Jump to content


Fotografije
- - - - -

GAŽENJE BICIKLISTE UŽIVO ( mene,vas,nas)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
171 odgovora na ovu temu

#81 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 06 February 2020 - 07:53 AM

Da,retrovizor puno pomaze,oni skupi konkavni,na volan ili na kacigu,iako imam jedan Zefalov i na kacigi , bas i ne volim zato sto ne mogu da procenim udaljenost,nego ovaj sa obicnim ogledalom, me je cesto puta izvukao iz neprijatne situacije.

 

I ne mogu da zamislim voziti bicikl bez retrovizora. Znaci preporucljivo je za sve vrste vozila,cak sam video i na motokultivatorima,kod nas bi na biciklima trebalo da bude i zakonom obavezno.

 

 

Na rekumbentu je to i jedini nacin gledanja unazad.


  • 0

#82 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 06 February 2020 - 08:12 AM

A šta vi mislite i o nekom kung fu kursu. I to da bude obavezno, pa ovi akrobate i ljudi mačke kad uspeju da izbegnu kamion da zadaju neki udarac i tako zahebu isti. 

Za mene i meni sličnim koji nismo tako vešti, obavezna pratnja sa rotacijom ispred i iza. 


  • 1

#83 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 February 2020 - 10:49 AM

Da,retrovizor puno pomaze,oni skupi konkavni,na volan ili na kacigu,iako imam jedan Zefalov i na kacigi , bas i ne volim zato sto ne mogu da procenim udaljenost,nego ovaj sa obicnim ogledalom, me je cesto puta izvukao iz neprijatne situacije.

 

I ne mogu da zamislim voziti bicikl bez retrovizora. Znaci preporucljivo je za sve vrste vozila,cak sam video i na motokultivatorima,kod nas bi na biciklima trebalo da bude i zakonom obavezno.

 

 

Na rekumbentu je to i jedini nacin gledanja unazad.

 

Bicikl je prevozno sredstvo na kojem se možeš relativno lako i bezbedno okrenuti i pogledati iza sebe. Brzine koje razvija su dovoljno niske i način upotrebe u saobraćaju (da tako kažem) je takav de je okretanje svakako moguće.

 

Ne bi trebalo da su obavezni zakonom retrovizori.

 

Lično sam ih skinuo sa bajsa jer ne vidim kako pomažu. OK - vidim da vozilo dolazi, ide kao da će me pregaziti - 90% vozača čeka poslednjih par metara pre nego smota i zaobiđe bicikl. Tako da: ili skačeš s puta na svakih 100 metara, ili ignorišeš retrovizor.

 

Pomaže kad vozim s kapuljačom, a hoću da se prestrojim. Tad je najnepraktičnije pogledati iza sebe, pa retrovizor omogućava samo jedno okretanje - čisto radi provere da nije nešto promaklo u retrovizoru. Za ostale situacije - slaba korist, barem po meni, više me je štrecao bez razloga. :)


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#84 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 06 February 2020 - 11:36 AM

Voznja po nasimm putevima na nekim mestima ispada kao ruski rulet. Po meni je tu jedino resenje gledati sto vise da se izbegavaju optereceni i magistralni putevi, pogotovo radnim danima....
  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#85 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 06 February 2020 - 11:55 AM

Na temu retrovizora, prilicno je koristan za puteve gde vozim kad je guzva, pa i na obicnom city bajku da ne moram da se okrecem na svakih par sekundi. Kad nije guzva ne koristim ga toliko ali mi isto tako ne smeta i ne strecam se sto me obilaze u poslednjem trenutku. Na rekumbentu je po mom misljenju obavezna stvar, pogotovo u gradu, potpuno okretanje glave bas i nije moguce u voznji.

@Smasher
Slazem se za magistralne puteve i izbegavam ih koliko god mogu. Problem je sto uglavnom moram da idem magistralnim putem pre nego sto dodjem do manje prometnog, tako da sam se navikao na to. Makar ne moram moto ili autoputem da se strecam :)
  • 0

#86 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 February 2020 - 06:06 PM

Ja skoro uzeh jedan sa alija i mogu reći da je odličan.

https://a.aliexpress.com/_sKLnfv95dde9b909c8c3ee04b1701e4d9fde23.jpg
  • 0

"Лажима је све почело"


#87 cdragan

cdragan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • Locationfruska gora

Postavljeno 06 March 2020 - 06:30 PM

6 Mart ..sprat taj i taj, broj sobe taj i taj, istrazni sudija ...,moj advokat....njegov advokat..,daktilografkinja.Krenucu od nje, jer kada sam ušao u prostoriju pogledali smo se a meni je samo sinulo u glavi: Bože, koga se ova žena sve nagleda i kakvih se ona priča nasluša. Njoj nikada nije dosadno i uvek ima sta uz kafu u poverljivom drustvu da isprica.Knjigu da napise....

Krenucu od kraja ,kada me je istražni sudija nakon ispitivanja  kako od strane njega ,tako i advokata onoga ko je ucinio (ne)delo, pitao da li želim da podignem optužnicu protiv čoveka koji je učinio šta je vec ucinio.I šta da  vam kažem ...bilo mi je žao ..ne mene ..vec mogucnosti da taj čovek dobije jednu veliku kaznu...tako posmatram , evo posle skoro 9 meseci čekanja na poziv za svedocenje o ucinjenom (ne) delu  gde sam jedva hvala Bogu ,živu glavu sačuvao. I onda ,jer nema dana da ne otvorim ovaj forum ,procitam ispovesti mnogih koji su ovo doživeli  ,na žalost i onih svedocenja gde su njihovi najmiliji ,stradali.Nema dana da u novinama ne procitamo vest da je zgažen biciklista,dete ,devojka ,mladic,starac....gde je u ime neke ishitrenosti ,žurbe ,želje da se vise zaradi ,brze dođe kuci ,pod adrenalinom koji daje snaga velikog kamiona ,gde su ti vozaci najbitniji,najjaci ,njihovi su putevi..sruše nečiji snovi,ugasi nečiji život,učini se neko invalid,i mnogi više nikada ne dođu kuci.A nije tako moralo.Samo papučicu gasa manje stiskati,ne žuriti.....imati obzira i pridržavati se propisa.Kažu da oko 95 % žrtava biciklizma ,nije nicim izazvalo svoje stradanje.Nevino stradali. 

Moj odgovor je bio: u ime svih biciklista koji su povredjeni ,udareni ,ubogaljeni,u ime onih koji se nisu kuci vratili...DA..tražim da bude osuđen... pa on je radni čovek,hrani porodicu,kako ce dalje...KAKO ce dalje oni koji su na žalost ostali pod točkovima,kako ce dalje ...? Molbe...a prva stvar koju je nakon vracanja na mesto sa koga je pobegao i bio vracen uz pratnju drugih  nije bilo ;kao si ,Žao mi je ,oprosti ,evo idem sa tobom ako nesto treba...NE..bila je: a da se dogovorimo......dok sam ležao u Urgentnom centru,nije nazvao ,raspitao se kako sam ,dok sam ležao u Kamenici ,nije nazvao da pita kako sam ,možda da dođe , dok sam bio na bolovanju skoro 3 meseca nije nazvao da pita :KAKO  SI?... .Ne.A sada kada je doslo vreme  da vidimo šta čemo dalje...jao ,posao ,jao ,deca,jao ..jao..E,što se mene tiče ta početna ,kratka ideja ,taj bljesak želje za oproštaj KRATKO JE TRAJAO:jer JA ,jer VI ,jer MI ,smo gaženi ,gaze nas i gaziće nas ..to je na žalost tako .ALI ,te koji nas gaze čini mi se da u ovoj zemlji vise čuvaju,simbolično kažnjavaju,skoro da odobravaju . Zato savet :ako ste u mogucnosti,angažujte advokata,sto vise  svedoka ,izvestaj policije,izvestaj doktora i sva moguća dokumentacija da bude na raspolaganju..i to ne garantuje da će pravda biti zadovoljena.Nisam pesimista ali ovde je tako.Možda imate neke veze ..povucite te veze.možda imate para ,advokatu veselje pravite,jer neko ko učini (ne) delo a svedoci smo bezbroj slucajeva da ti koji imaju veze ,ti koji imaju para... izvuku se  a ubijeni  nestignu kuci,ubogaljeni vise ne izlaze iz kuce  a oni koji prežive , retko koji nastavi da vozi bicikl jer nezna da li je potrošio sreću .a ovi što gaze i dalje ganjaju ,krljaju ,lome ,gaze...i tako će biti.

Očekujem presudu,naravno i žalbu ..pa opet ponovo ..soba ta i ta,sudija taj i taj....


  • 4

#88 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 March 2020 - 06:52 PM

To što će ON ostati bez vozačke dozvole na duži period i pri tom ostati bez posla.. eto, on je tu svoju dozvolu prokockao.
I treba da se podigne optužnica i da se kazni maksimalno koliko je to moguće.
Trebalo bi to i javno objavljivati 7 dana uzastopno kako bi što veći broj takvih kao on stavili prst na čelo i skinuli nogu sa gasa.
Taj vozač je sramota za moju profesiju u kojoj sam već punih 25 godina. Da se ja pitam on više ne bi vozio kamion.
  • 5
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#89 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 06 March 2020 - 07:06 PM

Ispravno si postupio. Moja skromna, ali i puna podrska, da tako nastavis u daljem toku sudjenja. To njegovo naknadno ''kajanje'' je itekako proracunato i ne zavredjuje ni minimum paznje, on je svoje pravo lice pokazao kada je tvoju blagonaklonost hteo da kupi za pare, jako smesne pare... Kako on prema tebi, tako trebas i ti prema njemu, vrlo jednostavno. Istraj do kraja. Pozdrav !


  • 2

#90 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 March 2020 - 07:21 PM

Браво.

Мени је највише мука кад видим како већина подржава такве, како их подржава и полиција и цео правосудни систем и како су они и даље убеђени да су они жртве. (злог бициклистичког лобија који захтева казне за лудаке) Требало би део казне да буде да мора да вози бицикл Ибарском 5000 км, радним даном. А да нису њега молили да ти исплати колико год тражиш и да се доживотно сам одрекне дозволе, да растерете судије?


  • 0

#91 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 March 2020 - 07:23 PM

Svaki dan bez takvog coveka u saobracaju je velika pobeda.


  • 0

"Лажима је све почело"


#92 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 06 March 2020 - 07:50 PM

Jel to pred OJT ili pred sudom?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#93 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 07 March 2020 - 08:48 AM

Niko, pa i onaj dobro pijan, ne seda za volan da bi nekog zgazio. Nezgode se dešavaju i dešavaće se. Ali gde je ljudskost, udari i pobegne. Pa možda je samo trebalo podići glavu unesrećenom ili izvaditi jezik da se ne udavi.

Ne, njih zabole (nije kao ona moja bolest, ima ih raznih), a kad se dođe na sud, e hiljadu opravdanja i drugi su krivi itd.

Goni ga do kraja. 

Svaki dan ima kritičnih situacija, ljudi rastrojeni, glava puna problema. Mnogo incidetnih situacija, ali mi nekako lakše bude kad mi se izvini, kad vidi da je pogrešio, pa jbg, vozi dalje. A ima i budala koje bi da se svađaju, pa šta ću ja tu sa biciklom, pa se bahate. E takvi su zlo.

Samo da se izvinuo i ljudski postupio, mislim da bi to rešili i da bi on imao opomenu za ceo život, a ti neku satisfakciju. Ali ne, njemu sad ako se oprosti, on može da bude samo bahatiji i bezobrazniji, a već je jači, čim vozi kamion.

Želim ti sreću i da istraješ do kraja.

I što manje osećaja za promene vremena, jer to će isto biti. Organizam pamti sve.


  • 0

#94 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 March 2020 - 10:41 AM

Zorane, moj savet kao vozača autobusa.. samo oštro i nemoj da ga žališ jer ni on tebe nije žalio. Ovo naknadno kajanje su folovi. Pregazi ga na pravnoj osnovi pa će ubuduće možda više poštovati tudji život.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#95 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 07 March 2020 - 11:29 AM

Zorane, moj savet kao vozača autobusa.. samo oštro i nemoj da ga žališ jer ni on tebe nije žalio. Ovo naknadno kajanje su folovi. Pregazi ga na pravnoj osnovi pa će ubuduće možda više poštovati tudji život.

 

Ja sam ateista, ali sam vaspitan po hrišćanskim moralnim principima: ljubav, tolerancija i praštanje... a i mrzim se vući po sudovima, to je sve napravljeno da mafija uzima novce i da zezaju pošten svet - sve su dalje naš zakon i sudovi od pravde.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#96 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 March 2020 - 12:01 PM

Ja sam ateista, ali sam vaspitan po hrišćanskim moralnim principima: ljubav, tolerancija i praštanje... a i mrzim se vući po sudovima, to je sve napravljeno da mafija uzima novce i da zezaju pošten svet - sve su dalje naš zakon i sudovi od pravde.



Neko te pregazi i za dlaku izbegneš 2 tone zemlje. Ti mu oprosti ako se, daleko bilo, desi.. ja ne bih. Nadam se da neće ni Zoran.
Na sud pa nek slovo zakona kaže svoje.. a reći će sigurno jer srećom po Zorana nije neki političar. Ovako će bar imati efekta.
  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#97 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 07 March 2020 - 01:19 PM

Ma nije Zoran, nego  Dragan, ne nasecaj me.


  • 2

#98 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 07 March 2020 - 01:21 PM

@Falloutboy


Jeste, nek mu oprosti, ljudski je prastati. Pa posle kad zakaci tako jos jednog nek mu i on oprosti, i onaj treci i cetvrti i svi tako redom sve dok jednog dana ne bude zakacio jednog koji nece moci ni da oprosti ni da prisustvuje sudjenju. Tad ce mu biti zao sto mu je onaj prvi oprostio, jer da nije verovatno bi na samom pocetku naucio na tezi nacin, drugom sacuvao zivot a sebi savest i obraz.

Ljudski jeste prastati, ali je kazna, bilo zatvorska ili novcana, svakako najbolji nacin da covek na sopstvenim greskama uvidi gde je pogresio i ako ima imalo mozga i morala u sebi, da tu gresku vise ne ponovi...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#99 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 March 2020 - 02:11 PM

Ma nije Zoran, nego  Dragan, ne nasecaj me.



Auuuu jes'.. u žaru borbe, tj kuckanja, zbog kažnjavanja i praštanja malko smo se zaneli :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#100 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 07 March 2020 - 07:28 PM

Ali gde je ljudskost, udari i pobegne.


Pa normalno je da pobjegne.Da nemam moralnu barijeru i ja bih pobjegao kada skrivim saobracajnu nesrecu.Sta gubi ako pobjegne pa ga uhvate .Nista.Kao fol otezavajuca okolnost.Kazna bude priblizna i onom ko je stao i onom ko je pobjegao.Zakon treba pod hitno promjeniti.Pobjegao si sa mjesta nesrece gdje ima poginulih,5 godina zatvora samo za bjezanje + kazna po zakonu za ucinjeno djelo.Pa da vidimo koliko ce ih pobjeci.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika