Jump to content


Fotografije

Помоћ при куповини бицикла


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
196 odgovora na ovu temu

#61 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 April 2020 - 06:11 AM

Nije me mrzelo - pregledao sam oglase, na sajtu. Ovako nešto bih gledao za taj budžet. Uzmeš, kreneš da voziš, menjaš kako šta crkne.

 

https://www.2bike.rs...-1#.XpqZZNkueUk

https://www.2bike.rs...x8#.XpqZeNkueUk

https://www.2bike.rs...x8#.XpqZMtkueUk


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#62 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1371 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 April 2020 - 06:28 AM

Sviđaju mi se one 'slik' gume :D Cyclewolf je još i ok bajs, moj favorit!
  • 0
The sea, the sea

#63 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 18 April 2020 - 06:59 AM

Samo za Slavenk.
Nisi ni prvi ni poslednji koji je došao na ovaj forum, sa koliko toliko zdravim razumom, a posle nekoliko dana budeš ošamućen (da ne budem prost, a umem), sa kojekavim savetima i naukama. Ti imaš neku cifru, oni te nasavetuju da je bolje ako je dupliraš i kupiš bolju stvar.
Idi druže u prodavnicu, kupi biciklu i vozi. Ovde što više pitaš, više ne znaš. Mnogo puta sam ovde pisao, hebo biciklu, sve je u volji i htenju. Znači hoćeš voziš, nećeš voziš. Još ako imaš nekog da ti da podršku, kad hoćeš da odustaneš, kao ovaj Kon, to je onda prava stvar. 
Ja ti kažem uradi šta hoćeš, al sam.

Nema goreg predloga nego da ode u prodavnicu i jos sam,lepo si ga osudio :D
  • 0

#64 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 April 2020 - 07:31 AM

Nema goreg predloga nego da ode u prodavnicu i jos sam,lepo si ga osudio :D

 

Ovde po NS, barem u prodavnicama u koje svraćam, uglavnom gledaju preporučiti ono što je najbolje spram navedene namene bajsa i zadatog budžeta.

Ljudi koji rade su biciklisti.


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#65 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 18 April 2020 - 07:45 AM

Ovde po NS, barem u prodavnicama u koje svraćam, uglavnom gledaju preporučiti ono što je najbolje spram navedene namene bajsa i zadatog budžeta.
Ljudi koji rade su biciklisti.

Tako je valjda u svakoj radnji,samo da ne ponavljamo poentu novog i polovnog 5 klasa iznad
  • 0

#66 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 April 2020 - 09:12 AM

Tako je valjda u svakoj radnji,samo da ne ponavljamo poentu novog i polovnog 5 klasa iznad

 

Što se čovek manje razume, to je manja šansa da se zezne sa novim, odnosno veća da se zezne sa polovnim.


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#67 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 18 April 2020 - 11:00 AM

Pa tako je zato je i svako dobar prodavac,isprica pricu i ovom nikad bolje
  • 0

#68 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 April 2020 - 02:27 PM

Svašta kažu.. Ali eto ja kupio polovan drumaš u leto 2015, znači felna i nije bila ganc nova. Možda i ne mora još da se menja, ali vidi se da je kočiona površina konkavna. Poslednje tri i po godine sam u BG i točkovi su prešli brda i brda i spusteva sa planina. Jako je teško potrošiti točkove.

15000 km je jako mala kilometraža, mislim da je normalan životni vek barem dvostruko ili trostruko od toga.

Znam ljude koji godišnje prelaze i do 20 hiljada km, sa po čak 200-300 hiljada savladanih visinskih metara, čisto sumnjam da svake sezone menjaju točkove. Baš ću da pitam koliko šta traje u takvoj eksploataciji.

 

Paknove, Shimano, one koje su došle sa biciklom tog leta 2015 sam zamenio tek jesenas, hehe. Eto koliko traje.

I za disk se pločice troše zar ne?

 

Upravo tako.. da ne pišem koliko visinaca imam iza sebe za proteklih 5 godina. Samo u 2019-oj + 99700 visinskih što znači toliko i u spustu. Oba bicikla su sa V-brake, felne i dalje odlične. Jagwire ulošci prilično dugo potraju i uspešno zaustave natovaren bic koji sa mojom težinom ima oko130kg. Suvišno je da pominjem jednostavnost korišćenja i održavanja V-brake sistema naspram disk kočnica. 

 

Za ljude poput postavljača ove teme disk je potpuno nepotreban. Ako je neko manje mesto disk sistem samo će mu još predstavljati i teškoću prilikom servisiranja ili popravke. V-brake ili caliper su čista mehanika, nema tu šta da se pokvari.


  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#69 Cvija

Cvija
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts

Postavljeno 18 April 2020 - 02:57 PM

Upravo tako.. da ne pišem koliko visinaca imam iza sebe za proteklih 5 godina. Samo u 2019-oj + 99700 visinskih što znači toliko i u spustu. Oba bicikla su sa V-brake, felne i dalje odlične. Jagwire ulošci prilično dugo potraju i uspešno zaustave natovaren bic koji sa mojom težinom ima oko130kg. Suvišno je da pominjem jednostavnost korišćenja i održavanja V-brake sistema naspram disk kočnica. 

 

Za ljude poput postavljača ove teme disk je potpuno nepotreban. Ako je neko manje mesto disk sistem samo će mu još predstavljati i teškoću prilikom servisiranja ili popravke. V-brake ili caliper su čista mehanika, nema tu šta da se pokvari.

Matori.....summa summarum 200.000Km predjes godisnje?!Pa....radis li ti nesto osim sto vozis bicikl...Jebo te ne mogu da verujem....


  • 0

#70 broker975fx

broker975fx
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 April 2020 - 03:05 PM

Pa moguce ako svakog dana vozi preko 550km :) ali pre ce biti da su ovde neke druge merw u pitanju, neke visinske razlike i slicno sto vole drumasi
  • 0

#71 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 April 2020 - 04:09 PM

Matori.....summa summarum 200.000Km predjes godisnje?!Pa....radis li ti nesto osim sto vozis bicikl...Jebo te ne mogu da verujem....

Ne sa jednim.. sa oba. S tim da trekerom godišnje predjem do 2000km i 25-30 000 visinaca. Ostalo, nekih 6000km i 80ak K visinaca je sa hibridom. 

 

A da li radim nešto.. radim naravno, vozim bus 5 ili 6 dana nedeljno. Od aprila do novembra jednom nedeljno (obično subota ili nedekja) odvalim 100-150, često i 200km. Jbga, nakupi se :D

 

 

broker975fx

@ali pre ce biti da su ovde neke druge merw u pitanju, neke visinske razlike i slicno sto vole drumasi 

 

Visinci zapravo daju podatke o težini rute. Primera radi, 2017-te od Beograda preko Kopa, Rožaja, Prokletija, Rumije, Lovćena, Tjentišta, Mokre Gore i Divčibara sa dužinom od 1400km imao je muških 23 000 visinaca, dakle prava hard tura. Po završetku te12dnevne ture neka naredna 2-3 dana noge nisu bile moje :D 

 

V-brake je sve to besprekorno odradio, zato i kažem da nema neke potrebe za disk kočnicom. Jedini izuzetak jevožnja po blatu ili većem snegu gde V-brake ostane blokiran zbog naslaga. Tu disk dolazi do izražaja. Za neke uobičajene vožnjice potpuno je nebitna stavka.


  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#72 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 18 April 2020 - 05:02 PM

Pa ako se coveku svidja mtb onda to valjda podrazumeva i malo offroada i prednju suspenziju,a vila v break se ne pravi jedno 15 godina pa kako racunati da ce naci neku redovno servisiranu do ove cifre,nerealno,opet me glava zaboli kad dodje s takvim bajsem u servis,skuplja ugradnja nego ugradjeni kineski delovi,a za ove brendirane niti ima novca niti treba da ih montira na takav bajs
  • 0

#73 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 April 2020 - 05:04 PM

Legenda kaže da se van asfalta može voziti i bez amortizera.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#74 ficha007

ficha007
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 18 April 2020 - 05:22 PM

Samo za Slavenk.

Nisi ni prvi ni poslednji koji je došao na ovaj forum, sa koliko toliko zdravim razumom, a posle nekoliko dana budeš ošamućen (da ne budem prost, a umem), sa kojekavim savetima i naukama. Ti imaš neku cifru, oni te nasavetuju da je bolje ako je dupliraš i kupiš bolju stvar.

Idi druže u prodavnicu, kupi biciklu i vozi. Ovde što više pitaš, više ne znaš. Mnogo puta sam ovde pisao, hebo biciklu, sve je u volji i htenju. Znači hoćeš voziš, nećeš voziš. Još ako imaš nekog da ti da podršku, kad hoćeš da odustaneš, kao ovaj Kon, to je onda prava stvar. 

Ja ti kažem uradi šta hoćeš, al sam.  

 

Upravo ono što celo vreme pokušavam da kažem. "Boj ne bije svijetlo oružije, već ga bije srce u junaka"...ovo važi samo za nas totalne rekreativce koji od bicikla ne traže ništa previše.

 

Svaka čast profesionalcima i svima onima kojima je to "ušlo u krv" i kojima je to postalo deo svakodnevnog života.

 

Moj naklon do zemlje na tom žaru, želji i entuzijazmu.

 

Za nas obične smrtnike ovo gore je nabolji savet.


  • 2

Чвртина вере, чистота душе, честитост живота.


#75 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 18 April 2020 - 05:53 PM

Legenda kaže da se van asfalta može voziti i bez amortizera.  :)


Ma sad i trotinetom moze,zbog samo 100€ cemo sve odbaciti i voziti punoletan bajs
  • 0

#76 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 April 2020 - 05:56 PM

Ma sad i trotinetom moze,zbog samo 100€ cemo sve odbaciti i voziti punoletan bajs

 

Lično ne patim od toga. Uz to, većina vožnje mi obično ipak bude po asfaltu - dok ne stignem od NS do Fruške - i nazad. Tako da je bajs bez amorta i ostalih čuda meni barem bolja opcija - lakša je jeftina kruta vila i od skupljeg amorta. Takav bajs bolje i lakše ide po asfaltu. A i veći je adrenalin na spustu - što je meni suština, ne trkam se pa da su vreme i brzina važni.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#77 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 April 2020 - 06:01 PM

Pa ako se coveku svidja mtb onda to valjda podrazumeva i malo offroada i prednju suspenziju,a vila v break se ne pravi jedno 15 godina pa kako racunati da ce naci neku redovno servisiranu do ove cifre,nerealno,opet me glava zaboli kad dodje s takvim bajsem u servis,skuplja ugradnja nego ugradjeni kineski delovi,a za ove brendirane niti ima novca niti treba da ih montira na takav bajs

Ako se ne pravi 15 godina odakle meni vazdušna V-brake vila koja je došla sa novim biciklom pre nepunih 5 godina? Ima toga još, a biće i ubuduće. Neće to tek tako nestati.


  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#78 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 18 April 2020 - 06:20 PM

Ako se ne pravi 15 godina odakle meni vazdušna V-brake vila koja je došla sa novim biciklom pre nepunih 5 godina? Ima toga još, a biće i ubuduće. Neće to tek tako nestati.


Mtb nije sigurno mozda treking,a ajde pokusaj tu istu da nadjes u prodaji
  • 0

#79 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 18 April 2020 - 06:35 PM

Lično ne patim od toga. Uz to, većina vožnje mi obično ipak bude po asfaltu - dok ne stignem od NS do Fruške - i nazad. Tako da je bajs bez amorta i ostalih čuda meni barem bolja opcija - lakša je jeftina kruta vila i od skupljeg amorta. Takav bajs bolje i lakše ide po asfaltu. A i veći je adrenalin na spustu - što je meni suština, ne trkam se pa da su vreme i brzina važni.


Pa ni ja se ne trkam ali se nekako bolje osecam u mercedesu 100/h nego daciji isto toliko,ako smo ljubitelji biciklizma onda i dalje ne kapiram poentu potcenjivanja skupljih jer nisu dzabe skuplji ocigledno,imam tonu takvih primera da sklapaju od novih delova i onda mogu samo neke nize klase da priuste,kako se to provoza izgubi pola na vrednosti,za taj isti novac drugi uzme visu klasu polovnu,vozi,nista nije izgubio isto vredi posle godinu dve ,sad ako to svima nije jasno prosto onda ne znam sta dalje da drvim,taj je ubedjen da je bolje prosao kao zna da je uzeo novo i nece da prodaje,ali opet nema tu vrednost covece ,izgubio si novac,kako mu to dokazati
  • 0

#80 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 April 2020 - 06:40 PM

Svako bira sebi i za sebe.
Meni ni kod kola ni kod bajseva nije bitno koja je marka i klasa - samo da OK ide i dobro koči. :)
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika