Jump to content


Fotografije

Помоћ при куповини бицикла


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
196 odgovora na ovu temu

#41 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 17 April 2020 - 06:22 PM

Pa eto ako je ovaj 770 daj coveku za te pare kvalitet
  • 0

#42 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 April 2020 - 06:22 PM

Krypton točkovi su iznenađujuće dobri i dugotrajni. Pogotovo spram cene.

Felne se ne potroše od kočenja za jednu sezonu.

A i skroz nov je opet ispod 2000 din. :)
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#43 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 17 April 2020 - 06:30 PM

Krypton točkovi su iznenađujuće dobri i dugotrajni. Pogotovo spram cene.
Felne se ne potroše od kočenja za jednu sezonu.
A i skroz nov je opet ispod 2000 din. :)

Naravno nista se ne potrosi za jednu sezonu kad je novo,ali kad dodje zamena za 2-3 taman svako moze da priusti kvalitetne 26ice kod kojih nema cesto ulaganja
  • 0

#44 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 April 2020 - 06:33 PM

Naravno nista se ne potrosi za jednu sezonu kad je novo,ali kad dodje zamena za 2-3 taman svako moze da priusti kvalitetne 26ice kod kojih nema cesto ulaganja


Šta su česta ulaganja? I dok sam išao redovno na Frušku, felne su mi trajale preko pet godina, opušteno.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#45 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 17 April 2020 - 06:43 PM

Šta su česta ulaganja? I dok sam išao redovno na Frušku, felne su mi trajale preko pet godina, opušteno.


Pa ona na kojim ce vrlo brzo da nakuca 300€ kad kupi nesto za 130 polovno,ja nemam neka ulaganja jer odrzavam cistim, perem,podmazujem,na vreme menjam lanac,ti za 5 godina bacas te tockove a kod skupljih sa diskovima si menjao samo paknove i manje izadje i laksa voznja i imas i dalje iste
  • 0

#46 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 April 2020 - 06:48 PM

Pa ona na kojim ce vrlo brzo da nakuca 300€ kad kupi nesto za 130 polovno,ja nemam neka ulaganja jer odrzavam cistim, perem,podmazujem,na vreme menjam lanac,ti za 5 godina bacas te tockove a kod skupljih sa diskovima si menjao samo paknove i manje izadje i laksa voznja i imas i dalje iste


Zavisi koliko se i kako vozi.

Koliko traju diskovi i pakne i koliko koštaju?
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#47 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 17 April 2020 - 07:00 PM

Zavisi koliko se i kako vozi.
Koliko traju diskovi i pakne i koliko koštaju?

Prvenstveno zavisi od kvaliteta delova,taj koji kupi na buvljaku nov dete pokrsi za dve voznje,a ove o kojima pisem po sumi moze da tera i baca do sutra,isto diskovi i paknovi zavise kako se vozi i koju klasu uzmes,10-15€ rotori isto toliko paknovi,po gradu i ravnom zaboravis kad montiras,rotori izdrze po 3-4 zamene pakni,ali sacuvao si tocak ne kupujes nov,sad na drumskim trkama i bajkovima diskove voze a svi su pricali nikad nece menjati v break
  • 0

#48 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 17 April 2020 - 07:11 PM

sad na drumskim trkama i bajkovima diskove voze a svi su pricali nikad nece menjati v break

nece menjati v brake jer ih nikad nisu ni imali  O:)   na caliper si mislio, pretpostavljam...


  • 0

#49 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 17 April 2020 - 07:14 PM

Kako nisu brate 100 god se v break vozi na trkackim
  • 0

#50 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 17 April 2020 - 07:18 PM

Pobrkao si caliper i v brake. Daj sliku nekih drumskih kocnica, pa da razjasnimo gde je nesporazum.


  • 0

#51 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 17 April 2020 - 07:22 PM

Pobrkao si caliper i v brake. Daj sliku nekih drumskih kocnica, pa da razjasnimo gde je nesporazum.


V break se vozi i na mtbu, dao sam primer da se i na trkackim bajsevima sad voze diskovi
  • 0

#52 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 17 April 2020 - 07:31 PM

v brake se voze na mtb-u, tako je, a ne na drumasima, jer si gore napisao citiram ''sad na drumskim trkama i bajkovima diskove voze a svi su pricali nikad nece menjati v break''. Nisu menjali v brake, nego caliper kocnice koje su na slici

 

product_335537_67381.jpg


  • 0

#53 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 17 April 2020 - 07:44 PM

Znam sta sam rekao samo sam mislio pod v break ono sto ide na bandas i trosi ga,da ne nabrajam v break i caliper potrosnja felne,znaci nesporazum je u zarezu,oni koji probaju diskove shvate da je bolje i isplatljivije a rekli su da nikad nece prelaziti sa v breaka i sad dodato calipera,posebno na trkackim biciklima,koji sad prelaze na diskove,sa calipera da
  • 0

#54 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 17 April 2020 - 07:48 PM

ok, sad se razumemo...


  • 0

#55 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 April 2020 - 08:23 PM

Evo ja sam taj, tu škriputavu, tešku, komplikovanu, problematičnu, ružnu skalameriju neću voziti. :D

Samo ti meni daj dura ace ili sram red kalipere i ja srećan. A felne ću da menjam kad treba. Evo ova aksium prednja za 5 godina ubila 30 i par hiljada km, vreme joj je najzad za zamenu. Btw ceo točak košta recimo 30e.


  • 1

#56 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 17 April 2020 - 08:33 PM

Hehe a koliko je paknova ubila :D kazu da 15 000 otprilike traje felna,mene u startu to odbija i sto smo ograniceni ponudom , pa se cesto vidi raspar tockova trkalica
  • 0

#57 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 April 2020 - 09:12 PM

Svašta kažu.. Ali eto ja kupio polovan drumaš u leto 2015, znači felna i nije bila ganc nova. Možda i ne mora još da se menja, ali vidi se da je kočiona površina konkavna. Poslednje tri i po godine sam u BG i točkovi su prešli brda i brda i spusteva sa planina. Jako je teško potrošiti točkove.

15000 km je jako mala kilometraža, mislim da je normalan životni vek barem dvostruko ili trostruko od toga.

Znam ljude koji godišnje prelaze i do 20 hiljada km, sa po čak 200-300 hiljada savladanih visinskih metara, čisto sumnjam da svake sezone menjaju točkove. Baš ću da pitam koliko šta traje u takvoj eksploataciji.

 

Paknove, Shimano, one koje su došle sa biciklom tog leta 2015 sam zamenio tek jesenas, hehe. Eto koliko traje.

I za disk se pločice troše zar ne?


  • 0

#58 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 April 2020 - 09:20 PM

Redovno sređujem bajs nekim aktivnim vozačima i jednom aktivnom brevetašu. Tipa lagani 15-20 hiljada u sezoni.
Ne mogu reći da su se baš namenjali pakni, još manje felni.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#59 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 18 April 2020 - 05:32 AM

Svašta kažu.. Ali eto ja kupio polovan drumaš u leto 2015, znači felna i nije bila ganc nova. Možda i ne mora još da se menja, ali vidi se da je kočiona površina konkavna. Poslednje tri i po godine sam u BG i točkovi su prešli brda i brda i spusteva sa planina. Jako je teško potrošiti točkove.
15000 km je jako mala kilometraža, mislim da je normalan životni vek barem dvostruko ili trostruko od toga.
Znam ljude koji godišnje prelaze i do 20 hiljada km, sa po čak 200-300 hiljada savladanih visinskih metara, čisto sumnjam da svake sezone menjaju točkove. Baš ću da pitam koliko šta traje u takvoj eksploataciji.
 
Paknove, Shimano, one koje su došle sa biciklom tog leta 2015 sam zamenio tek jesenas, hehe. Eto koliko traje.
I za disk se pločice troše zar ne?

Pa sto bi rekli ovo je srbija,imamo izgovor da teramo do balcaka,treba redovno odrzavati kao sto pomenuh lanac se istegne na 2000-3000km i ako se zameni produzi se vek kaseti i pogonu,a vecina to ne radi i na kraju menja sva 3,ma i kaze bolje mi je radilo ono staro daj da vratimo
Trose se plocice ali kostaju isto kao pakne,bolje koce,nema proklizavanja po kisi i ostavljanja tragova na felni
  • 0

#60 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 18 April 2020 - 05:53 AM

Samo za Slavenk.

Nisi ni prvi ni poslednji koji je došao na ovaj forum, sa koliko toliko zdravim razumom, a posle nekoliko dana budeš ošamućen (da ne budem prost, a umem), sa kojekavim savetima i naukama. Ti imaš neku cifru, oni te nasavetuju da je bolje ako je dupliraš i kupiš bolju stvar.

Idi druže u prodavnicu, kupi biciklu i vozi. Ovde što više pitaš, više ne znaš. Mnogo puta sam ovde pisao, hebo biciklu, sve je u volji i htenju. Znači hoćeš voziš, nećeš voziš. Još ako imaš nekog da ti da podršku, kad hoćeš da odustaneš, kao ovaj Kon, to je onda prava stvar. 

Ja ti kažem uradi šta hoćeš, al sam.  


  • 4




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika