Jump to content


Fotografije
- - - - -

GAŽENJE BICIKLISTE UŽIVO ( mene,vas,nas)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
171 odgovora na ovu temu

#161 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 January 2022 - 07:47 PM

Zapravo za njega je veća kazna tih 8 meseci bez dozvole te sad može da ide da radi na nekom stovarištu dok će kamion stajati a održavanje i registracija teku.
Zanima me i da li postoji finansijska odšteta i da li je plaća osiguranje kod kog je kamion registrovan ili će morati privatna tužba. U zatvor i ne treba da ide jer će se tamo hraniti o trošku poreskih obveznika.
Ja bih ga odrao sa odštetom od bar 500 000 dinara minimum.. kad mu vrate dozvolu da radi dok to čoveku ne isplati. A još bolje da mu to isplati osiguravajuća kuća a oni posle nek jure sudskim putem kamiondžiju da im nadoknadi ta sredstva.
Jer bahatog i nesavesnog Srbina najlakše je opametiti sa žestokim pražnjenjem novčanika.
Nadam se da se Dragan oporavio i da neće imati posledica od lomova rebara.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#162 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 20 January 2022 - 08:30 PM

Mislim da ga oduzimanje dozvole ne dotiče, oni mu uzmu C ali ako ima E, a većina vozača kamiona ima da bi vozili prikoličare, on može da vozi i dalje jer je to "viša" klasa i s njom može i "nižu". Apsurd, ali ranije je to moglo, ako nisu menjali.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
  • 0

#163 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 20 January 2022 - 08:34 PM

Mislim da ga oduzimanje dozvole ne dotiče, oni mu uzmu C ali ako ima E, a većina vozača kamiona ima da bi vozili prikoličare, on može da vozi i dalje jer je to "viša" klasa i s njom može i "nižu". Apsurd, ali ranije je to moglo, ako nisu menjali.

zna li neko kako je to sad sa *bodovnim* sistemom?


  • 0

#164 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 January 2022 - 10:13 PM

Mislim da ga oduzimanje dozvole ne dotiče, oni mu uzmu C ali ako ima E, a većina vozača kamiona ima da bi vozili prikoličare, on može da vozi i dalje jer je to "viša" klasa i s njom može i "nižu". Apsurd, ali ranije je to moglo, ako nisu menjali.
Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka



Zabrana se odnosi na C jer je teretno vozilo vučno vozilo i bez njega E kategorija nema nikakvog smisla . To je kategorija samo za priključno vozilo koje je teže od 750kg.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#165 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 January 2022 - 10:18 PM

zna li neko kako je to sad sa *bodovnim* sistemom?



S obzirom da ima teških telesnih povreda dobio je 8 meseci zatvora pod uslovnom 3 godine. Ako napravi ponovo slično delo dobiće novu kaznu + 8 meseci iz prethodne jer se uslovna poništava. Ukratko, moraće da vozi k'o mlada i da dobro pazi šta radi. A nevolja uvek dolazi onda kada ti je najmanje pitrebna.
Na sve ovo dobija i kaznene oiene i to po mojoj proceni bar 10.
Na Draganovom mestu ja bih našao dobrog advokata i namerno bih ga ojadio do maksimuma ito samo zato što nije stao već je kao jajara pobegao. To što kaže da nije video.. laže smrad jer sam i ja u tom poslu već 27 godina.. sve se vidi na desnom retrovizoru.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#166 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 January 2022 - 10:18 PM

zna li neko kako je to sad sa *bodovnim* sistemom?



S obzirom da ima teških telesnih povreda dobio je 8 meseci zatvora pod uslovnom 3 godine. Ako napravi ponovo slično delo dobiće novu kaznu + 8 meseci iz prethodne jer se uslovna poništava. Ukratko, moraće da vozi k'o mlada i da dobro pazi šta radi. A nevolja uvek dolazi onda kada ti je najmanje pitrebna.
Na sve ovo dobija i kaznene oiene i to po mojoj proceni bar 10.
Na Draganovom mestu ja bih našao dobrog advokata i namerno bih ga ojadio do maksimuma ito samo zato što nije stao već je kao jajara pobegao. To što kaže da nije video.. laže smrad jer sam i ja u tom poslu već 27 godina.. sve se vidi na desnom retrovizoru.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#167 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 20 January 2022 - 10:30 PM

Aj što reče da ga nije video, nego se Ni ne oseća krivim....
Ja bi podneo privatnu tužbu, čisto da mu bude više žao.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
  • 0

#168 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 22 January 2022 - 10:43 PM

Kolika je zaprećena kazna za to delo?  Da li na osnovu ove presude potražuješ odštetu u parničnom postupku?  Inače,u zatvor se ne ide ni kada ubiješ čoveka a kamo li za teške telesne povrede!?


  • 0

#169 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 22 January 2022 - 10:58 PM

Sada sa ovom presudom može da se podnese tužba za naknadu štete.


  • 0
.

#170 cdragan

cdragan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • Locationfruska gora

Postavljeno 06 April 2022 - 04:44 PM

FINALE: kraj  price o gazenju od  pocetka do kraja.

25 Jula 2019 godine započeto a zavrseno 28 Marta 2022 jer sam ja tako hteo.Moglo je do unadogled još koji dinar da se dobije  ali to znaci ponovna vestacenja,ponovna suđenja,oduzimanje vremena,odlaganja,zakazivanja...Resio sam da sve to prekinem na moju štetu.Kako ? Advokati kazu da idemo dalje ,jos koju stotinu hiljada da dobijemo ( dobiju)..ali dosta mi je svega.

OSIGURAVAJUCE DRUSTVO:  to i to....

ADVOKATSKA KANCELARIJA :ta i ta...

NOVI SAD

Delovodni broj :taj i taj ....

Predmet :taj i taj...

OSTECENI :ja

Postupajuci po Vasem odstetnom zahtevu za stetu nastalu 25 Jula 2019 godine u kojoj je ucestvovao nas osiguranik : TAJ I TAJ sa vozilom registracione oznake : .......osiguranom po polisi br:.......,obavestavamo Vas da smo izvrsili obracun nastale stete i dali nalog da se isplati:

                        ... ...,oo RSD

Obracun :

 Naknada na ime dusevnih bolovazbog umanjenja opste životne aktivnosti; ... ...,00 RSD

 Naknada na ime pretrpljenih fizickih bolova ;                                                 ... ...,00 RSD

 Naknada na ime pretrpljenog straha :                                                             ... ...,00 RSD

 Naknada na ime dusevnih bolova zbog naruženosti:                                      ... ...,00 RSD

                                                                                                               UKUPNO: ... ...,00 RSD

Troskovi zastupanja:                                                                               .,...,00

 

Za isplatu : ... ...,00 RSD

Prema misljenju i  nalazu lekara cenzora,osteceni je  u predmetnoj saobracajnoj nezgodi pretrpeo tesku telesnu povredu-prelom 3 rebra, rana kolena ,rana lakta i pneumotorax.Navedene povrede rezultovale su umanjenoj opštoj zivotnoj aktivnosti od 10%.Ošteceni je trpeo jednodnevni  bol i strah jakog intenziteta,da bi narednih skoro mesec dana oni bili najpre srednjeg a potom i slabog intenziteta.Nastala je laka naruženost.

POUKA O PRAVNOM LEKU: UKOLIKO SMATRATE DA JE OVOM ODLUKOM POVREĐENO VASE PRAVO, MOŽETE IZJAVITI PRIGOVOR KOMISIJI ZA RESAVANJE PRIGOVORA.

U Beogradu : datum .......

Resio sam da prekinem sve ovo.. ali samo zbog onog ošteceni je trpeo jednodnevni bol ......a narednih mesec dana oni su bili srednjeg a potom i slabog intenziteta...hteo sam ici dalje ...samo onaj ko je imao ovakve porede ,zna kojeg intenziteta su one bile i koliko su trajale..ali neka.....

TROSKOVI umanjene vrednosti unistenog bicikla : ..,... RSD 

 

Eto ljudi dobre volje ,zavrsili smo pricu, ja sam preživeo,naplatio.....Mogao sam jos ...dosta je maltretiranja ,suočavanja ,ispitivanja...Da li sam zadovoljan...Najvise bih želeo da se nesreca nije ni desila.Novac,nadoknada štete? Ovde samo zarađuju znate ko?ADVOKATI.

UZ dogovoreni % za pruzanje usluga od 20% ,sa skinutim troskovima pred sudom koji su navedeni na moje i advokatovo ime a koje su preuzeli advokati jer kazu to tako ide,i plus troskove zastupanja ,suma izađe oko 1/3 isplacene odštete.

 

 Završavam pricu uz zahvalnost vama koji ste me pratili i pruzali podrsku i u nadi da nisam nikoga uvredio i povredio niti napisao nesto sto zakonski nebi trebao .

Sve najbolje i idemo dalje...


  • 0

#171 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 06 April 2022 - 04:53 PM

...Resio sam da sve to prekinem na moju štetu

...

Ovde samo zarađuju znate ko?ADVOKATI.

UZ dogovoreni % za pruzanje usluga od 20% ... suma izađe oko 1/3 isplacene odštete.

Neka si, teraj dalje, osim sto su ti ostetili fizicko trebali da ti nacnu i mentalno zdravlje!

 

Ova suma od 1/3 je ono sto ide njima, ili ono sto ostane tebi (samo da proverim da li sam dobro razumeo) ?


  • 0

#172 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 468 posts

Postavljeno 06 April 2022 - 05:08 PM

U sustini u postupku za naknadu stete je bilo dovoljno samo 1 da se saslusatw, odnosno samo jednom da prisustvujete sudjenju, tako da samo ste njega spasili da mu ne izadje na nos ono sto je uradio, ali ako je Vama lakse i bolje, onda volje sto ste zavrsili.

Samo cu da kazem da su advokati sve osim procenta od naknade stete zaradili pa svakako ne moze biti to 1/3 odstetnog zahteva. Dakle, troskove su naplatili advokati od suprotne strane, a od vas su procenat naplatili jer niste placali troskove u toku trajanja postupka.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika