Jump to content


Fotografije

Podmazivanje


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
774 odgovora na ovu temu

#41 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 February 2011 - 07:15 PM

Od varijanti za rastavljanje bez namenskog alata mislim da je najlakše brusilicom :), naravno ako rastavljate da biste stavili brzu spojnicu. Pošto su potrebna dva unutrašnja kraja te se jedan link izbacuje, slobodno se za par sekundi obrusi spoljni deo pina i onda se lako izvadi. Ono sa čekićem i maticom iz mog iskustva nije ni malo lako, puno sile se koristi i treba dosta tući ili biti veoma precizan :).
  • 0

#42 Aleksej

Aleksej
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts
  • LocationTetovo, Makedonija

Postavljeno 24 October 2011 - 09:55 PM

Niko nista ne pise o podmazivanju menjaca. Dali se oni podmazuju i s cime ?
Sa cime se podmazuju noge amorta RS Dart-3 ?
  • 0

#43 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 24 October 2011 - 10:13 PM

teflon ,teflon
  • 0
puno znoja,malo krvi

#44 Aleksej

Aleksej
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts
  • LocationTetovo, Makedonija

Postavljeno 24 October 2011 - 10:20 PM

i menjaci i amort ? :oops:
  • 0

#45 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 24 October 2011 - 10:28 PM

Da menjac napskas dobro.Ujedno ga i ispere a na amortu na stapovima tek tek.Mada za amotrizere postoji i specijalni brunox sprej.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#46 Aleksej

Aleksej
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts
  • LocationTetovo, Makedonija

Postavljeno 24 October 2011 - 11:06 PM

Hvala Vorda ! :D
  • 0

#47 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 04 April 2012 - 02:38 PM

Da pitam i ja za savet, posto sam resio sam da odrzavam biciklu koliko god je moguce, ne placa mi se za servis na svako malo.
Ocistio sam lanac krpom od necistoca, koliko sam mogao, vrteo sam ga bas dosta i opet je pred kraj ostajalo malo crnog na krpi, ali nista strasno.
Onda sam u svaki link (valjda se tako zove, spoj onaj izmedju dva lancanika) kanuo kap ulja koje sam kupio u radnji za bicikle, neko bzvz u maloj bocici, cenim da je ulje za sivace masine. Sad se lanac manje cuje, sto mi je i bila zelja. Da li je ovo podmazivanje dovoljno?

Pre ovoga je bio podmazan pre skoro 400km. Zanima me koji interval za podmazivanje savetujete? Majstor mi je rekao na svakih odprilike 150km da ga podmazem, sto bi se poklopilo sa mojom idejom jer je odprilike posle te neke kilometraze krenuo da se cuje. Lanac je kmc, ako je to bitno, ne znam tacno model.

Za podmazivanje osovina cu procitati detaljnije temu pre nego sto vas pitam sta i kako :)
  • 0

#48 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 04 April 2012 - 03:49 PM

Najbolje i najlakše je da ako već nemaš na lancu ubaciš spojnicu i onda lako skineš i opereš lanac uljanim razređivačem ili nečim sličnim, zatim vratiš lanac i podmažeš izmenjaš brzine a onda prebrišeš krpom višak ulja.
Ja sam prvo čistio i mučio se sa wd-om i brisanje krpom ali ovo sa spojnicom je mnogo brže i bolje se očisti lanac . E sad na koliko pređenih kilometara treba čistiti ne znam tačno ali zavisi i dali voziš asfalt ili off road i dali je možda kiša ili neki sl. uslovi imaš na forumu tekst o kompletnom održavanju (podmazivanju) probaj da nađeš.
  • 0

#49 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 04 April 2012 - 05:09 PM

Tekst je cini mi se u prvom postu teme, nego sam malopre bio u sred posla pa sam na brzinu samo iscitao :)
Evo kako izgleda posle mog "tretmana", ne znam da li uopste moze nesto da se proceni na osnovu slike, mislim da li je dobro podmazan.
Postavljena slika
  • 0

#50 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 05 April 2012 - 12:42 PM

Jel koristio neko one alate za ciscenje lanca (npr. http://cikloberza.co...ow.php?id=10051), koliko su efikasni/dugotrajni?
  • 0

#51 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 05 April 2012 - 01:33 PM

Dobri su i skupi mnogo jeftinije spojnica i litar razredjivaca.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#52 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 05 April 2012 - 03:17 PM

Ok, vec imam spojnicu, samo cu nabaviti tecnost. Jos mi samo reci (ili neko drugi) isplati li se dati pare za ovo http://www.totalbike... ... enje-lanca ili da uzmem obican razredjivac i da posle operem u tecnosti za sudove kako je ranije napisano?
  • 0

#53 combat88

combat88
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 224 posts

Postavljeno 05 April 2012 - 04:05 PM

Ok, vec imam spojnicu, samo cu nabaviti tecnost. Jos mi samo reci (ili neko drugi) isplati li se dati pare za ovo http://www.totalbike... ... enje-lanca ili da uzmem obican razredjivac i da posle operem u tecnosti za sudove kako je ranije napisano?


možeš i u benzinu, dizelu (samo što će lanac biti masan)... a ta tečnost je čisto bacanje para.

PS. podmazivanje sa uljem-obavezno.
  • 0

MCWkdP0.gif


#54 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 05 April 2012 - 06:37 PM

Lanac mi je masan... :D Tamo ne pise koja je kolicina, ali ne verujem da je vise od stotinak ml, pa si u pravu za bacanje para. A da li bi valjao wd 40 za ciscenje lanca u posudi (ispiranje, pa podmazivanje)?
  • 0

#55 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 06 April 2012 - 12:10 AM

Opet mnogo skupo.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#56 combat88

combat88
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 224 posts

Postavljeno 06 April 2012 - 01:19 AM

odeš na benz. pumpu i kupiš 1/2L ili 1L (zavisi gde daju da se toči u bocu) bezolovnog... i sve to u neku plastičnu kanticu smutiš zajedno sa lancem (praveći kružne pokrete)... ima da ti lanac bude kao nov.... lanac će biti SUV.
a što se tiče pranja u dizelu... opraće ono njega ali ti lanac neće biti SUV već će biti ˝mastan˝...onda bi morao još da ga opereš kako si rekao u ˝tečnosti za sudove˝.

kakav crni wd40.

PS. benzina suneš po potrebi :P
PS.2 podmazivanje-obavezno.
  • 0

MCWkdP0.gif


#57 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 09 April 2012 - 01:09 PM

Podmazao sam lanac nakon 170 km uljem za Bagat mašine i sad prede kao mačor. E a šta ako ja sad njega hoću da očistim komplet sa kasetom, a nemam sramov powerlink ni alat da ga skinem? Znači treba mi odmašćivač, četkica, krpa, i ulje kojim ću ga podmazati, tako? Može li Mr. Muscolom, ili nečim sličnim, da ga baš ne čistim naftom? Natopim krpu i udri polako. Kasetu bi isto tako očistio. Koliko sam shvatio moram paziti da odmašćivač ne uđe gde ne treba. Odvozaću ga uskoro do Capriola da mi ubace powerlink, pa ću ga idući put mućkati u faminu. Još nešto dok sam tu, kad mi je u 18-toj brzini (3 prednji, 4 zadnji) osetim blagu vibraciju u pedalama. Sve radi kao zmaj, ali eto u tom prenosu mi se malo čudnije ponaša. Kaseta nije oštećena, sve je novo, pređeno cirka 200km. Ne češe nigde lanac. Možda sam preterao sa uljem jebem ga.
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#58 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 09 April 2012 - 01:36 PM

Odvozaj jos malko da sve lepo nalegne.Pod uslovom da je lepo sve nastelovano.Inace to je malko neprimerena linija lanca tako da nov lanac oce malo da se buni.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#59 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 02 May 2012 - 04:58 PM

Danas sam kupio teflonski sprej za podmazivanje. Kad sam po prskao lanac postao je beo! Mene zanima koje je boje teflonski sprej i jel treba da budeo beo lanac posle podmazivanja?
  • 0

#60 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 02 May 2012 - 05:30 PM

Koji tacno teflonski sprej? Da nije to mozda teflonska mast?
  • 0
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika