Jump to content


Fotografije

GPS uređaji


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
688 odgovora na ovu temu

#381 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 27 January 2022 - 03:43 PM

Imam jednu dilemu - pošto sam do sada koristio samo ove "glupe" brzinomere, tj ciklokompjutere koji se sastoje iz senzora koji je na točku koji hvata okretanje i onog gore dela koji pokazuje brzinu i podatke, da li je isti princip i sa Garminom? Šta mi je ideja - uzeo bih na primer Garming 530 ali imam dva bicikla pa bih voleo da koristim isti uređaj i za jedan i za drugi, jedan je gravel a drugi je mtb.

I sad na primer ako uzmem ovaj 530 Bundle sa senzorima da li to znači da ako ga montiram na gravel bicikl a hoću da ga koristim i za mtb je dovoljno samo da kupim još jedan nosač ili mi treba i senzor brzine? (ili eventualno senzor brzine i kadence zajedno). I da li onda mogu da napravim na Garminu nekakve recimo profile, gde samo kažem e sad sam te nakačio na "profil 2" i sad si na mtb umesto na gravelu na kome si bio do sada i on se lepo upari sa svojim senzorima i to sve radi? Da ne moram nešto svaki put da ga podešavam i slično?

Sve ćeš to da dobiješ sa garminom
2 nosača a senzore po jedan, ali sa garminom radi koji hoćeš senzor pa ti možda treba samo još jedan senzor kadence, naravno podržava i profile za više bajseva

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
  • 1

#382 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 28 January 2022 - 08:06 AM

Super, hvala za info to mi je trebalo. Tek sam sad shvatio da stižu dva mounta, jedan za napred i jedan za lulu, mislio sam da će mi trebati dodatno onaj mtb mount, ali deluje da će ovaj u paketu za početak sigurno da završi posao. 


  • 0

#383 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 31 January 2022 - 09:35 AM

Gde kupiti Bryton rider 15 u srbiji po "normalnoj" ceni i dal vredi uzimati?
a i ovaj Xoss me zanima, ako ima neki korisnik istog da kaže par reči dal vredi uzimati u 2022-oj.
  • 0

#384 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 12 February 2022 - 10:33 AM

Kačite li Garmin za korman onom elastičnom vezicom koja se dobija uz njega, ima li potrebe, kakva su vam iskustva, hoće li da ode pri padu.
Nešto mi pri transportu uredjaja pre stavljanja nije praktično pa ne znam rizikujem li nnogo ako ne zakačim. Do sada sam ga kačio skoro uvek. Drumaš (isključivo) je u pitanju a nosač je originalan.
  • 0

#385 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 12 February 2022 - 11:56 AM

Kačite li Garmin za korman onom elastičnom vezicom koja se dobija uz njega, ima li potrebe, kakva su vam iskustva, hoće li da ode pri padu.
Nešto mi pri transportu uredjaja pre stavljanja nije praktično pa ne znam rizikujem li nnogo ako ne zakačim. Do sada sam ga kačio skoro uvek. Drumaš (isključivo) je u pitanju a nosač je originalan.

Obavezno, jedan sam izgubio u Alpima pao niz liticu i ćao...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#386 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 12 February 2022 - 12:22 PM

Nisi ti glup rodjeni (koliko sam čitao) pa da ne razumeš šta sam pitao a i znaš da budeš dosta duhovitiji. Ali prihvatam šalu svakako :)
  • 0

#387 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 12 February 2022 - 12:31 PM

Nisi ti glup rodjeni (koliko sam čitao) pa da ne razumeš šta sam pitao a i znaš da budeš dosta duhovitiji. Ali prihvatam šalu svakako :)

Ja se uopšte ne zezam a ti kako hoćeš...
Možeš da rizikuješ pa da ga ne vežeš...
A ovo gore živa istina, pao mi Garmin niz liticu na Petit saint Bernard i nikad ga nisam našao, jbg!
Nisi toliko glup da ne ukapiraš da nije bio vezan.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#388 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 12 February 2022 - 12:48 PM

Pa ko bi ti na prvu ovo poverovao :)
Skupa je onda ovo igračka za rizik.
  • 0

#389 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 21 February 2022 - 12:19 AM

Bryton Rider 410, donja dva narandzasta dugmeta hoce da postanu "lepljiva" kad je hladno. Jel se desavalo jos nekom i dal postoji neko resenje koje nije otvaranje/zamena? Dobio sam od drugara savet koji se iz hobija bavi popravkom telefona koji imaju slicne membrane, da probam sa izopropil alkoholom ili 70% alkoholom (pitanje sam mu postavio jer mi je u tom trenutku totalno odbilo poslusnost dugme za paljenje). Medjutim uneo sam ga u sobu gde se greje, sa 13-14 u garazi na 25 i posle sat-dva proradi.

U principu mi me smeta toliko medjutim u zadnjih nekoliko voznji se dugme za osvetljenje ekrana/paljenje izbaguje i uredjaj bude polu-slogiran u prvih par km voznje, posle se valjda aklimatizuje na hladnocu i radi ok.

Nisam ocekivao da ce ovako brzo krenuti da zeza, mozda je i duze nekoriscenje dovelo do problema. Sve skupa sam ga jedva godinu dana aktivno koristio, ako ne racunam pauze izmedju kad je stajao i po par meseci bez paljenja (ukupno ~2.5 star).
  • 0

#390 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 21 February 2022 - 07:32 AM

Izopropil alkahol bi to morao da reši. Nanesi ga i neka stoji pola minuta pa prebriši, možeš ponoviti isto još jednom.
Vrlo je moćna tečnost. Ja ga koristim i za belu traku za korman, kada je prebrišem bude kao nova ponovo. Koristi se i u elektrotehnici itd.
  • 0

#391 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 21 February 2022 - 11:45 AM

Izopropil alkahol bi to morao da reši. Nanesi ga i neka stoji pola minuta pa prebriši, možeš ponoviti isto još jednom.
Vrlo je moćna tečnost. Ja ga koristim i za belu traku za korman, kada je prebrišem bude kao nova ponovo. Koristi se i u elektrotehnici itd.

A gde ima da se kupi, bilo pre po maxiju, idei, sad ne mogu da ga nađem nigde??

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#392 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 21 February 2022 - 12:12 PM

Ja sam našao preko neta i poručio od neke firme koja prodaje šminku i kozmetiku, pogledaću mogu li naći ime firme. Bilo je vrlo ozbiljno pakovanje, limeno, da ne isparava i nije bilo baš jeftino tipa pola litra 900 din, pre oko godinu i po. Nije baš lako naći.
Da. Skida sve a ne šteti materijalu, u tome je značaj. Skidao sam neku mrlju od svežeg asfalta na kožnim belim sprintericama, bez problema po sprinterice i vrlo uspešno.
  • 0

#393 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 21 February 2022 - 12:26 PM

Ja sam našao preko neta i poručio od neke firme koja prodaje šminku i kozmetiku, pogledaću mogu li naći ime firme. Bilo je vrlo ozbiljno pakovanje, limeno, da ne isparava i nije bilo baš jeftino tipa pola litra 900 din, pre oko godinu i po. Nije baš lako naći.
Da. Skida sve a ne šteti materijalu, u tome je značaj. Skidao sam neku mrlju od svežeg asfalta na kožnim belim sprintericama, bez problema po sprinterice i vrlo uspešno.

Da, zabranili su izgleda slobodnu prodaju, opasna materija, pa sad mora čovek da se snalazi.
Ajd' vidi ako možeš da pronađeš gde si kupio.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#394 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 21 February 2022 - 01:50 PM

Ja sam skoro uzeo Izopropanol,to je isti djavo valjda.
Narucio preko neta,sa sajta Industrija.rs,plasticna boca 1L cena 700 dinara.
  • 1

#395 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 21 February 2022 - 02:05 PM

Ja sam skoro uzeo Izopropanol,to je isti djavo valjda.
Narucio preko neta,sa sajta Industrija.rs,plasticna boca 1L cena 700 dinara.

Jeste, to je to hvala!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#396 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 21 February 2022 - 07:21 PM

Evo nadjoh i ja ovaj što sam kupovao
https://rs.kryolan.c...l#500ml-default

Al im je cena sada ...
  • 0

#397 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 06 March 2022 - 12:42 AM

Za pocetak da se zahvalim na predlozima, sad tek vidim da nisam.

Problem resen, privremeno ili trajno - videcemo. Nije problem u elektronici niti zaprljanoj membrani na tasteru jer su tasteri obicni (videti fotke). Problem je delimicno u metalnom delu sto ide kroz kuciste (za koji se fiksira spolji deo tj dugme), delimicno u oprugi koja vraca dugme u prvobitni polozaj. Tacnije, problem je u narandzastom. Natapanje svega sa alkoholom od 70% i ciscenje koliko je moglo, sa naknadnim natapanjem teflon sprejem i razradom je resilo stvar.

IMG-20220306-000910.jpg IMG-20220306-002316.jpg IMG-20220306-002958.jpg IMG-20220306-004610.jpg

Od alata najmanji torx, krstasti (100din set kod kineza) i strpljenje, iako je sve prilicno prosto. Ko je otvarao laptop ili menjao delove oko displeja laptopa nece imati nikakav problem da servisira ovo, ako ima delova. Ono sto mi se nije svidelo je sto su kontakti i za bateriju i za GPS antenu zalemljeni za plocu. Ekran std flat kabl sa konektorom.

Inace simptomi zbog zaglavljenog power dugmeta su bili veoma frustrirajuci, uredjaj bi se sam upalio i tako radio dok ne iscedi bateriju, sto naravno primetim tek kad hocu da se vozim. Krenem da vozim on posle 1km voznje napolju po hladnijem skroz zamrzne ekran od silnog on/off drndanja pozadinskog osvetljenja, jer taster zabode i ne mogu mu nista.
  • 0

#398 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 March 2022 - 01:27 AM

Meni se to nikad nije dešavalo a vožen je dosta i po minusima i oko 0 stepeni. Ako ti treba nešto od delova imam još uvek taj havarisani 410 da ti dam, ako nešto može uopšte da se iskoristi.


  • 0

#399 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 06 March 2022 - 09:49 AM

Meni se isto prve sezone po minusu odlicno ponasao, prosle godine nisam toliko po hladnom da bih izvukao zakljucak, ali ove godine me par puta posteno iznervirao. Videcemo ovih dana kad izadjem na voznju, za sad je ok. Hvala, javim ako bude trebalo. Sta mu je bilo?
  • 0

#400 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 March 2022 - 01:40 PM

Izgazila su ga kola ekran je smrskan i ne pali više.

Puko je krš od kućišta gde se zabravljuje u nosač. Sve je to nekvalitet.. jeftino plastično smeće. Čak i na garminima to puca.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika