Jump to content


Fotografije

Corona anyone...?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
2027 odgovora na ovu temu

#1921 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 November 2020 - 05:03 PM

@Gremlin Koliko si lično ti vakcina primio u životu?

 

Sve one standardne dečije. Plus kasnije za tetanus, redovna vakcinacija & revakcinacija.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1922 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 18 November 2020 - 05:11 PM

Sve one standardne dečije. Plus kasnije za tetanus, redovna vakcinacija & revakcinacija.

I ja isto i to u vreme kada je Torlak radio normalno, znači 4-5-6 single doza.

E sad vidi, ljudi nisu baš OK sa 5u1 sa 3u1 pa sve puta 50x.... razumeš razliku?

 

Ne smatram sebe antivakserom mada ima đubreta od konzarvanasa u današnjim da traju duže na lageru, ali jahati na talasu fejk njuza gde je sve ILI ovo ILI ono, isključivo, nema sredine... e to je ono što prolazi danas. Da se ubije kritičko razmišljanje. Svi su u jednom košu ako nisi onda si izrod guba štetočina...a oni ravnozemljaši najverovatnije nikada nisu ni čuli za 5G....

 

A ubijati kritičko razmišljanje zarad nečijeg profita apsolutno se ne razlikuje od onog iz mračnog srednjeg veka gde je bilo ili kako crkva kaže ili lomača.


  • 0

#1923 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 November 2020 - 05:19 PM

I ja isto i to u vreme kada je Torlak radio normalno, znači 4-5-6 single doza.

E sad vidi, ljudi nisu baš OK sa 5u1 sa 3u1 pa sve puta 50x.... razumeš razliku?

 

Ne smatram sebe antivakserom mada ima đubreta od konzarvanasa u današnjim da traju duže na lageru, ali jahati na talasu fejk njuza gde je sve ILI ovo ILI ono, isključivo, nema sredine... e to je ono što prolazi danas. Da se ubije kritičko razmišljanje. Svi su u jednom košu ako nisi onda si izrod guba štetočina...a oni ravnozemljaši najverovatnije nikada nisu ni čuli za 5G....

 

A ubijati kritičko razmišljanje zarad nečijeg profita apsolutno se ne razlikuje od onog iz mračnog srednjeg veka gde je bilo šta crkva kaže ili lomača.

 

Meni te anti-vaks priče deluju kao lupetanje, ne kao kritičko razmišljanje.

Za moderne vakcine - moje iskustvo je da se moglo birati:

- Strana, skuplja, da se jedna detetu.

- Domaća, više puta se dolazi na vakcinaciju.

 

Pedijatar tvrdi da je jedina razlika u tome da li plaćaš, ili dolaziš više puta. Ne prodaje vakcine, nema svoju apoteku.

I sve što sam uspeo pronaći i istražiti (uz odbacivanje stvari koje deluju kao budalaštine) navodi na to da su obe varijante OK.

Odlučio sam se za varijantu 5-u-1.

Da li sam imao sreće? Ne verujem - mislim da je priča o štetnosti vakcina prenaduvana i da se ljudi lepe - strah, neznanje, i zloupotreba onih koji prave pare na tome.

 

Da zloupotreba ima i u drugom smeru - sigurno.

Samo, kažem, ne vidim da se forsira priča kontrole vlasti i institucija, već antivakseri guraju priču protiv vakcina generalno. Barem koliko ja vidim. Tj. ne znam ni jednog antivaksera koji se pitao da li postoji proverena vakcina i sl. Već samo kako da se izbegne vakcinacija, a da se dete ipak upiše u državni vrtić.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1924 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 18 November 2020 - 05:23 PM

Mislim da me nisi razumeo.

Kažem da nema potreba za tolikom KOLIČINOM i učestalosti... Niko neće umreti od jedne, ali od gomile boostovanih, bome hoće. I upravo to se zloupotrebljava.

Baš suprotno bi trebalo da je, većina tih svih bolesti od pre 50-100 godina je iskorenjena.

Šta je falilo onom tempu pelcovanja od pre 30 god? Što nije nastavljen? Hm?

 

Znaš kako je nastala GMO hrana? Pa procenjeno je pre 50god da neće biti dovoljno za sve normalne danas zvane organske hrane. I onda, veći prinosi veći profiti... o da... a to što nema ni pola hranljivih vrednosti prave hrane, jbg prodalo se, ko je čitao sitnim slovima čitao.. a ko se razboleo od gliphosata evo tu su spasioci iz farmacije....

 

Nema tu danas neke velike mudrosti, samo pratiš tok novca... uvek je to. Nije humanost. Nije prosvetiteljstvo.


  • 2

#1925 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 November 2020 - 05:27 PM

Mislim da me nisi razumeo.

Kažem da nema potreba za tolikom KOLIČINOM i učestalosti... Niko neće umreti od jedne, ali od gomile boostovanih, bome hoće. I upravo to se zloupotrebljava.

Baš suprotno bi trebalo da je, većina tih svih bolesti od pre 50-100 godina je iskorenjena.

Šta je falilo onom tempu pelcovanja od pre 30 god? Što nije nastavljen? Hm?

 

Po čemu se današnji tempo razlikuje?
Ne znam da deca danas dobijaju više vakcina, nego ranije.
 

Da li su ukinuli tu mogućnost davanja po jedne vakcine - sa pauzama između?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1926 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 18 November 2020 - 07:06 PM

Uopste ne pominjete da se vakcine moraju cuvati na -70 stepeni C . Kako ce to ovi nasi izvesti na lokalnom nivou?. Cuo sam da samo Torlak ima takav zamrzivac,Iiii! sta cemo sad? Kako ce se cuvati vakcine?

 

Jesu li pre neku godinu kupili neke neproverene  kineske vakcine protiv gripa. Ali narod nije naseo zahvaljujuci novinarima.Ako treba u normalnim uslovima da predje nekoliko god. da bi se vakcina istestirala,normalno je sumnjati,onda se stvaraju razne teorije zavere.


  • 0

#1927 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 18 November 2020 - 07:08 PM

Moralno je nešto.... Biću bezobrazan jer si ti bio sa raspravom o vakcinaciji sa čovekom koji ima dete koje je autistično. Nemaš pojma o čemu pišeš, nemoj davati savete ili moralisati o nečemu o čemu nisi informisan, prvo se informiši. Medicina nije matematika nije dva i dva četiri, svako je različit. Zato je vođenje brige o sebi jako bitno i od**bi o vođenju brige o meni.

MMR je vakcina za tri bolesti i to je živa vakcina. Naš pravilnik predviđa razmak između davanja živih vakcina (od 4 nedelje) sem ako se ne daju odjednom. Istraživanja kažu da nije opasno davati tako vakcine, tačnije žive vakcine. Na vama je da li ćete verovati doktoru i/ili istraživanjima ili nikome.


  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#1928 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 18 November 2020 - 07:11 PM

Ovo je ispalo kao da se meni obracas. Jbg. ja uskocio nenajavljen.I dalje molim ko zna . Kako ce cuvati vakcine na -70 *C??


  • 0

#1929 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 November 2020 - 07:41 PM

Moralno je nešto.... Biću bezobrazan jer si ti bio sa raspravom o vakcinaciji sa čovekom koji ima dete koje je autistično. Nemaš pojma o čemu pišeš, nemoj davati savete ili moralisati o nečemu o čemu nisi informisan, prvo se informiši. Medicina nije matematika nije dva i dva četiri, svako je različit. Zato je vođenje brige o sebi jako bitno i od**bi o vođenju brige o meni.

MMR je vakcina za tri bolesti i to je živa vakcina. Naš pravilnik predviđa razmak između davanja živih vakcina (od 4 nedelje) sem ako se ne daju odjednom. Istraživanja kažu da nije opasno davati tako vakcine, tačnije žive vakcine. Na vama je da li ćete verovati doktoru i/ili istraživanjima ili nikome.

 

Po čemu sam bio bezobrazan? Zato što iznosim drugačije mišljenje?

Čovek javno diskutuje o tome na forumu. Svojom voljom.

 

Ne znam da je neko od učesnika ovde lekar po struci - za takvog bih prihvatio da je bolje informisan. Ostali smo svi manje-više na guglu, i ko se koliko i gde raspitao.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1930 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 18 November 2020 - 10:15 PM

Zaboravljate gdje živimo.Pa kod nas je bila afera sa onim pelenama za invalide. Ljudi uvezli neki škart po višestruko nižim cijenama i naplatili kao prvu klasu. Par miliona u pitanju. U sve umiješane i institucije koje to odobravaju i kontrolišu(I shvatite da u njima glavnu riječ vode politički podobni). Malo bilo na televiziji i nikom ništa.  Zašto bi sa vakcinama bilo drugačije tim prije jer je količina novca koji će da se zavrti daleko veća. Mislite da će se neko počešati po glavu zato što će ljudi umirati ili imati posljedice. Ili će im odjednom  proraditi savjest.  Malo sutra.


  • 1

#1931 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3360 posts

Postavljeno 19 November 2020 - 05:05 AM

Припадам генерацијама које су примиле једну једину вакцину, не рачунајући војску. Једну једину. Шта се за неколико деценија променило па у потребни вишеструки коктели и непрестано вакцинисање? Без одговорности према вакцинисаном?
  • 1

#1932 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 19 November 2020 - 06:18 AM

Ovo jednostavno nije tačno. Nema prepisivanja sa mRNK vakcine na bilo koju mRNK, već se traženi protein proizvodi čitanjem mRNK iz vakcine, a sam mRNK se zatim razgrađuje.

 

Takođe, DNK retrovirusnog porekla (HIV spada u retroviruse) se nasleđuje i te kako, procenjeno je da je oko 8% od ukupnog ljudskog genoma (retro)virusnog porekla. Neki od tih virusnih gena danas vrše veoma bitne funkcije u ljudskom organizmu. Da li će se virusni DNK naslediti nije pitanje prirodnog ili veštačkog porekla, nego da li se usađuje u klicine ćelije. Ali opet, mehanizam delovanja mRNK vakcine je na potpuno drugom nivou i nema za rezultat ovakvu modifikaciju genoma.

 

Interesantna tematika, koga zanima više:

https://www.nature.c...es/nrd.2017.243

https://medium.com/m...es-c18ba52ac195

Odličan ti je ovaj drugi link.

 

I probaj da nađeš zašto se ta nova vakcina mora da skladišti na -70C, pa će ti se ponešto i samo kasti....

Ne bih baš da upiram prstom u pojedine sintetičke polymere, čemu služe i kakav genetski uticaj imaju na ćelijskom nivou.


  • 0

#1933 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 19 November 2020 - 07:50 AM

A što ne bi upirao prstom? Što ne napišeš ako već znaš i ima veze s temom?
  • 3

#1934 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 19 November 2020 - 08:15 AM

https://www.ncbi.nlm...les/PMC4051498/

 

https://childrenshea...s-says-moderna/


  • 0

#1935 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3360 posts

Postavljeno 19 November 2020 - 08:38 AM

uglavnom zelim ljudima da ukazem na nelogicnosti u njihovom nacinu razmisljanja.

Ово је нешто најарогантније изречено на овом форуму.
Шта је тачно логично у твом начину размишљања?
  • 0

#1936 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 19 November 2020 - 08:55 AM

https://www.ncbi.nlm...les/PMC4051498/

https://childrenshea...s-says-moderna/

Hvala, zanimljivo! Zbog ovakvih stvari se i rade masovne studije kojima se utvrđuje postoje li negativne reakcije i koliko su prisutne. Definitivno je zabrinjavajuće ako proguraju bez dovoljno testiranja.

Samo ovo nema veze sa genetskim modifikacijama o kojima smo krenuli da razgovaramo, je l' to znači da se slažemo na tu temu?
  • 2

#1937 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3360 posts

Postavljeno 19 November 2020 - 09:04 AM

99DD7EDD-25A0-4152-B915-CB68DF895B36.jpeg
  • 1

#1938 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 19 November 2020 - 09:38 AM

Ово је нешто најарогантније изречено на овом форуму.
Шта је тачно логично у твом начину размишљања?

Pa kod Dusana vazi samo ono pravilo-Sve je sranje,osim pisanja,a i to je sranje ako se pisa uz vetar. n2:Heristical

 

Iako to mi biciklisti svi znamo,jelda,najvise od svih. :grin:


  • 0

#1939 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 19 November 2020 - 10:31 AM

Hvala, zanimljivo! Zbog ovakvih stvari se i rade masovne studije kojima se utvrđuje postoje li negativne reakcije i koliko su prisutne. Definitivno je zabrinjavajuće ako proguraju bez dovoljno testiranja.

Samo ovo nema veze sa genetskim modifikacijama o kojima smo krenuli da razgovaramo, je l' to znači da se slažemo na tu temu?

Telomere je region ponavljajućih sekvenci nukleotida na kraju svakog hromozoma koji ih štiti da se ne potroše i ne spoje sa susednim hromozomima. Upravo prisustvo Polyethylene glycol (PEG) u blizini DNA inicira promenu telomera u prelaz sa antiparalenih hibrida u sveparalelne propelere telomera. Ako to nije genetski inžinjering ja onda ne znam šta je… PEG je ono što se koristi kao mazivo, lubrikan, u kozmetici sa jasnom naznakom “ne nanositi na oštećenu kožu”, a sada hopaaa evo ga u vakcini…

 

edit: link https://www.ncbi.nlm...les/PMC3763525/

i još jedan https://www.immunoho...content/3/7/282

Da ne smaramo masu detaljima, na površini to zaista izadje kao kojem političaru se koliko koči vilica kad provali koliko mu je para leglo na račun…. Sto u principu jeste baš zato da ne mora da čita o ovim telo-šta i propelerima…

 

 

@mirek @omega A ne ne, dule čita i citira rts i politiku i automatski je uvek u pravu :D


  • 1

#1940 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3360 posts

Postavljeno 19 November 2020 - 12:07 PM

Јоп мало о моралу и критеријумима, какве имају морални гиганти у области фармакологије. Главни баја у Фајзеру прода своје акције а потруди се да на остане траг да је у питању поступак заснован на унутрашњим информацијана. Сигурно желите боцу?
https://www.standard...erovoj-vakcini/
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika