Jump to content


Fotografije

Saveti za trening


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
160 odgovora na ovu temu

#81 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 08 February 2023 - 05:44 PM

Još kada vidim dobar, skup bicikl, a na njemu obične pedale, šljampare, stoje mu ko piletu gojzerice. Uffff sav se naježi.
  • 1

#82 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 08 February 2023 - 08:53 PM

criterium_bike-fdc5a67.jpg


  • 0

#83 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 February 2023 - 10:17 PM

Vozim zakopčan nekoliko godina i pre par meseci bicikl završi u servisu mesec dana. Iz nužde izvučem iz podruma neku krntiju od 20 godina, sa ravnim pedalama. Osećaj je bio kao da vozim tuđim nogama. Ne umem da namestim nogu, stalno se pomera... Nije to samo što možeš da povlačiš kad si zakopčan, to je sporedno jer se radi retko (ali značin kad treba). Poenta je što kad si zakopčan, naučiš da se pedale vrte u krug. Ranije sam samo pritiskao pedale, sad ih vrtim. A nije da sam nešto vežbao takav način vožnje...
Pao sam par puta dok se nisam navikao, ali to su stvarno bila naslanjanja, kao što neko napisa. Jedino je bio povređen ego. S druge strane, drugarica je uspela da iseče nogu na lančanik pri takvom padu, tako da može svašta da se desi, iako nije baš pravilo. Svakako vežbati iskopčavanje kod kuće u nekom uskom hodniku, pre izlaska na ulicu.
  • 0

#84 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 February 2023 - 06:51 AM

Pojedinci napraviše cirkus od SPD pedala. Ispade da smo se svi polomili dok smo naučili da vozimo sa njima.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#85 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 09 February 2023 - 07:10 AM

Pojedinci napraviše cirkus od SPD pedala. Ispade da smo se svi polomili dok smo naučili da vozimo sa njima.

Nisu pojedinci nego vi sami...

 

mhetlerovic    "Meni se desilo prvi put kada sam ih koristio"
chamade        "Ja jesam jednom i to posle 1,5 godine vožnje sa spd"
zare                "Pa ja sam 2 puta pao u mestu u dvorištu dok sam podešavao pločice i držao se za zid"
                       neko drugi "pao na spustu niz Kopaonik jer mu se na sprintu otkopčala pedala"
Smasher         "Ja sam ljosnuo sa pedalama 2 puta"
flocus              "Pao sam par puta dok se nisam navikao"

  • 5

#86 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 09 February 2023 - 07:21 AM

Haha! Dušan je ovde postavljen svima u inat, pravi čovek za kombinat! :)
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#87 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 09 February 2023 - 07:34 AM

Posle ovoga sigurno skače prodaja klasičnih pedala na sajtu i sad nek ni neko kaže da je to slučajno.
  • 1

#88 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 09 February 2023 - 09:17 AM

 

Nisu pojedinci nego vi sami...

 

mhetlerovic    "Meni se desilo prvi put kada sam ih koristio"
chamade        "Ja jesam jednom i to posle 1,5 godine vožnje sa spd"
zare                "Pa ja sam 2 puta pao u mestu u dvorištu dok sam podešavao pločice i držao se za zid"
                       neko drugi "pao na spustu niz Kopaonik jer mu se na sprintu otkopčala pedala"
Smasher         "Ja sam ljosnuo sa pedalama 2 puta"
flocus              "Pao sam par puta dok se nisam navikao"

 

 

Samo što si sve to izvukao van konteksta jer se svaka od tih rečenica nastavlja sa konstatacijom kako to uopšte i nije neki pad nego više komična situacija, niko nije prošao sa više od ogrebotine, ako govorimo o rekreativnim biciklistima koji su svi ovde. Što je u najmanju ruku nekorektno s tvoje strane, ako već troluješ gledaj da to bude makar kvalitetnije. 


  • 4

#89 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 09 February 2023 - 03:20 PM

A jel istina da je ebike najbolje voziti bez spd-a?
Neka iskustva?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#90 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 09 February 2023 - 03:46 PM

Ne znam sta to menja da se ne bi vozio SPD. Tih 25 km kada se iskljucuje asistencija, nije nikakva brzina.

Nemam el bajk, ali sam vozio vrhunski, naravno imao je SPD i ne mogu da zamislim da sam ga vozio bez.

 

Mislim ko je pre vozio i naucio na SPD sigurno ce nastaviti, a novi biciklisti koji nisu ni pre vozili,verovatno da nece ni na el, bajku.


  • 0

#91 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 09 February 2023 - 03:57 PM

Izvinjavam se na offtopicu ali kojih crnih 25km/h?

Prvo o čemu se kupac električnog bajsa raspita i pre nego što ga kupi jeste kako da skine blokadu brzine i kako da nabavi veću i jaču bateriju. :D
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#92 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 09 February 2023 - 04:01 PM

Ma ok, i ja planiram skorije da kupim el bajk. Pa neka nema blokadu, pa vozili smo i obicne bicikle na nizbrdicama 50-80 na sat, pa sam tek tada bio srecan sto su mi noge ukopcane. Ne vidim zasto se ne bi vozio SPD.


  • 0

#93 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 09 February 2023 - 04:05 PM

Paaa, vozio sam sa spd-om i ima onaj klang, klang zvuk kad se mota sa spd-om (kao kad nepravilnom tehnikom vrtiš pedale na običnom biciklu, kad ne idu kurble glatko, nego ono lupaš kurblama pri okretanju), mora da se vodi računa, kažu da toga nema, tj. manje je izraženo sa običnim pedalama i patikama.
Ne znam da li sam lepo objasnio, nadam se da kapirate o čemu pričam.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#94 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 09 February 2023 - 04:08 PM

Nisam razumeo, sta pravi taj zvuk. Ja kada sam ovu vozio, a duze sam vozio, par sati, to nisam primetio. Da ti bicikl ne krene brze od, rotacije nogu pa imas "prazan" hod nogu, ono kada kao okreces u prazno?


  • 0

#95 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 09 February 2023 - 04:20 PM

Sad si dopunio post, pa sam ukapirao. Pa da tebe muci ovo sta sam napisao;. Ti imas neko iskustvo u voznji. I naucio si da za neku brzinu, budes u nekom prenosu. Medjutim el bajk, brzo predje tu brzinu i ti si u isuvise lakom prenosu. To ce vremenom da se naviknes, da uvek vozis jednu ili dve brzine, tezu brzinu, nego sto mislis da treba. Jel tako?


  • 0

#96 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 09 February 2023 - 04:21 PM

A jel istina da je ebike najbolje voziti bez spd-a?

 

Nema potrebe da se vozi MTB ebike sa SPD, mada ih takmicari koriste. Nema potrebe jer snage uvek ima i ne treba ti cvrst djon obuce a kreces se po strmim terenima gde uvek ima situacija da ces morati da hodas pored bicikla ili da stanes zbog prepreke, kamena...


  • 0

#97 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 09 February 2023 - 04:39 PM

Snaga ti i te kako treba pogotovu kada se na teskom biciklu iskljuci asistencija na 25 km.  Motor koliko god da daje snagu ti uvek na tu snagu dodajes jos svoje, tako da reci da nema potrebe za snagom je ono ....

 

Drugo na trkackim kolima, takmicari voze tanku obucu i donekle tvrdu da bi osecali put. Na biciklu je to jos vise potrebno. Upravo jedna od velikih razlika izmedju MTB sprinterica je pored nesavitljivosti, povratna informacija o podlozi, Nema upijanja, kao sto ima debela ili obicna patika.

 

Da ne pricamo o mogucnosi da noga sklizne ili neka prepreka na putu. SPD je na svakom biciklu potreban. Ko to ne oseca, glupo je i pokusavati da mu se objasni.


  • 0

#98 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 09 February 2023 - 05:54 PM

Snage treba i da podignes 25 kila elektricnog bicikla... Uh kad krenete da lupetate svasta...ovo sa tankom obucom u kolima da bi osetili put :)


  • 0

#99 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 09 February 2023 - 06:08 PM

Sad si dopunio post, pa sam ukapirao. Pa da tebe muci ovo sta sam napisao;. Ti imas neko iskustvo u voznji. I naucio si da za neku brzinu, budes u nekom prenosu. Medjutim el bajk, brzo predje tu brzinu i ti si u isuvise lakom prenosu. To ce vremenom da se naviknes, da uvek vozis jednu ili dve brzine, tezu brzinu, nego sto mislis da treba. Jel tako?

Izgleda da je to u pitanju, brže se postigne visoka kadenca uz asistenciju motora, treba ranije šaltati, nemam pojma, uglavnom trebaće mi malo navikavanja.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#100 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 09 February 2023 - 07:12 PM

Snage treba i da podignes 25 kila elektricnog bicikla... Uh kad krenete da lupetate svasta...ovo sa tankom obucom u kolima da bi osetili put :)

Da decko, nego ti mnogo ne znas, a volis da se dupetas svuda. Iz tog istog razloga se rade i tvrda trkacka sedista. Da si seo nekada bilo na bicikl ili u trkacki auto ti bi razumeo. Ali nemas kada od  tolikog zevanja po YT.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika