Jump to content


Fotografije

Pulsmetar

pulsmetar biciklizam oprema

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
57 odgovora na ovu temu

#21 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 July 2022 - 01:54 PM

Ovaj je onda za nas?
https://www.2bike.rs...-2#.YtqrH6S4SDY

Jeste!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#22 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 22 July 2022 - 01:54 PM

Da, ta je sasvim ok za bajs. Imaš ovde više poređenja

 

https://www.garmin.c...9059#additional

 

U suštini ovaj Pro model može da funkcioniše i bez Garmin GPS-a, na primer da su upari direktno sa Garmin aplikacijom na telefonu, što je bolje za trčanje jer ne moraš da imaš nikakav drugi njihov uređaj. Plus ima te running dynamics, može da meri broj koraka i slično, opet vođeno logikom da za trčanje/plivanje recimo koristiš samo nju, ne treba ti sat, telefon ili bilo šta drugo, pa posle sinhronizuješ podatke sa telefonom i njihovom aplikacijom. 


  • 0

#23 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 July 2022 - 01:55 PM

Ali ako ti radi taj kinez ja tu ne bi ništa dirao dok ne crkne skroz.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#24 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 22 July 2022 - 01:58 PM

Hvala braćo, živi mi bili.

Uzeću ovaj Garmin za bajs pošto sada redje trčim a može i Magene da ostane za trčanje za uparivanje da telefonom.
  • 0

#25 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 July 2022 - 02:01 PM

Hvala braćo, živi mi bili.

Uzeću ovaj Garmin za bajs pošto sada redje trčim a može i Magene da ostane za tu priliku za uparivanje da telefonom.

Moći ćeš i garmin da upariš sa fonom preko bluetooth-a ili ant+ pošto je ovaj što si linkovao na berzi dual, tj. podržava i jedno i drugo.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#26 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 July 2022 - 02:42 PM

6 baterija u lidlu je 100 dinara i to traje bar tri godine, ako se koristi samo za puls. Magene senzor kadence troši bateriju za dva meseca, puls traka traje po šest meseci i više. Ove godine nisam menjao bateriju, a prešao sam 4800km za 192 sata.
  • 1

#27 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 22 July 2022 - 02:54 PM

Ja 'pukoh" 200 za komad. Hvala za info.
Uzeću baterija za kadencu da se ima pošto sam naručio Garmin traku. A možda i za nju idu iste te baterije.
  • 0

#28 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 July 2022 - 07:05 PM

Ja 'pukoh" 200 za komad. Hvala za info.
Uzeću baterija za kadencu da se ima pošto sam naručio Garmin traku. A možda i za nju idu iste te baterije.

Idu iste 2032

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#29 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 October 2023 - 01:43 PM

Ima li neko iskustva sa magene H603 pulsmetrom?
  • 0
The sea, the sea

#30 Milan_Sh

Milan_Sh
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts

Postavljeno 23 October 2023 - 01:56 PM

Zna jedno vreme da radi lepo i po pola godine čak. Posle počeo da javlja nerealne podatke i u tom negde sam se snašao za Garmin-ovu, ne znam kako bi bilo dalje. Brzo troši bateriju u odnosu na ovu Garminovu.
Mislim da je za tu cenu ok.
  • 1

#31 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 23 October 2023 - 04:12 PM

Meni je vrhunska Sigma na spustu posle uspona pokazivala 220-240 puls, što je neviđene glupost. Verovatno se svim proizvođačima povremeno dešavaju bagovi. Neko reši pre neko kasnije a tebi kako se zalomi. 


  • 1
.

#32 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 05 November 2023 - 10:47 AM

Planiram da kupim pulsmetar.. razmisljao sam od kineza pa do garmina, ali su mi potrebne dodatne informacije. Da li bih mogao da koristim traku i dok igram basket, ili dok se bavim nekim drugim sportom. U teoriji moze, ali da li je neko probao u praksi.


Sent from my SM-S908B using Tapatalk
  • 0

#33 Milan_Sh

Milan_Sh
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts

Postavljeno 05 November 2023 - 11:52 AM

Možeš da koristiš na bilo kojoj aktivnosti samo da imaš uparen uredjaj sa kog čitaš podatke.
Ja koristim i na trčanju.
I da, Garmin je zaista pouzdan i dugotrajan i vredi kupovine.
  • 0

#34 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 05 November 2023 - 12:29 PM

Ja sam probao, ali je pitanje na šta povezuješ pulsmetar. Ja sam recimo uzeo Garmina 530 u paketu sa njihovim pulsmetrom i tako koristio evo oko dve godine. Onda sam sad nedavno pošto me kao smara da za svaku vožnju stavljam pulsmetar kupio polovan Garmin Fenix 5 sat da mogu da ga koristim za casual vožnje bajsa a opet imam nekakve podatke o pulsu i on se bez problema uparuje sa njihovom puls trakom. Sad sticajem okolnosti pošto se i dalje oporavljam od operacije kolena je savet fizioterapeuta bio da trenutno više fokus bacim na trčanje i onda sam par puta koristio u kombinaciji sa pulsmetrom, radi super, malo su precizniji i brži podaci tako (u smislu brže reaguje kada ti se naglo povećava ili smanjuje puls). Tako da kapiram da može da se koristi sa bilo kojim sportom ali recimo nikada nisam probao da podatke sa pulsmetar trake šaljem direktno na telefon, u teoriji može, ali nisam probao, tj ne znam u koju bih aplikaciju to mogao konkretno tako da šaljem? U smislu meni je do sada uvek bilo povezano ili na Garmin 530 ili na Garmin Fenix sat. Ako imaš u tom smislu nešto što si istraživao mogu da probam pa da javim da li radi npr dok trčim. 


  • 0

#35 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 05 November 2023 - 12:41 PM

Može da se poveže Garmin traka kao i drugi Garmin senzori sa telefonom.
Novije trake imaju i Ant+ i Bluetooth povezivanje, tako da ti u principu i ne treba drugi uređaj osim telefona i neke aplikacije koja podržava pulsmetar.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#36 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 05 November 2023 - 05:56 PM

Ja sam probao, ali je pitanje na šta povezuješ pulsmetar. Ja sam recimo uzeo Garmina 530 u paketu sa njihovim pulsmetrom i tako koristio evo oko dve godine. Onda sam sad nedavno pošto me kao smara da za svaku vožnju stavljam pulsmetar kupio polovan Garmin Fenix 5 sat da mogu da ga koristim za casual vožnje bajsa a opet imam nekakve podatke o pulsu i on se bez problema uparuje sa njihovom puls trakom. Sad sticajem okolnosti pošto se i dalje oporavljam od operacije kolena je savet fizioterapeuta bio da trenutno više fokus bacim na trčanje i onda sam par puta koristio u kombinaciji sa pulsmetrom, radi super, malo su precizniji i brži podaci tako (u smislu brže reaguje kada ti se naglo povećava ili smanjuje puls). Tako da kapiram da može da se koristi sa bilo kojim sportom ali recimo nikada nisam probao da podatke sa pulsmetar trake šaljem direktno na telefon, u teoriji može, ali nisam probao, tj ne znam u koju bih aplikaciju to mogao konkretno tako da šaljem? U smislu meni je do sada uvek bilo povezano ili na Garmin 530 ili na Garmin Fenix sat. Ako imaš u tom smislu nešto što si istraživao mogu da probam pa da javim da li radi npr dok trčim.

Vidak nas je uputio. Da te zamolim da probas da povezes sa telefonom pa da vidimo kako se ponasa? Aplikacija je Garmin connect. Javicu ti se i u pp za vise informacija. Hvala

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
  • 0

#37 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 November 2023 - 07:00 PM

Polar H10 na primer ima opciju da snima aktivnost bez povezivanja na bilo kakav uređaj pa može posle da prebaci podatke na telefon/sat/ciklokomp... Naravno, ima još takvih, nije to jedina takva traka. Zgodno je pri aktivnostima koje nisu za nošenje sokoćala.
  • 0
The sea, the sea

#38 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 05 November 2023 - 07:58 PM

Vidak nas je uputio. Da te zamolim da probas da povezes sa telefonom pa da vidimo kako se ponasa? Aplikacija je Garmin connect. Javicu ti se i u pp za vise informacija. Hvala

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

 

Sad si me baš zainteresovao pa sam probao i eto prvog problema - ne može :) Bar ne sa ovom mojom trakom, iako ima i Bluetooth. Dakle odem u u Bluetooth settings telefona, on uredno vidi traku

 

Screenshot_20231105_204545_com.android.settings.jpg

 

No kad hoću da se povežem izbaci ovu poruku:

 

Screenshot_20231105_204552_com.android.settings.jpg

 

Odem ja u Garmin Connect, da odaberem moj device, kad ja tamo a ono međutim nema moje HRM-Dual trake koja je bila u paketu sa Garmin 530:

 

Screenshot_20231105_204401.jpg

 

I ja kao zbunjen krenem da tražim po netu, tek naiđem na Garmin sajt https://support.garm...31i995EDsgRbYl5

 

 

Only the HRM-Pro, HRM-Pro Plus and Speed Sensor 2 can be paired directly with the Garmin Connect app. Other sensors, including the HRM-Dual will require you to pair them with a Garmin watch, Edge computer, or a compatible third-party app. For help, see Related below.

 

Dakle da bi nakačio direktno na telefon moraš da imaš ovu skuplju traku, ona je otprilike duplo skuplja od ove moje :( Ali s druge strane radi i za plivanje :) 

 

E sad ja i dalje pokušavam da shvatim koja ti je logika ako igraš basket - samo da ti prati puls? U smislu ostaviš telefon pored terena pa ti on isprati puls tokom igranja? Jer kao deluje mi da bi nekim satom, recimo ja sam ovaj polovan Fenix 5 u zaista jako dobrom stanju platio 130 evra na eBay, mogao da imaš i to i plus kretanje, koliko si pretrčao i sl. S tim da podaci naravno ne bi bili tako precizni za puls kao sa puls trakom... 


  • 0

#39 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 05 November 2023 - 08:35 PM

Probaj preko Strave da upariš traku, ili preko neke druge aplikacije.
Znači ne direktno kroz bluetooth menu nego preko opcija i menija u aplikaciji koju ćeš koristiti, tipa settings>add device ili add HRM.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 2

#40 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 05 November 2023 - 08:50 PM

U pravu si, radi preko Strave. Kad staviš Record za aktivnost imaš da izabereš i ikonicu za puls i nalazi traku bez problema i beleži puls, sve radi. Samo nisam uspeo da nađem da trajno vežeš traku direktno preko telefona, izgleda da je moguće samo prilikom startovanja aktivnosti ali radi. Druge aplikacije nisam probao, ali eto paradoksalno Strava radi a Garmin Connect ne radi za moju traku :)


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: pulsmetar, biciklizam, oprema

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika