Jump to content


Fotografije

Cobra je dobra / Capriolo Cobra [MTB]

capriolo cobra je dobra

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
168 odgovora na ovu temu

#1 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 15 April 2017 - 08:12 AM

Ove godine se navršava cela decenija od kada sam kupio svoj prvi bicikl, kapriolo kobru, pa k'o velim red je da prozborim koju o njoj, zaslužila je ... Kupio sam je sasvim slučajno. Nakon cele godine zavlačenja od strane komše koji ima nekog "preko" što dovozi kvalitetne bajseve po povoljnoj ceni, shvatio sam da od toga neće biti ništa, jer nikako da stignem na red od familije i prijatelja. Otišao sam lepo u Niš i u prodavnici u sportskoj hali Čair, ne sećam se tačno imena, kupio sebi bicikl ... Tada nisam ništa znao o opremi, geometriji, ergonomiji i ostalim bitnim stvarima za izbor odgovarajućeg bicikla. Znao sam samo da ne želim gume sa kramponima, jer nisam nameravao da vozim van asfalta, i kako je cobra bila jedini bajs u radnji sa slikovima, pazario sam baš nju ... Evo par taze fotki, (da malo naparite oči :mrgreen: ) a večeras ću napisati i svoje utiske malo detaljnije ... cc-7325.jpg cc-7332.jpg cc-7430.jpg cc-7433.jpg cc-7435.jpg cc-7346.jpg cc-7351.jpg cc-7355.jpg


  • 1

#2 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 16 April 2017 - 03:39 PM

Khm ... dakle, zašto je dobra cobra ? Možda sam trebao reći meni je dobra ...

U opisu na kapriolo sajtu piše bicikl za rekreativne vozače skromnog budžeta. Taj sam. Bicikl koristim kao osnovno prevozno sredstvo. Živim u malom mestu, s kraja na kraj ni 5 km, ali je dosta brdovito. Nisam ljubitelj skutera, probao sam motor da vozim neko vreme, ali mi je bilo mrsko da palim 650 kubika da bi se prevezao par kilometara, posle sam kupio manji, pa i njega prodao ... džaba sve to kad ja dođem kući da doteram motor pa onda sednem na bicikl i odem gde mi volja ... i kad sednem na moju kobru imam osećaj to je TO ! Nema larme motora, pucanja i smrada iz izduva, ide, a ne čuje se ... :)

Sećam se kada sam kupio bicikl, imao sam 35 godina, i jedva da sam i najblažu uzbrdicu mogao da savladam. Tada sam doduše bio i taze nepušač, pa je i to sigurno imalo uticaja ... Sada, celu deceniju kasnije, osećam se mnogo bolje, mnogo se manje umaram nego ranije, i nema uspona ovde koji ne mogu da savladam ... što ne znači naravno da to često i činim, uglavnom vozim kao baba, do pijace ... No dosta je bilo o meni, sad malo i o biciklu.

Moj opšti utisak je jako pozitivan. Težak je. Ima 15 kila, ali kako neko odavno reče, niije moj bicikl težak, nego ste vi metiljavi :D Za deset godina pipnuo ništa nisam, a vozim ga gotovo svakodnevno. Samo pakne i gume, i jednom lagere u vratu viljuške. Lanac, sajlice, sedište, sve je na njemu fabričko ... Jedini da kažem kvar koji sam na njemu imao je da je skoro pukao orah, ali za to sam verovatno najviše sam kriv jer sam ga pretegao ...
I da ne bude baš da ga nisam ni malo pimpnuo, skoro sam namontirao avid sd5 kočnice, nije da je starim loganima nešto falilo, ali ove jesu dosta bolje ...

Eh, da, turio sam mu i ove debele švabice umesto starih slik rubena ... Nisam ciljano table top jurio, nego mi došla ta prednja sa bandašem sa KP, pa sam posle pazario i zadnju, da se slaže Oduševljen sam gumama, lagane su, i jako udobne preko neravnina, kao amortizere da imaš ...

 

I to bi u glavnom bilo to, kako rekoh, meni kobra skroz je dobra, i jedino što nameravam u neko skorije vreme da menjam je sedište, omatorilo se, pa ovo fabričko postaje pomalo neudobno ...


  • 3

#3 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 16 April 2017 - 05:35 PM

Lepo je ocuvan i najbitnije da tebi odgovara. Da te jos dugo posluzi...

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
  • 1

#4 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 17 April 2017 - 06:46 AM

Za opisane potrebe Cobra je vise nego dobar bicikl - svaka cast i samo napred!

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока
  • 0

#5 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 17 April 2017 - 07:54 PM

Hvala Atomislave !  n2:thumbsup  Ima ožiljaka, ipak je to bajs star deset godinica, al' što kažeš, najbitnije da on lepo služi ...

 

Tako je Zare, za moje potrebe i više nego dovoljan. Jeftin bicikl sa najjednostavnijim delovima, što naravno ne znači da je loš. Pored svega toga meni je nekako i lep bre, valjda sam se navikao na njegov izgled  za sve ove godine ...


  • 0

#6 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 18 April 2017 - 06:38 AM

Radnja u čairu se zvala "Micko" po istoimenom vlasniku koji je jedan od malo servisera u Nišu. :D
Sada je od te prodavnice ostao samo servis...

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
  • 1

#7 Omerta

Omerta
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 25 April 2017 - 03:58 PM

Da podelim i ja moje desetogodisnje iskustvo s Kobrom... :)

 

Imao sam desetak godina kada su mi je kupili, 21" ram, 21 brzina, vrh bajs u to vreme! Vozio sam je i nisam je stedeo, a ni odrzavao jer o bajsevima pojma nisam imao. A i nisam imao nikakve potrebe za tim jer me je sluzila fenomenalno. Znaci nikad ni lanac nisam podmazao :D Samo sam menjao gume i pakne, to je to. Menjace sam akao maksimalno, pri svakom stajanju ubacivao u prvu... I sluzila me je sve do 2014 kada su mi je ukrali tokom poplava.Vrhunski bajs... Mada mislim da ove novije Kobre nisu ni blizu tako dobre, ne izgledaju mi tako izdrzljivo i uopste mi ne ulivaju poverenje. Mozda gresim...


  • 1

#8 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 25 April 2017 - 08:20 PM

Ne znam kakve su novije, ali ne verujem baš da su lošije od starih. Dopada mi se kako izgledaju novije, ali sam se navikao na svoju valjda, pa mi je lepa i ako je matora. 

 

Glede održavanja, nisam tome pridavao puno pažnje, ali realno nije je ni tražila. Za sve ove godine jednom su promenjeni lageri u vratu prednje viljuške i dva puta gume i obloge kočnica. Lanac, sajlice, pogon, menjači ... sve na njoj je fabričko i sve radi kao i prvog dana ...


  • 0

#9 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 April 2017 - 09:01 PM

Meni je ružan taj ram, sa tim spojem horizontalne cevi i cevi sedišta.

 

Inače, bajs se pokazao iznenađujuće dobro, drugarica ga vozi već dosta godina. Menjači i ručice rade bez greške, kočnice nisu loše, kao ni ručice, a ostalo je svakako standardno i neuništivo ako se ne skače po džombama. Za gradski bajs uz povremene izlete na Frušku - dušu dao.  :)

 

Prvi servis posle 6-7 zima stajanja na terasi i jedne na skroz otvorenom nebu:

 

Ležaj kormana dobar, samo kuglice trebalo zameniti:

 

18077183_983099101821091_204260704894331

 

Šolje kormana u besprekornom stanju:

 

18056391_983099158487752_859417216116111

 

 

Stavljena prava traka za felnu, umesto gumene:

 

18055793_983099175154417_769953622818118

 

Patrona pogona radi još uvek bez lufta, rđu je pokupila od rama:

 

18057848_983099205154414_629979466572874

 

Na ramu nije bilo šrafova za nosač bidona, a napravljene su rupe s navojima. Pretpostavljam da je otud ulazila voda pri svakoj kiši, pa je iznutra ram površinski počeo da rđa, ali bez ljuštenja čelika i boje, još uvek je u pristojnom stanju.

 

18057900_983099268487741_573278485082085

 

Stavljeni novi šrafovi, sa pastom da ne zapeknu, sve podmazano i vozi se i dalje.

 

18077355_983099328487735_480563930718417

 

17990797_983099305154404_915134133947013

 

 

Do sad od ulaganja: jedan manji servis za zamenu lanca i kasete (pre dve godine), jedan komplet servis i dvaput menjane gume.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#10 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 26 April 2017 - 12:54 PM

Eto vidiš. Ne znam koliko je funkcionalan, ali meni se njen ram baš zbog tog detalja dopada. :D

 

Sve je to naravno subjektivno, ono što je meni lepo neko drugi ne bi ni pogledao. Do duše navikne se čovek vremenom na mnoge stvari, i na manje atraktivnu ženu, a kamo li bicikl ... Ako dobro služi naravno, jer svima je znana ona stara da je žena dobar sluga, ali zao gospodar !  :mrgreen:


  • 0

#11 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 26 April 2017 - 01:29 PM

Nego gledam sad ove fotke gore što si postavio, i prvo mi upade u oko uredno zarđao orah, isti kao moj ...  :mrgreen:

 

I ja sam ušrafio rupe za nosač bidona pre par godina da ne ulazi voda, kada se dotični  raspao ... Neko vreme sam nosao onaj fabrički, pa ga skinuo i negde zaturio ...  


  • 0

#12 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 April 2017 - 02:56 PM

Nego gledam sad ove fotke gore što si postavio, i prvo mi upade u oko uredno zarđao orah, isti kao moj ...  :mrgreen:

 

I ja sam ušrafio rupe za nosač bidona pre par godina da ne ulazi voda, kada se dotični  raspao ... Neko vreme sam nosao onaj fabrički, pa ga skinuo i negde zaturio ...  

 

Joj, nije (baš toliko)  zarđao, to je bakarna montažna pasta - da ne može da zapekne.

 

Sad sam nabavio neku drugu, bele boje, da ne moram objašnjavati ljudima što imaju rđe po bajsu.  :)  Lakše se briše i bela je, a istu funkciju obavlja (ne izdržava preko 200 C stepeni, ali to je bitno jedino za šrafove disk kočnica, tu ide bakarna).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#13 Omerta

Omerta
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 26 April 2017 - 08:09 PM

I meni se svidja ram zbog toga.. Inace zaboravih da pohvalim tvoju Kobricu koja je vrh, ove gume joj bas cuce :) Sediste i gripovi u tonu, ruzna tanka lulica i volan zamenjeni.. skroz drugi bajs.


  • 1

#14 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 01 May 2017 - 06:08 AM

Kome je orah pucao, i bakarne paste se plaši ! :D

Omerta, pravo kažeš, potpuno drugi bajs sa ovim shwalbicama ! Na stranu što su puno udobnije preko neravnina, tu je i taj vizuelni utisak. Još nešto, zbog te debljine im je i obim nešto veći, te je i bicikl rekao bih nešto brži ... a dopada mi se i zvuk koji ispuštaju u vožnji, naročito po glatkoj i ravnoj podlozi, zuje kao ljute osice :) I što se brže vozi zuje sve ljuće !

Lulu sam zamenio kada sam montirao adapter na a-head, ali ne i korman, ostavio sam fabrički. Kupio sam kateem polovnu, ali mi je bila prekratka pa sam ćornuo ovu sa ženinog ktm-a. A od juče sam dobio i fabričko sedište sa istog bajsa, jer njoj je bilo preusko. Pogodilo se da je takođe crno-crveno, pa je leglo ko dupe na nošu ... :D
  • 0

#15 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 May 2017 - 06:34 AM

A-head sistem je puno pouzdaniji - jedna od retkih novijih stvari koja stvarno ide u korist bicikliste, a ne (samo) za pravljenje više novca za proizvođače!

 

Koliko je izašla "konverzija", otprilike, ako nije tajna? Da li je menjana i sama viljuška?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#16 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 01 May 2017 - 07:17 AM

Nisam menjao viljušku, tako da ovo u suštini i nije prava, već kvazi-konverzija. Opet je tu zloglasni orah, ovaj adapter jedino omogućava veći izbor kod zamene lule volana. Al' dobro, neka radi ovako narednih 10 godina, i neće mi biti žao uloženih para. :D 450 din je bio adapter, a lulu sam platio 5e polovnu.
  • 1

#17 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 13 May 2017 - 04:52 PM

Da l' bi mogla da se namontira deore grupa na kobru ? Naš'o sam povoljno deore kompletić na oglasima, pa reko' da je malo pimpnem  :mrgreen:


  • 0

#18 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 13 May 2017 - 05:39 PM

Da l' bi mogla da se namontira deore grupa na kobru ? Naš'o sam povoljno deore kompletić na oglasima, pa reko' da je malo pimpnem  :mrgreen:

 

Mislim da će ti trebati kuka za kačenje zadnjeg menjača na ram koji nema svoju kuku:

 

6556967_orig.jpg

 

Sumnjam da ćeš dobiti nešto osetno, ako ti menjači sad rade OK, ne bih ništa dirao.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#19 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 13 May 2017 - 07:40 PM

Zadnji radi bez greške, jedino me prednji nervira malo  ... Treba baš zapeti palcem da bi prešaltovao iz 2. u 3. Možda je vreme da zamenim deceniju stare fabričke sajlice.  :mrgreen:

 

Ovaj komplet sam mislio da kupim http://www.2bike.rs/...-1#.WRdKylV95hH Taman bih ove avid sd5 prebacio na ćerin bajs, a možda i ručice kočnica. Ove na njenom su prekratke i dosta udaljene, i ja ih jedva dohvatim ...

 
Pored te kuke, šta bi još trebao promeniti ? Lanac i kasetu ? Pročitao sam po netu da ovaj stari deore radi čak i sa 7faznim ... Deset godina sam vozio bicikl, a da nisam ni pogledao koliko zubaca imaju lančanici, dok nisam skoro pazario polovan točak na kome je 12-32. Vidim ja nešto nije u redu, teže ide nego sa fabričkim, do duše i brže ... I onda pogledam stari, i vidim 14-28.

  • 0

#20 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 13 May 2017 - 08:53 PM

  Lakše se briše i bela je, a istu funkciju obavlja (ne izdržava preko 200 C stepeni, ali to je bitno jedino za šrafove disk kočnica, tu ide bakarna).


Шта ће ти маст на шрафовима ротора?
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.





1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika