Jump to content


Fotografije

Razne LED lampe, sve o njima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4289 odgovora na ovu temu

#41 viper_bg

viper_bg
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 10 April 2009 - 02:47 PM

U potrazi za jeftinim, dobrim (ako tako mogu da kazem) prednjim osvetljenjem slucajno nadjoh i kupih sledece:

http://62.77.210.119... ... &cikk=6595

Fenjer je kineski ali veoma kvalitetno uradjen, po meni lepog dizajna, plastika ne krcka i odaje utisak kvaliteta. Sto se tice onog bitnijeg dela tj. kako svetli iskreno do sada nisam video ni jednu slicnu u toj cenovnoj kategorili da svetli bolje tj. da osvetljava put ispred bajsa kao i da nekom tamo ispred bode oci! :mrgreen:
Kao sto u opisu pise postoji jedna halogena sijalica koja moze svetleti punim ili smanjenim intenzitetom i 3 led diode bele boje iznad sijalice koje mogu svetleti konstantno ili u trepcucem modu. Koju god funkciju da odaberete bicete vidjeni, a ako zelite da vidite u mraku samo ukljucite pun intetzitet halogene sijalice i videcete svaku rupu ispred vas. Snop svetlosti je hvadratno skocentrisan tako da je svetloscu pokrivena cela sirina puta (jedna traka za automobile). Za ovaj novac ovo je stvarno super kvaliteta u svakom smislu. Pokusao sam napraviti slike da bih vam pokaozao kako svetli u realnim uslovima ali se to na slikama ne vidi lepo. Moracete ili da mi verujete na rec ili da odresite kesu za nesto skuplje! :mrgreen:
Jedina investicija koja ostaje jesu neke punjive baterije veceg kapaciteta, a jedina stvar koja mi ne odgovara jeste drzac koji se montira na koroman (nadam se da sam potrefio naziv :lol: ). Kod mene je isti debeo tako da srafom ne mogu da dohvatim krajeve i stegnem koliko je potrebno. Ostaje ili da nadjem slican ali duzi sraf ili da uzmem malu plasticnu vezicu, provucem kroz otvore za sraf i zategnem koliko je potrebno.

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika
  • 0

#42 viper_bg

viper_bg
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 10 April 2009 - 03:41 PM

Evo i jedan skroman video:


  • 0

#43 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 April 2009 - 04:38 PM

a gde to ima da se kupi?
  • 0

#44 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 April 2009 - 10:07 PM

Nije led lampa, ali je vredna pomena. 12V -180 lumena xenon sijalica porucena preko Cabelasa ova lampa svetli tako dobro van svakog ocekivanja. Doduse nije ni predvidjena za bicikl, ali imam neki nosac od sajle za zakljucavanje sa kojim lampu pricvrstim za volan. Jedina mana sto guta skupe baterije, a u planu mi da joj ugradim i spoljni prikljucak za 12V.
  • 0

#45 viper_bg

viper_bg
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 10 April 2009 - 10:54 PM

a gde to ima da se kupi?


Ulica Dimitrija Tucovica 29, radnja se zove Elementa. Cena je 1100din, a model lampe je BV 8.


Hari:

Finih fenjera ima na ovom tvom sajtu, a jel si ti tvoj lampichak kupio online ili ima neka radnja koja drzi njihovu robu!?
  • 0

#46 viper_bg

viper_bg
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 21 April 2009 - 10:57 PM

Ovo sam sasvim slucajno nasao na netu i svidja mi se ovaj police fazon! :mrgreen:




Ima li neko iskustva sa CatEye TL-LD1100 i CatEye TL-LD610!?
  • 0

#47 MarkoD

MarkoD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationBGD

Postavljeno 27 April 2009 - 06:52 PM

Moje iskustvo sa kineskim lampama sa pet dioda(najcesce ih ima na pijaci) je da im jacina svetlosti varira od lampe do lampe!Pritom sve lampe koje sam kupio (sebi tri i bratu dve) potpuno isto izgledaju.Jedna cak radi sa tri baterije za razliku od ostalih(cetiri).
  • 0

#48 BADIZIOL

BADIZIOL
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts

Postavljeno 20 May 2009 - 11:03 AM

Jel znate neto o onim LE diodama sto idu na tockove/spice?
  • 0

#49 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 20 May 2009 - 11:18 AM

Jel znate neto o onim LE diodama sto idu na tockove/spice?

Šabanizam, osim što nizašta ne služe, još te i nerviraju jer ti se neko svetlo vrti u krug pred očima. U Nišu ih ima na Trošarini u onoj radnji koja prodaje bicikle i gume
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#50 BADIZIOL

BADIZIOL
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts

Postavljeno 29 May 2009 - 05:41 PM

Sta predlazes nokju niz gradu da me vozaci vide. Led stop svetlo ?
  • 0

#51 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 29 May 2009 - 06:08 PM

Za nazad ovako nešto http://www.glowgadge... ... 8-sub1.jpg

Ima u kineskim prodavnicama za oko 250 dinara ovaj komplet
Postavljena slika

Staviš zadnje svetlo da polako trepće i videće te svako.


Inače kad noću vozim van grada obučem zeleni svetleći prsluk tako da i slepac može da me vidi
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#52 skylimit

skylimit
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 May 2009 - 07:40 PM

Staviš zadnje svetlo da polako trepće i videće te svako.

Ali sa koje razdaljine ce da te ugleda? Ja imam tako neki slican low end i Cat Eye LD1100, razlika nebo i zemlja.
  • 0
-

#53 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 29 May 2009 - 08:30 PM

Hehe, nasao si sta da poredis. Razlika je ocigledna, sto u osvetljenju, sto u ceni. 8)
  • 0

#54 BADIZIOL

BADIZIOL
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts

Postavljeno 30 May 2009 - 12:12 AM

Ima neke slcine kineske kod nas za 200 den al mi ono ta plastika kao macje oko a unutra 5 LE diode pa mi na oko deluje da kje to da sveti kao ugashena svekja :?
  • 0

#55 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 30 May 2009 - 12:57 AM

U potpunom mraku čovek je sposoban da vidi svetlost šibice na daljini od 4-5 km ako nema magle :) Trepćuće svetlo se vidi odlično bez obzira na to što je slabo, naravno bolje je ako stavi neko jače, noću pusti nekog sa slabim baterijama u zadnjem svetlu da ode ispred tebe, videćeš ga sigurno.
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#56 djole_ada

djole_ada
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts
  • LocationVojvodina, ADA (ne Ciganlija) - Trenutno Zemun

Postavljeno 30 May 2009 - 08:05 AM

Imam jedno mozda glupo pitanje. Da li da se stavi da trepti svetlo ili da svetli ili nesto trece?
  • 0
To bicycle, or not to bicycle: that is not a question
http://www.cikloberz...a1e76e9d4==&t=1

#57 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 30 May 2009 - 08:37 AM

neka "istrazivanja" su pokazala da treptajuce svetlo efikasnije privlaci paznju vozaca od onog stalno upaljenog..
  • 0

#58 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 30 May 2009 - 09:35 AM

Moj glas ide definitivno za treptanje. :)
  • 0

#59 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 30 May 2009 - 10:08 AM

Naravno da je treptanje najbolji mod. Mnogo se lakse uoci od konstatnog crvenog.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#60 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 30 May 2009 - 10:22 AM

Sigurno se bolje uocava trepcuce svetlo od konstantnog ali po "starom" zakonu o bezbednosti saobracaja vozilo ne sme da ima trepcuce poziciono svetlo. Bicikli nisu bili izuzeti od tog pravila. Kako je po novom zakonu, ne znam.
Znam da su saobracajci nekima znali da prave probleme jer je pozadi ukljucen treptac.
  • 0
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika