...s-for-cyclists/

 

Nemoj da odudaraš od teme :D to ovde nikog ne zanima, zar ne vidiš da si ovde s tim u offtopiku :D ako pratiš poslednjih nekoliko strana.


  • 0

#113 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3356 posts

Postavljeno 10 February 2023 - 05:51 PM

Imamo više stranica kafanskog natezanja, a niko nije komentarisao ovo što je vezano za temu.
Svaki put kad radim ove vežbe, imam upalu nekog novog mišića koji nisam znao da postoji. Jedva čekam proleće, taman da jenja prepucavanje ovde i da se stručnjaci bace na pedale, kad već neće da treniraju zimi :P

Оно јесте, буде препуцавања, имаш поенту. Ко зна зашто неки пут оде на ту страну. Неко рече да и на страним форумума буде тога, не знам, нам да на форумма друге тематике такође буде свађе. Но...
Ја сам изнео нека своја размишљања о тренирању. Не тренирам, возим бицикл кад год ми временски услови дозвољавају, без планирања оптерећења, а основни мотив вожње бицикла ми није спортски већ друге природе. Неколико пута недељно потрошим десетак минута максимално на пар вежбица за леђа, евентуално нешто склекова и то је све. Ш
Жао ми је сваког минута који сам у младости, а и касније провео озбиљно и обимно тренирајући, иако немам неке последице (знам многе који имају) и сваком ко није професионалац или војно лице (и сродна занимања), препоручујем рекреацију, а одговарам од тренирања.
  • 1

#114 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 February 2023 - 06:07 PM

Pa ovo ti je rekreacija što svi radimo. A i treniranje često može da bude mnogo pametnije od zapinjanja na rekreaciji što je čest slučaj, i u kolektivnim sportovima i na bajsu. Jer ljudi koji treniraju obično to rade kontrolisano, sa planom, makar osluškujućii svoje telo ako ne prateći neki program. I imaju osnovnog znanja čitaju uče ili se konsultuju sa trenerima. Tu se obično ne preteruje, barem ne bi trebalo.


  • 1

#115 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3356 posts

Postavljeno 10 February 2023 - 06:20 PM

Има смисла то што кажеш. Под рекреацијом подразумевам умерене активности и у складу са познавањем сопственх могућности и стања организма. Нема смисла сад да спомињем да ће увек бити ликова који ће на малом фудбалу са 130 кила да се искудају једном недељно или месечно и да среде колена, срце, леђа, све. Тренирање у режиму блиском професионалном спортисти (свакодневно или још више, са оптерећењима и циљем подизања моторичких способности на висок ниво) не видим као добро и нема ми нимало смисла без учешћа у таккичењима или због професионалних захтева (војска, полиција, итд) . Ако неко баш мора, ништа без тренера.
  • 1

#116 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 February 2023 - 06:25 PM

Pravo treniranje je zapravo daleko više kontinuitet, nego zapinjanje, koje je inače retko


  • 3

#117 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 11 February 2023 - 04:09 PM

Има смисла то што кажеш. Под рекреацијом подразумевам умерене активности и у складу са познавањем сопственх могућности и стања организма. Нема смисла сад да спомињем да ће увек бити ликова који ће на малом фудбалу са 130 кила да се искудају једном недељно или месечно и да среде колена, срце, леђа, све. Тренирање у режиму блиском професионалном спортисти (свакодневно или још више, са оптерећењима и циљем подизања моторичких способности на висок ниво) не видим као добро и нема ми нимало смисла без учешћа у таккичењима или због професионалних захтева (војска, полиција, итд) . Ако неко баш мора, ништа без тренера.

Treniranje sa 130kg u rezimu blisko profesionalnom sportisti???

 

To jednostavno nije moguce.

 

Ocigledno je licna percepcija sta je treniranje a sta rekreacija vrlo razlicita i individualna.

 

Niko ovde ne trenira profesionalno, gotovo svi voze rekretaivno.

 

I ne razumem to forsiranje pojma da neko treba da trenira iskljucivo ako se takmici...naravno da ne mora.

 

vecina ljudi koja trenira neki sport se apsolutno ne takmici niti ima takmicarske ambicije.
 


  • 3

#118 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3356 posts

Postavljeno 11 February 2023 - 09:17 PM

Treniranje sa 130kg u rezimu blisko profesionalnom sportisti???
 
To jednostavno nije moguce.
 
Ocigledno je licna percepcija sta je treniranje a sta rekreacija vrlo razlicita i individualna.
 
Niko ovde ne trenira profesionalno, gotovo svi voze rekretaivno.
 
I ne razumem to forsiranje pojma da neko treba da trenira iskljucivo ako se takmici...naravno da ne mora.
 
vecina ljudi koja trenira neki sport se apsolutno ne takmici niti ima takmicarske ambicije.

Ниси пазио на часу, то јест ниси пажљиво читао шта сам написао. Пример од 130 кила спада у део о рекреацији и опис сктивности некога ко не мари за сопствене могућности и стање организма у датом тренутку и на лош начин.
Тренирање је активност предузета за подизање психомоторичких способности на увек задати виши ниво у циљу постизања одређених резултата. Рекреација је нешто друго.
Ако си читао шта сам писао раније, видео би да нигде нисам тврдио да неко МОРА да се такмичи ако тренира, не мора наравно, то су личне ствари и афинитети. Оно што јесам тврдио је да не видим смисао ОЗБИЉНОГ тренирања (а тога има и међу бициклистима, а навео сам и свој лични пример из једног периода свог живота, дакле имам аргументе за своје размишљање) нагласивши то као лични став, не као императив који би неко други морао да прихвати. Да, не видим смисао тренирања без такмичења и спреман сам аргументовано да увек браним то своје мишљење, без наметања другом.
  • 1

#119 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 11 February 2023 - 09:31 PM

Ovde je ocigledno problem u reci "treniranje". 

Nekada je kod nas starijih generacija termin treniranje bio rezervisan, za nekoga ko je bio uclanjen u neki klub i onda trenirao fudbal, biciklizam, boks ili sl. Znaci bilo je vezano za takmicarski nacin vezbanja. Znaci imao si trenera, lekara itd.  Sve ostalo se smatralo rekreacijom.

 

Sada se to izmesalo, pa oni koji malo vise voze ili nesto slicno to zovu treniranjem, medutim to se nije nekada tako zvalo. 

Tako da cemo se tesko tu sloziti sta je sta.


  • 1

#120 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 11 February 2023 - 10:14 PM



... Да, не видим смисао тренирања без такмичења и спреман сам аргументовано да увек браним то своје мишљење, без наметања другом.


Možeš li da navedeš argumente i da ih obrazložiš.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika