Jump to content


Fotografije
- - - - -

GAŽENJE BICIKLISTE UŽIVO ( mene,vas,nas)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
171 odgovora na ovu temu

#121 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 16 November 2020 - 06:12 PM

Evo jedan od mojih predloga kako da sebi obezbedite dodatnih  40cm prostora sa leve strane. Doduse ovo mi odlicno funkcionise nocu,jer ja uglavnom ovaj bicikl vozim nocu,ali mislim da bi psiholoski delovalo na vozace i danju,jer se sve radi otprilike i  po automatizmu,pa tako se i biciklisti obilaze po automatizmu.

 

 

SSA56790.JPG


  • 0

#122 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 16 November 2020 - 06:58 PM

Evo jedan od mojih predloga kako da sebi obezbedite dodatnih  40cm prostora sa leve strane. Doduse ovo mi odlicno funkcionise nocu,jer ja uglavnom ovaj bicikl vozim nocu,ali mislim da bi psiholoski delovalo na vozace i danju,jer se sve radi otprilike i  po automatizmu,pa tako se i biciklisti obilaze po automatizmu.
 
 
attachicon.gifSSA56790.JPG

Виђао сам то, корисна ствар
  • 0

#123 cdragan

cdragan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • Locationfruska gora

Postavljeno 28 January 2021 - 03:28 PM

I konacno sam docekao taj dan da vidim i uverim se u nacin donosenja pravde u nasem drustvu. Preduverenja sam imao i ocekivao sam slicnu odluku suda ali ipak i nadao sam se da se ipak nesto menja na bolje...ali prevario sam se.

Cekao sam i taj  2-gi Novembar 2020 godine kada je zbog virusa korone ,odlozen dokazni postupak jer se optuzeni taj i taj zbog korone nije mogao pojaviti pred sudom.U redu .Hvala Bogu covek se oporavio.I dodje taj 25 Januar 2021 godine i dokazni postupak.Naravno okrivljeni se izjasnjava da nije kriv i da nije pocinio delo gazenja bicikliste.Odbrana optuzenog nalaze i sto se prihvata, da se ja kao osteceni ispitam da se nisam ja sam zgazio i da se odbija misljenje  sudskog vestaka koje odbrana smatra da je uradjena pausalno i ne predstavlja osnovu za izradu prostorno vremenske analize saobracajne nezgode kako oni iz odbrane navode.

Osnovno je da brzina vozila -slepera kamiona od 40 tona 50-55  km/h ,zatim moja brzina bicikliste od oko 25 km i 110 kg tezine bicikliste i bicikla, ukupno.Vestak po njima nije utvrdio brzinu bicikliste ...Biciklista je kriv jer je vozio desnom stranom puta ,vidno obelezen,nikoga ne ugrozavajuci  i on je izazvao vozaca slepera od 40 tona da se velikom brzinom u krivini ,preko puta sa punom linijom,zaleti i kako kaze video me je na oko 70-80 metara ranije a kada je poceo da me obilazi bio sam mu na sredini vozila .On je kako kaze morao da uspori vrati se u svoju traku i kako kaze 100 % je bio siguran da me nije udario.To izadje kao ono:MAJKE MI NISAM GA UDARIO:Onda sledi izjava da je morao zbog mene a ja sam se kretao na oko metar od ivice puta da kada je vec u krivini pod punom linijom poceo obilazenje bicikliste da nebi udario u autobus ( a ne navodi da je prvo naisao automobil pa tek onda autobus)morao da se vrati u svoju traku .Jeste tako je uradio ali niti je smanjio brzinu  a to da je 100% siguran da me nije udario ,mene ke kostalo 2 meseca u Kamenici sa slomljenim rebrima i probusenim plucima.Izvestaj policije takodje odbacuju jer taj deo zadnjeg tocka kojim me je udario  i gde se vidi cak I NA BLATOBRANU OSTECENJE ,da je to od ranije i da to nije od udarca bicikliste.Ne priznaju ni tahograf kamiona.Kaze da se vratio posle 2 minuta.Najmanje 20 minuta su ga vijali i ono sto je najgore i sto me jako cini ogorcenim sto mi i govori o kakvoj se osobi radi ..kaze:KADA SAM DOSAO ODMAH SAM HTEO DA PRUZIM POMOC BICIKLISTI A ON ME JE DRSKO ODBIO.

Covek nije ni dosao do mene a vec mi je nudio to jest molio da ne zovem policiju i nudio mi 100 evra za dogovor.Toliko o mom drskom odgovoru.A mozda je ocekivao da se izgrlimo i izljubimo i zapevamo sto me skoro nije ubio i da ja budem srecan.Samo sam mu rekao da se skloni ida saceka policiju.Sto se tice saobracajnih znakova,koje on navodi kako ih se striktno pridrzava ,pre krivine stoji znak sa ogranicenjem brzine na 60 km/h i ZABRANA PRETICANJA.

PUNA LINIJA  CELIM DELOM NJEGOVOG PRETICANJA a ja po njemu jurim pa je i on morao da juri i ulece u makazice.25 km/h i jeste neka brzina  ali nista posebno.Da bezim u stranu nisam mogao iako sam zeleo jer je betonski branik tu postavljen iznad malog potocica i na tom betonskom braniku jos se nalazio i metalni odbojnik.Kako sam ja preziveo samo Bog zna.A kamiondjija kaze :JURIO JE ,MORAO SAM DA IZADJEM IZ MOJE TRAKE PA ONDA DA KOCIM KADA JE AUTOBUS NAISAO I NISAM GA 100% ZAKACIO.BOZE!!!!

Zar nije cuo majstor koji kaze da 30 godina vozi kamion ZA RASTOJANJE I ZABRANU PRETICANJA PREKO PUNE LINIJE,da nezna kojom se brzinom kretao jer u takvom momentu niko negleda u brzinomer a odbija vestacenje vestaka o njegovoj brzini.Prvo je izjavio da me nije video ,onda da me je video na oko 70-80 metara i on je pokusao da uspori ali nije uspeo i onda je obisao biciklistu!!!!!!KOJOM SE BRZINOM KRETAO KADA NIJE 70-80 METARA MOGAO DA SE ZAUSTAVI??????

I SADA JA MORAM KAO OPTUZENI DA SE JAVIM 6 APRILA DA ME ISPITAJU KAKO KAZU NEPOSREDNO ????

KOliko je ozbiljno bilo a sami zakljucite na osnovu jos jedne stvari :pogresno su mi napisali prezime na 5 listova zapisnika.Da li su znali kome oni u stvari sude?NI moj advokat!!!!

Jos jedna stvar :okrivljeni u navodu cime se bavi napisao je :privatni preduzetnik ,poseduje sopstvena vozila,bavi se prevozom i tako se izdrzava ,sa mesecnim primanjima 25-35000 dinara?????!!!!!!!Sta mislite je li to zaista tako?Ova izjava vam svima govori o kome je rec.Hteo sam da se obradujem pravilnom presudom u kojoj cu ja ,u kojoj cemo mi ,vi ,biciklisti koji su preziveli i oni koji na zalost nisu preziveli ovakve nasrtaje i VAPE ZA PRAVDOM  videti da PRAVDE IMA .....ali ......NEMA JE ..SVE SE OKRENULO.KRIVI SU PRAVEDNICI A OSTECENI SU KRIVCI ...KUDA IDE OVO DRUSTVO..OSTECENOG PONOVO ISPITUJU KAO DA SAM JA ZGAZIO KAMION,ODBIJAJU IZVESTAJ VESTAKA,POLICIJE ....NAZDRAVLJE!!!!!!

Ocigledno da svim sredstvima i savetima advokata pokusava svesti stvar na to da sam ja sam pao i da sam se sam povredio .

 

 

 


  • 0

#124 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 28 January 2021 - 03:39 PM

Pre svega da Vam kazem da se ne nervirate toliko zbog toga sto je on pricao jer po zakonu ima pravo i da laze da bi sebe spasio. Mogao je da kaze i da ste Vi vozili sleper kad ste sebe udarili. Sada se imali priliku da vidite kako se ljudi brane kad su optuzeni.

Sa druge strane, posedujete i video snimak saobracajne nesrece.

Kao drugo, to sto on ne prihvata nalaz vestaka to je njegovo pravo ali moze samo da predlozi drugo vestacenje pa je bitno da tu vodite racuna da bude uradjeno kako treba.

Ako Vi niste zadovoljni drugim vestacenjem, predlozite super vestacenje i nikako institut u Beogradu, vec samo u Novom Sadu.

Ako Vam treba neka pomoc, tu sam da pomognem.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
  • 5

#125 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 28 January 2021 - 04:02 PM

 

I konacno sam docekao taj dan da vidim i uverim se u nacin donosenja pravde u nasem drustvu.......ali prevario sam se.

tuzno i zalosno!

 

Kao sto kaze kolega, nema ti druge, vec samo hrabro, bice sta biti mora. Verujem da nije lako izboriti se sa nepravdom !


  • 0

#126 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 January 2021 - 04:21 PM

Naravno da će njegov advokat pokušati da pobije i obesmisli svu tvoju priču, ne bi li se ovaj najjeftinije izvukao.

 

U sudnici se ne kuka, nego dokazuje, pa se nadam se da i ti imaš advokata koji će racionalno znati tome da doskoči.


  • 4
Homesick for a place you've never been...

#127 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 January 2021 - 05:16 PM

Nema pravde na ovom svetu.
Nadam se da će Dragan isterati svoju.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#128 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 28 January 2021 - 06:11 PM

Na kraju krajeva parnicni postupak za naknadu materijalne i nematerijalne stete je bitniji od toga koliko ce biti krivicno osudjen.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
  • 1

#129 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 28 January 2021 - 06:21 PM

Pred sudom  bi ste trebali da budete jednaki. Sud sudi, na osnovu tvoje izjave, njegove izjave, tragova, svedoka,ostecenja, vestacenja i svega sto ti i on predlazete. Na kraju donosi presudu. Ne moze optuznica da bude i presuda. Ovo je samo procedura koja mora da se ispostuje i nadam se da ce na kraju sud da bude objektivan i da ce na osnovu ovoga sto smo mi ovde videli pravda biti zadovoljena i da ce ovaj vozac biti kaznjen za ono sta je uradio. Ne znam sta je adekvatna kazna za njega ali se nadam da ce on i njegove kolege, prijatelji, kojima bude pricao o ovom dogadjaju ubuduce imati vise obzira prema biciklistima.

Pozdrav za tebe i nadam se tvojoj "pobedi" na sudu. Obavezno nas izvestavaj o svim daljim desavanjima


  • 0

#130 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 January 2021 - 07:04 PM

Ne znam sta je adekvatna kazna za njega ali se nadam da ce on i njegove kolege, prijatelji, kojima bude pricao o ovom dogadjaju ubuduce imati vise obzira prema biciklistima.
Pozdrav za tebe i nadam se tvojoj "pobedi" na sudu. Obavezno nas izvestavaj o svim daljim desavanjima


-Teške telesne povrede
-Izazivanje opasnosti po ostale učesnike u saobraćaju
-bežanje sa mesta nesreće i NEpružanje prve pomoći povredjenom
-Preticanje na punoj liniji

Ovo povlači oduzimanje vozačke dozvole, novčana kazna, odštetu oštećenom isplaćuje njegovo osiguranje. Ako oštećeni ne bude zadovoljan uvek može pokrenuti privatnu tužbu. Za kaznu zatvorom ne znam.. to je precizirano u samom zakonu. Koliko može sudija daodstupa od zakonato takodje ne znam. Okrivljeni može da kuka do sutra.. ako nema neku podebelu vezu što je nažalost postalo normalno u ovoj zemlji on bi trebao poprilično da bude kažnjen.
Dragan trebada bude uporan jer ovo dobar advokat lako može da istera.
  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#131 konzervativan

konzervativan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 January 2021 - 07:51 PM

@cdragan

Незахвално је делити савете.

Али без нервирања.

Ту свако „ради“ свој „посао“. Мислим на возача камиона са приколицом  и његовог адвоката. О части и поштењу је излишно говорити.

 

Имаш видео снимак. Све је потпуно јасно. Готово сам сигуран да преко њега не могу прећи, као ни преко извештаја саобраћајне полиције и вештака.

Без емоција, што је лако рећи, али...тако је најбоље.

Направио је очигледан прекршај, проузроковао повреде, чека га казна. Надам се примерена, због превенције.

Када га прогласе кривим, покренути парнични поступак ради остваривања имовинскоправног захтзева, надокнаду причињене штете, психичке, телесне, изгубљене добити због спречености за рад, поправку бицикла. ...исто без емоција.

Ти овде ниси окривљени, ти си овде оштећена страна.

 

П.С.

Шта овде није јасно...?

 

 

Кривични законик ("Sl. glasnik RS", br. 85/2005, 88/2005 - ispr., 107/2005 - ispr., 72/2009, 111/2009, 121/2012, 104/2013, 108/2014, 94/2016 i 35/2019)

„ Nepružanje pomoći licu povređenom u saobraćajnoj nezgodi

Član 296

(1) Vozač motornog vozila ili drugog prevoznog sredstva koji ostavi bez pomoći lice koje je tim prevoznim sredstvom povređeno ili čiju je povredu tim sredstvom prouzrokovao,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.

(2) Ako je usled nepružanja pomoći nastupila teška telesna povreda povređenog lica,
učinilac će se kazniti zatvorom od šest meseci do pet godina.

(3) Ako je usled nepružanja pomoći nastupila smrt povređenog lica,
učinilac će se kazniti zatvorom od jedne do osam godina.

 

KOJA JE RAZLIKA IZMEĐU PRETICANJA I OBILAŽENJA?

 

PRETICANJE je prolaženje pored vozila KOJE SE KREĆE kolovozom u istom smeru.

OBILAŽENJE je prolaženje pored vozila KOJE JE ZAUSTAVLJENO ili pored prepreke na putu.

Preticanje se vrši sa leve strane vozila koje se pretiče.

USLOVI KOJI MORAJU BITI ISPUNJENI ZA BEZBEDNO PRETICANJE ILI OBILAŽENJE.

PRETICANJE ILI OBILAŽENJE SMETE DA VRŠITE AKO STE SE UVERILI:

  • da ne ometate vozila koja dolaze iz suprotnog smera
  • da vozač iza vas  nije otpočeo sa preticanjem vašeg vozila
  • da  vozač ispred vas nije dao pokazivač da želi da skrene levo
  • da imate dovoljno prostora za bezbedan prolazak
  • da se posle preticanja možete bezbedno vratiti u saobraćajnu traku bez ometanja drugih vozača“

  • 0

#132 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 28 January 2021 - 08:23 PM

Mislim da je preticanje bicikliste kada je puna linija nije zabranjen, ( cak mislim da nije ni vozila koja po svojim kostrukcijskim osobinama ne mogu da razviju brzinu vecu od 40km/h) ako su ispunjeni  uslovi koje si naveo

  • da ne ometate vozila koja dolaze iz suprotnog smera
  • da vozač iza vas  nije otpočeo sa preticanjem vašeg vozila
  • da  vozač ispred vas nije dao pokazivač da želi da skrene levo
  • da imate dovoljno prostora za bezbedan prolazak
  • da se posle preticanja možete bezbedno vratiti u saobraćajnu traku bez ometanja drugih vozača

  • 0

#133 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 January 2021 - 08:25 PM

Nije zabranjeno ako mu je traka iz suprotnog smera čista i pod uslovom da me ugrozi biciklistu. A on Dragana još i oborio. Ako nema vremena za bezbedno preticanje isto ne sme ni započeti.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#134 konzervativan

konzervativan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 January 2021 - 08:32 PM

Члан 55.

Претицање или обилажење возач сме да врши само ако тиме не омета нормално кретање возила која долазе из супротног смера када на путу има довољно простора за безбедно извођење тих радњи.

Возач не сме да врши претицање или обилажење када тиме може угрозити друге учеснике у саобраћају.

Возач не сме возилом да врши* претицање или обилажење:

……..

5) ако по извршеном претицању или обилажењу не би могао да се врати у саобраћајну траку којом се кретао пре тога без ометања или угрожавања осталих учесника у саобраћају,


  • 0

#135 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 28 January 2021 - 08:58 PM

Ja te, Dragane, jos davno upozorih da budes uporan. Nizi sudovi su poprilicno korumpirani i to je tako, bitno je da, kakva god presuda bila sutradan, ulozis zalbu i da to ode na visu sudsku instancu gde je teren koliko toliko cistiji. Advokat igra znacajnu ulogu, pa se nadam da imas nekog dobrog.


  • 0

#136 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 January 2021 - 10:07 PM

Sublimirano:

ZOBS za bicikliste.


  • 3

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#137 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 29 January 2021 - 08:32 AM

Koliko sam ja razumeo na tom zasedanju nije ni doneta odluka već je optužena strana dala izjavu u prisustvu advokata i prisustvu oštećene strane, sledeće je davanje izjave oštećene strane i nakon toga presuda ako ne bude nekog odugovlačenja.

Ti bi takodje trebao da angazujes advokata pošto delujes da se ne razumeš u proces sudjenja i zakone tako da može da se desi da i ako si u pravu on sa boljim advokatom dobije presudu.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 1

#138 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 January 2021 - 01:49 PM

može da se desi da i ako si u pravu on sa boljim advokatom dobije presudu.

Nadovezao bih se na ovo. Dragane, ne postoji kosmička pravda :)

 

Na sudu svi igraju uloge koje su im dodeljene - tužilac napada, advokat brani. Emocije nisu argument, jer to nije ono što sudija procenjuje.

 

Jesi žrtva udesa, ali nemoj da se unapred uživljavaš i u to da si žrtva pravosuđa. Glavu gore i pritegni advokata :)


  • 1
Homesick for a place you've never been...

#139 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 January 2021 - 02:45 PM

Сви га препоручују, али може ли неки савет како знати ко је добар адвокат (за овакве случајеве)?


  • 0

#140 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 January 2021 - 03:09 PM

Сви га препоручују, али може ли неки савет како знати ко је добар адвокат (за овакве случајеве)?

U ovom slučaju, svako sa položenim pravosudnim ispitom, mrvom inteligencije i dobrim namerama :)

 

A imaš i specijalizovanih za tu oblast...


  • 0
Homesick for a place you've never been...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika