Jump to content


Fotografije

Podmazivanje


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
774 odgovora na ovu temu

#61 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 02 May 2012 - 05:59 PM

Baš sprej, znači prska se na lanac!
  • 0

#62 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 02 May 2012 - 08:22 PM

Postoji i mast u spreju,zbog toga te je Zare pitao da nije mast slucajno.
  • 0

#63 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 02 May 2012 - 08:29 PM

Mast u spreju bude bas bela.
Kazi koja je tacno oznaka tog spreja, ko je proizvodjac? Nisam do sada video da sprej "ofarba" lanac.
  • 0
.

#64 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 02 May 2012 - 11:50 PM

Mast u spreju bude bas bela.
Kazi koja je tacno oznaka tog spreja, ko je proizvodjac? Nisam do sada video da sprej "ofarba" lanac.



Vidjao sam takav sprej sluzi za odrzavanje lanca na motorima i bele je boje,sad da li je mast ili nesto drugo bem li ga....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#65 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 03 May 2012 - 06:33 AM

Evo slike teflonskog sreja kojeg sam kupio za podmazivanje. Da li je sprej ili mast ne znam pošto ništa ne piše, samo piše čemu služi.

Attached Thumbnails

  • teflonsko mazivo.JPG

  • 0

#66 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 03 May 2012 - 11:50 AM

Kupio sam ABRO AB 80 http://www.abro.com/...umer/?product=1 za nesto vise od 300 dinara i nisam zadovoljan. Prvenstveno sam ga uzeo za stapove amortizera, probao sam ga za podmazivanje lanca, ali bas lose podmazuje, jedna kraca voznja i lanac pocne da se cuje u nedostatku lubrikanta
  • 0

#67 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 03 May 2012 - 12:11 PM

Kupio sam ABRO AB 80 http://www.abro.com/...umer/?product=1 za nesto vise od 300 dinara i nisam zadovoljan. Prvenstveno sam ga uzeo za stapove amortizera, probao sam ga za podmazivanje lanca, ali bas lose podmazuje, jedna kraca voznja i lanac pocne da se cuje u nedostatku lubrikanta



Ja ne volim sprejeve u podmazivanju lanca sve bre umazem.Za lanac najvise volim bagatovo ulje a i najjeftinije je.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#68 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 03 May 2012 - 01:57 PM

Evo slike teflonskog sreja kojeg sam kupio za podmazivanje. Da li je sprej ili mast ne znam pošto ništa ne piše, samo piše čemu služi.


lepo ti piše: "GREASE WITH PTFE" ili sto bi rekli
MAST (U SPREJU) SA DODATKOM PTFE-a tj "TEFLON"-a.

Na sprej-boci piše PTFE jer je ime TEFLON
registrovani trademark firme Dupont
i sme da se koristi samo uz njihovu saglasnost
koja se verovatno dobija nakon uplate :)
  • 0

#69 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 03 May 2012 - 02:06 PM

Kupio sam ABRO AB 80 http://www.abro.com/...umer/?product=1 za nesto vise od 300 dinara i nisam zadovoljan. Prvenstveno sam ga uzeo za stapove amortizera, probao sam ga za podmazivanje lanca, ali bas lose podmazuje, jedna kraca voznja i lanac pocne da se cuje u nedostatku lubrikanta


ABRO 80
SPRAY LUBRICANT & PENETRATING OIL
NEW AND ENHANCED WITH TEFLON
ili ti ULJE U SPREJU SA DODATKOM TEFLONA
(uz ociglednu saglasnost DuPont-a).

Preporucio bih da prestanes da ga koristis
za stapove amortizera zbog sadrzine TEFLONA.
Radije nesto bez istog, npr.: BRUNOX TURBO SPRAY

Poenta TEFLONom obogacenim uljem je bas u tome
da cestice ostanu na mestu (lancu) kada tecnost nestane.
Cudi me da imas taj problem prilikom podmazivanja lanca.
  • 0

#70 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 03 May 2012 - 02:11 PM

Kupio sam ABRO AB 80 http://www.abro.com/...umer/?product=1 za nesto vise od 300 dinara i nisam zadovoljan. Prvenstveno sam ga uzeo za stapove amortizera, probao sam ga za podmazivanje lanca, ali bas lose podmazuje, jedna kraca voznja i lanac pocne da se cuje u nedostatku lubrikanta



Ja ne volim sprejeve u podmazivanju lanca sve bre umazem.Za lanac najvise volim bagatovo ulje a i najjeftinije je.

Ne mora nista da se umaze, lanac sam stavio u posudu od margarina i prskao (ok, ne koriste svi spojnicu). Posle sam ga prskao dok je bio na biciklu, poprskao sam felnu i gumu, ali ionako nemam V-brake opciju :D A mozes i da zastitis nekom hartijom. Na kraju sam se vratio starom dobrom Capriolo Adeco ulju
  • 0

#71 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 03 May 2012 - 02:20 PM

ABRO 80
SPRAY LUBRICANT & PENETRATING OIL
NEW AND ENHANCED WITH TEFLON
ili ti ULJE U SPREJU SA DODATKOM TEFLONA
(uz ociglednu saglasnost DuPont-a).

Preporucio bih da prestanes da ga koristis
za stapove amortizera zbog sadrzine TEFLONA.
Radije nesto bez istog, npr.: BRUNOX TURBO SPRAY

Poenta TEFLONom obogacenim uljem je bas u tome
da cestice ostanu na mestu (lancu) kada tecnost nestane.
Cudi me da imas taj problem prilikom podmazivanja lanca.

Eh, jbg sad, a ranije sam na forumu procitao preporuku za podmazivanje stapova bas teflon sprejem. Zasto ti tvrdis suprotno, jel mozes da uveris mene i ostale koji se ne razumeju u to?

Ne znam zasto ne podmazuje lanac, prethodno sam ga prao benzinom, nakon dva podmazivanja sa AB 80 cuo se zvuk trenja sa lanca. Podmazao sam sa Adeco uljem i resio problem
  • 0

#72 OPTeeMooS

OPTeeMooS
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 14 May 2012 - 10:49 AM

Moja preporuka je Teflon sprej (ja ga koristim redovno), ali ni neko fino ulje poput onog za sivace masine ili slicno (nikako motorno) moze da sluzi svrsi. E sad, cime god da se maze najbitnije od svega je da lanac i lancanik budu lepo ocisceni. Neko cisti benzinom, neko naftom (koja je po meni bolja), a postoje i sprejevi za odmascivanje koji su bas keva ako vas mrzi da drndate naftom ili benzinom :D
A jedna od stvari koji ljudi ne rade ili jako retko rade je to da uzmu neku krpicu i da ociste temeljno sve izmedju lancanika. Samo cetkica i nafta/benzin ne cine posao! Ako hocete da vam potraju delovi, vazno je to uraditi temeljno i dobro. A onda tek nauljiti! Jer znam da gooomila ljudi samo dodaje ulje ili sprej na lanac i lancanike bez da prethodno ociste bilo sta!
  • 0

#73 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 14 May 2012 - 01:33 PM

Na preporuku jednog clana sa foruma, podmazujem lanac uljem za Bagat sivace masine. Nakon podmazivanja miran sam od 170 do 200km, u zavisnosti od uslova u kojim vozim. Dobro je to sto je ulje dosta retko i ne skuplja prljavstinu. Mislim da je oko 150-200 dinara 100ml.
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#74 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 14 May 2012 - 01:48 PM

Ja mislim da je ulje za šivaće mašine retko i više nego što treba za podmazivanje lanca. Probao sam nekoliko puta i posle svake vožnje bajs je isprskan uljem sa lanca, a svaki put baš dooobro skinem višak ulja posle podmazivanja, toliko da je lanac na dodir malne suv. Mene je ovo iskustvo naučilo da ipak treba za nijansu gušće ulje koristiti pa sam počeo da podmazujem ATF uljem, i, da vam kažem, to zadovoljava. Vozim samo po drumu pa nema mnogo prašine da se lepi.

cena: prava sitnica - oko 500 din/l i to ima da vam traje dugo :mrgreen:
  • 0

#75 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 14 May 2012 - 02:14 PM

Ja kasetu, pogon i menjače očistim sredstvom za čišćenje kupljeno u Mr. Bricolage-u, smrdi kao đavo (samo napolju da se radi) ali čisti nenormalno dobro 8) lanac ubacim u staklenu teglu i polijem uljanim razređivačem i izmućkam ga lepo. I onda podmažem nekim retkim uljem, malko je gušće od ulja za šivaće mašine tako da ne prska mnogo po felni i okolnim mestima i ne skuplja mnogo prašinu. Stari lanac je od početka podmazivan tim uljem i izgurao je 2100-2200 km do zamene.

[attachment=1]PA150188 (Copy).JPG[/attachment]

[attachment=0]PA150190 (Copy).JPG[/attachment]
  • 0
.

#76 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 14 May 2012 - 02:15 PM

Na preporuku jednog clana sa foruma, podmazujem lanac uljem za Bagat sivace masine. Nakon podmazivanja miran sam od 170 do 200km, u zavisnosti od uslova u kojim vozim. Dobro je to sto je ulje dosta retko i ne skuplja prljavstinu. Mislim da je oko 150-200 dinara 100ml.

Ko te to slagao da ne skuplja prljavstinu ;).
  • 0
.

#77 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 14 May 2012 - 02:48 PM

Svako ulje skuplja prljavstinu ali bagat naj manje za razliku od drugih koji kupe sve sto dovate.Naravno lanac treba prebrisati ovlas nakon podmazivanja jer je bitno da je mastan unutra a ne spolja.....Nekako ga mnogo vise volim od teflona kojim i suvise cesto mora da se podmazuje.Sto automatski znaci pranje lanca i ciscenje lancanika.Osim toga ako lanac podmazem teflonom i pokisne javlja se korozija a kod bagat ulja ne...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#78 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 14 May 2012 - 04:31 PM

Na preporuku jednog clana sa foruma, podmazujem lanac uljem za Bagat sivace masine. Nakon podmazivanja miran sam od 170 do 200km, u zavisnosti od uslova u kojim vozim. Dobro je to sto je ulje dosta retko i ne skuplja prljavstinu. Mislim da je oko 150-200 dinara 100ml.

Ko te to slagao da ne skuplja prljavstinu ;).


Htedoh reci da ne skuplja mnogo prljavstinu. Lepo bi bilo da je nema uopste :wink: Sto se tice prskanja ulja, kao sto rece brko, ako se fino obrise visak onda nema brige.
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#79 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 May 2012 - 08:33 AM

Moj recept:

Stara flašica Bagat ulja, prazna. U nju sipati
* 1/4 motornog ulja (najbolje sintetičko)
* 3/4 WD sprej ili slično

Dobro izmućkati pre nanošenja na lanac.

Ova smeša ne lepi puno prašine, a lanac je podmazan i tih. Bolje od svega što sam probao. WD pomaže da ulje prođe svugde gde treba i ostavi tanak film. Ovo super radi od letnjih vrućina do zime, kiše i soli. Kad je baš 30+ stepeni napolju, može se povećati procenat ulja na 1/3. Jeftino i dobro rešenje.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#80 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 15 May 2012 - 12:36 PM

Wd uopste nije jeftin.Ima svojstva rastvaraca i cistaca sa odredjenim nagrizajucim elementima.Razlicita masinska ulja svojim mesanjem gube svoja svojstva.Kada se vozi po posoljenom putu nista ne pomaze cak ni testerol koji je visoke gustine i lepljivosti ne moze da opstane vise od dva sata.Za zimu je najbolje napraviti emulziju od toatne masti (litijumske) i testerola i sa time podmazivati.Naravno pranje pogonskih elemenata je obavezno posle svake voznje razredjivacem pa toplom vodom.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika