Jump to content


Fotografije

Помоћ при куповини бицикла


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
196 odgovora na ovu temu

#81 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 18 April 2020 - 06:59 PM

Od kad probah bolje rekoh sebi ili cu voziti sta treba ili peske :D
  • 0

#82 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 April 2020 - 07:01 PM

Mtb nije sigurno mozda treking,a ajde pokusaj tu istu da nadjes u prodaji

Ako će rekreativno da se vozika i taj od 130e trajaće mu dovoljno dugo. Uostalom on je naveo budžet od kog želi da odskoči nekih 20% i to je to. Pa ako mu nadjemo nešto do 150-160e za njega će biti ok. Možda je i bolje tako pa ako se kasnije navuče na ovu boles' nek skupi više para za nešto konkretno. 

Uostalom i ja sam nekad davno drljao čelični mtb sa krutom vilom težine oko 18-19kg pa evo, ništa mi nije falilo.


  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#83 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 April 2020 - 07:01 PM

Od kad probah bolje rekoh sebi ili cu voziti sta treba ili peske :D

 

Razumem i poštujem.

 

Meni je to "običnije" nekako bolje, lepše, bezbrižnije da tako kažem.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#84 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 18 April 2020 - 07:29 PM

Ako će rekreativno da se vozika i taj od 130e trajaće mu dovoljno dugo. Uostalom on je naveo budžet od kog želi da odskoči nekih 20% i to je to. Pa ako mu nadjemo nešto do 150-160e za njega će biti ok. Možda je i bolje tako pa ako se kasnije navuče na ovu boles' nek skupi više para za nešto konkretno. 
Uostalom i ja sam nekad davno drljao čelični mtb sa krutom vilom težine oko 18-19kg pa evo, ništa mi nije falilo.

Slazem se svi smo ,samo meni je zao sto nisam imao iskustva ili da mi neko kaze sta treba da kupim,bilo je usput povuci potegni mogao sam i ja bataliti voznju ali sreca pa mi je mnogo toga dobrog doneo napredak,nadam se da cu naci vremena do mora da odem ili po evropi malo da vozim
  • 0

#85 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 18 April 2020 - 07:30 PM

Razumem i poštujem.

Meni je to "običnije" nekako bolje, lepše, bezbrižnije da tako kažem.

Da ili kad kazu znam da mi nece ukrasti :D
  • 0

#86 broker975fx

broker975fx
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 April 2020 - 08:04 PM


  • 0

#87 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 April 2020 - 09:17 PM

Da ili kad kazu znam da mi nece ukrasti :D

 

To baška. Za gradski bajs svakako bitno - što ružniji i jeftiniji izgled.

 

Pričam o vožnji. Meni je i za šumske staze najlepše na običnom drumašu - bez diskova i amorta.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#88 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 19 April 2020 - 03:25 AM

Upravo ono što celo vreme pokušavam da kažem. "Boj ne bije svijetlo oružije, već ga bije srce u junaka"...ovo važi samo za nas totalne rekreativce koji od bicikla ne traže ništa previše.

 

Svaka čast profesionalcima i svima onima kojima je to "ušlo u krv" i kojima je to postalo deo svakodnevnog života.

 

 

 

Znaci ako "udje u krv'' podrazumeva se nesto CooL! i kao odmah profesionalac Eto ja vozim aktivno 6 god. i na pamet mi ne pada nesto skupo. Cak sta vise popravio sam MTB  Capriolo New Line, koji je aktivno vozen,pa kraden ,pa nadjen, pa bacen. I otkad ga vozim presao sam sa njime 40000 km, Njega vozim  dok ne otopli,i namerno vozim tezi bicikl, sa amortizerima  i prednjim i zadnjim, i sirokim gumama,jer tako najvise upija dzombe na putu, Govorio sam o tome,samo ima tu nekog kome to smeta,to nije uopste COOOOL!.I nemam nameru da ga menjam nikada.

 

Za 150E moze da se kupi itekako dobar bicikl. Moj savet je Slavenku-Uzdaj se u se i u svoje kljuse.


  • 2

#89 ficha007

ficha007
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 19 April 2020 - 06:06 AM

Ma meni samo nije jasno kako ne može da se shvati da postoje i ljudi kojima je bickl komad gvožđurije, automobil komad gvožđurije, lovačka puška komad gvožđurije...bez obzira koliko košta. Nismo svi entuzijasti i takmičari, ne gledamo na stvari istim.očima, nemamo svi iste prioritete u životu, niti iste finansije.

Dakle čovek se učlanio na forum, izneo svoje neko razmišljanje, rekao koliko može da odvoji para i to je to.

I sad umesto da.se čoveku pomogne u okvirima zadatih parametara njemu se predlažu duplo skuplje alternative, priča se o nekim vožnjama kroz šumu, bacanju bidona...ljudi nemojmo praviti više filozofiju od ovoga, potreban mu je bicikl.za svakodnevnu namenu kuća-posao-kuća i povremene nezahtevne izlete u prirodu. Ogromna većina nas je takva, samo je dakle pitanje finansija svakog od nas.

Par kolega se potrudilo da pomogne savetima, linkovima i komentarima na iste, ali me čudi stav nekih koji od starta kao.da pokušavaju da svojim "savetima" oteraju čoveka sa foruma pričama o polovnim biciklovima od 300 EuR.

Ja licno kada kupujem neku stvar kupujem.je da je koristim, a ne da je svako malo prodajem i kupujem drugu, pa tako i bicikl. Totalno sam neopterećen, nebitni su mi brendovi, delovi, meni je, kao i većini bitno da stvar koju uzmem vrši funkciju za koji je namenjena određeno vreme i nikada nisam kudio tuđi izbor jer ne znam njegove finansije, stanje, prioritete...

Hristos voskrese. Sretan Uskrs svima koji ga slave.

Sent from my SM-A202F using Tapatalk
  • 4

Чвртина вере, чистота душе, честитост живота.


#90 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 April 2020 - 06:20 AM

Ma meni samo nije jasno kako ne može da se shvati da postoje i ljudi kojima je bickl komad gvožđurije, automobil komad gvožđurije, lovačka puška komad gvožđurije...bez obzira koliko košta. Nismo svi entuzijasti i takmičari, ne gledamo na stvari istim.očima, nemamo svi iste prioritete u životu, niti iste finansije.

Dakle čovek se učlanio na forum, izneo svoje neko razmišljanje, rekao koliko može da odvoji para i to je to.

I sad umesto da.se čoveku pomogne u okvirima zadatih parametara njemu se predlažu duplo skuplje alternative, priča se o nekim vožnjama kroz šumu, bacanju bidona...ljudi nemojmo praviti više filozofiju od ovoga, potreban mu je bicikl.za svakodnevnu namenu kuća-posao-kuća i povremene nezahtevne izlete u prirodu. Ogromna većina nas je takva, samo je dakle pitanje finansija svakog od nas.

Par kolega se potrudilo da pomogne savetima, linkovima i komentarima na iste, ali me čudi stav nekih koji od starta kao.da pokušavaju da svojim "savetima" oteraju čoveka sa foruma pričama o polovnim biciklovima od 300 EuR.

Ja licno kada kupujem neku stvar kupujem.je da je koristim, a ne da je svako malo prodajem i kupujem drugu, pa tako i bicikl. Totalno sam neopterećen, nebitni su mi brendovi, delovi, meni je, kao i većini bitno da stvar koju uzmem vrši funkciju za koji je namenjena određeno vreme i nikada nisam kudio tuđi izbor jer ne znam njegove finansije, stanje, prioritete...

Hristos voskrese. Sretan Uskrs svima koji ga slave.

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

 

Za navedeni budžet teško može da se nađe dobar bicikl u ispravnom stanju (da ne traži ulaganja u kraćem roku). U smislu plaćeno/dobijeno, predlozi od 300+ evra jesu bolji. Možda i jeftiniji na duži rok (u zavisnosti od toga kakav bajs se uzme).

 

To je ono što ljudi objašnjavaju, tako sam barem ja to shvatio. I to je po meni isto OK.

 

Hoću bajs za 5 evra. Nema, izeš ga. Ako nađeš, biće 100% neispravan (ili baš sveže ukraden).


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#91 ficha007

ficha007
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 19 April 2020 - 06:37 AM

Apsolutno ima logike i u tome što govoriš, ali kao što rekoh...ne znam koliki je čiji budžet, kao i namere, prioriteti.

Sent from my SM-A202F using Tapatalk
  • 0

Чвртина вере, чистота душе, честитост живота.


#92 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 19 April 2020 - 07:19 AM

Za navedeni budžet teško može da se nađe dobar bicikl u ispravnom stanju (da ne traži ulaganja u kraćem roku). U smislu plaćeno/dobijeno, predlozi od 300+ evra jesu bolji. Možda i jeftiniji na duži rok (u zavisnosti od toga kakav bajs se uzme).

 

To je ono što ljudi objašnjavaju, tako sam barem ja to shvatio. I to je po meni isto OK.

 

Hoću bajs za 5 evra. Nema, izeš ga. Ako nađeš, biće 100% neispravan (ili baš sveže ukraden).

A za 300+ E nema ulaganja?Kako da ne.A da, ima ulaganja u duzem roku, Skuplji bicikl -vise ulaganja, zato sto zahteva i skuplje i kvalitetnije delove. A drugo ,otkud ja znam ko je preprodavac na forumu i navlaci na na svoju vodenicu.I nisu u pitanju 5E nego 130E i za te pare moze se lep bicikl kupiti. I u cemu mogu biti ulaganja. Pogon? Pa to moze biti i na biciklu od 500E.Jos ako ne vidis pa naprsnut ram ,da covek pukne od muke. Prema tome apsolutno nisi u pravu,cena ne odredjuje koliko je polovan bicikl  uzet sa Cikloberze ispravan,jer ako je jeftin u nekom kvalitetu,moze da bude ili sa falinkom ili kraden.

 

Eto moj sin kupio sa Cikloberze  treking ,prodavac ga hvalio ,poslat postom, prednji amortizeri blokirani delimicno,znaci udaren. I bez brzinometra, a bio je na slici,zove prodavca,on kaze da je dostavna sluzba izgubila,poslace drugi ,sto je i uradio,jos kaze da ga hvali na Cikloberzi,koji je to obraz? A kao drugi su posteni?Ta mante me ljudi divana.Sta god da kupis sa cikloberze bices zaheban samo je pitanje kakva je tolerancija kupca. Napr. uopste se ne pominju slike bicikala ,pa ko se i malo razume ,vidi se da su obradjene  tako da se pojacava kontrast,jer tako bicikl puno lepse izgleda.

 

Eto i moj slucaj. Kada sam kupovao rekumbent,pitam prodavca da li je ram AL. ili Fe. kaze Al. Ok. Ali Mireku nije tesko da sa sobom ponese magnet. Dodjem probam,kaze prodavac ,ne znam sta mi je bilo da kazem  Al. Oborim ja cenu 10E . ali u principu vise volim Fe (da je znao?). Ali sta mu treba da me laze?


  • 0

#93 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 April 2020 - 07:31 AM

Zavisi od toga kakav se bicikl uzme.

Jednostavniji "koncept" - bez amorta, diskova, i previše brzina, ali sa kvalitetnim komponentama i u dobrom stanju, tražiće manje ulaganja.

Dok veoma jeftini bajsevi često, gotovo po pravilu, budu sa lošim komponentama (npr. loše kočnice, koje se često razdese, a i podešene ne koče baš sjajno), a i traže dosta ulaganja u samom startu (lanac koji je pohaban i ubrzo počne preskakati, oštećeni ležajevi koji dobiju, ili već imaju luft i sl.).

 

Ko uzima bajs za do radnje, kad dođe sa takvim, obično savetujem da se vozi dok se deo skroz ne pohaba, pa da se onda menja - jedno po jedno, kako otkazuje.

Ko želi da takav bajs vozi češće i više - tipa 100 km po Fruškoj u danu i sl, onda je jedino rešenje za izbegavanje kvarova na putu zamena većg broja delova odmah u startu, što zna da izađe dosta. 

 

Pisao sam o tome u članku "Jeftini polovni bicikli iz Nemačke"

 

To je barem moje mišljenje, na osnovu mog iskustva. Različiti ljudi imaju različita iskustva, pa samim tim i mišljenja.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#94 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 19 April 2020 - 07:47 AM

Jedno je sigurno, za rasne bicikle i delovi su puno skuplji.


  • 0

#95 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 April 2020 - 07:50 AM

Jedno je sigurno, za rasne bicikle i delovi su puno skuplji.

 

Zavisi šta pod "rasni" podrazumevaš.

 

Lanci i kasete koštaju uglavnom spram broja brzina (što više, to su skuplji). Na kvalitetnu nablu se može staviti i 8 i 10 brzina.

Isto važi i za dobre felne, dobre žbice, dobar ram, kočnice - pakne koštaju isto i za dobre i za loše kočione čeljusti.

 

Tako da nije baš jednoznačno - zavisi od toga kakav je "koncept" bicikla.

 

Da ne kažem što 300 evra za polovni bicikl jeste jeftino, po današnjim odnosima cena. To što smo mi beda i sirotinja pa nam je i 100 evra skupo je naš problem. Ali to ne menja činjenice.


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#96 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 19 April 2020 - 08:08 AM

Mislim da se postavljac teme smorio. Po meni je najbolje reci stvari konkretno. Na primer : Taj, taj, taj bajs mogu da prodju, ovaj, ovaj, ovaj ne mogu da prodju. Ili za te pare imas bicikl ili nemas bicikl.

Da je naci adekvatan bajs tesko - jeste. Svi imamo razlicite ukuse, budzete, iz razlicitih smo mesta, razlicitih shvatanja, cak ne vozimo ni iste tipove bicikala.

Za 100-150 evra je definitivno moguce kupiti bicikl. Znam zato sto sam vozio drumsku celicanu iz 80ih godina. 2x7, cak je bio izuzetno ocuvan. No da je imao "50 kila, imao je".

Pa eto ja mesecima trazim bajs za 600e, pa nisam nasao. Mislim da ce glavni problem postavljac teme imati sa - svercerima. Svako tu gleda da zaradi. Da ne vredi, ne bi svako drugi na berzi prodavao hrpu delova i bicikala.

A i kad naletis na nesto - rastuzis se. Npr ne valja velicina, cak nije ni naznacena dobra velicina, udaran bajs, oljustene prednje i zadnje vilje, poluispravna samaraljka. Zatim neko gore je naveo ulepsavanje slika i to je istina ! Licno sam video 4 komada.

Taman nadjem nesto da mi se dopada. Na primer ovaj BTWIN Triban 520 mi je prelep ram, ali covek ga (samo kazem) rasklopio, prodaje bez grupe, a da ja narucujem odvojeno grupu, odvojeno ram, pa da to nosim na nevidjeno u servis - nije to za svakoga.

A moze da prodje i bezazleno (kao prosli drumas i treking). Po meni je korisnije da ljudi predloze bicikle ili da na vec predlozene daju predlog da li oni vrede te pare ili ne, nego da pricamo o cenovnim rangovima. Pa ja ne mogu da nadjem nista krsteno do 600e. Sad moram da dizem jos 100-200 gore, samo da bih nasao velicinu rama u vec siromasnoj ponudi.

Srecom postavljac teme trazi sasvim drugi bajk, a drugih bajkova ima na cikloberzi koliko volis (izgleda u Srbiji drumasi su avanturizam). Te verujem da se moze naci. A stavise ja bih mu preporucio cenkanje. Skidaju ljudi i 100e dole - onaj ko zeli da proda. Oni sto zele da zarade (takvi su apsolutna vecina) drze sumanute cene za bajsove koje kupuju na kilo iz uvoza.

Slobodno ti gledaj bicikle i do 200-250e i spustaj cenu dole. Pa gledam jedan iz zezanja Stevens od 550e. Pa lik prodao identican u dlaku u Hrvatskoj za 390e. Ja iz ciste dosade kontaktiram lika u Hrvatskoj, kaze bajsevi isti jaje jajetu. Jedan trazi 390e, drugi 550.

Tako da cene su sarolike. Tebi je, verujem kao i meni najveci problem da za odredjen novac dobijes odredjenu vrednost. Ako nista drugo do 150e ne mozes mnogo da promasis. Ja izmedju 600-800e mogu mnogo. Posebno na nevidjeno.

Ceo zivot kupujem na nevidjeno. Cak i zadnja 2 bajsa (ima par godina). Sad mi strah usao u kosti. Ono uzivo i na slikama se blago receno - ne poklapa. Tako da cenkaj se, ubodi pravu velicinu, uzivaj.

Ulaganja ce biti u svaki bajs. Skoro svaki.
  • 1
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#97 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1371 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 April 2020 - 08:16 AM

Mislim da se postavljac teme smorio.

Postavljač teme nas posmatra i pita se šta mu je ovo trebalo?! Izgleda da u ovo vreme dokonašenja previše lako svaki razgovor sklizne u praznu raspravu 'ja ovo, ja ono'.


  • 2
The sea, the sea

#98 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 19 April 2020 - 08:35 AM

Ma meni samo nije jasno kako ne može da se shvati da postoje i ljudi kojima je bickl komad gvožđurije, automobil komad gvožđurije, lovačka puška komad gvožđurije...bez obzira koliko košta. Nismo svi entuzijasti i takmičari, ne gledamo na stvari istim.očima, nemamo svi iste prioritete u životu, niti iste finansije.
Dakle čovek se učlanio na forum, izneo svoje neko razmišljanje, rekao koliko može da odvoji para i to je to.
I sad umesto da.se čoveku pomogne u okvirima zadatih parametara njemu se predlažu duplo skuplje alternative, priča se o nekim vožnjama kroz šumu, bacanju bidona...ljudi nemojmo praviti više filozofiju od ovoga, potreban mu je bicikl.za svakodnevnu namenu kuća-posao-kuća i povremene nezahtevne izlete u prirodu. Ogromna većina nas je takva, samo je dakle pitanje finansija svakog od nas.
Par kolega se potrudilo da pomogne savetima, linkovima i komentarima na iste, ali me čudi stav nekih koji od starta kao.da pokušavaju da svojim "savetima" oteraju čoveka sa foruma pričama o polovnim biciklovima od 300 EuR.
Ja licno kada kupujem neku stvar kupujem.je da je koristim, a ne da je svako malo prodajem i kupujem drugu, pa tako i bicikl. Totalno sam neopterećen, nebitni su mi brendovi, delovi, meni je, kao i većini bitno da stvar koju uzmem vrši funkciju za koji je namenjena određeno vreme i nikada nisam kudio tuđi izbor jer ne znam njegove finansije, stanje, prioritete...
Hristos voskrese. Sretan Uskrs svima koji ga slave.
Sent from my SM-A202F using Tapatalk

Ajde nemoj da lupetas,teranje sa foruma savetima da se uzme nesto skuplje,da da se ne baci novac na nesto sto ne moze da valja i to je jasno svakom normalnom,dodjem kazem svidja mi se onaj mercedes ali imam samo 1000€,ako je neko totalni laik onda je normalno da mu se predoce mane takve kupovine iako ce to necije tatane zivce da povredi
  • 0

#99 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 19 April 2020 - 08:45 AM

Zavisi šta pod "rasni" podrazumevaš.
 
Lanci i kasete koštaju uglavnom spram broja brzina (što više, to su skuplji). Na kvalitetnu nablu se može staviti i 8 i 10 brzina.
Isto važi i za dobre felne, dobre žbice, dobar ram, kočnice - pakne koštaju isto i za dobre i za loše kočione čeljusti.
 
Tako da nije baš jednoznačno - zavisi od toga kakav je "koncept" bicikla.
 
Da ne kažem što 300 evra za polovni bicikl jeste jeftino, po današnjim odnosima cena. To što smo mi beda i sirotinja pa nam je i 100 evra skupo je naš problem. Ali to ne menja činjenice.

Ja sam siguran da nismo tolika beda i sirotinja samo nam neke stvari nisu bitne i prioritet,neko sam ko prati akcije i kupuje na snizenjima pa se i na taj nacin moze ustedeti za nesto drugo vanredno,ovim se bavim preko 10 godina i prilicno temeljno ,ne otaljavam jer sam ceo zivot na bajsu i ne pricam nista shbb kbb,ako se bilo sta kupuje nije poenta uzeti najjeftinije nego sto kvalitetnije,posebno sto se ovakve stvari ne kupuju svaki dan nego da sto duze traju
  • 1

#100 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 19 April 2020 - 08:46 AM

Ja mu savjetujem da ne bude sa cantilever kocnicama, iz svog iskustva :)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika