Jump to content


Fotografije

Ne-Garmin GPS uređaji

gps gps uređaj garmin outdoor oprema elektronika poziranje

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
16 odgovora na ovu temu

#1 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 20 July 2017 - 07:47 PM

Odavno se nisam hvatao ove problematike... prvi pametni telefon mi je (spletom okolnosti) praktično zamenio GPS. Prednosti su bile očigledne - sijaset mapa, nestvarna brzina, rezolucija. Međutim, i mane su očigledne - osetljivost na sve, trajanje baterije... U međuvremenu su se pojavili i telefoni sa mamutskim baterijama (pa i power pack-ovi), ali tu se onda javlja i problem dimenzija...

 

Kako bilo, svom Garminu sam udahnuo novi život kad sam provalio da se u njega bez problema učitavaju OSM mape. Gotovo je sa (odavno bataljenim) SCG Routom i trpanjem Google Earth snimaka, koji preopterete uređaj površinom od 4 km2.

 

Ipak, ostao je onaj večni gorak ukus svih Garmina: cenom onesvešćuje a hardrverskim karakteristikama ne može da parira ni 10x jeftinijim telefonima.

 

 

Tako da sam usmerio nišanske sprave na druge proizvođače - Garminov monopol na hardver je odavno prošao.

 

Pitanje za forumaše: da li je neko probao nešto što nije Garmin i kako to izgleda u praksi?

 

Mala napomena: ne zanimaju me uređaji koji ne prikazuju mape, puteve, izohipse, n trekova odjednom, ne rutiraju...


  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 21 July 2017 - 03:55 AM

Imas za 60e ~ 70e ranac sa kesom za vodu i solarnim punjacem, obzirom da je biciklisticki forum ne treba ti nista vise, telefon vec imas stavis ga samo u nepropusnu torbu (link)

 


  • 0

#3 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 July 2017 - 07:15 AM

OFFTOPIC Dušaneeeeeee


  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#4 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 21 July 2017 - 07:53 AM

Ako nemate praktično iskustvo sa nekim gps uređajem kakav sam opisao, ne spamujte temu, hvala.


  • 0

#5 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 21 July 2017 - 08:06 AM

I evo ih ovo dvoje, sve po starom.


  • 0

#6 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 July 2017 - 09:16 AM

Ne razumem kako je off topic - rešenje za punjenje mobilnog, koji kad nisi baš u divljini, radi to što je kolega tražio - čuva mape i računa rute.

 

Ja sam se, na telefonu, igrao sa Sygic aplikacijom - besplatno nudi off line mape i radi sasvim OK. Jedino što je nisam testirao u šumi još. To je bila glavna mana prvih pametnih telefona - tamo gde bi stvarno koristio ne hvata dobro satelite. Zato smo (ekipa ludaka) za livadarenje na kraju ipak uzeli Garmina. S tim da nam je najjeftiniji radio, jer je trebalo samo da rutu kojom prođemo možemo posle skinuti i ucrtati na mapu - nije nam bio bitan prikaz mape, samo geo koordinate.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#7 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 21 July 2017 - 09:28 AM

Ako ti nije jasno, onda si mnogo glup. Ako ti je jasno, onda si bezobrazan. U svakom slučaju si u filteru. Aj'...


  • 0

#8 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 July 2017 - 10:37 AM

Sta mu bi? Jesam ja (bas toliko) lud, ili je kolega malo preterao?


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 3

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#9 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 21 July 2017 - 10:51 AM

Pa nisam smeo da pomenem Garmin GLO za mobilne telefone, tablete...


  • 0

#10 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 July 2017 - 11:13 AM

Pa nisam smeo da pomenem Garmin GLO za mobilne telefone, tablete...


To na stranu, nego ne kapiram kako je putni punjac za smartfon toliko off topic? Sam je napisao o problemima sa vekom baterije. Sto se naljutio?

Jos sam napisao sta sam isprobao id smartfon navigacija da je free i da ok radi.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#11 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 21 July 2017 - 12:56 PM

Ako ti nije jasno, onda si mnogo glup. Ako ti je jasno, onda si bezobrazan. U svakom slučaju si u filteru. Aj'...

 

Zar ne bi administrator sada trebao da odreaguje na ovako otvoreno i neosnovano vredjanje, i to veoma aktivnog clana foruma?


  • 0

#12 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 21 July 2017 - 02:08 PM

Ako ti nije jasno, onda si mnogo glup. Ako ti je jasno, onda si bezobrazan. U svakom slučaju si u filteru. Aj'...

 

Sta mu bi? Jesam ja (bas toliko) lud, ili je kolega malo preterao?

dobro si prosao...nisi mnogo bezobrazan :)


  • 0

#13 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 July 2017 - 03:09 PM

Dokona sam, pa da se zanimam:

 

(kopirano odozgo)

Naslov teme: (...)GPS uređaji

Pitanje teme: (...)Da li je neko probao nešto što nije Garmin i kako to izgleda u praksi?

 

Gde je tačno zapelo?


  • 2
Today is always here.
Tomorrow, never.

#14 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 July 2017 - 04:28 PM

Zar ne bi administrator sada trebao da odreaguje na ovako otvoreno i neosnovano vredjanje, i to veoma aktivnog clana foruma?

 

Ma ne vređam se ja toliko lako - samo mi nije jasno u čemu je problem. Meni ni Dušanov post nije delovao kao toliki off - a ni moj, al' računam, desi se da ne vidi čovek šumu od drveća, možda sam nešto propustio.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#15 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 21 July 2017 - 05:56 PM

Zapelo je to sto dok cekas odgovor na pitanje ne treba da se brecas na druge koji ti ponude alternativu. Recimo odes na pijacu da kupis kozji sir i dok cekas u redu sa druge tezge ti se obrati neki gospodin seljak i pita -"Biste li probali malo magareceg sira, odlican je"
Tako sam jer sam procenio da ce te dugo cekati na odgovor, ponudio malo solarnog punjaca, malo dodatni GPS prijemnik za mobilne uredjaje a sve jeftino i radi.

  • 1

#16 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 21 July 2017 - 06:58 PM

Molicu sve da ne idemo dublje u raspravu. Jeste kolega Mixitron u naslovu precizno naveo da ga interesuju GPS uredjaji koji nisu Garmin, ali opet nema mesta takvoj reakciji i vredjanju. Brisem dalji oftopik..


  • 0

#17 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 21 July 2017 - 08:10 PM

Mo'š i celu temu...


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: gps, gps uređaj, garmin, outdoor, oprema, elektronika, poziranje

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika