Jump to content


Fotografije

Dokaz o vlasništvu bicikla

Papiri vlasnistvo dokaz granica

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
55 odgovora na ovu temu

#1 cukezr

cukezr
  • Members
  • Pip
  • 10 posts
  • LocationNovi Sad / Zrenjanin

Postavljeno 14 October 2016 - 06:07 AM

Pozdrav ljudi,

 

Za bicikl koji posedujem nemam račun niti prateće papire (kupljen je polovan).

 

Da li je negde moguće i ako jeste, kako/gde izvaditi dokaz o vlasništvu bicikla?

 

Ovaj dokaz mi je potreban radi prelaska granice.

 

Hvala unapred

 


  • 0

#2 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 14 October 2016 - 06:27 AM

Na granici ne traže takav dokaz. Čega se plašiš pa hoćeš da imaš takav papir?


  • 0

#3 cukezr

cukezr
  • Members
  • Pip
  • 10 posts
  • LocationNovi Sad / Zrenjanin

Postavljeno 14 October 2016 - 07:12 AM

@pavaobg: Ovo je odlicna informacija. Hvala

 

Ukoliko ipak zelim da imam papir o vlasnistvu, na koji bi nacin to mogao da izvadim?


  • 0

#4 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 14 October 2016 - 07:44 AM

Dokaz o vlasništvu su račun i sl

Sve ostalo je budženje.

Možeš da overiš izjavu dva svedoka da je bicikl sa brojem rama tim i tim tvoje vlasništvo, ali ništa od toga ti ne treba na granici.

 

Ranije se popunjavala carinska deklaracija da se iz zemlje iznosi to i to i služilo je kao dokaza da si to izneo i da možeš da vratiš bez carinjenja, ali to nisam popunjavao godinama a stalno vukljam neku tehniku sa sobom.

 

Letos sam nosio bicikl u CG i niko ga nije pogledao


  • 0

#5 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 14 October 2016 - 07:48 AM

Ja sam nosio bicikle, kroz celu Evropu, niko te nikad ne gleda: Spanija, Francuska, Holandija, Nemacka, Madjarska, Grcka, i naravno domace zemlje...


  • 0

#6 cukezr

cukezr
  • Members
  • Pip
  • 10 posts
  • LocationNovi Sad / Zrenjanin

Postavljeno 14 October 2016 - 07:48 AM

Hvala jos jednom


  • 0

#7 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 14 October 2016 - 08:01 AM

Ja i prijatelj smo u martu isli za cg i nosili smo bicikle. Na nasoj granici smo uzeli potvrdu za privremeno iznosenje bicikli iz zemlje, za svaki slucaj imamo dobre bicikle pa da ne rizikujemo.Kada smo stigli na cg granicu pita nas policajac da li su to nove bicikle? ja im kazem da nisu, mada one izgledaju kao nove. Pita nas on kako nisu nove? Ja mu kazem kakve veze ima dal su nove ili nisu kada imamo potvrdu da smo h izneli iz Srbije i da ih vracamo. Kaze parkirajte kola pored, pozvali su carinike koji su nas preko 2 sata zadrzali ne granici. Bukvalno su nam cela kola i svaku torbu isprevrtali. Eto sve zavisi na kog naletis. U povratku nas niko nije ni pogledao. Inace svake godije idemo u martu da vozimo bajseve ali se ovo prvi put dogodilo...


  • 0

#8 Stewie

Stewie
  • Members
  • Pip
  • 17 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 October 2016 - 11:31 PM

Ovo nije loše pitanje i nevezano za prelazak granice. Par puta mi je pala na pamet hipotetička situacija u kojoj bi ja, ili bilo koji vlasnik, koji nema fiskalni, trebalo da dokaže da je ukradeni bajs njegov.

 

Evo primer - ja drpim tvoj bajs, ti me vidiš, pozoveš policiju, i ja samo kažem da je to moj bicikl i da ga imam godinama i da nemam poljma o čemu se radi. Šta sad ? Tvoja reč protiv moje. 

 

Realno, za moj auto, koji vredi malo više od bajsa   n2:Heristical , imam gomilu dokumenata kojima mogu da dokažem vlasništvo, a za bajs 0.


  • 0

#9 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 October 2016 - 05:18 AM

Ovo nije loše pitanje i nevezano za prelazak granice. Par puta mi je pala na pamet hipotetička situacija u kojoj bi ja, ili bilo koji vlasnik, koji nema fiskalni, trebalo da dokaže da je ukradeni bajs njegov.

 

Evo primer - ja drpim tvoj bajs, ti me vidiš, pozoveš policiju, i ja samo kažem da je to moj bicikl i da ga imam godinama i da nemam poljma o čemu se radi. Šta sad ? Tvoja reč protiv moje. 

 

Realno, za moj auto, koji vredi malo više od bajsa   n2:Heristical , imam gomilu dokumenata kojima mogu da dokažem vlasništvo, a za bajs 0.

 

Bez papira je reč protiv reči i svedoci.

 

Takođe, opis dat pri prijavi krađe, koliko odgovara izgledu bicikla (marka, tip rama, slika eventualno).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#10 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 October 2016 - 07:38 AM



Ovo nije loše pitanje i nevezano za prelazak granice. Par puta mi je pala na pamet hipotetička situacija u kojoj bi ja, ili bilo koji vlasnik, koji nema fiskalni, trebalo da dokaže da je ukradeni bajs njegov.

Evo primer - ja drpim tvoj bajs, ti me vidiš, pozoveš policiju, i ja samo kažem da je to moj bicikl i da ga imam godinama i da nemam poljma o čemu se radi. Šta sad ? Tvoja reč protiv moje.

Realno, za moj auto, koji vredi malo više od bajsa n2:Heristical , imam gomilu dokumenata kojima mogu da dokažem vlasništvo, a za bajs 0.


Za datu situaciju,nije to bas tako jednostavno,rec na rec... Ako imas taj bajs godinama,sigurno imas neku sliku tog bajsa,sa neke voznje... Poznajes ga u ogrebotinu,tj mozes da das detaljan opis koji ce se poklopiti,i naravno ko sto rekoste ,svedoci,prijatelji,porodica koji ce potpisati da je bajs vas. Ako taj tvrdi da je bajs bio njegov pre tebe,moze isto tako da dokaze. E sad,pravo je pitanje : obzirom da vecina polovnih (kvalitetnih) bajseva dolazi od preko (naravno papirologija se zagubi u transportu),kako dokazati ako u voznji u inostranstvu ili na granici te zaustave i kazu da je taj bajs kraden (sto postoji realna sansa za to).Jeste,ima serijski broj na ramu ali,neki se kradljivci dosete pa odmah brusilicom ociste taj broj. Cesto prvi vlasnici umeju da ubace neki (plastificirani) papiric sa imenom,prezimenom i serijskim brojem bajsa u neku retko otvaranu supljinu na bajsu,pa se mogu pozvati i na to... U svakom slucaju posebno kod nas,to je prilicna zavrzlama. Policija se i ne trudi toliko oko nalazenja bajseva,a ljudi znajuci da je tako ni ne prijavljuju.. mada desi se cudo pa bajsevi i isplivaju... Medjutim ako su u pitanju profi lopovi,oni brinu o svemu,taj u roku od odma' sto bi rekli,ide u delove i to je to... Mozda vidis svoj menjac nekad negde na nekom bajsu :)
  • 0

#11 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 25 October 2016 - 06:44 PM

Nije na odmet sačiniti izjavu sa dva svedoka o vlasništvu, čisto da se nađe ako zatreba, s obzirom da neka (hipotetička) suprotstavljena strana sigurno neće imati nešto tako u datom trenutku.


  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#12 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 25 October 2016 - 07:00 PM

Vecinom polovnjaci imaju dva vlasnika.Jedan van Srbije a jedan u Srbiji.
  • 1

#13 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 25 October 2016 - 08:58 PM

...Evo primer - ja drpim tvoj bajs, ti me vidiš, pozoveš policiju, i ja samo kažem da je to moj bicikl i da ga imam godinama i da nemam poljma o čemu se radi. Šta sad ? Tvoja reč protiv moje...

ja sam bio u slicnoj situaciji, ukraden mi je bicikl, kradju sam uredno prijavio MUPu.

 

Posle nekoliko godina drugar kaze da je video bajk kod neke devojke al da nije odmah mogao da se seti odakle mu je poznat, kad se setio...bilo vec kasno.

Odmah sam otisao u MUP i dezurnom objasnio situaciju a onda mi je receno da ako neko primeti bicikl, sa punim pravom moze da ga za zadrzi (u smislu zaustavi) i pozove MUP i prijavi pronalazak ukradenog predmeta i da ce doci patrola da se ustanovi cinjenicno stanje. Takodje mi je receno da nemam pravo da se fizicki razracunavam sa osobom koja koristi bicikl ali imam pravo da se branim ako me napadne i ja sam taj info preneo svim poznanicima.

 

Igor slucaja sam ja bio taj koji je video coveka na mom biciklu, dosao u posed bicikla (uhvatio korman rukom) nazvao MUP. "Korisnik" bicikla je pokusao razno-razne nacine pa je cak i pretio fizickom silom ali je odmah promenuo pricu kad je dosla patrola. Bicikl mi je vracen do kraja istog dana.

 

Tako da ako vlasnik odradi sve kako treba nije to jednostavno samo "tvoja rec protiv moje"


  • 1

#14 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 26 October 2016 - 06:28 AM

Da ali kako si ti dokazao da je to tvoj bicikl? Imao si racun koji si im pokazao?

Sta sprecava sada nekog desetog coveka da uradi sve isto sto i ti i tvoj bajs proglasi svojim?


  • 1

#15 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 26 October 2016 - 06:35 AM

Pa ima prijavu kradje, to je dovoljan dokaz ja bih rekao.

Znaci on moze da kaze da je bajs njegov vec 3 godine ali oni mogu da kazu da imaju prijavu za taj i taj bajs te boje i tog rama pre godinu dana...zna se sta je starije.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  • 0

#16 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 26 October 2016 - 08:45 AM

Može recimo da neko tipuje nečiji bajs, pa samim tim i zna neke detalje o bajsu, spisak svih delova itd.

Ode u policiju i prijavu da mu je ukraden bajs, i posle nekog vremena nadje bicikl i javi policiji. Kako sada znati kome verovati?


  • 1

#17 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 26 October 2016 - 08:53 AM

Uze mi reč iz usta, upravo sam i ja hteo da postavim takvo pitanje. 


  • 0

#18 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 26 October 2016 - 08:58 AM

Potpuno nerealan primer. To normalan, posten covek nece uraditi, a ostali su vec poznati policiji. Pa cak i da se nadje neko sa takvom idejom, ti znas od koga si ga kupio, imas svedoke koji su te videli da si ga bar vozio. Nema sanse da se od lazi stvori ceo slucaj


  • 0

#19 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 October 2016 - 09:33 AM



Može recimo da neko tipuje nečiji bajs, pa samim tim i zna neke detalje o bajsu, spisak svih delova itd.
Ode u policiju i prijavu da mu je ukraden bajs, i posle nekog vremena nadje bicikl i javi policiji. Kako sada znati kome verovati?


Ne moze bre ljudi to tako lako.Zato im je isplativije da kradu po starinski. U ovom primeru sto je zdebeli rekao,taj sto tipuje,ima samo pricu,cak i da zna te detalje... Ti imas svedoke,fotografije sa voznji,znas coveka od koga si kupio bajs. Ako nemas racun od bajsa,u slucaju da je kupljen polovan,imas bar racun ili nesto od nekog dela sto si novo kupio nekada : gripove,lulu,korman,gume, nesto ce da ti podrzi pricu,dok taj nema nista od navedenog... Al ko sto neko rece,taj sto bi mu takva ideja na pamet pala,taj nije normalan..
  • 0

#20 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 26 October 2016 - 09:47 AM

Čim je neko u stanju da nekom nešto ukrade taj nije normalan. Svakakve ideje padaju ljudima na pamet, a lažnih svedoka bar u takvom krugu možeš da nađeš na pretek još pogotovo ako dele plen. Koliko je meni poznato naše sudstvo ne priznaje video snimke i fotografije kao dokazni materijal. Ima ovde i advokata pa nek potvrde dali su fotografije validne na sudu. Buvši vlasnik jednog restorana obije isti restoran od sledećeg vlasnika snimile ga kamere kako krade meso iz zamrzivača, pokrenuli privatnu tužbu protiv njega odneli snimak sa sigurnosne kamere na sud gde se jasno vidi kako ulazi kroz prozor i vadi meso, nisu im uvažili na sudu video snimak jer uvek može da se vadi na montažu. Ne ide to sa sudstvom baš tako lako kod nas, dok dokažeš da je tvoj bajs nadrlja kao žuti.


  • 1





Also tagged with one or more of these keywords: Papiri, vlasnistvo, dokaz, granica

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika