Jump to content


Fotografije

Dokaz o vlasništvu bicikla

Papiri vlasnistvo dokaz granica

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
55 odgovora na ovu temu

#41 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 26 October 2016 - 03:15 PM

Ocigledno da ovde niko nije imao iskustva sa inspektorima i ispitivnju u policiji, pa pricate iz ugla kako mali Perica zamislja susret u muriji. Ovakve su im situacije resive za 10 minuta ispitivanja.

zato sam i napisao

... "Korisnik" bicikla je pokusao razno-razne nacine pa je cak i pretio fizickom silom ali je odmah promenuo pricu kad je dosla patrola... 


  • 0

#42 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 26 October 2016 - 03:20 PM

jedini dokaz o vlasnistvu je racun i garantni list uredno popunjen sa nazivom bicikla i serijskim brojem. Ostalo se sve budzenje, koje nece proci...

hmmmm...

nadam se da nisi sudac, zakonopisac ili nesto sl...

izgleda da bih ja kod tebe ostao bez svog bicikla :)

 

za racun ajd jos donekle

ali garantni list...ne znam da li je to nekome bilo od bilo kakve koristi osim kod servisa


  • 0

#43 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 26 October 2016 - 03:39 PM

Nisu to gluposti sve je u vezi sa temom...

ja licno, nikada nebi kupio bicikl bez papira, posebno ne bicikl koji je model za tekucu godinu i prodaje se za 600 eura, a u radnji nov kosta recimo 1400eura... ne kazem da nema slucajeva da neko iz razno raznih razloga je prinudjen da proda bicikl ispod svih cijena...

Prvo si rekao 30% od cene sad dodjosmo do 50% cene

Jel imas i neko objasnjenje u kakvim se to radnjama tamo preko tako lako krade pa daju jeftino?

 

Ili to sve ipak nije bas tako....


  • 0

#44 x_Dario_x

x_Dario_x
  • Members
  • PipPipPip
  • 89 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 26 October 2016 - 03:52 PM

hmmmm...

nadam se da nisi sudac, zakonopisac ili nesto sl...

izgleda da bih ja kod tebe ostao bez svog bicikla :)

 

za racun ajd jos donekle

ali garantni list...ne znam da li je to nekome bilo od bilo kakve koristi osim kod servisa

 

u slucajevima, bar za bicikle koje sam ja kupovao, na racunu ne pise serijski broj, nego u garantnom listu...

 

 

Nisu to gluposti sve je u vezi sa temom...

Prvo si rekao 30% od cene sad dodjosmo do 50% cene

Jel imas i neko objasnjenje u kakvim se to radnjama tamo preko tako lako krade pa daju jeftino?

 

Ili to sve ipak nije bas tako....

 

 

ako cemo bas traziti dlaku u jajetu i baviti se matematikom, nije ni 50%...

 

stvarno izbjegavam da ulazim u polemike, posebno sa ljudima koji se i ne trude da citaju ;) postavljas mi pitanje u kakvim se radnjama tamo preko tako lako krade, a mi citavo vrijeme pricamo o polovnim biciklima. ja niti jednim slovom nisam spomenuo radnje.

 

ugodan ostatak dana :)


  • 0

#45 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 October 2016 - 06:10 PM


Ne znam kako si dosao do zakljucka da mi je kolega dosao sa rukama u dzepovima, ali ok... da objasnim, bicikl mu je ukraden, prijavio je u policiji, ostavio svoje podatke. Kada je nadjen bicikl koji odgovara opisu, zvali su ga da dodje da pogleda da li je taj, posto se ispostavilo da jeste, trazili su mu dokaz o vlasnistvu, koji on nije imao... Dzaba slike, natezanja, dovodjenje drugara... druze imas li papire ili nemas, samo je to bilo pitanje... Da li on nije imao srece, pa naletio na nekog isuvise savjesnog policajca, nebi ulazio u to. Ali po meni, to je jedini ispravan nacin.

 

 

Ne znam kako je drugde, ali u ovom što je ostalo od zemlje Srbije, dovoljno je otići u policiju, dati slike bicikla i broj rama i prijaviti krađu. Proveriti jesu li sastavili krivičnu prijavu. I to je to. Kada nađeš bicikl, moći ćeš ga uzeti nazad. Ako ga policija nađe, vratiće ti ga. Prilikom prijavljivanja kažeš da nemaš papire, ali doneseš slike, broj rama, kažeš da imaš svedoke da si bicikl kupio, da je tvoj.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#46 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 26 October 2016 - 09:48 PM

... druze imas li papire ili nemas, samo je to bilo pitanje... Da li on nije imao srece, pa naletio na nekog isuvise savjesnog policajca, nebi ulazio u to. Ali po meni, to je jedini ispravan nacin...

ne vidim sta je ispravno u tome sto covek nije dobio svoj bicikl nazad

niti vidim nesto mnogo neispravnog u tome sto sam ja dobio svoj bicikl nazad.

Tebi zelim da te sluzi sreca i da ti nikad ne zatrebaju ti papiri koje imas/cuvas :)

 

Ne znam u kojem se gradu to desavalao sa tvojim drugarom

ali ovde kod nas u Novom Sadu se tacno zna ko se tim poslom bavi

(hocu reci policija zna) samo je pitanje dokazati (pa se zato i ne cimaju mnogo),

a i to nije veliko pitanje kad ga uhvatim na mom biciklu (tj kad odradimo njihov posao)

onda ga organi reda zaprzhe. 


  • 0

#47 Stewie

Stewie
  • Members
  • Pip
  • 17 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 October 2016 - 01:18 AM

Uh, razvila se rasprava od moje hipotetičke situacije, znači ipak nisam bio jedini paranoik kome su i takve stvari padale na pamet da mogu da se dese. Sad kad razmislim, ja nemam nijednu sliku sa bajsem, moram da se slikam što pre, cela porodica ja i bajs   :grin: 

 

I ja sam razmišljao o toj plastificiranoj cedulji, a i o tome da se možda na neki način na ram urežu neki podaci. Ali nemam pojma ko bi to mogao da uradi, možda da se odnese kod gravera ...


  • 0

#48 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 October 2016 - 04:21 AM

Uh, razvila se rasprava od moje hipotetičke situacije, znači ipak nisam bio jedini paranoik kome su i takve stvari padale na pamet da mogu da se dese. Sad kad razmislim, ja nemam nijednu sliku sa bajsem, moram da se slikam što pre, cela porodica ja i bajs   :grin:

 

I ja sam razmišljao o toj plastificiranoj cedulji, a i o tome da se možda na neki način na ram urežu neki podaci. Ali nemam pojma ko bi to mogao da uradi, možda da se odnese kod gravera ...

 

Dovoljno je da imaš sliku bicikla. Posle kad se nađe, da se vidi da je isti kao onaj čiji nestanak si prijavio.

Ako imaš broj rama, a lopov ga oguli, a i da vide kakav treba da traže.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#49 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 27 October 2016 - 05:10 AM

Dovoljno je da imaš sliku bicikla....

i vecu macolu :)


  • 0

#50 milentze

milentze
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 27 October 2016 - 05:47 AM

Izvinjavam se, znam da mu nije mesto na bici forumu ali ako neko ovde nema prijatelja Nebu, onda bode oci:

"Odrična rečca ne i potvrdna rečca da (i sa upitnom rečcom li) uvek se pišu odvojeno od glagola u ličnom obliku: ne bih, ne bi, ne bismo, ne biste i da bih, da bi, da bismo, da biste, da li bih, da li bi, da li bismo, da li biste."
  • 3

#51 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 October 2016 - 06:33 AM

Izvinjavam se, znam da mu nije mesto na bici forumu ali ako neko ovde nema prijatelja Nebu, onda bode oci:

"Odrična rečca ne i potvrdna rečca da (i sa upitnom rečcom li) uvek se pišu odvojeno od glagola u ličnom obliku: ne bih, ne bi, ne bismo, ne biste i da bih, da bi, da bismo, da biste, da li bih, da li bi, da li bismo, da li biste."

 

Da dopunim jednom praktičnom primenom, na vratima ofisa.   :)

 

Photo-0056_zpscb0a8799.jpg


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#52 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 27 October 2016 - 09:39 AM

Otvorite temu gramatika srpskog jezika,pa ko hoce da cita neka cita.Siguran sam da se svakom na forumu moze naci mnostvo gramatickih gresaka.Pa nije ovo knjizevni forum.Svako se trudi da pise sto tacnije.Nismo svi isto obrazovani.Ja sam zavrsio zanat,a neko fakultet.Mada i to nije mjerilo.Vise mi smeta post sa dosta gresaka u kucanju nego tekst sa gramatickim greskama.Tu razumijem sta je kolega htio da kaze.Zato bih zamolio forumase da ne ispravljajugreske ,jer ce neko i njih da ispravlja.
  • 0

#53 milentze

milentze
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 27 October 2016 - 10:33 AM

@pjesak1972 
Znas i sam da nije praksa niti se ispravljaju greske i potpuno si u pravu kod svoje zadnje recenice. Vidis da i ja gutam slova i gresim ali ovo je bilo jace od mene jer je bas u mozak cackalo a Fallout se lepo nadovezao  n2:naughty 
Vracamo se na temu...znaci beli luk znaci slanina, zena, deca i fasada.
 


  • 0

#54 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 27 October 2016 - 10:48 AM

Mož' i to... Jos ako imas tablu slanine u rancu i malo ljute da zalijes sa inspektorima,milina...

Ja bih napomenuo da ovo sa belim lukom mora da se odradi ne toliko zbog inspektora, dokaza i slicno, ali stiti od kletve predhodnog Svapskog vlasnika.
E sad kavurma, slanina, rakija i tursija su vec dodatna oprema, nije neophodno ali u nekim situacijama je korisno.


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#55 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 October 2016 - 11:31 AM

zadnje recenice.
 

 

POSLEDNJE.  n2:hahaha n2:Heristical

 

Neću više, bilo je jače od mene. :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#56 milentze

milentze
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 27 October 2016 - 01:28 PM

pu pu daleko bilo :D
  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: Papiri, vlasnistvo, dokaz, granica

1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika