Jump to content


Fotografije

GPS uređaji


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
688 odgovora na ovu temu

#421 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 09 April 2022 - 01:55 PM

Aha.
Sve što važi za Garmin Connect (Android) važi i za Garmin Express (Windows) tj mogu li se praviti rute na Garmin Expressu onda.

Express je za update uređaja i mapa, a možeš i da instaliraš razne programe u uređaj.
Nisam siguran da iz njega možeš da crtaš rute.

Ima Garmin basecamp koji je pre služio za crtanje ruta, ne znam da li to još uvek postoji.
Uglavnom možeš da crtaš rute iz bilo kog programa ili da skineš gotove u bilo kom formatu, a posle konvertuješ u gpx format preko online konvertera.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#422 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 09 April 2022 - 02:11 PM

Gde onda u uredjaj Garmin stavljam tu snimljenu rutu (u .gpx formatu), u koji folder, može bilo gde ili u "New folder" mora?


  • 0

#423 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 09 April 2022 - 02:31 PM

Folder: Garmin>GPX
Ovako je kod mene20220409_163126.jpg

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#424 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 09 April 2022 - 02:36 PM

toosmall.png


  • 1

#425 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 09 April 2022 - 02:44 PM

Dule napiši koju reč kad budeš raspoložen, vredelo bi od tebe, pusti sličice ;)

Hvala Vidak druže na strpljenju.
Izvinjavam se ostalima ako sam "malo" :) dosadan.

 

Ovako je kod mene kad otvorim Garmin folder.

Attached Thumbnails

  • 20220409_163842.jpg

  • 0

#426 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 09 April 2022 - 02:52 PM

https://forums.garmi...nd-move-to-1030

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#427 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 09 April 2022 - 02:57 PM

Dule napiši koju reč kad budeš raspoložen, vredelo bi od tebe, pusti sličice ;)

 

@Pustolov_pb   Naravno, evo: -"Slika govori vise od hiljadu reci".


  • 0

#428 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 09 April 2022 - 03:16 PM

Vragolane stari, ne možeš da ne smetaš.
Hvala u svakom slučaju
  • 0

#429 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 09 April 2022 - 03:58 PM

ovo nisam razumeo uopšte.

Već mi je povezana Strava i Connect.

Kojim drugim aplikacijama i zašto, šta dobijam sa tim?

To je telefonska tastatura otkucala pogresnu rec... :)
 "Tudju rutu" treba da pise, najlakse je preuzeti je sa strave
Capture.jpg

Vidis gde je neko vozio otvoris voznju i imas dve opcije, download gpx skines kod sebe voznju na komp ili create route gde se ruta automatski sacuva u strava route tj tvoje rute na stravi koje mozes direktno sa garmina da pozoves.
Za to je potrebna dodatna aplikacija koju instaliras na tvoj edge1030 ovo je connect IQ store za aplikacije, to moze i direktno i iz mobilne aplikacije:
https://apps.garmin....s/edge1030/apps
 

 
Downloadovanu rutu aploadujes ili rutu koju hoces sam da kreiras pravis direktno na connectu ovde:
https://connect.garm.../modern/courses
 
To isto mozes da radis direktno i iz mobilne aplikacije.
I sve je direktno medjusobno povezano, racunar, mobilni i garmin na kormanu

basemap i importovanje rute u folder je potpuno prevazidjeno na novijim garminima i ako moze i tako da se ubaci ruta.
Tu metodu nije potrebno ni da znas.
  • 1

#430 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 09 April 2022 - 04:28 PM

Legendo !


  • 0

#431 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 09 April 2022 - 04:49 PM

@bakara
"Vidis gde je neko vozio otvoris voznju i imas dve opcije, download gpx skines kod sebe voznju na komp ili create route gde se ruta automatski sacuva u strava route tj tvoje rute na stravi koje mozes direktno sa garmina da pozoves.
Za to je potrebna dodatna aplikacija koju instaliras na tvoj edge1030 ovo je connect IQ store za aplikacije, to moze i direktno i iz mobilne aplikacije:
https://apps.garmin....s/edge1030/apps "


Tu dodatnu aplikaciju sam našao u Connect IQ, je l misliš na nju?

Attached Thumbnails

  • Screenshot_20220409-184445_Connect IQ.jpg

  • 0

#432 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 09 April 2022 - 04:51 PM

Da, to ti treba da pozoves tvoje sacuvane (ne tudje) rute sa strave koje se nalaze ovde:
https://www.strava.com/athlete/routes

 

Strava ima odlican planer ruta ali vise nije besplatan, potreban je premium.

 

Moze garmin svasta...

 

Tudje rute i rute koji drugi obicno kace budu obicno na https://ridewithgps.com/ pa mozes i odatle importovati.


  • 2

#433 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 09 April 2022 - 05:21 PM

Moze garmin svasta...

Ali ga pored Garmin Connecta ovaj Connect IQ pretvara uredjaj sa neverovatnim i širokim aplikativnim mogućnostima...
Za ovo moram pivo da častim :) ...
  • 0

#434 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 09 April 2022 - 05:55 PM

Hvala, ali ja ne pijem tako da prosledi nekom drugom :)

 

Rekoh ranije da nema ni jedan slican uredjaj koji nudi slicno ono sto radi garmin...cak i najjeftiniji modeli.


  • 1

#435 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 09 April 2022 - 07:08 PM

Hvala, ali ja ne pijem tako da prosledi nekom drugom :)

Rekoh ranije da nema ni jedan slican uredjaj koji nudi slicno ono sto radi garmin...cak i najjeftiniji modeli.

Šalim se malo za pivo.

Ne mogu sada sve opcije da stignem da probam ali čini mi se da mi je trebalo još jedno pojašnjenje dok smo u priči.
Iz ova dva tvoja navoda:
"Vidis gde je neko vozio otvoris voznju i imas dve opcije, download gpx skines kod sebe voznju na komp ili create route...."
"Tudje rute i rute koji drugi obicno kace budu obicno na https://ridewithgps.com/ pa mozes i odatle importovati."

Iz prvog tvog navoda, kako bi onda ovaj sačuvani fajl na kompu u .gpx formatu prebacio na Garmin pošto sam probao ovu drugu opciju preko create route i OK ide? Negde si i napisao da je prevazidjeno kopiranje u foldere uredjaja kod novijih modela.
I iz drugog navoda, na koji način iz Ride with GPS da prebacim na Garmin takodje. Opet moram na komp pa na Garmin možda, na koji način ili nekako direktno na uredjaj ?
  • 0

#436 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 April 2022 - 08:43 PM

Samo da napomenem, meni Garmin automatski vuče moje Strava rute samo ako su označene zvezdicom. Ne povlači automatski sve.
Ako se ne varam, Garmin Connect može da usisa gpx i onda se ta ruta prebacuje u uređaj kao i rute koje su kreirao.
  • 0

#437 PPbike

PPbike
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts
  • LocationVršac

Postavljeno 09 April 2022 - 09:43 PM

Sada već barataš pojmovima, ali bi ti svakako preporučio da pogledaš: http://www.freebikin...g/GPS/uvod.html i http://www.stazeibog...q/gps-uputstvo/ mnoge stvari će ti potom biti jasnije. Svakako tu se nalaze i odlični, dobro opisani predlozi za vožnju. Srećno!

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
  • 1

#438 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 April 2022 - 09:51 PM

Sve vam je to džabe kad to loše radi, a i glupost je stalno pišti ometa. Bitne su oči na drumu. Umeli smo i pre da vozimo bez povoca.

Ali kažem pre svega, uređaji su krš i imaju loš signal i greše u navođenju sve je to igračka a reklamira se kao high tech. Meni je za bilo šta dovoljno vrlo kratko vreme da uočim krupne mane, probao sam jednom da koristim rutu i navođenje i odmah je napravio krupnu grešku i to najnoviji garmin, skrenuo sam gde treba na Kaluđerici jer znam i po sećanju da je to pravo skretanje, nije neka mala uličica nije zaklonjena visokim zgradama i drvećem pa da ometa signal, i kad sam skrenuo ispisao je off route. To na telefonu nema teorijske šanse da se desi, jer se tu stvarno ugrađuje kvalitetan hardver.


  • 0

#439 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 09 April 2022 - 10:14 PM

https://www.instagra...id=YmMyMTA2M2Y=

Ovaj verovatno ima na kormanu Garmin :) :) :)
  • 0

#440 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 10 April 2022 - 07:00 AM



Sve vam je to džabe kad to loše radi, a i glupost je stalno pišti ometa. Bitne su oči na drumu. Umeli smo i pre da vozimo bez povoca.
Ali kažem pre svega, uređaji su krš i imaju loš signal i greše u navođenju sve je to igračka a reklamira se kao high tech. Meni je za bilo šta dovoljno vrlo kratko vreme da uočim krupne mane, probao sam jednom da koristim rutu i navođenje i odmah je napravio krupnu grešku i to najnoviji garmin, skrenuo sam gde treba na Kaluđerici jer znam i po sećanju da je to pravo skretanje, nije neka mala uličica nije zaklonjena visokim zgradama i drvećem pa da ometa signal, i kad sam skrenuo ispisao je off route. To na telefonu nema teorijske šanse da se desi, jer se tu stvarno ugrađuje kvalitetan hardver.


Stvarno si napisao da ti pištanje smeta i ometa (really mate) pa to se ugasi na dva klika (settings/podešavanja to je prvi korak, tones/zvuk on/off uključeno/isključeno drugi korak) to je to.
Ako ti je napisao off-route, to znači da mu je zadata ruta/kurs koji treba da prati, trudiće se da te drži baš te rute (kursevi ili ti rute kreira korisnik ne garmin) . Ako mu je zadat samo cilj on će rutu napraviti (sa ili bez uključenih filtera) i držaće se nje. Kad sa nje skreneš on će računati ponovo rutu do cilja sa izmenom nastalom skretanjem sa poslednje izračunate rute.

Da probam da se držim samo tog što si napisao (da ne nabrajam tonu stvari koje loše rade kod telefona između ostalog i GPS navođenje). Garmin u zadnje dve serije ima uređaja koje su ukenj*li. Edge 820, 530, 830, 1030+. 820 ima loš/spor procesor (računanje/unošenje duže rute (+100km) traje više munuta), a ostala tri su dobili "čuveni" SONY-jev GPS čip koji realno loše radi ali traje duže baterija (korak napred pa korak nazad). Neće vas odvesti u drugi grad ili tako nešto samo će u određenim uslovima (jako oblačno vreme i/ili vožna u mokroj šumi i/ili vožnja između visokih zgrada) i sa određenim podešavanjima (GPS+GALILEO i ređe GPS+GLONAS i nikada kada je samo GPS izabran) prijavljivati gubitak satelitskog signala.


P.S. Ako želiš nastaviti dalju raspravu te tačnije poređenje telefona kao gps uređaja i samih gps uređaja, molim te nemoj pisati ponovo stvari koje su u ovoj temi napisane više puta, daj nešto novo. Ove do sada smo istresli kao vršilica žito.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika