Jump to content


Fotografije

Saveti za trening


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
160 odgovora na ovu temu

#41 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 07 February 2023 - 07:41 PM

@omega   "Kada ce nauka i statistika lako da dokazu..." oznacava moguci dogadjaj u buducnosti, za kojim do sada nije bilo potrebe jer su neke stvari ocigledne. :)
@chamade   Jeste, samo profi vozaci voze trke u kontrolisanim uslovima, u grupi bez saobracaja i zaustavljanja pa su mogucnosti pada prilikom zaustavljanja minimalne, sa druge strane rekreativac koji vozi sam i delom u urbanim sredinama i pored pasa lutalica, to je vec druga statistika :)
 

 
Na kraju krajeva, pedale na kopcanje se koriste da noga ne bi skliznula sa pedale kada se trkas, sprintujes sto koliko mi se cini nije slucaj kod trka u kojima ce Mica da ucestvuje... Njemu ce najvaznije biti da se dobro naspava i odmori pre trke, mozda cak da dodje dva tri dana ranije pre trke...

Ти си већ претпоставио исход научног истраживања на потпуно ненаучан начин. ,,Могући догаћај у будућности", ,,лако докажу" баш то што ти сад тврдиш? Колико логике има у твом претпостављању резултата могућег научног истраживања у будућности? Извини, али сад си шорнуо као Максим по дивизији :) осим ако ниси видовит, онда се ја извињавам.
  • 0

#42 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 07 February 2023 - 07:53 PM

Što se tiče treninga, pretraga na internetu je dostupna, a nije loša ideja ni otići do lokalnog kluba i obratiti se za pomoć. Svakako treba uvesti neku novinu sa vremena na vreme.

Тренирање према интернет претрази не мора баш да буде добра идеја. За самостално тренирање (не рекреација умереног типа) потребно је озбиљно познавање тренажних процеса, сопствених физиолошких особина и психо-моторичких способности и како прво применити на друго. Начи нешто на интернету па то без сопственог знања и искуства примењивати у озбиљном тренингу, може да испадне лише. Боља варијанта је тренинг под надзором тренера бар неко време док се не стекне шири увид у ствар и веће искуство.
  • 1

#43 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 07 February 2023 - 08:02 PM

Тренирање према интернет претрази не мора баш да буде добра идеја. За самостално тренирање (не рекреација уметеног типа) потребно је озбиљно познавање тренажних процеса, сопствених физиолошких особина и психо-моторичких способности и како прво применити на друго. Начи нешто на интернету па то без сопственог знања и искуства примењивати у озбиљном тренингу, може да испадне лише. Боља варијанта је тренинг под надзором тренера бар неки време док се не стекне шири увид у ствар и веће искуство.

 

Uz sve ovo sto si nabrojao, obavezne i redovne posete lekarima. I ako dodjes do te tacke zaludjenosti, vrlo je verovatno da ces posegnuti i za nekom vrstom hemije, manje ili vise dozvoljene i dobre za zdravlje .I onda se vracamo na pocetak, cemu sve to???


  • 1

#44 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 07 February 2023 - 08:19 PM

Колико логике има у твом претпостављању резултата могућег научног истраживања у будућности?

Uglavnom se naucna istrazivanja sprovode da bi se dokazale teorije... A posto je u ovom slucaju toliko ocigledan ishod rezultata onda nema ni potrebe za trosenjem para i vremena :)

 

Jeste li razmisljali zasto su prestali da voze ovakve pedale :) Da bi lakse izvadili stopalo.

s-l500.jpg


  • 0

#45 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 07 February 2023 - 08:21 PM

Uglavnom se naucna istrazivanja sprovode da bi se dokazale teorije... A posto je u ovom slucaju toliko ocigledan ishod rezultata onda nema ni potrebe za trosenjem para i vremena :)

Или оповргле доказивањем супротног :)
Ипак си видовит. Извињавам се.
  • 0

#46 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 07 February 2023 - 08:27 PM

Ne, dokazivanje suprotnog je u stvari dokazivanje alternativne teorije...

 

Smesno je kad neki koji su prestali da voze pedale na ukopcavanje zbog udobnosti i bezbednosti ubedjuju da su takve pedale udobne i bezbedne :)


  • 0

#47 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 February 2023 - 08:51 PM

Hvatamo zalet lagano.. a i napolju je minus i zabava može početi :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#48 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 February 2023 - 08:55 PM

Dok oni palamude (ponovo protiv treniranja i napredovanja, na sportskom forumu i na temi o savetima za treniranje n2:doh) neki redovno voze, napolju po minusu


  • 2

#49 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 07 February 2023 - 08:59 PM

Reci kada ces da nastupis na nekoj pro Tour trci da navijamo za tebe. 


  • 0

#50 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 February 2023 - 09:07 PM

Nisu pro tour trke jedino što postoji na svetu, ima mnogo nivoa između toga i kauča. Kao i u svakom sportu, milion nivoa ne samo ona šačica elitnih.

Po vama onda osim te šačice najelitnijih, ceo svet treba da batali sport, ili da se bave samo u granicama koje vi odredite, da se vozikaju lagano. Ni slučajno da se u bilo čemu u životu pomuče da budu bolji i napreduju.


  • 0

#51 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 February 2023 - 09:09 PM

Dok oni palamude (ponovo protiv treniranja i napredovanja, na sportskom forumu i na temi o savetima za treniranje n2:doh) neki redovno voze, napolju po minusu



Ja zimi na niže od 5C prelazim na pešadijski režim.. nije loše i dosta dobro se održi forma.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#52 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 07 February 2023 - 09:33 PM

Nisu pro tour trke jedino što postoji na svetu, ima mnogo nivoa između toga i kauča. Kao i u svakom sportu, milion nivoa ne samo ona šačica elitnih.

Po vama onda osim te šačice najelitnijih, ceo svet treba da batali sport, ili da se bave samo u granicama koje vi odredite, da se vozikaju lagano. Ni slučajno da se u bilo čemu u životu pomuče da budu bolji i napreduju.

Ne, ja sam prvi od onih koji dosta voze i imam verovatno na ovom forumu medju najvise kilometara u nogama kada bi se sabralo.

Medjutim imam ja dosta u svom okruzenju ljudi, koji su poceli dosta kasno da se bave biciklizmom ili kraj tridesetih ili pocetkom njihovih cetrdesetih i sada, kao nesto treniraju kao ludi i takmice se ne znam sa kim.

 

Danas ko god misli da moze da uradi na ma kom nivou takmicenja, nesto jeduci banane i barena jaja se vara.Svaki posteni trener ce vam reci da cete pre ili kasnije morati da pocnete da uzimate nesto, sto ne biste trebali.

Ako se bavis na tom kako kazes amaterskom nivou, pa tek tu gde nema kontrola  i ima dopinga kolko hoces.

 

I onda ti treniras provedes stotine sati na sedistu i dodje neki naspricani i otresete ko slinu.I, koja je poenta?

Poenta je voziti, ali se ne zaludjivati i nepotrebno trositi. Da si trebao do sada bi vec bio nesto u svetu biciklizma. Pocinje se veoma rano. Retki su slicajevi ko Roglic.


  • 2

#53 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 07 February 2023 - 09:52 PM

Nisu pro tour trke jedino što postoji na svetu, ima mnogo nivoa između toga i kauča. Kao i u svakom sportu, milion nivoa ne samo ona šačica elitnih.
Po vama onda osim te šačice najelitnijih, ceo svet treba da batali sport, ili da se bave samo u granicama koje vi odredite, da se vozikaju lagano. Ni slučajno da se u bilo čemu u životu pomuče da budu bolji i napreduju.

Нико није против напредовања, ни против тренирања, људи само износе различита виђења и аргументе у прилог томе. Лично стојим иза свог мишљења да нема превише смисла тренирати озбиљним интензитетом без учешћа у такмичењима. Не бих да улазим у личне мотивације, али као некадашњи спортиста могу с правом да говорим о томе. Озбиљан режим тренинга (поготово без надзора) може да остави последице по организам, нема задовољење мотива у виду резултата на такмичењима, повреда или животне околности услед којих дође до прекида тренинга врате све на почетак а труд и утрошено време не могу да се надокнаде, итд...
Могу ти навести два лична примера тренирања којима сам у једном надмашио нека своја физичка ограничења, а у другом нивоом кондиције и извођења вежби зачудио спортисте такмичаре у дисциплини у којој се ја нисам такмичио, а озбиљно сам се замислио на њихово питање зашто то уопште радим. Ускоро сам и сам дошао до закључка да озбиљни тренинзи немају смисла за аматера/рекреативца. Закључак да неко не жели да се помучи да би у било чему другом напредовао и био бољи, само јер не жели да се подреди озбиљним бициклистичким тренинзима јер му то нема смисла, није логички исправан.
  • 0

#54 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1363 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 February 2023 - 09:55 PM

Set vežbi za bicikliste (i šire), pogotovo za zimsku sezonu.

https://www.bicyclin...s-for-cyclists/
  • 1
The sea, the sea

#55 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 07 February 2023 - 09:57 PM

To za hemiju si definitivno u pravu. Jedan moj poznanik, vršnjak iz okoline Novog Sada je trenirao biciklizam kao klinac skoro desetak godina. Bio je i juniorski prvak Srbije a posle i potpisao nekakav profesionalni ugovor za neki tim u Grčkoj ako se ne varam. On je pričao kako se još pre petnaestak godina dok su bili maloletni klinci koristilo svašta od lekova (efedrin i tome slično) da se podigne nivo spreme i to i na običnim grupnim treninzima. Na trkama je već bilo pravilo i znalo se ko ima pristup ozbiljnijim hemijama ima šanse da osvoji trku.

To je bilo doduše tamo neke 2005/2006 godine ali čisto sumnjam da se išta promenilo oko toga u amaterskom i poluprofesionalnom biciklizmu. Nema tu nekih para pa ljude jednostavno boli uvo ko se čim i koliko roka. Ali da u biciklizmu na nižim nivoima ima upotrebe PED-a, tu nema sumnje...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#56 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 07 February 2023 - 09:59 PM

Gazdic Milovan jedan od nasih najboljih reprezetativaca tadasnje SFRJ mi je pricao. On je vozio mislim pocetkom osamdesetih. Vozili mnoge medjunarodne trke sirom sveta. Ali to nisu bile profesionalne trke. 

Prica mi on "ja u svlacionicu Francuza a njihov bicikista direktno u venu ubrizgava neku hranu, a mi jedemo banane". Ovi nasi nisu ni znali za doping, a ovi se uveliko rokali. Pa prica kada stanu da pisaju, ovi stranci pisaju sve nesto u boji. Tako da sve je suvisno pricati o takmicarskom biciklizmu.

Jedino za svoju dusu, jer je sve ostalo borba sa vetrenjacama. Ja vam ovo pisem sto dobro znam kakvo sranje vlada.


  • 0

#57 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 07 February 2023 - 10:10 PM

Па обични посетиоци теретане свашта користе. Поента? Више у бенчу? :)
  • 0

#58 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 07 February 2023 - 10:13 PM

Па обични посетиоци теретане свашта користе. Поента? Више у бенчу? :)

Upravo to, lecenje kompleksa. Krenu da voze nedeljom, grupica amatera, koja se cak ni ne takmice, pa i oni nesto uzimaju da budu jaci od Preice ili Mikice. Kompleksi su cudo.


  • 0

#59 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 07 February 2023 - 10:14 PM

Od cvekle se mokri crveno od EPO-a ne. Zanimljivo, zar ne?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#60 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 07 February 2023 - 10:19 PM

Od cvekle se mokri crveno od EPO-a ne. Zanimljivo, zar ne?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Vidim upoznat si sa problematikom, stari konzument?  :)  Salim se malo.

Poenta je da oni tada nisu imali svedski sto pa da su jeli razlicite stvari. Svi su dobijali iste dorucke , ruckove i vecere. Razlika u bojama je zbog necega sto se uzimalo tajno.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika