Jump to content


Fotografije

nosač za kola


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
112 odgovora na ovu temu

#81 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 July 2022 - 07:39 PM

Bicikl na krovu dosta kvari aerodinamiku i povecava potrosnju goriva tako da bih ja za duzi put skinuo pedale, torbicu a verovatno i sediste.
 
Ja sam pre nekoliko meseci kupio polovne nosace Thule ProRide 591. Isao sam na nekoliko voznji u okolini ( do 70 km ). Kod brzine vece od 120 km/h cuje se zujanje sa krova tako da je to neka brzina koju ne bi trebalo prelaziti zbog stednje goriva a i bezbednosti.
 
Kod svakog stajanja proveri da li sve stoji kako treba. 
Ne bi trebalo da bude nekih problema. 

  • 1

#82 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 11 July 2022 - 07:42 PM

Da li neko ima konkretan predlog / link, za kupovinu korišćenog kvalitetnog krovnog nosača za jedan bajs (imam poprečni krovni nosač sa onim kanalićem na kolima). Ne bih hteo da platim punu cenu novog a hteo bih da uzmem nešto sigurno.

Kako se priprema bajs za dug put (preko 2h km)? . Da li se samo stavi bajk na nosač ili treba skinuti npr. pedale, učvrstiti neki deo, uviti kasetu ili pogon u prijanjajuću foliju itd

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Thule neki model koji odgovara tvom ramu i krovnim nosačima. Što je skuplji to je bolji i lakši za korišćenje.
Ne treba ništa specijalno da radiš sa bajsevima, samo ih pričvrstiš na nosač i teraj.
Ja izvadim bidone iz nosača bidona da slučajno ne ispadnu i to je to.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#83 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 11 July 2022 - 07:54 PM

Ako je takva stvar sa aerodinamikom je li pametnije ga voziti na gepeku na nosaču naravno. Mada jedino ako je kiša i mokar put onda blato baca na bajs.
Je li u stvari krov najbolje mesto za transport bicikla?
  • 0

#84 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 11 July 2022 - 07:58 PM

Ako je takva stvar sa aerodinamikom je li pametnije ga voziti na gepeku na nosaču naravno. Mada jedino ako je kiša i mokar put onda blato baca na bajs.
Je li u stvari krov najbolje mesto za transport bicikla?

Ako je kiša gde god ga stavio biće prljav, ali ti niko ne brani da opereš bicikl kad stigneš na odredište.
Najbolji su nosači na auto-kuku, ali jako su glomazni za skladištenje, skupi su i sama instalacija kuke je skupa i komplikovana, tako da je krov najlakše rešenje.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#85 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 July 2022 - 08:15 PM

Ako je takva stvar sa aerodinamikom je li pametnije ga voziti na gepeku na nosaču naravno. Mada jedino ako je kiša i mokar put onda blato baca na bajs.
Je li u stvari krov najbolje mesto za transport bicikla?

 

Ja licno vise volim dobar nosac za peta vrata od krovnog nosaca.

Dugo sam koristio Menabo Logic 2, a imam ga i sada. Na njemu sam dovezao 2 bicikla iz Srbije za Nemacku ( 1300 km ). Na tom nosacu bicikli stoje dosta visoko i ne zaklanjaju svetla a opet ne mora da se vodi racuna oko ulaska u garazu ili prolaska ispod niskih mostova. Bickli se ne prljaju na ovom nosacu jer stoje dosta visoko. Na zalost taj nosac mi ne odgovara za sadasnji auto.

Nedostatak nosaca za peta vrata je sto je pristup prtljazniku samo preko zadnjeg sedista dok su bicikli na nosacu. Kad se skinu bicikli nema problema da se otvori prtljaznik.


  • 0

#86 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 11 July 2022 - 08:34 PM

Pretpostavljam da taj nosač koji si koristio paše isključivo na hatchback i karavane ali ne i limuzine, ili kako?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#87 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 July 2022 - 09:33 PM

Kod brzine vece od 120 km/h cuje se zujanje sa krova tako da je to neka brzina koju ne bi trebalo prelaziti zbog stednje goriva a i bezbednosti.

 

Samo 120.. ma mi smo išli i 160+, po krivinama, niz Zlatibor, noću n2:Heristical sreća nisu otpali bicikli.  n2:hahaha

 

Kao što Vidak reče, nosač na kuku je ubedljivo najbolji, ali ima te navedene mane. Ko ima velik auto, džip itd naj naj rešenje. Nema rasklapanja, brzo i lako kačenje, bicikli ostaju čisti, pristup gepeku lagan, na dugmence.. najelegantnije.

Kod krovnog smara skidanje i vraćanje točka, kačenje, mučenje ako je visok auto a više bajseva. I ne sviđa mi se što je posle muka oprati bicikl, ram šamaraljke kurble pedale budu užasni od mušica i buba koje budu zalepljene kao lepkom i sasušene, vrlo teško za otklanjanje, ne može brzinski samo da se prebriše nego se mora natopiti vodom malo da odmekne.

Zapravo je najbolji kombi, kako ja transportujem bajs, ubacim ga za sekund ništa ne rasklapam i izađe u istom stanju kakav je ušao.


  • 1

#88 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 July 2022 - 10:15 PM

Pretpostavljam da taj nosač koji si koristio paše isključivo na hatchback i karavane ali ne i limuzine, ili kako?

 

Da, taj sam koristio dok sam vozio stari Passat karavan.

I sad imam karavan ali nosac ne odgovara jer su mali zazori izmedju vtata i karoserije a ima i kao neki spojler sto takodje otezava stvar.


  • 0

#89 Makarije

Makarije
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 256 posts
  • LocationNovi Sad (obronci Detelinare)

Postavljeno 12 July 2022 - 11:26 AM

Kada sam vozio na krovu jedva sam uspeo d ga ocistim od zalepljenih mušica.
Posle toga sam kupio krsteni nosac za 5ta vrata i zadovoljan sam.
(pod krsteni podrazumevam da kacenje nije na gurtne i da bicikl ne visi nego stoji)

IMG_20200610_070004.jpg
  • 0

#90 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 12 July 2022 - 11:32 AM

I mušice beže kada vide ovu skalameriju...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 2

#91 Makarije

Makarije
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 256 posts
  • LocationNovi Sad (obronci Detelinare)

Postavljeno 12 July 2022 - 11:36 AM

Musice idu svakako...samo da zna sta ga ceka
  • 0

#92 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 12 July 2022 - 12:12 PM

Ovaj nosač izgleda dobro (ne kvari aerodinamiku i ne smeta svetlima a visok je pa ne kupi baš mnogo vode sa mokrog asfalta) a i sigurno.

Je li ovo taj Menabo Logic 2?

Imam Menabo Mistral ali bi ga zamenio za ovaj ili ovakav.


  • 0

#93 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 12 July 2022 - 12:16 PM

Ovaj nosač izgleda dobro a i sigurno.
Je li ovo taj Menabo Logic 2?

Odličan je ako ne nameravaš da bilo šta uzimaš iz gepeka tokom puta.
Takođe to što će malo da se izgule vrata od oslanjanja nosača ili ako okineš u udarnu rupu da se malkice iskrivi lim na vratima nije uopšte problem, limar to časkom sredi.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 3

#94 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 12 July 2022 - 12:33 PM

Ja ne znam kako je ovo aerodinamično na gornjoj slici. Ali ok i kod ostalih stvari u vezi bajsa, logika mi je slabija. Naručio korišćeni Thule pro ride 598, u subotu ću da ga isprobam sa bajsom, ako ne bude bilo zamerke odoh ja u nedelju uveče. Ako sve bude ok, početkom nedelje ima da vrtimo krugove oko Lago de Garde (mislim na mušice i ostala stvorenjca koje pokupim usput i mene, zato množina). Ako mi se nešto ne bude svidelo na probi , rentiraću tamo bajs, neka me oderu talijani još koji put, do sada im je odlično išlo (na veliku radost lepše polovine). Hvala svima za savete

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 1

#95 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 12 July 2022 - 12:50 PM

Ja ne znam kako je ovo aerodinamično na gornjoj slici. Ali ok i kod ostalih stvari u vezi bajsa, logika mi je slabija. Naručio korišćeni Thule pro ride 598, u subotu ću da ga isprobam sa bajsom, ako ne bude bilo zamerke odoh ja u nedelju uveče. Ako sve bude ok, početkom nedelje ima da vrtimo krugove oko Lago de Garde (mislim na mušice i ostala stvorenjca koje pokupim usput i mene, zato množina). Ako mi se nešto ne bude svidelo na probi , rentiraću tamo bajs, neka me oderu talijani još koji put, do sada im je odlično išlo (na veliku radost lepše polovine). Hvala svima za savete

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Skokni i do Bormia, pa tamo malo Stelvio, Gavia, Mortirolo itd

P.S. 4 bajsa nosio do Bormia na krovu, ništa im nije falilo. Takođe i u feancuske alpe i gde sve ne. Samo nemoj da preteruješ sa brzinom na autoputu i nikakav problem

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 2

#96 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 12 July 2022 - 12:57 PM

Aerodinamičan u odnosu na krovni.
A što se tiče mušica i ostalo čišćenje i brisanje samo Izopropil alkohol je tata mata tj izopropanol zavisi kako ga gde krste. Inače dobar za čišćenje svetlih traka kormana budi rečeno o kojima sam zavisnik. Ja bih obavio kritične delove vakuum folijom za tako dug transport van auta.
Evo i linka kad već pominjem
https://industria.rs...zAaArq_EALw_wcB


  • 1

#97 Makarije

Makarije
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 256 posts
  • LocationNovi Sad (obronci Detelinare)

Postavljeno 12 July 2022 - 01:06 PM

https://youtu.be/-BgizrYoelQ

Gepek se normalno otvara,nosac je zabravljen,ne pomera se i ne vibrira na 120km/h,sva signalizacija je vidljiva i moze da se nadje za 80-100€.

Ima bolje ali ne za ovaj novac...
  • 2

#98 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 12 July 2022 - 01:07 PM

Skokni i do Bormia, pa tamo malo Stelvio, Gavia, Mortirolo itd

P.S. 4 bajsa nosio do Bormia na krovu, ništa im nije falilo. Takođe i u feancuske alpe i gde sve ne. Samo nemoj da preteruješ sa brzinom na autoputu i nikakav problem

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Gledao sam kazne, sigurno neće biti preko zadatih ograničenja. Što se tiče ostalih tvojih predloga daj Bože da izvučem 3, 4 popodneva za vožnju. Moje dame imaju podugačke spiskove šta treba da vide/obiđu/probaju a to treba svi zajedno jer smo mi "porodica", jel da. Bajs je samo mali ostatak moga "ja" po principu "ne može sve po vašem, majku vam vašu i ja nešto želim ". Ne bih se u životu toliko zaebavao sa krovnim nosačem (prvi put ću ga staviti na krov) , bici nosačem (takođe prvi put) i ostalim pratećim stvarima da nije moj integritet u pitanju.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#99 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 12 July 2022 - 01:10 PM

https://youtu.be/-BgizrYoelQ

Gepek se normalno otvara,nosac je zabravljen,ne pomera se i ne vibrira na 120km/h,sva signalizacija je vidljiva i moze da se nadje za 80-100€.

Ima bolje ali ne za ovaj novac...

Super stvar. Ja retko tj skoro nikad ne vozim preko 120, ne žurim nikad nigde, imam taj luksuz bar za sada i već dugo
Hvala ti.


  • 0

#100 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 12 July 2022 - 01:30 PM

Aerodinamičan u odnosu na krovni.
A što se tiče mušica i ostalo čišćenje i brisanje samo Izopropil alkohol je tata mata tj izopropanol zavisi kako ga gde krste. Inače dobar za čišćenje svetlih traka kormana budi rečeno o kojima sam zavisnik.
Evo i linka kad već pominjem
https://industria.rs...zAaArq_EALw_wcB

Jedino što je baš agresivan i hoće da uništi farbu, treba biti oprezan i probati na manjoj površini, ne pitaj me kako znam.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika