Jump to content


Fotografije

Bicikl do 1000 evra (dal se isplati planet bike???)

bicikla pomoc

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
154 odgovora na ovu temu

#61 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 21 May 2017 - 10:43 AM

Bajs naravno da je dobar kada je karbon i viljuska kosta 400$ kolko sam video na internetu :D
Niko do sad ti nije dao konkretno nesto vec samo filosofiraju.
Sta tacno podrazumevas pod skokovima? Odakle koja visina sta ? Ti mozes da skaces i sa hardatilom sa 5m visine ako znas, nije to samo skocim pa ako je bajs 4000e izdrzace... moras da razgranicis gde ces voziti. Ako je na primer voznja po sumi i jako neravnim terenima ( cega imas jako malo u srbiji, jer putevi kroz sume nisu napravljeni ) onda naravno treba da uzmes bike sa full suspenzijom, a ako ces sve ostalo onda moze i hardtail.
Evo ti primer kada bi ti bez full suspenzije otpala bulja https://youtu.be/tsfodMu30zs
Ali to neces nigde ovde naci :D
U sustini ako hardtail (bajs bez zadnjeg amortizera) ima dobre gume i dobru viljusku(bar 120mm hoda), neces se pokajati.
Takodje morate uzeti u obzir da full sus bajkovi mogu da lokuju zadnji amortizer tako da nisu dosadni ako vozis po putu

 

Niko mu nije dao konkretan predlog za polovni jer ne znamo ni koliko je visok.

 

Taj lockout nikada nije kao da je hardtail, uvek imaš malo hoda, čisto da ne zbunjujemo čoveka da se nada nečemu što ne postoji.

 

Ona planina nije ništa specijalno, Xc se tu vozi bez problema, a bulja će ti svuda otpasti ako očekuješ da ceo teren prevezeš na sedištu :). Imaš kod nas itekako dobrih staza pošumama, uostalom napraviš sam sebi stazu,  ne moraš da očekuh da postoji namenska staza. Imamo Dh stazu na Kopaoniku, a ima i u Košutnjaku pristojna staza, samo je kratka.


  • 1

#62 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 May 2017 - 10:44 AM

Или ово. Једна иста вожња, али велика је разлика између овог дела, који мени никако не прија (ни да пешачим):

 

 

и овога, што је мени углавном пример како би офроуд стазе требало да изгледају:

 

 

или ово :)

https://www.youtube.com/watch?v=SpfMF-qvGg8&t=2m30s


  • 0

#63 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 21 May 2017 - 10:53 AM

@Canee

A gde je ovde offroad :)?

Šalu na stranu, ali ja ništa od ovoga ne podruzemevam kao teren (možda nisam lepo sve prelistao), odnosno kao vožnju koja zahteva iole bolji bicikl, ovo šve može bilo kojim XC-om da se preveze bez problema, pogotovo ako se ne vozi brzo.

 

Jeste tehnički offroad, ali kad mi neko pomene teren ja podrazumevam neravnine, rupe, kamenje, korenje, (manje ili veće) skokove...

 

 

@dimii

Uzmi premeri se za početak da znaš veličinu, pa da možeš da vidiš šta sve ima od polovnih.

https://www.ebicycle...r/mountain-bike

Imaš i dobar tekst kod Fallout-a (imaš još svašta korisno) https://www.ebicycle...r/mountain-bike

Kao što je Canee rekao, malo je nezahvalno da ti nudimo konkretne modele jer ne znamo ko sve prodaje, i u kakvom je stanju, ali ćemo ti bar reći da li bi ti delovi zadovoljavali potrebe.

Moje mišljenje je da uzmeš neki sa običnim (ht) ramom sa viljuškom od 100-120mm, i ne bih se nešto preterano zamarao markom (svi oni prave samo ram, ako i to).


  • 0

#64 Dimii

Dimii
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 21 May 2017 - 12:32 PM

@Фолаоут Да, наравно да ће пуно тога зависити и од личних афинитета који се временом и мењају. Ја мислим да аморт може да нервира на успонима само ако возиш у стојећем положају, што се мени ретко деси. :) Када седим, тежина је већином негде иза аморта. А већина шумских стаза, нажалост, има управо растресит камењар и шљунак зато што су за аутомобиле, а не бицикле (чак и када су званично само за пешаке и бицикле). Могао си да видиш како је било на Парензани, па недавно стаза Ђордано Котур до Трста, а биће ускоро и још таквих стаза изнад Трста. Све камење и шљунак. И нису једина места, наравно (беше и код Каства, а пуно је таквих и код нас).
 
@lowzyyy То што ти видиш као филозофију представља "научи га да пеца". Уместо да му неко упери прстом у одређени бицикл, боље је да он схвати за шта је који избор бољи, па да онда сам одлучи шта му је тражити. Па му евентуално препоручиш неки оглас мада ја то избегавам, јер осећам одговорност ако бицикл има неки проблем. А поготово оглас који каже да је 19,5 инча за висину до 193 цм, јер се уопште не слажем са тим. Друго, ти си отишао у нека "ситна цревца" и постављаш врло детаљна питања човеку који се очигледно не разуме превише. И онда ће још помислити да ће препоручени бицикл на крају бити баш само за то и ни за шта друго.
 
@Dimii Да ли ти је ово довољан офроуд:

 
 
Или се више проналазиш у овако нечем (терен и темпо, бар на почетку :)):





Drugi klip:) inace imam 17 god i 188cm voleo bih hardtail. ovaj karbonski cube mi nije los ali se nerazumem pa nzm dal se isplati. odlucio sam se za polovnjaka
  • 0

#65 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 May 2017 - 12:58 PM

@zdebeli Као што теби то није терен, тако мени камење, корење и скокови немају места у ХС свету него само ДХ. А није питање са којим бајком можеш ту да возиш него у каквом ће стању он после тога бити. Но, то је све била само илустрација да сви боље разумемо шта Димии жели (па и он сам).

 

@Димии Дајем свој бицикл за твоје године. :) Само немој да цитираш целе поруке, па још и са клиповима. Елем, за онакав "терен" ;) ја мислим да би фулаш имао пуно смисла, а свакако је потребна и добра виљушка. Снимак у ствари не показује добро терен, али је он препун камења и константног... акања, што се примети по звуку, а и дрмусању. Не знам једино колико је карбонски рам добар за тако нешто. Рачунај да ће бити и падања, а свакако ударања бицикла и прштања камења (мени је један сломио нокат на нози, кроз патику, а возим лагано). Када сам ја мало истраживао било је пуно проблема везано за карбон и чак и минијатурне напрслине, али искуснији ће већ рећи каква је данас ситуација.


  • 0

#66 Dimii

Dimii
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 21 May 2017 - 01:08 PM

pa cemu je onaj cube sa karbonom namenjen? dal je karbon bolji neko aluminijum? i na kojem terenu bi se cube plkazao najbolje?
  • 0

#67 Dimii

Dimii
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 21 May 2017 - 01:15 PM

takodke trenutno imam polar apache, koji me je uveo u ljubav prema mtb,veliki je budzet da bih imao dobar bajs koji ce me sluziti dugoo vremena :). visok 188 . Trenutno gledam karbonski cube ina gore negde link
  • 0

#68 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 21 May 2017 - 01:31 PM

Pa onaj Cube ti definitivno otpada, on je 17" a tebi treba 20-21".

Nezahvalno je malo što si ti još mlad pa može da se desi da ti za 1-2 god. taj ram bude mali.


  • 0

#69 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 May 2017 - 01:35 PM

Немој одмах да паничиш, рекох да не знам каква је данас ситуација, технологија је ваљда напредовала. Већ ће се јавити неко ко се боље разуме. Ја бих лично за исте паре радије узео алуминијумски са бољом опремом него карбонски са слабијом. Но, онај Кјуб мени делује одлично (по спецификацији, нисам загледао слике). Само бих ставио уздигнут корман.

 

За твоју висину, рекао бих рам 19,5-20 инча, евентуално и 19, зависно и од геометрије рама. Колико се сећам, Кјуб је 49 цм, што је 19,3 инча (вероватно је то 19,5), па мислим да ти одговара. Наравно, пробаш пре куповине. Дакле, тражиш бицикл близу места становања. :)


  • 0

#70 Dimii

Dimii
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 21 May 2017 - 01:50 PM

cube ima xt opremu plus je larbon steta sto je mali kako kaze zdebeli
  • 0

#71 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 21 May 2017 - 01:51 PM

Немој одмах да паничиш, рекох да не знам каква је данас ситуација, технологија је ваљда напредовала. Већ ће се јавити неко ко се боље разуме. Ја бих лично за исте паре радије узео алуминијумски са бољом опремом него карбонски са слабијом. Но, онај Кјуб мени делује одлично (по спецификацији, нисам загледао слике). Само бих ставио уздигнут корман.

За твоју висину, рекао бих рам 19,5-20 инча, евентуално и 19, зависно и од геометрије рама. Колико се сећам, Кјуб је 49 цм, што је 19,3 инча (вероватно је то 19,5), па мислим да ти одговара. Наравно, пробаш пре куповине. Дакле, тражиш бицикл близу места становања. :)

Cube od 19" je mali treba 21" za visinu od 188-190cm.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#72 Dimii

Dimii
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 21 May 2017 - 01:51 PM

pa dal je taj cube malo za mene il je ok?
  • 0

#73 Dimii

Dimii
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 21 May 2017 - 01:53 PM

aa bas mi se svideo a ostale nicille na cikloberzi nisu nesto jedino mi se taj cube svideoo :(
  • 0

#74 Dimii

Dimii
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 21 May 2017 - 01:56 PM

da ja ipak probam taj cube pa ako mi stoji dobro pa da idem na metodu ko ga jebe i da ga kupim? takoddje kako da znam da li mi ne bicikla mala, malo vise informacija o tome pls
  • 0

#75 Dimii

Dimii
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 21 May 2017 - 01:59 PM

a ovaj cube?? mozda bi mi dobro staja pise da je za vozace do oko 190 http://www.2bike.rs/...-5#.WSGdBBmbzqA
  • 0

#76 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 May 2017 - 02:00 PM

Ниси га ни возио, а већ ти је прва љубав. :) Ако ти је близу ништа те не спречава да одеш и пробаш. Није тако једноставно у милиметар рећи колики ти је рам потребан, а можда није ни тачна информација у огласу. Ако ти је далеко, свеједно тешко да би га купио, па није важно колики је. Ја сам висок 193, а рам је случајно 21,5 инч, али људи моје висине често возе и 20-21.

 

Како да знаш да ли је мали за тебе? У суштини, осетиш то. Видиш и да ли штицна (цев седишта) може да се извуче довољно за твоју висину, како теби бајк лежи и како се осећаш на њему, да ли негде запињеш. Штицна има ознаку докле највише сме да се извуче. Када ставиш пету на скроз спуштену педалу, треба да ти је нога таман испружена. Горњи део тела, у положају за вожњу, треба да је између 45 и 60 степени. Све су то неке смернице.

 

Ако ти је близу, не мораш одмах да га купиш.


  • 0

#77 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 May 2017 - 02:18 PM

Бтв, колико сам нашао, тај Cube Reaction је модел за 2014. годину. Нисам нашао податак о величинама, али за 2016. су ти модели у величини 27.5 били само 16 и 18 инча, а преко тога само 29ер. Дакле, можда јесте грешка у огласу и можда је само 18 инча рам. Друго, један од сајтова даје своје препоруке за избор величине рама. Измериш висину унутрашње стране (испружене :)) ноге, од пода скроз до препона. За дужину од 84 цм препоручују рам од 19", за 86 20", а за 89 (и више) 21 инч.

 

http://www.tweekscyc...ntain-bike-2014


  • 0

#78 Dimii

Dimii
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 21 May 2017 - 02:29 PM

95 centimetra
  • 0

#79 Dimii

Dimii
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 21 May 2017 - 02:32 PM

da ja lepo probam pa nema veze kakav je ram koje velicine ako se meno svidja da je uzmem? nece valjda tolko da mi smeta ako je malo manja... Takodje , Jel sedisye more biti vise od volana?
  • 0

#80 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 21 May 2017 - 02:37 PM

da ja lepo probam pa nema veze kakav je ram koje velicine ako se meno svidja da je uzmem? nece valjda tolko da mi smeta ako je malo manja... Takodje , Jel sedisye more biti vise od volana?

pa isto je kao sa cipelama kad uzmes malo tesne, moze da se nosi ali nije komforno.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika