Jump to content


Fotografije

Krckanje pedale

pedale

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
58 odgovora na ovu temu

#1 Glox

Glox
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 11 May 2017 - 11:50 AM

Nisam nasao odgovarajucu temu, pa sam prinudjen da napravim novu. 

 

Krcka mi  desna pedala, bar se ja nadam da je pedala, pri jacem zapinjanju i to ne svaki put, leva se necuje uopste. da li je moguce problem resiti podmazivanjem pedale?


  • 0

#2 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 11 May 2017 - 01:36 PM

Koja pedala (bar neka fotografija)?

Može da bude i osovina, ili da kurbla nije dovoljno zategnuta.


  • 0

#3 Glox

Glox
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 11 May 2017 - 04:05 PM

Ne pise naziv, bile su na bajsu kad sam ga kupio. Saljem sa telefona, ovo je jedini nacin trenutno pa se nadam da ce biti ok slike.

Attached Thumbnails

  • IMG_1811.JPG
  • IMG_1812.JPG

  • 0

#4 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 11 May 2017 - 06:06 PM

Ako nesto krcka, onda uglavnom ima i lufta... Pregledaj sve što se okreće, tj.uhvati rukom pa drmaj malo jače :)

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#5 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 11 May 2017 - 09:16 PM

Skini pedalu sa kurble, stavi malo masti na navoj na osovini pedale. Meni je krckala potpuno nova saint pedala, čim sam stavio malo masti na navoj pedale tako je i krckanje prestalo.
  • 0

#6 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 11 May 2017 - 10:22 PM

Hm... Ovo nema nikakve logike... Mozda da si je samo malo dotegao bi rešilo problem... Mast na navoju nema nikakvu ulogu... Ali bitno da si rešio problem :)

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#7 lowzyyy

lowzyyy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 315 posts

Postavljeno 12 May 2017 - 12:21 AM

Ne mora da znaci da je pedala, ja sam provalio da mi je kriv lanac i svaki put kad naidje taj krivi deo na pogon ono kao da krcne, a u sustini se lanac cuje
  • 0

#8 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 12 May 2017 - 07:12 AM

Ja sam mislio da mi je do pedale bilo ipak šticna je bila problem proveri i to za svaki slučaj
  • 0

#9 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 12 May 2017 - 07:57 AM

Hm... Ovo nema nikakve logike... Mozda da si je samo malo dotegao bi rešilo problem... Mast na navoju nema nikakvu ulogu... Ali bitno da si rešio problem :)

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Sa jedne vožnje od 90ak km toliko mi je krckalo u predelu pogona i to ono sitno krckanje samo kad je pogon pod opterecenjem koje udara u mali mozak. Prvo sam pomislio da je patrona u pitanju, pedale su Shimano Saint stare bile par meseci. Otišao do drugara koji je serviser i ima radnju bici opreme. Krenuli od pedala u njih sam najmanje sumnjao. Stavili neke plastične pedale nove i krckanje je nestalo. Na moje pedale smo samo ovlaš stalili malo masti po navoju pedala i vratili na kurble i problem je bio rešen. Inače i pedale pre toga su bile bile dobro stegnute. Dali ima logike ili ne problem je rešen. Zato sam mu i napisao to neka krene od toga, pa ako nije to neka ide dalje.


  • 0

#10 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 12 May 2017 - 10:07 AM

Imao sam potpuno blesavu situaciju sa krckanjem u zoni pogona. Mislio sam da su pedale, promenio pedale al krckanje ostalo.

Problem je bio što se krckanje nije čulo uvek. Na kraju sam shvatio da se čuje samo kad je dosta toplo.

Uglavnom nesrećni BB30 i njegovi mali zazori.


  • 0

#11 Zviza

Zviza
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 12 May 2017 - 10:30 AM

Kupiš nove cannondale one što imaju žablji izgled , bukvalno su neuništive i atraktivnog dizajna.Malo su teže ali bože moj ...
  • 0

#12 Glox

Glox
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 12 May 2017 - 01:07 PM

 Sutra cu imati vise vremena pa cu zameniti pedale da proverim da li je do njih, ali otprilike su isti simptomi kao kod sharanceta. Sticna nije sigurno zato sto se oseca pod nogom. Ako sa drugim pedalama ne bude problem probacu sa podmazivanjem, a ako nece i onako sam imao u planu neke nove. Javljam vam kad izvrsim ispitivanja.  n:fighting0027 n:bicycle


  • 0

#13 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 12 May 2017 - 01:44 PM

Dođi sutra do mene ako hoćeš pošto si iz Obrenovca, daću ti moje Shimano Saint pedale pa ih probaj da vidiš dali će krckanje prestati. Ja ih skinuo malo pre sa bajsa i montirao SPD pošto u nedelju idem u malo dužu turu.


  • 0

#14 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 12 May 2017 - 02:01 PM

Hm... Ovo nema nikakve logike... Mozda da si je samo malo dotegao bi rešilo problem... Mast na navoju nema nikakvu ulogu... Ali bitno da si rešio problem :)

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

 

Mast na navoju omogućuje da se stegne kako treba i štiti od oksidacije tako da ne može da zapeče. Takođe može da eliminiše krckanja ako neki mali zazor postoji čak i kad je zategnuto kako treba, zato što eliminiše trenje između delova koji "rade". Nadam se da uvek podmazuješ sve navoje na biciklu :smile:

 

@Glox, za sva krckanja i škriputanja ti je ista standardna procedura. Kreneš da skidaš, čistiš, podmazuješ i vraćaš delove oko mesta odakle deluje da dolazi zvuk, redom od jednostavnijih ka komplikovanijim. Onda pogledaš neke od delova koji nisu obavezno blizu mesta odakle se čuje, ali umeju da projektuju zvuk (šticna je krivac za 80% krckanja koje deluje da dolazi iz okoline srednjeg pogona, a zatezači točkova za bar još 10-15%). Onda kreneš da rastavljaš i/ili menjaš delove ako to ne pomogne.


  • 1

#15 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 12 May 2017 - 02:07 PM

Mast na navoju omogućuje da se stegne kako treba i štiti od oksidacije tako da ne može da zapeče. Takođe može da eliminiše krckanja ako neki mali zazor postoji čak i kad je zategnuto kako treba, zato što eliminiše trenje između delova koji "rade". Nadam se da uvek podmazuješ sve navoje na biciklu :smile:


Još bolja stvar je montažna pasta - jer se mast vremenom ipak rasuši i može da zapekne, dok pasta omogućava lako odvrtanje, a pri stezanju ne traži toliko jaču silu da bi šraf držao, kao obična mast. Barem su mi takva dosadašnja iskustva sa bakarnom "mašću".
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#16 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 12 May 2017 - 02:50 PM

Stoji, najbolje je koristiti namensku mast takođe gde treba koristiti lepak za navoje odgovarajuće snage. Ali mislim da je najbitnije steći naviku da se na biciklu ništa ne šrafi na suvo, a šta će se staviti već po želji i mogućnostima.


  • 0

#17 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 12 May 2017 - 05:29 PM

Ja ih skinuo malo pre sa bajsa i montirao SPD pošto u nedelju idem u malo dužu turu.


Има се може се :D
  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#18 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 May 2017 - 05:45 PM

Ali mislim da je najbitnije steći naviku da se na biciklu ništa ne šrafi na suvo, a šta će se staviti već po želji i mogućnostima.



Nista na SUVO nije dobro.. bolje klizi kad je podmazano.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#19 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 12 May 2017 - 08:16 PM

Još bolja stvar je montažna pasta - jer se mast vremenom ipak rasuši i može da zapekne, dok pasta omogućava lako odvrtanje, a pri stezanju ne traži toliko jaču silu da bi šraf držao, kao obična mast. Barem su mi takva dosadašnja iskustva sa bakarnom "mašću".

Da, već smo konstatovati da je bakarna mast super stvar za svaki navoj...
Ali me ne može niko ubediti da može da postoji zazor ako se pedala dobro stegne, sa ili bez masti, razlike nema... Jedino kad se bude skidala,icice lakše...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#20 Glox

Glox
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 12 May 2017 - 09:19 PM

Nije mi djavo dao mira pa sam morao odmah da proverim... Avaj, navoj podmazan, sa drugom pedalom isti problem. Sutra nastavljam potragu za neprijatnim zvukom. Provericu i sticnu, al ne bi trebalo da je problem.


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: pedale

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika