Jump to content


Fotografije

Kupovina mobilnog telefona

mobilni telefoni

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
56 odgovora na ovu temu

#21 SasaP

SasaP
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts

Postavljeno 31 May 2017 - 05:23 PM

Hvala svima koji su se uključili u diskusiju! Stvarno je bila konstruktivna.

 

Nadovazaću se samo na Dušan011 - i meni je to bila prva ideja, Nokia 3310. :-)

 

 

Za sada je, zbog dobre ponude, pao Samsung J5. Pa ćemo video kako i šta dalje...


  • 1

#22 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 31 May 2017 - 07:43 PM

Ja mu nemam sta zameriti, a vrlo sam zahtevan korisnik. Da imam viška para, znao bih koji... Ja sam ga uzeo preko telenora i uz paket koji koristim godinama nisam ga platio ništa... U pitanju je model 2015, već skoro godinu ipo... Pa ce uskoro neki novi iz ponude...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#23 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 June 2017 - 07:21 AM

I ja koristim J5, model iz 2015. Dugo sam vagao, citao i dosao do zakljucka da je ovo telefon koji za najmanje novca zadovoljava sve ono sto mi je potrebno. Koristim ga nesto duze od godine i sasvim sam zadovoljan. Jedan od kriterijuma za odabir je bila i baterija. Kada sam vozio brevet, Sports Tracker mi je bio ukljucen 13 sati i baterija je bila jos na 30%.


  • 0

#24 SasaP

SasaP
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts

Postavljeno 01 June 2017 - 07:53 AM

Da mi se htelo davati više para, verujem da bi odabir bio manji problem... Inače, ovo je model iz 2016., pa će valjda izdržati još koju godinu...

 

Možda neka preporuka za neki interesantan bici-softver?


  • 0

#25 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 June 2017 - 07:58 AM

Da mi se htelo davati više para, verujem da bi odabir bio manji problem... Inače, ovo je model iz 2016., pa će valjda izdržati još koju godinu...

 

Možda neka preporuka za neki interesantan bici-softver?

 

http://www.accuweath.../serbia-weather

 

Prvenstveno za ravnicu, zbog smera & inenziteta vetra, ostalo se vidi i bez prognoze, a i po drugim pitanjima obično ne pogode. :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#26 Makarije

Makarije
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 256 posts
  • LocationNovi Sad (obronci Detelinare)

Postavljeno 01 June 2017 - 08:06 AM

Ko u Srbistanu ne koristi Nokiu,ne vozi Golfa ili Passata i nema brojanicu i krst na retrovizoru je izdajnik i strani placenik   n2:club

 

Cerka vec nekoliko meseci ima J5 (2016) i nije los.

Supruga i ja koristimo WIKO aparate i pored pomenutih Xiaomi telefona mislim da je najbolji odnos cena-kvalitet.

 

  


  • 0

#27 pandomir

pandomir
  • Members
  • PipPipPip
  • 126 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 June 2017 - 10:28 AM

Prica o iphone-u pije vodu ali tek od modela 6 koji je i dalje mnogo iznad 200e, 5-ica sa poslednjim ioes-om se zakucava i baguje, koliko god dobar telefon bio vreme ga je pregazilo.


To govoriš iz ličnog iskustva ili si čuo? Pošto prvi put čujem da neko ne hvali peticu. Moja devojka ima 5s već dve godine a kupila ga je polovnog i sad ima minimum 3 godine. Nijednom nije zabagovao telefon, jedini manji problem je što ima 16gb.
  • 0

#28 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 01 June 2017 - 10:53 AM

Drug je do skoro nosio peticu, koja je s poslednjim updateom jednostavno bila preopterecena, cak i prilikom kucanja poruka je imao kasnjenje. Sada je uzeo SE i njime je opet prezadovoljan, iphone sekta :-)

Sent from my E6633 using Tapatalk
  • 0

#29 pandomir

pandomir
  • Members
  • PipPipPip
  • 126 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 June 2017 - 11:25 AM

Dobro, 5s je bolji od 5, a i update nekad hoće da napravi više štete nego koristi...i moja devojka planira da pređe na SE :D
  • 0

#30 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 June 2017 - 11:29 AM

Prijatelj ima 5s i radi mu odlično. Mada jeste već star model, sa relativno malo RAM memorije, što znači da se ne isplati ove godine kupovati takav telefon, ako se očekuje da još 2-3 godine sve radi super na istom.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#31 pandomir

pandomir
  • Members
  • PipPipPip
  • 126 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 June 2017 - 01:46 PM

Mislim da je zato najisplativije uzeti SE, ima na KP za nešto više od 300e vakum varijanta.
  • 0

#32 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 01 June 2017 - 05:38 PM

Moj predlog je samsung A3 2016
  • 0

#33 asdarko

asdarko
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts

Postavljeno 01 June 2017 - 07:22 PM

Ja posedujem Xiaomi note 4, telefon za svaku preporuku!
  • 0

#34 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 01 June 2017 - 09:44 PM

Ja sam čuo samo reči hvale za xiaomi (šomi)... Tako da sledeći možda bude baš tog brenda

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#35 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 23 April 2018 - 02:43 PM

Ajde malo da ozivim temu sa matorim telefonima  n2:hahaha .

 

Treba mi telefon sa ekranom od 4 ili max 4.5 inca. Ne treba mi 5 ili vise inca ni u ludilu jer mi telefon ne sluzi za net, za to sluzi komp. E sad, novih od 4-4,5 inca nema, ako ne racunamo neke krseve po radnjama za 50-60-tak evra sa 512 Mb Ram-a i quad qore procesorima koji se vuku kao mrcine. Imam jedan takav sluzbeni i treba mu vrlo cesto i po15-20 pa i vise sekundi da otvori Viber, zaboravim sta sam hteo da uradim sa njim. 

 

Znaci treba mi (polovan) telefon koji ce sluziti povremeno za Viber (i to je od prilike 80% posla koji ce raditi na netu), razgovore, iGO navigaciju i neke sitne programe. Pretpostavljam da 1 Gb rama i neki normalni quad core zavrsavaju posao. E da, cena do 50 evra, nema svrhe davati vise za takav telefon. Pomagajte...


  • 0
.

#36 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 23 April 2018 - 05:55 PM

Ne postoji takav telefon od 4" kakav tražiš bar ne nov.
Nema veze fizička veličina telefona sa veličinom ekrana, tako da nemoj po tome meriti.

Mali telefoni sada imaju 5"-5.2" standard je 5.5" a trenutno aktuelni modeli imaju 5.9" i gotovo iste su veličine kao i 5.5"

Jeftino a malo je recimo xiaomi redmi 5a ili 4x (njega nadji polovnog) to je sasvim dobar telefon sa dobrom baterijom i vrlo jeftin.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#37 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 23 April 2018 - 06:27 PM

Znam da nema nov, zato i trazim polovan. Slazem se da sama velicina ekrana ne odredjuje krajnju velicinu telefona ali bez obzira koliko je "mali" telefon od 5 inca, meni je prevelik. Nemam nikakve potrebe za tolikim telefonom ali imam neke okvirne mere koje ne prelazim :) 

 

Neki mi kazu da trazim Samsung S4 Mini, po dimenzijama mi odgovara mada nije u cvetu mladosti. Ima li neko iskustva kako to sada radi obzirom da je dual core? Mada kazu da taj dual core nije ni malo naivan u poredjenju sa mladjim telefonima neke nize klase. 


  • 0
.

#38 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 23 April 2018 - 06:32 PM

Veruj mi slabo to radi, ne samo zbog procesora već i zbog jako malo memorije.

Ako baš hoćeš 4" onda bar gledaj iPhone 4,5 i 5s to će bar bolje da radi.
Androidi u toj klasi od 4" su apsolutno prevazidjeni nikako ne preporučujem.

Treba ti bar quad core I 2 GB Rama, a onaj redmi 4x ima octa core Snapdragon I 2gb Rama I 4100mah bateriju.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 1

#39 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 23 April 2018 - 07:30 PM

Dete koristi moj prastari S4 koji je ipak jači od S4 mini i to je mučenje. Stalno nešto zakuca, mada ga ona urniše.

 

Bajati su to aparati da bi za njih davao pare. Ako je postojao S5 mini onda bolje gledaj njega. Imam u porodici dva S5 i dalje su ok za nezahtevne korisnike.


  • 0

#40 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 23 April 2018 - 09:27 PM

Ubiste me u pojam. Sta sad da nadjem da bude mali ali drcan  n2:party-021 .


  • 0
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika