Jump to content


Fotografije

Corona anyone...?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
2027 odgovora na ovu temu

#1721 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 01 November 2020 - 05:44 AM

Pa i logicki ako se zakljucuje, svugde gde je guzva treba svi da imaju maske, znaci gradovi su najveci problem, jbg ko kaslje uvek je sumnjiv,kako moze da se zna da li je preterao  u pusenju,ili da je obicna prehlada u pitanju?I za to valjda nam nije poteban ni krizni stab,ni bilo koji dr. da bi ukapirali.A i ne mora onaj pored nas da je prehladjen,ili da ima simtome,a da bude zarazen ,valjda maska stiti da bacili ne lete na 2 m od njega.Ne razumem one koji su protiv maski.


  • 1

#1722 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 01 November 2020 - 06:57 AM

Zašto sam protiv maske na ličnom nivou iz istog razloga jer te maske ne nosim ni kada je sezona gripa. Znam da sam sebičan. Lična zaštita je lična stvar. Ne vidim da lekari idu i pregledaju zube svima jer postoji mogućnost od miokarditisa, ostavlja ozbiljne probleme i košta mnogo zdravstveno osiguranje. Štite sebe i one do koji vam je stalo a meni ne stavljajte masku jer se vi plašite.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#1723 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 01 November 2020 - 07:17 AM

Cekaj,cekaj,a vec dugo vremena pricamo,Japanci ovo Japanci ono, pa onda uporedjujemo  Japance sa sposobnoscu,a koliko znam vec dugo vremena ,oni Japanci koji su bili prehladjeni ili imali grip,nosili maske,Znaci nama kako odgovara,a Japanci treba da nam poklanjaju autobuse,to je u redu,a kada  treba da se ugledamo na stvari koje bi manje zagorcale zivot ljudima,to ne prihvatamo.


  • 1

#1724 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 November 2020 - 07:19 AM

Zašto sam protiv maske na ličnom nivou iz istog razloga jer te maske ne nosim ni kada je sezona gripa. Znam da sam sebičan. Lična zaštita je lična stvar. Ne vidim da lekari idu i pregledaju zube svima jer postoji mogućnost od miokarditisa, ostavlja ozbiljne probleme i košta mnogo zdravstveno osiguranje. Štite sebe i one do koji vam je stalo a meni ne stavljajte masku jer se vi plašite.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

To je nezgodno jer - tu se (nadam se) možemo složiti - maska štiti prvenstveno druge od tebe, a ne tebe od drugih (za to je puno manje efikasna).

Tako da: drugi, da bi se zaštitili, ti moraš nositi masku.  :)

Tu je cela komplikacija. Da je obrnuto - ni po' jada.

 

Ono što mene zanima - a nisam nigde našao pouzdane podatke:

koliki procenat ljudi od oko 40 godina završi sa trajnim posledicama posle korone (bilo smrt, ili trajni zdravstveni problemi)?

 

Pošto, koliko shvatam, sa manjim godinama, pada i procenat rizika. 40 je neka granična vrednost - ako tu manje od nekih 3% ljudi najebe ozbiljno, onda je virus kao takav potpuno bezopasan po opstanak čovečanstva. Čak može u neku ruku da pomogne (svi mi stariji pocrkamo, kad već ne doprinosimo društvu).

 

Tako da se onda sve svodi na etičku odluku - da li čuvati starije - i po koju cenu (puca privreda, karantin dovodi do panike, depresije, utiče na razvoj dece...).

Međutim, ako je procenat više od 5%, onda mislim da bi sigurno bilo velik udarac na privredu, nauku, pa i bezbednost, da se pusti virus slobodno da hara.

 

Moguće da grešim - da su granični procenti drugačiji. Ali to je neko moje razmišljanje.

 

Deluje mi da se za sad ništa ne zna. Ili neće da kažu (iz nekog razloga). Samo polivaju poluinofrmacije, od "to je samo kijavica", do "svi ćemo umreti".


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1725 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 01 November 2020 - 07:26 AM

Jbg toliko citas i ne mozes da zakljucis da to niko ne zna ,samo nabadaju u  procentima. Vremenom ce se neke stvari iskristalisati,valjda,ako do tada ne bude neka druga vrsta pandemije.


  • 1

#1726 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 November 2020 - 07:28 AM

Jbg toliko citas i ne mozes da zakljucis da to niko ne zna ,samo nabadaju u  procentima. Vremenom ce se neke stvari iskristalisati,valjda,ako do tada ne bude neka druga vrsta pandemije.

 

Ne mogu sa sigurnošću zaključiti da to niko ne zna.

 

Drugih pandemija će sigurno biti. Samo je pitanje vremena.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1727 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 November 2020 - 08:04 AM

Srpski Duše, ako živiš u civilizovanom društvu, imaš prava i slobode, ali imaš i obaveze. Odrekao si se slobode da nosiš pištolj kad hoćeš i gde hoćeš, odrekao si se slobode da pucaš gde hoćeš i kad hoćeš jer time možda ugrožavaš nekog drugog. Naglašavam, *možda* ugrožavaš.
Na isti način ćeš da se odrekneš slobode da u nekim prilikama hodaš bez maske jer možda ugrožavaš zdravlje drugih. Neki će na ovo da se naviknu lakše, neki teže. Nekima će trebati kazne, nekima ne.
Svi imaju pravo da izraze neslaganje, da protestuju, da se organizuju i traže promenu pravila. Ali nemaju pravo da ta pravila ne poštuju dok su na snazi. Osim ako ne planiraju revoluciju.
  • 3

#1728 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 01 November 2020 - 08:22 AM

To je nezgodno jer - tu se (nadam se) možemo složiti - maska štiti prvenstveno druge od tebe, a ne tebe od drugih (za to je puno manje efikasna).
Tako da: drugi, da bi se zaštitili, ti moraš nositi masku. :)
Tu je cela komplikacija. Da je obrnuto - ni po' jada.



Da i ne. Maska skuplja većinu kapljica (zavisi od filtera/gustine) tako da sprečava većinu kapčjica (iz mog daha da prođu). Sa druge strane ako ti nosiš masku imaćeš jako male šanse da udahneš te iste kapljice. Pored toga nošenje posebnih naočara bi ti bilo obavezno. Kapljice ne lete ali jesu dosta lagane i mogu biti raspršene na dosta veliki prostor. Prenošenje preko "prljavih" ruku je skoro nemoguće ali da od 99% šanse da se ne zaraziš ima 1% da hoćeš. Virusi nemaju opne (klostridije) da ih štite od spoljnih efekata tako da priča da se dugo zadržavaju na površinama i nije baš tačna. Statistika u medicini je odvratna ali postoji. Najbolja zaštita ti je izbegavanje ličnog kontakta sa ljudima. Lična bezbednost i lična sigurnost je lična stvar! coronavirus%20covid%20mortality%20us%20by%20age.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#1729 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 November 2020 - 08:33 AM

Da i ne. Maska skuplja većinu kapljica (zavisi od filtera/gustine) tako da sprečava većinu kapčjica (iz mog daha da prođu). Sa druge strane ako ti nosiš masku imaćeš jako male šanse da udahneš te iste kapljice. Pored toga nošenje posebnih naočara bi ti bilo obavezno. Kapljice ne lete ali jesu dosta lagane i mogu biti raspršene na dosta veliki prostor. Prenošenje preko "prljavih" ruku je skoro nemoguće ali da od 99% šanse da se ne zaraziš ima 1% da hoćeš. Virusi nemaju opne (klostridije) da ih štite od spoljnih efekata tako da priča da se dugo zadržavaju na površinama i nije baš tačna. Statistika u medicini je odvratna ali postoji. Najbolja zaštita ti je izbegavanje ličnog kontakta sa ljudima. Lična bezbednost i lična sigurnost je lična stvar! attachicon.gifcoronavirus%20covid%20mortality%20us%20by%20age.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Bez želje da sad ulazim u tačnost ovih ostalih tvrdnji koje si izneo, krenuo bih od ovog poslednjeg: "lična bezbednost i ična sigurnost je lična stvar!"

OK, to lepo zvuči. Ali ne govori praktično ništa.

Da li to znači da mogu napraviti atomsku bombu u svom dvorištu i aktivirati je za Badnje veče?

Da li znači da mogu ići bez maske i kašljati ljudima u facu?

Ili samo kijati bez da stavim ruku, u autobusu, bez maske?

Mogu ostali nositi skafandere.

Isto kao što i deca mogu ići u oklopima ulicom, pa da dozvole vožnju bez ograničenja brzine i u pijanom stanju.

 

 

Nisam siguran koje su prave mere, prave granice, ali siguran sam da postoje i da u društvu, pogotovo u gusto naseljenim gradovima, mora postojati neki konsenzus, neko međusobno uvažavanje.

 

Edit:

video sam statistiku za smrtnost. Ali ono što mene zanima je to, uvećano za procenat onih koji se vode kao da su ozdravili, ali više ne smeju nikad potrčati, naprezati se, sjebana jetra, bubrezi, pluća, srce, ili nešto treće - oni koji će trajno ostati na teretu društva (dok ne umru, je li).


  • 3

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1730 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 01 November 2020 - 08:40 AM

Srpski Duše, ako živiš u civilizovanom društvu, imaš prava i slobode, ali imaš i obaveze. Odrekao si se slobode da nosiš pištolj kad hoćeš i gde hoćeš, odrekao si se slobode da pucaš gde hoćeš i kad hoćeš jer time možda ugrožavaš nekog drugog. Naglašavam, *možda* ugrožavaš.
Na isti način ćeš da se odrekneš slobode da u nekim prilikama hodaš bez maske jer možda ugrožavaš zdravlje drugih. Neki će na ovo da se naviknu lakše, neki teže. Nekima će trebati kazne, nekima ne.
Svi imaju pravo da izraze neslaganje, da protestuju, da se organizuju i traže promenu pravila. Ali nemaju pravo da ta pravila ne poštuju dok su na snazi. Osim ako ne planiraju revoluciju.

Nisam se ja ničega odrekao, odrekli su se pre mene, zato sam i rekao da je američki ustav jedan od najboljih napisanih zakona (način tumačenja i sprovođenja je nešto sasvim drugo). Da, treba se boriti za lične slobode.

U vezi pisanja doktorke (N1 link). Neću izvlačiti ništa iz konteksta. Odmah da kažem da maske ne prestavljaju fizičku barijeru za disanje. Doktorka izgleda nije radila sa ljudima koji imaju strah od gušenja. Ljudi imaju napad panike u liftu, imaju ljudi koji na otvorenom prostoru se guše jer imaju osobu jako blizu sebe (druga osoba im diše kiseonik) a Dr. misli da neće imati napad ako stavi masku. Voleo bih da vidim nju kako smiruje tog pacijenta dok pacijent ima masku na licu. Isto tako neće svako od njih imati panični napad na nošenje maske ali onaj koji misli da ga guši, stavljanje iste pod prisilom neće pomoći.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#1731 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3354 posts

Postavljeno 01 November 2020 - 08:50 AM

Питање је да ли је премиса о заштити коју нам доноси ношење маски у потпуности тачна. Да ли су извршена испитивања која показују сразмеру користи и штетности (здравствене проблеме оних који имају обољења респираторног система, увећање броја случајева психичких сметњи) приморавања ношења маски? 35 највећих фармацеутских компанија је у последњих неколико година направило профит колико и 357 највећих компанија у свим осталим индустријама. Од почетка пландемије највећи богаташи су за тих неколико месеци увећали своја богатства за 35-40%. До данас нема званично изнепене потврде је ли вирус произведен или природан. Па какве су то мере током којих се богати све бише богате, а обичан свет све више сиромаши.
У Србији свакога дана од загађења умре 15-20 људи. Да ли постоје толико ригорозније мере заштите од загађења у односу на мере заштите од ковида? Од рака сваког дана умре 55 људи у Србији. Колико их умре од нелечења од других болести у овим условима?
Одговорност према другима у овом случају је чист маркетинг система који се одржава на томе што ми заправо нисмо одговорни једни према другима у мору свих осталих ситуациха. Теза о поштовању правила је такође занимљива будући да су овде људи износили став да не поштују саобраћајна правила за која лично мисле да немају смисла. Наравно да правила треба да постоје, као и друштвени ред, али зар овде није очито у ком смеру се цела ствар са пландемијом креће? Ово је само реторичко питање. Бити преплашен свакодневним катастрофичним насловима није исто што и бити одговоран.
  • 1

#1732 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 01 November 2020 - 09:02 AM

Što se tiče tačnosti, uvek sve proveravaj.

Koliko znam svaki zapaljenski proces i povreda može dovesti do stvaranja ožiljaka (fibroze). Korona kod određenih pacijenata ostavlja ožiljke. Ožiljci nastaju od vezivnog tkiva i nemaju funkciju tkiva koje su zamenili. Da li mogu da uzrokuju slabljenje desne strane srca, da, zavisi od njihove veličine i rasprostranjenosti po plućima.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#1733 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 November 2020 - 09:04 AM

Питање је да ли је премиса о заштити коју нам доноси ношење маски у потпуности тачна. Да ли су извршена испитивања која показују сразмеру користи и штетности (здравствене проблеме оних који имају обољења респираторног система, увећање броја случајева психичких сметњи) приморавања ношења маски? 35 највећих фармацеутских компанија је у последњих неколико година направило профит колико и 357 највећих компанија у свим осталим индустријама. Од почетка пландемије највећи богаташи су за тих неколико месеци увећали своја богатства за 35-40%. До данас нема званично изнепене потврде је ли вирус произведен или природан. Па какве су то мере током којих се богати све бише богате, а обичан свет све више сиромаши.
У Србији свакога дана од загађења умре 15-20 људи. Да ли постоје толико ригорозније мере заштите од загађења у односу на мере заштите од ковида? Од рака сваког дана умре 55 људи у Србији. Колико их умре од нелечења од других болести у овим условима?
Одговорност према другима у овом случају је чист маркетинг система који се одржава на томе што ми заправо нисмо одговорни једни према другима у мору свих осталих ситуациха. Теза о поштовању правила је такође занимљива будући да су овде људи износили став да не поштују саобраћајна правила за која лично мисле да немају смисла. Наравно да правила треба да постоје, као и друштвени ред, али зар овде није очито у ком смеру се цела ствар са пландемијом креће? Ово је само реторичко питање. Бити преплашен свакодневним катастрофичним насловима није исто што и бити одговоран.

 

To se, po mom mišljenju, ne može posmatrati odvojeno od (fizičkih) posledica bolesti.

Bez pouzdanih, proverenih podataka o tome, teško je odlučiti na bilo koju stranu.

 

Tek kada se to ima na raspolaganju, i ako se utvrdi da opstanak ljudske vrste nije doveden u pitanje (tj. da će većina radno & reproduktivno sposobnih, uključujući i stručnjake, doktore nauka, preživeti bez ozbiljnijih posledica), onda se može dalje razmatrati:

 

Koliki procenat ljudi ostaviti da umre? Da li uvesti eutanaziju, ili ih pustiti da se guše dok ne umru? Ko o tome odlučuje? I tako dalje...

 

Da stvari budu još gore, nisam siguran da se posledice strožijih mera (policijski časovi, karantini, propagiranje držanja distance i sl.) mogu još uvek sagledati - pogotovo njihov uticaj na mlade koji sada rastu - njima će ono u čemu odrastaju biti "normalno".

 

Zajebane stvari.

Edit:

Ono što hoću reći je da se odluke teško mogu doneti bez znanja, bez pravih informacija.

A nisam siguran da time iko raspolaže za sada.

 

Onda je možda i logično, možda i najmanje loše, ići ovako - na neku kontrolu širenja, ali bez 100% zatvaranja svih u stanove 24/7. Ni tu ni tamo. Zaista ne znam šta bih ja odlučio da se pitam - i to čak i da je na globalnom nivou - da mogu odlučiti za sve države (jer mislim da je problem globalan i da ne vredi na nivou jedne zemlje uvoditi mere).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1734 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3354 posts

Postavljeno 01 November 2020 - 09:18 AM

Zaista ne znam šta bih ja odlučio da se pitam - i to čak i da je na globalnom nivou - da mogu odlučiti za sve države (jer mislim da je problem globalan i da ne vredi na nivou jedne zemlje uvoditi mere.

Једна од ствари у коју ћемо бити уверавани и јесте да овакав проблем (али и сваки други друштвени, економски, еколошки...) може да се реши ИСКЉУЧИВО на глобалном нивоу, јел’ што ће рећи формирањем ,,светске владе”, умањивањем суверенитета држава, дерегулацијом закона, ниподаштавањем устава (ево за наш већ стижу ставови да не ваља и да га мењамо да не буде по ушима). А предлози за глобално решавање проблема стижу од оних који проблеме и стварају. Мишљења сам да нема опасније ствари од тога.
,,Ускоро ће нам бити потребна дозвола да изађемо у сопствено двориште” Франц Кафка
  • 0

#1735 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 November 2020 - 09:30 AM

Једна од ствари у коју ћемо бити уверавани и јесте да овакав проблем (али и сваки други друштвени, економски, еколошки...) може да се реши ИСКЉУЧИВО на глобалном нивоу, јел’ што ће рећи формирањем ,,светске владе”, умањивањем суверенитета држава, дерегулацијом закона, ниподаштавањем устава (ево за наш већ стижу ставови да не ваља и да га мењамо да не буде по ушима). А предлози за глобално решавање проблема стижу од оних који проблеме и стварају. Мипљења сам да нема опасније ствари од тога.
,,Ускоро нам неће бити допуштено да изађемо из сопственог дворишта” Франц Кафка

Ovo je kao kad majstor preporuči zamenu trule gume. OK, zaradiće, ali to ne znači da gumu ne treba zameniti.

Isto tako - ja sam uveren da će ovi iskoristiti i zloupotrebiti sve što mogu u svoju korist. Totalna kontrola i sl. Ali to ne znači da se problemi pandemija mogu efikasno rešavati lokalno - dok god ljudi putuju.

P.S. Super su ti citati, pogotovo izvučeni iz konteksta. Daju nekako težinu. Napisano zvuči pametnije kad na kraju opičiš citat poznatog književnika, ili nobelovca. :)
  • 4

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1736 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 01 November 2020 - 09:42 AM

 Па какве су то мере током којих се богати све бише богате, а обичан свет све више сиромаши.
 

 

Gde to, ja znam samo ovde u Srbiji je stvarno sve vise siromasnih,drugi me ne interesuju. Ali posto vec pricas na globalnom nivou,OK bogate se,nek se bogate,necemo valjda opet propagirati komunizam . Ali bogatstvo nuzno ne znaci da su ti ljudi srecniji,cak suprotno,pa i ovde ovi novokomponovani,mislis da su srecniji ,covek je pohlepan sto vise ima vise mu treba.

 

Evo i ovde se koskamo ,neki misle da jeftin bicikl je totalno sranje,drumas od 700-5000E to je prava stvar,ali ne shvataju da je to nebitno,bitan je covek koji sedi na tom biciklu,i kako se on oseca.


  • 2

#1737 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3354 posts

Postavljeno 01 November 2020 - 09:43 AM

Ovo je kao kad majstor preporuči zamenu trule gume. OK, zaradiće, ali to ne znači da gumu ne treba zameniti.
Isto tako - ja sam uveren da će ovi iskoristiti i zloupotrebiti sve što mogu u svoju korist. Totalna kontrola i sl. Ali to ne znači da se problemi pandemija mogu efikasno rešavati lokalno - dok god ljudi putuju.
P.S. Super su ti citati, pogotovo izvučeni iz konteksta. Daju nekako težinu. Napisano zvuči pametnije kad na kraju opičiš citat poznatog književnika, ili nobelovca. :)

Био бих глуп када не бих приметио да је ова опаска упућена лично мени, без неке везе са оним о чему полемишемо. Такође бих био глуп када бих се питао због чега то радиш, јер вероватно мораш тако, ваљда је јаче од тебе. Волиш да покушаш да пецнеш. Шта да се ради.
Цитат уопште није ван контекста имајући у виду мере које између осталог сужавају простор допуштеног кретања.
Наравно да ће се (већ се злоупотребљава) пландемија злоупотребити, или ако посматраш ствар из угла 0,00000001 % посто човечанства, искористити за напредак.
  • 0

#1738 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3354 posts

Postavljeno 01 November 2020 - 09:44 AM

Gde to, ja znam samo ovde u Srbiji je stvarno sve vise siromasnih,drugi me ne interesuju. Ali posto vec pricas na globalnom nivou,OK bogate se,nek se bogate,necemo valjda opet propagirati komunizam . Ali bogatstvo nuzno ne znaci da su ti ljudi srecniji,cak suprotno,pa i ovde ovi novokomponovani,mislis da su srecniji ,covek je pohlepan sto vise ima vise mu treba.
 
Evo i ovde se koskamo ,neki misle da jeftin bicikl je totalno sranje,drumas od 700-5000E to je prava stvar,ali ne shvataju da je to nebitno,bitan je covek koji sedi na tom biciklu,i kako se on oseca.

Ја сигурно не спадам у оне који ће пропагирати комунизам :)
  • 0

#1739 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 November 2020 - 10:24 AM

Dok narod gleda statistiku i živi u lažima, pacijenti koji čekaju operacije od najtežih bolesti bivaju vraćani kući i stavljeni na čekanje do marta-aprila 2021.
O tome niko ne priča, a njima je svaki dan bitan.
Ali bitno da je "doktor" Kon(j) rek'o da se maske nose i da slave ne slavimo.
  • 0

"Лажима је све почело"


#1740 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 November 2020 - 10:30 AM

Dok narod gleda statistiku i živi u lažima, pacijenti koji čekaju operacije od najtežih bolesti bivaju vraćani kući i stavljeni na čekanje do marta-aprila 2021.
O tome niko ne priča, a njima je svaki dan bitan.
Ali bitno da je "doktor" Kon(j) rek'o da se maske nose i da slave ne slavimo.

 

Da li to vraćanje pacijenata ima veze sa pretrpanošću bolnica? Sa prezauzetošću kapaciteta Covid pacijentima?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika