Jump to content


Fotografije

Nov drumaš za 50 hiljada dinara (+/- 5 000)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
151 odgovora na ovu temu

#121 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 August 2017 - 04:18 PM

Obmotaj krep trakom 2-3 kruga i resen problem.

Sportski pozdrav.
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#122 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 August 2017 - 05:06 PM

Obmotaj krep trakom 2-3 kruga i resen problem.

Sportski pozdrav.

 

Samo ne papirnom - kad ovlaži popusti. Ona platnena što se cepa, ne znam kako se zove, ali ima u radnjama sa elektro materijalom i rasvetom. Od 150 do 300 dinara je kotur.

 

Drugo rešenje je prava traka za felnu, u planetu nemaju neke za normalne pare, ali u drugim radnjama, barem po Novom Sadu ih ima. Od 80 do 300 dinara - zavisno od modela i marke.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#123 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 27 August 2017 - 05:45 PM

Hvala momci puno na predlogu, baš sam se razočarao. Daleko sam od NS pa ću morati tražiti tu krep traku. Ne znam šta je to ali ići ću po elektro radnjama i pitati za tu platnenu krep traku.
Predpostavljam da ne moram da skidam ovu fabričku traku osim ako ne stavljam drugu što neću za sada bar dok ne nađem dobar servis. Mislim da ću moći to sam uraditi, po vašim komentarima sudim da nije toliko komplikovano.
  • 0

#124 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 August 2017 - 05:57 PM

Tu gumenu skini i baci.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#125 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 27 August 2017 - 06:14 PM

Ova mi je sada na tačku, fabrički
http://planetbike.rs...ge i žice/2432/

Malo mi je problem da skidam ovu da ne bi nešto dodatno pokvario ali pokušaću, valjda nema šta da se iskomplikuje. Da li je ta traka samolepljiva ili je ja lepim nekim lepkom?
  • 0

#126 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 27 August 2017 - 06:19 PM

Šta kažete, naleteh na netu, je li to to ili da ipak idem sa krep trakom
http://www.2bike.rs/...ca#.WaMMgYGbzqA
  • 0

#127 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 August 2017 - 06:29 PM

Ova mi je sada na tačku, fabrički
http://planetbike.rs...ge i žice/2432/

Malo mi je problem da skidam ovu da ne bi nešto dodatno pokvario ali pokušaću, valjda nema šta da se iskomplikuje. Da li je ta traka samolepljiva ili je ja lepim nekim lepkom?

 

Ta traka bi, po specifikacijama, trebalo da je OK.  Ako je bila dobro postavljena i guma se prosekla preko nje na 8 bara, onda je lošijeg kvaliteta nego što piše.

 

Ova, u dimenziji 18-622 bi trebalo da je dobra za drumaša:

http://shop.jankovic...na-felnu-detail

 

Keper traka je samolepljiva. Samo ćeš morati proseći otvor za ventil Kada je stavljaš, namotaj dva kruga i gledaj da legne na sredinu i da je dobro zategnuta. Ako nju stavljaš, skloni staru traku koja je bila na točku.

 

Kenda koju si postavio (u dimenziji za 622) nije loša, ali Schwalbe je bolja.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#128 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 27 August 2017 - 06:48 PM

Živ mi bio brate, hvala puno.
Pa ova nije baš korektno stavljena, ne ide po sredini. Ova udubljenja na njoj nisu probila traku već se ona udubila ne znam možda je tako trebalo fabrički a možda je nastalo od pritiska.

Uradiću kako kažeš (tj pišeš) sa tom keper trakom na oba tačka jer pitanje je kad će i prednja da pusti onda. Valjda će držati dobro.
Jedva čekam da se vratim na stazu.

Živim u malom gradu gde nema ni servis a kamo li ozbiljan servis tako da sam prepušten sam sebi. Idem često za Beograd pa ako ne kršimo neka pravila molio bih te da mi predložiš neki ozbiljan servis u Beogradu ako znaš.
  • 0

#129 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 August 2017 - 04:47 AM

Traka za felnu, ako je postavljena po sredini felne, u taj žljeb, ne bi smela da dozvoli da pritisak unutrašnje sabije traku u rupe od žbica na felni i da se unutrašnja proseče na felnu. Što je viši pritisak, to je važnije da traka bude odgovarajuće širine i kvaliteta.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#130 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 28 August 2017 - 01:52 PM

Ako mene pitas(a ne pitas :) ) namotaj keper preko plastike, ta plastika je jaca of kepera....

A za pucanje ne brini se preterano, spusti protosak na 7 bara, te gume nasumicno pucaju na tum udubljenjiuma, mozda je prevruce bilo, imam brdo pokidanih guma, skoro uvek tu zveknu....

 

PS. Mozes da napravis i dodatnu trakicu od stare unutrasnje, isto ce ti zavrsiti posao, ali ne skidaj staru plastiiku....


  • 0

#131 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 28 August 2017 - 01:57 PM

Upravo sada to razmišljam, u pravo vreme si napisao. Ova plastika je toliko jaka da je ova krep traka smešna, nisam ni pokušao koliko je nestvarno da samo nju lepim. Staviću je preko ove plastike a u međuvremenu sam naručio traku SCHWALBE piše da izdržava do 10 bari.
Da,i pomerio sam plastiku malo tako da ne budu rupe na rupama ako me razumete.

Da jeste bilo vrlo vruće.
  • 0

#132 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 August 2017 - 04:35 PM

Sa dobrom trakom nema problema ni na 9 bara. Ne sme unutrasnja da se isece na felnu.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#133 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 30 August 2017 - 06:07 PM

Poslušah ja tvoj savet i stavih Schwalbe traku 18-622 i nove unutrašnje u onoj trgovini. Piše na traci pritisak do 10bari a i odaje neku sigurnost a i lepo je legla. Videćemo. Mislio sam i da smanjim pritisak na 7.5 bari? Hvala ti puno na pomoći kao i svim drugim kolegama na pomoći.


Ako imate neki link o štelovanju menjača ali malo detaljnije značilo bi mi, doadio sam više liku da mi šteluje menjače pa moram da naučim sam. Na YT ima dobrih videa ali ne na srpskom.
  • 0

#134 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 31 August 2017 - 10:09 AM

Pa ne bi to trebalo tako lako da se rasteluje, imas ti tu neki problem, ja kad to uradim, to stoji bar do naredne sezone....


  • 0

#135 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 31 August 2017 - 10:19 AM

Ma ja sam malo idealista pa hoću da se ne čuje ni jedan višak ton pa krenem ja da štelujem malo i naravno pokvarim.
  • 0

#136 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 31 August 2017 - 11:22 AM

Treba da znas da recimo temperatura utice na duzinu sajli, pa nije ista duzina sajle kad ima 10 stepeni, i kad ima 40 stepeni, malo, ali dovoljno.....


  • 0

#137 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 31 August 2017 - 11:26 AM

Dobro kažeš, malo ali dovoljno.
Razlog više da naučim da malo doštelujem.
  • 0

#138 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 01 September 2017 - 06:38 PM

Sravnjavao kilometražu juče, kraj meseca, ukupno prešao 2 222km do sada, za nepuna 4 meseca. Osim jednog pucanja gume zbog oštrih nipli tj loše trake na felnama i zamene iste boljom, drugih problema nije bilo. Ide kao prvi dan.
  • 0

#139 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 29 November 2017 - 08:02 PM

Da zaključim sezonu sa predjenih 3500km. Odlično je bilo, bajs takodje, savršeno je radio. Pozdrav svima.
  • 2

#140 antilop

antilop
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 27 September 2018 - 01:00 PM

Dugo me na forumu nije bilo, ulogovah se danas i naleteh na ovaj fin i relaksirajuci thread, lepo citanje. Nego, jesi nastavio sa voznjama i u ovoj godini, kako je prosla sezona? Ja nisam vozio bicikl skoro godinu i po zbog problema sa ledjima.. evo vratio se u sedlo pre dve nedelje, pa sam kao malo dete, sve me zanima.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika