Jump to content


Fotografije

Razne LED lampe, sve o njima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4289 odgovora na ovu temu

#2701 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14651 posts

Postavljeno 09 September 2017 - 04:44 PM

Evo, mini USB port sa ocitavanjem stanja baterije i baterijom 2800 mAh (link) (link) (link)


  • 0

#2702 Visal

Visal
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 190 posts

Postavljeno 09 September 2017 - 11:49 PM

Sta je covek napravio...  n2:Dizzy  Ovo nije blinkanje, vise lici na eksplozije svetla:

 

 

Samo sto bi onaj ko ide kolima iza njega ostao zaslepljen, pa bi mozda i udario biciklistu, ne bi video nista. Cena je 250$.

 

Negde ispod njega na listi je Di Notte 400R od 300 lumena, mislim da nije nista manje skup, ali je slabiji od ovog gore.

Ovaj video samo pokazuje koliko je bitno imati jako svetlo i po danu:

 


  • 0

#2703 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 10 September 2017 - 01:22 AM

Ako imaš mašine za obradu aluminijuma tipa glodalicu strug isl, ili ako imaš 3D štampač, bilo šta čime bi moglo da se napravi kvalitetno kućište, javi se, ja imam elektroniku i Luminus PT-54 diode (jedna dioda = ~1300 lumena crvene svetlosti), stavićemo jednu-dve, darth vader će nam zavideti n2:1963_headbanger_playing_an_el


  • 0

profilepic.gif


#2704 Visal

Visal
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 190 posts

Postavljeno 10 September 2017 - 12:04 PM

Haha, voleo bih da imam. :D 

 

Vidim da se razumes u elektroniku, a mislim da ne bi bilo preskupo da tako nesto narucis od onih koji se time bave. Ili mozda cak da prepakujes u neko drugo kuciste, u ove solarstorm i slicne, ako nisu previse teski? Uzmes neki izvikani model za poredjenje, kao u ovom drugom videu sto sam okacio i mislim da bi mogao da napravis neku lepu pricu, da zaradis. Neko sigurno bi. 


  • 0

#2705 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 10 September 2017 - 12:29 PM

Nema od toga leba ovde, prošao sam ja kroz sve to, obilazio majstore, radionice i šta sve ne... prvo što niko neće da radi na 2-3 komada, drugo što custom kućište izađe skuplje nego bilo koja druga opcija, naravno da to bude dobro napravljeno, komercialni proizvod koji bi ljudi hteli da kupe (ono iz videa je sklepan proizvod od otpadaka po radionici, to je daleko od komercijalnog proizvoda) a treće srbija nije tržište za tako nešto, ovde se jedan od 200 biciklista odluči da da 100€ za lampu a 200€ teško da bi iko dao.


  • 0

profilepic.gif


#2706 Visal

Visal
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 190 posts

Postavljeno 10 September 2017 - 01:42 PM

Takvo nam je stanje kakvo je... Moj bajs me je izasao 100€, sad sam narucio ConvoyS2 za prednje i Cateye Rapid 3 za zadnje svetlo ako stignu, sa punjacima, baterijama i sl. izaci ce me oko 35€, a i to mi deluje mnogo. Zasto sam bas to a ne neke "kineske" Kineze, pa zbog preporuke. Za Convoy sam video tvoj ili Dusanov post (mislim ipak da je Dusanov), za Rapid 3 sam video tvoj post o LD-1100, malo sam guglao i nadjem na nekom drugom forumu da je Rapid 3 bljestaviji. Uleti mi sinoc jedan na Ebay-u za 17$, inace bih uzeo neki LD-1100, ali izmakose mi dva. Tako bi na nekom stranom forumu mogao i da se nadje tvoj post sa tvojim homemade svetlom, pa da se i drugi zainteresuju. Samo razmisljam naglas.  

 

Nisam ni mislio na prodaju kod nas, vec preko Ebay-a i mozda drugih slicnih sajtova ako ih ima. Vidim da je onaj lik prodao barem 4, jer vidim da ima po neki review na drugim jutjub kanalima. Ali ni on nema vise novih na stanju, pa je pitanje i kolika je potraznja za tim (ili prevelika ili premala) i koliko mu se isplati, ili nema vremena za to... 


  • 0

#2707 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 10 September 2017 - 10:53 PM

Bilo bi lepo probati, kada bi imao drugara koji ima potrebnu mašineriju pa da se zezamo  vikendom po par sati dok se dizajn ne usavrši to bi bilo idealno međutim kad odeš kod majtora koji će ti naplatiti njegovo vreme/rad bez obzira kako se proizvod kasnije pokaže to je vrlo rizično, takođe e-bay nije mesto za prodaju ovakvih stvari, to se radi po forumima, jer na ibeju ima raznih likova, dovoljno da naletiš na jednog koji će da namerno nešto da sjebe ili kaže da si mu poslao neispravan proizvod ili da mu se jednostavno ne sviđe i ibej mu automatski vraća novac a niko ne garantuje da ćeš proizvod dobiti nazad i u kakvom stanju će biti, samo jedan i ode ti 200€ minimum, možeš 5 da prodaš i na jednom da izgubiš kompletnu zaradu...

Uglavnom voleo bi da probam, gledam da nabavim 3D štampač već neko vreme, nadam se da će sledeća godina biti prava za to :D


  • 0

profilepic.gif


#2708 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 September 2017 - 09:12 AM

Imate li da preporučite neku jeftinu a kvalitetnu i snažnu lampu sa više modova poput ThorFire VG15S ali da je više fokusirana i ima veći dobačaj? Pošto je više potrebna u "taktičke" svrhe za po dvoruštu u selu na velikom placu gde je mrakača.

Mada koristiće se sigurno i na biciklu pa možda bolje da uzmem još jedan ThorFire, ali ako ima nešto sa užim snopom a slične jačine i cene predložite pa ću razmilsiti.


  • 0

#2709 Hornet

Hornet
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 173 posts
  • LocationKragujevac / Beograd

Postavljeno 11 September 2017 - 09:39 AM

@Sirius9 - visoko se kotiraš na ovoj temi pa moram da te pitam: Šta bi rođenom bratu preporučio kao ručnu lampu na domaćem tržištu u cenovnom opsegu između 3 i 5.000 dinara. Preferencije: što jači i duži snop, da je kvalitetna i da traje. Potrošnja je u drugom planu, može češće da se dopunjuje a i nije potrebno da previše dugo radi u cugu.

Hvala!!!

 

P.S. Upravo gledam na http://www.lukovi.in.rs/Lamps.html ThorFire C8s Upgraded sa CREE XM-L2 diodom. Po sličnoj ceni ima i neka UniqueFire T38 sa XML-T6 diodom i ThruNite TN12 sa XP-L V6 diodom za 72€, što mi je malo skupo za lampu (ne znam kolikok je bolja od prethodnih za te pare).

 

Edit: Znaš li ko u BG može da mi servisira lampu. Naime, imam lampu "za na glavu" Black Diamond Icon i srcu mi je draga. Pre nekog vremena procurele neke AA baterije (Varta čini mi se) i oštetile kontakte na poklopcu. Drugar koji radi neku precizniju mehaniku i elektroniku (tahografi, šta li je) nije uspeo to da izlemi zbog specifične legure a da to radi duže od par dana.


  • 0

Live before you die!


#2710 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14651 posts

Postavljeno 11 September 2017 - 02:20 PM

Lampa koja dalje baca mora da ima vecu glavu sa ogledalom, koliko vam se to uklapa u dzepne lampe procenite sami, valjda zavisi i od velicine dzepa (link), a ne treba zanemariti ni ovo pa mozda da predjete na novu generaciju led (link)


  • 0

#2711 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 11 September 2017 - 04:01 PM

@Sirius9 - visoko se kotiraš na ovoj temi pa moram da te pitam: Šta bi rođenom bratu preporučio kao ručnu lampu na domaćem tržištu u cenovnom opsegu između 3 i 5.000 dinara. Preferencije: što jači i duži snop, da je kvalitetna i da traje. Potrošnja je u drugom planu, može češće da se dopunjuje a i nije potrebno da previše dugo radi u cugu.

Hvala!!!

 

Ako hoćeš baš kvalitetnu lampu poznatog proizvođača sa dobrim performansama ja bi ti preporučio Nitecore P30, pogledaj na youtubeu neki opis, meni je ta lampa extra opcije u formatu jedna baterija, može u džep da stane, ima 5 redovnih modova i 3 skrivena (tipa sos, stroboskop, svetionik), bolji kvalitet za te pare nema, zaista lampa koju bi svakome preporučio. E sad, ovo na domaćem tržištu je problem, ima je kod nas ali ako naručiš iz kine koštaće te oko 40$ a kod nas je verovatno oko 60€

 

A ako te zanima nešto u stilu one ThorFire C8s ima i to kod nas da se uzme ali malo bolja verzija za dlaku više para. Šaljem ti pm da ne bi spamovao temu oglasima...


  • 0

profilepic.gif


#2712 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 September 2017 - 09:41 PM

Mislio sam za slične pare kao ThorFire a da bude dalji dobačaj više fokusirana tj uži snop. Za više para očekivao bih i jače svetlo, tj više svetla. Ta sa XP-L je isto oko 1000 lumena. A ne bi bilo loše i nešto jače, ona sa XHP50.2 je sigurno super jaka ali i tri puta skuplja. I još koristi te neke 26650 a 18650 ćeliju i punjač već imam. Treba mi za roditelje na selu nešto povoljno. Ma poručiću još jedan ThorFire. Možda sebi nekad kupim tu ubitačnu ako mi bude trebalo za nešto osim bicikla.


  • 0

#2713 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14651 posts

Postavljeno 11 September 2017 - 10:54 PM

Ova sto ti zoves XP-L ima usb punjac u sebi i prima 18650 i 26650 baterije a dobijes i adapter za 18650 baterije. Mozda uspeva da odrzi tih 900lm duzi period umesto da smanji nivo posle 3 minuta kao Thorfire i slicne. Ako XP-L moze u HI-modu da sija sve vreme oko 600lm to ti je znacajno vise od 350lm koje daje Thorfire u HI-modu.


  • 0

#2714 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 11 September 2017 - 10:55 PM

Kao što Dušan reče, za veći dobačaj mora veći i/ili dublji reflektor, nema druge. jedino što bi mogao da ti preporučim tu je Crelant V5CS, može da posluži i za bajs ili Crelant V4A koji koristi AA baterije pa je to prednost kod starijih ljudi. Obe su u rangu 1000 lumena, više od toga znači i veću potrošnju baterija a i brže zagrevanje a to ti ne treba, za starije ljude potrebna je što jednostavnija lampa, oni su navikli na lampe koje imaju On/Off dugme i to je to, sija, ne sija i zdravo, ako treba oni upale lampu i ostave upaljenu koliko god treba. Ja sam majci uzeo Nitecore Tube (živi u zgradi pa ako se ugasi svetlo u hodniku ima lampu na ključevima) i trebalo je dobrih nedelju dana da se navikne da ima 2 režima, slabiji i jači, da je slučajno imala i stroboskop mislim da bi je bacila odma...

Elem, ove crelant su vrlo jednostavne, kvalitet izrade je znatno iznad thorfire, V5CS koristi jednu 18650 bateriju ili dve CR123 baterije, a ako baš insistiraš njenu elektroniku je vrlo lako modifikovati da bi dobio 1300-1400 lumena ali opet kažem, ne bi to preporučio, što jače teraš diodu to manje dodatne svetlosti dobijaš a više dodatne toplote...

V4A nisam otvarao pa ne znam dal može da se modifikuje...

Jedan od mojih najomiljenijih modela je recimo crelant 7G3CS, stvarno je simpa lampica, uvek bi radije uzeo još jednu 7G3CS umesto thorfire-a...

Imam i 7T40, za lov extra lampa, još kad se nabudži, modifikuje dioda i elektronika, bežte divlje svinje :D

 

Ako lampa koristi 26-650 baterije sigurno može i 18-650 zato što su obe isto dugačke 65mm ali su prve 26mm prečnika a druge 18mm, uglavnom se dobija "reducir" plastična cev koju staviš da se manja baterija ne bi drmusala unutar lampe i potencialno pravila prekide u napajanju ili ako ne dobije to uzmeš papir, obmotaš oko 18650 baterije, ubaciš u lampu pustiš da se malo odmota i ćao zdravo.


  • 0

profilepic.gif


#2715 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 September 2017 - 11:11 PM

ThorFire na high je valjda preko 400 lumena. Merio onaj lik što sam čitao review, 437.

Za selo nije bitno što turbo može samo 3 minuta, to je više nego dovoljno, bitna je jačina i dobačaj (zbog sumnjivih lica). Plac je velik, na dva jutra i na kraju sela gde je neosvetljeno. Ona sa xhp bi bila pun pogodak samo ne verujem da će hteti da daju 33 dolara... do sad su koristili smehotresne AAA kineske lampice sa običnim diodama za koje je i ThorFire pojam.


  • 0

#2716 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14651 posts

Postavljeno 11 September 2017 - 11:19 PM

Daj ti njima tvoj Thorfire sa punjacem za 1000 a ti kupi bolju. Pa im posle prodaj bolju za 1000 a ti uzmi nazad Thorfire. :)


  • 0

#2717 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14651 posts

Postavljeno 11 September 2017 - 11:48 PM

Ona poslednja u meniju je 14 x T6 (link) :)


  • 0

#2718 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14651 posts

Postavljeno 13 September 2017 - 12:24 AM

2_03.jpg


  • 0

#2719 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14651 posts

Postavljeno 13 September 2017 - 12:20 PM

Evo nekih lampi na AA/AAA baterije za bicikl (link) i sa programirajucim modovima ko voli programiranje (link).

 


  • 0

#2720 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 13 September 2017 - 01:11 PM

Evo nekih lampi na AA/AAA baterije za bicikl (link)

 

Eeee, ovo je pravo biciklističko svetlo! Čudno je videti u ovom topiku nešto što ima veze s biciklima ;) obično se piše o svetlosnim snopovima od 400 metara dometa i ceni zečetine i pačetine na tržištu :)


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika