Jump to content


Fotografije

Garmin edge 1030

Garmin

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
55 odgovora na ovu temu

#1 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 01 April 2021 - 06:39 PM

Garmin edge 1030

Sada već mator uređaj (u septembru će biti 4 godine od početka prodaje) ali uređaj koji i dalje vlada u segmentu ciklo kompjutera (dobio je i update u vidu 1030+ verzije).

Podrška ANT+ i Bluetooth senzora kao i podrška Varia radara/svetala i Head up display-a (ali ga je garmin ugasio). Prikazuje isto i Shimano Di2 i SRAM eTAP i Campagnolo EPS i E-bike-ove.
Ekran je u boji i touch screen je (ima podešavanje senzbilnosti ekrana low/medium/high). Iznad samog ekrana nalazi se i senzor ambijentalnog osvetljenja kojim uređaj može automatski regulisati pozadinsko osvetljenje (to se može raditi i ručno). Uređaj može raditi i u eko modu (tačnije ekran može biti ugašen) ali ga ja nikada tako nisam koristio pa i ne znam koliko troši bateriju. Ima ugrađen barometar.  Pored toga edge 1030 ima i tri tastera, za uključivanje/isključivanje uređaja (kao i zaključavanje ekrana i može se koristiti za pravljenje fotografije od trenutnog prikaza na ekranu) taster za početak/pauziranje i završetak aktivnosti i taster za započinjanje i završavanje kruga. Uz uređaj može se kupiti i garminova eksterna baterija na koju se uređaj direktno povezuje (nema kablova) i po garminovim specifikacijama daje dodatnih 24h rada. Za povezivanje sa telefonom koristi Bluetooth vezu, sa računarom se može povezati kablom a sam uređaj se može ovezati na internet preko WIFI-a (uređaj se neće povezati na WIFI ako je aktivnost započeta). Uređaj ima 16gig memorije i podršku za sd-card od 32gig (mora biti formatirana u FAT32 file system -u da bi je garmin prepoznao).

Možete napraviti profile aktivnosti (ne znam koja je maksimalna količina profila) i svaki profil drugačije podestiti. Drugačija podešavanja (navigacije) drugačije ekrane i prikaze. Na primer možete imati za drumaša podešavanja gde bi navigacija koristila samo asfalt i ne bi rutirala trasu da se krećete off-road-om ili makadamom. Od prikaza na ekranu: ima mogućnost da prikaže 10 parametara; mape; virtuelnog partnera; ClimbPro-a prikaza koliko je ostalo do kraja trenutnog uspona kao i trenutni nagib i grafički prikaz samog uspona (to samo radi ako je uključeno rutiranje) kao i ukupan broj uspona do kraja rute (njihova dužina prosečan nagib i koliko je kilometara do početka tog uspona); razni prikazi MTB strane GRIT/FLOW/JUMP; kompas i Connect IQ applikacija koje od garmina 1030 prave stvarno modularni uređaj sa prikazima .

Garmin dolazi sa regionalnim mapama za taj kontinent. To znači da ako ga kupite u Evropi ima će detaljene mape Evrope u samom uređaju dok su drugi kontinenti pokriveni samo sa osnovnim mapama. Mape se osvežavaju kvartalno. Garmin 1030 ima adresar tako da unosom Zemlje/Grada/Ulice/broja izračunaće rutu do zadate adrese. Rutiranje može raditi na tri načina, najkraća ruta, najkraće vreme i ruta sa najmanjom količinom uspona. Može vas vratiti na početnu tačku najkraćom rutom ili rutom koju ste do sada prošli. Ima mogućnost podešavanja samog rutiranja, tačnije može se uneti šta da izbegava, rute koje koriste naplatna mesta (trajakti ili skele), single trail-ove, off-road.

Connect - IQ

Aplikacije i prikazi podataka. Po ovome Garmin dosta odskače od svih ostalih uređaja. Mogućnost instalacije raznih aplikacija, komoot, strava, trailfork, razne meteorološke aplikacije i još mnogo drugih. Prikazivanje podataka se isto mogu skinuti sa connect-IQ. To omogućava da sa fabričkih 10 max bude prikazano više npr. 17. Različitih boja mogućnost da izgledaju analogno itd. Itd.

 

https://apps.garmin.com/en-US/devices/edge1030/apps
 

Garmin edge može da sumira podatke posle vožnje i prikaže vašu trenutnu fizičku spremu.
 

Za dve godine (biće u julu) mu nisam našao mana (duže učitavanje rute od edge 830) i ako se dobro sećam 2 blokiranja uređaja. To je to. Trajanje baterije zavisi od spoljene temperature, od 4% po satu do 12% po satu (ovoliko troši kada radi na temperaturi ispod 0).
 

Dodaj prilog  9127.bmp   389.27KB   164 downloads

Dodaj prilog  2585.bmp   389.27KB   152 downloads

Dodaj prilog  17810.bmp   389.27KB   149 downloads

Dodaj prilog  3626.bmp   389.27KB   147 downloads

 

P.S. Postavio sam par print screen-ova sa uređaja


  • 2

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#2 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 01 April 2021 - 07:19 PM

Svaka čast na trudu da predstaviš uređaj. Moćna spravica, nema šta. Mene oduševljava taj Climb Pro i mislim da je odlično to što to pokazuje koliko još imaš metara do kraja trenutnog uspona.

Šta je to virtuelni partner i čemu služi?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#3 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 01 April 2021 - 07:32 PM

Svaka čast na trudu. Načeli smo i glavnog dasu, valjalo bi ga pitanjima još "raspakovati". 

Neverovatne mogućnosti koje inspirišu...


  • 0

#4 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 07 April 2021 - 07:23 AM

Svaka čast na trudu da predstaviš uređaj. Moćna spravica, nema šta. Mene oduševljava taj Climb Pro i mislim da je odlično to što to pokazuje koliko još imaš metara do kraja trenutnog uspona.

Šta je to virtuelni partner i čemu služi?

Virtualni partner služi kao neko sa kim se možeš trkati. Stvar je u tome da mu ti zadaš prosečnu brzinu trenutnu (ako nemaš učitanu rutu) ili ukupnu (ako imaš učitanu rutu).

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#5 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 10 April 2021 - 11:53 AM

Mali update u vezi navigacije na 1030. Od pre neku nedelju (možda je imao audio prompts ranije i za navigaciju) kada se uključi rutiranje ili se učita rita/kurs telefon počne da daje glasovne poruke, garmin i dalje pištanjem (zvučno) i može tekstualno a može i da prikaže mapu sa skretanjem na ekranu (taj prikaz ostaje na ekranu dok ne prođete skretanje ili dok ga sami ne isključite) daje upozorenje . Na telefonu imam instaliran garmin connect.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#6 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 12 September 2021 - 09:01 PM

Ima li značajnih razlika izmedju
Garmin Edge 1030 i
Garmin Edge 1030 Plus?
Da li je noviji Plus model (malo) bolji koliko i skuplji i u čemu, ako je neko probao ili ima?
  • 0

#7 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 13 September 2021 - 05:16 AM

Plus ima SONY-jev čip za GPS. Što u suštini znači da baterija traje duže ali GPS signal lakše gubi. Plus ima i veću memoriju 32gig u odnosu na 16gig ali nema podršku SD kartice. Ima i brži procesor (računanje ruta je brže) kao 530 i 830 modeli. Ima još neka softveska rešenja koje nema običan. Plus ima crnu boju kućišta a običan je beo.

Nije dovoljno bolji da se sa 1030 pređe na 1030 plus. Razlika u ceni je oko 100e

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#8 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 13 September 2021 - 02:46 PM

Hvala. Da, ako je 100e razlika u ceni onda mislim da ne vredi toliko više. Mislio sam da je znatno manje.

Da li se uopšte može ovaj model kupiti ovde kod nas uz račun i garanciju?
Gledao sam na par stranih sajtova ali ne šalju za Srbiju.

Gde ste ih vi ostali nabavljali?
  • 0

#9 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 13 September 2021 - 03:28 PM

Može da se kupi u Srbiji. garmin.rs

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#10 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 13 September 2021 - 05:19 PM

Da stvarno.
Hvala ti.
  • 0

#11 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 September 2021 - 05:29 PM

460 eura edge 830 ahahah pa oni su bolesni u glavu.

Na bike24 je 335 eur, i to za dlaku da se zajebem i kliknem i kupim. Ima i još 65 eur jeftinije od toga.

Realno toliko sramotno mnogo naplaćuju te kršiće od uređaja i deru ljude, realno te igračkice ne vrede više od 50e.


  • 0

#12 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 13 September 2021 - 06:01 PM

Meni na bike24.com piše da se proizvod ne može isporučiti za Srbiju. Inače je Plus jeftiniji za 150 evra kod njih i više, mada plus iznos poštarine i carine ali u svakom slučaju je jeftiniji.

 

Daj konkretan predlog kako da prodjem jeftinije, častim dobro :)


  • 0

#13 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5454 posts

Postavljeno 13 September 2021 - 08:20 PM

Meni na bike24.com piše da se proizvod ne može isporučiti za Srbiju. Inače je Plus jeftiniji za 150 evra kod njih i više, mada plus iznos poštarine i carine ali u svakom slučaju je jeftiniji.

 

Daj konkretan predlog kako da prodjem jeftinije, častim dobro :)

neće da bidne u sVrbiju, dogovorlili se zlikovci ko ce gde sta da nam radi

..ALI..

500 godine pod Turcima i Turkinjama rezultirali su oštrim umom

tako da sam čuo da Gazda Gruja ima plan

kum, koi zhivi u Njemachku sos DINA karticu kupi Žarmina po volji

i uradi papire za ispovraćanje poreza tkzv meervertštojera,

pa kad bidne dolazijo u rodni kraj svog oca

na izlasku iz Unije izlupa papire i dogna ti tako da još pored popusta ispovraća porez. Ete!


  • 0

#14 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 13 September 2021 - 08:43 PM

:) :)
Kojekude upravo se setih jednog koji će možda skoro ovamo.

A ako ne, uzeću ovde, da pomognem malo naše ljude kroz PDV :)


  • 0

#15 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 September 2021 - 10:23 PM

Lol taj 1030 plus je 205 eura skuplji u Srbiji nego što sam ga platio krajem jula kad sam ga poručio za kolegu, izašao je 459 eura.

Al kad volite domaće račune i garancije... i da pomažete domaću "ekonomiju" preciznije privatne džepove i masne marže.

Edge 830 za sebe sam platio 270 eur. Briga me za garanciju kad je novo.


  • 0

#16 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 14 September 2021 - 04:24 AM

neće da bidne u sVrbiju, dogovorlili se zlikovci ko ce gde sta da nam radi
..ALI..
500 godine pod Turcima i Turkinjama rezultirali su oštrim umom
tako da sam čuo da Gazda Gruja ima plan
kum, koi zhivi u Njemachku sos DINA karticu kupi Žarmina po volji
i uradi papire za ispovraćanje poreza tkzv meervertštojera,
pa kad bidne dolazijo u rodni kraj svog oca
na izlasku iz Unije izlupa papire i dogna ti tako da još pored popusta ispovraća porez. Ete!

Zar ti ne treba carinski pečat na računu od proizvoda da bi dobio povraćaj poreza?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#17 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 14 September 2021 - 04:45 AM

"na izlasku iz Unije izlupa papire" bi značilo to :)

Mada ko nema nekog tamo izadje zaista značajno skuplje ovde, ipak mnogo je dati više skoro 200 evra i to i bez vraćenog PDVa (Mehrwehrteuer-a) a sa njim i preko 200e. Mora se neko loviti ipak iz Deutschlanda.
  • 0

#18 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 September 2021 - 04:49 AM

Lol taj 1030 plus je 205 eura skuplji u Srbiji nego što sam ga platio krajem jula kad sam ga poručio za kolegu, izašao je 459 eura.
Al kad volite domaće račune i garancije... i da pomažete domaću "ekonomiju" preciznije privatne džepove i masne marže.
Edge 830 za sebe sam platio 270 eur. Briga me za garanciju kad je novo.

Zapravo, pomoći će samo vlasniku prodavnice jer tome treba pomoć za BMW X8 ili Audi Q8.. sa kojim će pored nas proći punim gasom.
Ostalima slaba vajda od toga.. al' bolje da ćutim da se ne raspali i ovde :D
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#19 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 14 September 2021 - 04:58 AM

I malo onoj ljubaznoj prodavačici što se javila na telefon. Ali u stvari ko zna, ne bi ni nju zapalo ništa verovatno. :)

Isplati se samo da neko donese sa zapada inače ni po cenama iz oglasa takodje se ne isplati, deru i oni.

U pravu ste sve.
Da su stavili ko ljudi nekih 50 e više nego 250, e pa ne ide ipak pored sve dobre volje. Nema se mere, naša posla.

Tamo 403€ (47 350 din) i to sa PDVom
https://www.bike24.com/p2382639.html

kod nas 70 200 din na akciji a preko 78 000 din sad kad više nije na akciji kao.
  • 0

#20 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 September 2021 - 05:06 AM

I malo onoj ljubaznoj prodavačici što se javila na telefon. Ali u stvari ko zna, ne bi ni nju zapalo ništa verovatno. :)
Isplati se samo da neko donese sa zapada inače ni po cenama iz oglasa takodje se ne isplati, deru i oni.
U pravu ste sve.
Da su stavili ko ljudi nekih 50 e više nego 250, e pa ne ide ipak pored sve dobre volje. Nema se mere, naša posla.


O tome ti Gadjan i ja pišemo. Našim alavim prodavcima nije dovoljno 50e više već mora 250e. To je više od polovine prosečne zarade. Što je mnogo, i previše je.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353





Also tagged with one or more of these keywords: Garmin

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika