Jump to content


Fotografije

Pucketanje kod srednjeg pogona

srednji pogon pucketanje zvuk pedale monoblok

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
19 odgovora na ovu temu

#1 Filip00031

Filip00031
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts

Postavljeno 07 May 2019 - 04:28 PM

Čujem neko pucketanje kod srednjeg pogona (nisam tačno siguran da l ise odatle čuje). Dešava se kada pritisnem pedale. Menjao sam monoblok, proverio ga i u redu je. Proverio sam pedale i one bi trebalo da su dobre. Zvuk se ne čuje uvek, čuje se neprestano kada vrtim konstantnom brzinom, a kada odjednom pritisnem jače više se ne čuje, ali opet nastavlja posle nekog vremena. Stvarno ne znam kako bih mogao da se rešim ovog iritirajućeg zvuka.


  • 0

#2 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 09 May 2019 - 06:25 PM

walkman?


  • 3

#3 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 09 May 2019 - 07:45 PM

Probaj da zategnes sticnu sedista. 


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#4 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 May 2019 - 09:44 PM

Na tu temu:

 

https://www.bikegrem...panje-krckanje/


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#5 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 10 May 2019 - 05:18 AM

Probaj da zategnes sticnu sedista. 

 

Šelnu, ili gore gde su šine sedišta ? Pitam, jer mi se u zadnje vreme čuje sličan zvuk, a ne bih hteo da pretegnem i s*enjam nešto ...

 

Navatao sam stra' od ovog aluminimuma, sve nešto mora se pazi, navik'o sam na čeličanu valjda ... Ne daj Bože da je od ovi noviji ugljani ramovi, to ne smeš ni da pogledaš oštro, odma' se stroši ... n2:party-021


  • 0

#6 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 May 2019 - 05:31 AM

Probaj da zategnes sticnu sedista.



A i malo masti na šticni neće škoditi.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#7 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 10 May 2019 - 06:11 AM

Krckanje može da se čuje iz patrone pogona ako ima lufta ili iz šticne ako je suva. Neće pomoći samo zatetanje šticne, već mora da se podmaže tovetnom mašću. Ja sam imao oba slučaja krckanja, pa znam kako iritira taj problem. Zbog šticne sam menjao i sedište pošto sam imao utisak da je ono problem. Ako se krckanje čuje samo kad okrećeš pedale, probaj da voziš stojeći. Ako se i tada čuje, onda nije šticna, već patrona pogona.

Sent from my E5823 using Tapatalk
  • 2

#8 Filip00031

Filip00031
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts

Postavljeno 11 May 2019 - 07:10 PM

Krckanje može da se čuje iz patrone pogona ako ima lufta ili iz šticne ako je suva. Neće pomoći samo zatetanje šticne, već mora da se podmaže tovetnom mašću. Ja sam imao oba slučaja krckanja, pa znam kako iritira taj problem. Zbog šticne sam menjao i sedište pošto sam imao utisak da je ono problem. Ako se krckanje čuje samo kad okrećeš pedale, probaj da voziš stojeći. Ako se i tada čuje, onda nije šticna, već patrona pogona.

Sent from my E5823 using Tapatalk

Kada vrtim pedale stojeći nekako pucketanje prestaje. Ali moram na neki način da objasnim kakvo je to pucketanje. Zvuk je sličan kao zvuk kliktanja miša. I ja imam neki utisak da zvuk dolazi iz predela gde je sedište (cev sedišta) ali nisam siguran, pokušaću malo da podmažem šticnu. Inače patronu sam izvadio, očistio i sve je u redu.


  • 0

#9 Filip00031

Filip00031
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts

Postavljeno 11 May 2019 - 07:12 PM

Probaj da zategnes sticnu sedista. 

Probaću , hvala.


  • 0

#10 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 22 May 2019 - 11:34 AM

A i malo masti na šticni neće škoditi.

 

Не знам да л' је Филип решио проблем, вероватно јесте чим се више не јавља.

 

Елем, решен случај крцкаве штицне. Сто динара и за пет минута. Кесица графитне масти код локалног дилера, Животе шумара, и стелт мод је поново у функцији ...  n2:cool2

 

Ал' био је добар ... Питам га ја, комшо, треба ми монтажна паста, карбонска, је л' имате ? Каже јок, то тешко у бањско има да нађеш ... Па реко' добро, дај неку маст да није много течна ? Каже ево имаш графитну ... јефтина ... Па то бре, кол'ко се сећам из хемије, графит и карбон му дођу исто ...  n2:party-021

 

Не знам да л' сам грам потрошио, остала практично цела кесица .Има да мажем штицне деценијама ...


  • 0

#11 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 May 2019 - 12:07 PM

Ja sam jednom tako podmazao šticnu pa sam posle uvenuo da odmastim i nju i ram. Umesto toga sad nekako nabijem krpu u ram i dobro ga oglancam (kao i šticnu). A šine sedišta se podmazucnu i proveri se kako su stegnute.

 

@Filip, očisti šticnu, podmaži šine, pritegni sedište, vidi da nije negde naprslo nešto.


  • 0

#12 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 22 May 2019 - 12:10 PM

Не знам да л' је Филип решио проблем, вероватно јесте чим се више не јавља.

 

Елем, решен случај крцкаве штицне. Сто динара и за пет минута. Кесица графитне масти код локалног дилера, Животе шумара, и стелт мод је поново у функцији ...  n2:cool2

 

Ал' био је добар ... Питам га ја, комшо, треба ми монтажна паста, карбонска, је л' имате ? Каже јок, то тешко у бањско има да нађеш ... Па реко' добро, дај неку маст да није много течна ? Каже ево имаш графитну ... јефтина ... Па то бре, кол'ко се сећам из хемије, графит и карбон му дођу исто ...  n2:party-021

 

Не знам да л' сам грам потрошио, остала практично цела кесица .Има да мажем штицне деценијама ...

 

Ја сам јаре од стару козу ! :D


  • 0

#13 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 May 2019 - 01:52 PM

Tebi dosta gram da završiš posla, eee...


  • 0

#14 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 22 May 2019 - 03:21 PM

Мме-е-е-е ?  :mrgreen:


  • 0

#15 Filip00031

Filip00031
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts

Postavljeno 22 May 2019 - 05:39 PM

Ljudi, rešio sam ovaj problem, zamenio sam srednji pogon i to je to. Ali sad imam drugi problem, preskakanje lanca. Pokrenuo sam temu ovde na forumu pa ako želite da pomognete bacite pogled.
  • 0

#16 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 May 2019 - 06:02 PM

Na onom mom čulo se krckanje pri okretanju pedale. Stavim druge.. isto. Podmaži šticnu.. isto. Izvadio ležaj pogona, kao nešto podmazao.. isto. Stavio SPD pedale.. i gle čuda, ne čuje se ništa.
Pazi kad se čula i pozajmljena pedala. Čak se i navikao na to krc :D
I evo sad je sve ok.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#17 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 22 May 2019 - 06:37 PM

Eто. Кажем ја да нас има разних. Најбоље је кад си наглув, не сметају ти никаква крцкања, шкрипуцкања, дрндања ... Хит је што се чула и позајмљена. default_2oda2.gif

 

Што боље чујеш, више проблема. Након што сам решио пуцкетаву штицну кренуло да ме иритира што звонце дрнда док вибрира, кад возим по лошем путу са пуно неравнина, значи скоро па увек ... default_1hmm.gif


  • 1

#18 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 22 May 2019 - 06:54 PM

Meni radio 'Nostalgija' resava sve probleme sa zvukom.Imam osecaj da vozim stelt bicikl.

 

Bubice u uvo i nema sekiracije.


  • 1

#19 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 May 2019 - 08:05 PM

Meni radio 'Nostalgija' resava sve probleme sa zvukom.Imam osecaj da vozim stelt bicikl.
 
Bubice u uvo i nema sekiracije.



Jednom se neki moj drugar požalio kako mu krcka nešto oko instrument table u autu. Rekli mu da pojača radio i sve će biti ok :D :D :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#20 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 May 2019 - 08:25 PM

Ljudi, rešio sam ovaj problem, zamenio sam srednji pogon i to je to. Ali sad imam drugi problem, preskakanje lanca. Pokrenuo sam temu ovde na forumu pa ako želite da pomognete bacite pogled.

 

Evo da ne bacam pogled, menjaš i lanac i kasetu i ubuduće menjaj lanac na manje od milion kilometara :D


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: srednji pogon, pucketanje, zvuk, pedale, monoblok

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika