Jump to content


Fotografije

Dokaz o vlasništvu bicikla

Papiri vlasnistvo dokaz granica

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
55 odgovora na ovu temu

#21 x_Dario_x

x_Dario_x
  • Members
  • PipPipPip
  • 89 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 26 October 2016 - 09:58 AM

jedini dokaz o vlasnistvu je racun i garantni list uredno popunjen sa nazivom bicikla i serijskim brojem. Ostalo se sve budzenje, koje nece proci...
  • -1

#22 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 October 2016 - 10:16 AM

jedini dokaz o vlasnistvu je racun i garantni list uredno popunjen sa nazivom bicikla i serijskim brojem. Ostalo se sve budzenje, koje nece proci...

Ok,a kakva je situacija u slucaju kupovine polovnog bajsa? Da nije iz inostranstva,nego je prodavac stvarno prvi vlasnik ali nema racun,izgubio. Sta onda? Slabo se razumem u zakon,da li moze da se ta kupovina overi u sudu,kao pri kupovini kola kada prebacujes na sebe? Problem kod nas je sto se zakon tim ne bavi. Bicikl se kotira kao predmet male vrednosti te nema nikakvih osiguranja kao pri kupovini na primer automobila,kuce,motora itd. Samo verujem ti na rec. Tako je i pri prijavi kradje. Meni kad su ukrali bajs,nov skoro kupljen iz radnje ,i imao sam racun,nista od toga nisu trazili kad su ga nasli iako adrenalina ima na svakom koraku.Ja ga opisao,oni mi ga vratili za nedelju dana,jer su znali kod koga da traze.Niko nije pomenuo da prilozim neki dokaz da je moj bajs. E kad bude u policiji neki registar za bajseve,da se to prijavi i zavede,ali da bude zakonski obavezno,druga prica ce biti..
  • 0

#23 x_Dario_x

x_Dario_x
  • Members
  • PipPipPip
  • 89 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 26 October 2016 - 10:24 AM

Nebi da tvrdim 100%, ali mislim da ne moze. to sto neko tvrdi da je njegov bicikl, bez garantnog lista i racuna, tesko da moze proci.
  • 0

#24 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 26 October 2016 - 10:37 AM

Čim je neko u stanju da nekom nešto ukrade taj nije normalan. Svakakve ideje padaju ljudima na pamet, a lažnih svedoka bar u takvom krugu možeš da nađeš na pretek još pogotovo ako dele plen.

Upravo tako, da su svi ljudi normalni ne bi se ova tema ni otvarala.

 

Evo ja mogu da vidim nekoga sa besnim bajsom i da za minut dva prepoznam sve delove. Odem kupim recimo gripove, pogon, viljušku, ma šta god, i onda imam račun za to, na osnovu koga mogu da tvrdim da je moj. Ako je dovoljno skup bajs, isplati se dati i 100-200 e na delove ako njima može da prođe ta priča u policiji.

Jeste situacija malo verovatna, ali opet, pitanje je kako bi se rešila i kome bi se verovalo.


  • 0

#25 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 26 October 2016 - 10:43 AM

Upravo tako, da su svi ljudi normalni ne bi se ova tema ni otvarala.

Evo ja mogu da vidim nekoga sa besnim bajsom i da za minut dva prepoznam sve delove. Odem kupim recimo gripove, pogon, viljušku, ma šta god, i onda imam račun za to, na osnovu koga mogu da tvrdim da je moj. Ako je dovoljno skup bajs, isplati se dati i 100-200 e na delove ako njima može da prođe ta priča u policiji.
Jeste situacija malo verovatna, ali opet, pitanje je kako bi se rešila i kome bi se verovalo.

Ocigledno da ovde niko nije imao iskustva sa inspektorima i ispitivnju u policiji, pa pricate iz ugla kako mali Perica zamislja susret u muriji. Ovakve su im situacije resive za 10 minuta ispitivanja.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 3

#26 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 26 October 2016 - 10:46 AM

Ocigledno da ovde niko nije imao iskustva sa inspektorima i ispitivnju u policiji, pa pricate iz ugla kako mali Perica zamislja susret u muriji. Ovakve su im situacije resive za 10 minuta ispitivanja.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Ja nisam pa zato i pitam.

Lepo je ako se ovakve situacije lako i povoljno završe za vlasnika ukradenog predmeta, ali nisu ni cvećke oni što kradu, znaju i oni za fore.


  • 0

#27 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 26 October 2016 - 10:55 AM

Ja sam imao ali kao oštećeni i to tri puta, ali uzalud, totalno neozbiljni i za takve sitne stvari teško da će da se bakću.


  • 0

#28 x_Dario_x

x_Dario_x
  • Members
  • PipPipPip
  • 89 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 26 October 2016 - 10:56 AM

ja licno znam za slucaj, gdje je policija nasla ukraden bicikl od kolege, i nije ga mogao preuzeti bez papira, tj racuna ili garantnog lista.

stoga, ko kupuje polovan bajk, a nema papire, mora biti svjestan rizika.

posebno za bicikle koji se prodaju za 30% svoje realne vrijednosti, a dosli su sa "vana" :)
  • 0

#29 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 October 2016 - 11:22 AM

Kad kupiš bajs, zapišeš broj rama, slike istog napraviš u svom stanu/dvorištu.

Kad ti ga ukradu, prijaviš policiji, uz prilaganje slike i broja rama.

To je to. Jeste da kod nas sve može, ali krađu bajseva rade sitni krimosi koji nisu u sprezi sa vrhom, pa tu ne bi trebalo da bude problema da uzmeš svoj bajs nazad kad ga nađeš.

Kako reče kolega Igor: držiš bajs, pozoveš policiju. Vozača bajsa ne smeš da pipneš, ali bajs ne das.

 

 

Lopov bi morao dokazati da je bajs pre tvoje nabavke njemu ukraden. U praksi bi to značilo da ima barem račun, a i onda je upitno ako pre tvoje kupovine bicikla nije već bio prijavio da mu je bajs ukraden. Uglavnom će bajs voziti neko ko je kupio bajs kao polovan, a ne lopov koji ga je ukrao. Neka 3. ruka od lopova. Ako nije raskupusan u delove, pa tako rasprodat.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#30 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 October 2016 - 11:35 AM

To ili plastificirana cedulja sa podacima ispod trake za felnu,u korman ili bilo gde... Pozoves se na to i eto ti...
  • 0

#31 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 26 October 2016 - 12:58 PM

jedini dokaz o vlasnistvu je racun i garantni list uredno popunjen sa nazivom bicikla i serijskim brojem. Ostalo se sve budzenje, koje nece proci...

Ljudi ne sacuvaju racun ni kad kupe auto a ne bicikl.

Ja sam kupio 4 nova bicikla i ni za jedan nemam racun sacuvan...

stvarno mislis da moze neko da kaze da je neki njegov, i da to prodje? :)

 

Evo ja mogu da vidim nekoga sa besnim bajsom i da za minut dva prepoznam sve delove. Odem kupim recimo gripove, pogon, viljušku, ma šta god, i onda imam račun za to, na osnovu koga mogu da tvrdim da je moj. Ako je dovoljno skup bajs, isplati se dati i 100-200 e na delove ako njima može da prođe ta priča u policiji.

Jeste situacija malo verovatna, ali opet, pitanje je kako bi se rešila i kome bi se verovalo.

ta situacija nije malo verovatna, nego je potpuno neverovatna...

Mislis zna delove i to je to, dovoljno je?

Ja verujem da bi i ti sam znao da dodjes do zakljucka ko je zapravo vlasnik, a ne inspektor koji svaki dan ima posla sa ljudima koji ga lazu.

 

Ja sam imao ali kao oštećeni i to tri puta, ali uzalud, totalno neozbiljni i za takve sitne stvari teško da će da se bakću.

Ovde je prica o ukradenoj stvari koja je nadjena, i kako dokazati vlasnistvo, a time ce vrlo rado da se bave.

 

ja licno znam za slucaj, gdje je policija nasla ukraden bicikl od kolege, i nije ga mogao preuzeti bez papira, tj racuna ili garantnog lista.

stoga, ko kupuje polovan bajk, a nema papire, mora biti svjestan rizika. :)

Pa ako je dosao sa rukama u dzepovima, bez prijave kradje i bilo kakvog dokaza, docekali su ga kako i dolikuje :)

 

 

posebno za bicikle koji se prodaju za 30% svoje realne vrijednosti, a dosli su sa "vana"

Ovo se stalno provlaci po forumu, a ja nikako da vidim te bicikle koje se prodaju za 30% svoje vrednosti, daj neki primer molim te?


  • -1

#32 x_Dario_x

x_Dario_x
  • Members
  • PipPipPip
  • 89 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 26 October 2016 - 01:15 PM

bakara...

 

na osnovu svog nacina funkcionisanja, zasto mislis da i ostali tako funkcionisu?

 

to sto ti nemas naviku da cuvas racun, to je tvoj nacin, sto automatski ne znaci da je i ispravan.

 

Eto ja sam promjenio tri bicikla u zadnjih 10tak godina, za svaki sam imao racun i garantni list, te iste proslijedio kupcu moga polovnog bicikla.

 

Uostalom, pri svakoj kupovina trgovac bi trebao da ti naglasi da je cuvanje papira obavezno, zbog samog tebe ;)

 

 

Ne znam kako si dosao do zakljucka da mi je kolega dosao sa rukama u dzepovima, ali ok... da objasnim, bicikl mu je ukraden, prijavio je u policiji, ostavio svoje podatke. Kada je nadjen bicikl koji odgovara opisu, zvali su ga da dodje da pogleda da li je taj, posto se ispostavilo da jeste, trazili su mu dokaz o vlasnistvu, koji on nije imao... Dzaba slike, natezanja, dovodjenje drugara... druze imas li papire ili nemas, samo je to bilo pitanje... Da li on nije imao srece, pa naletio na nekog isuvise savjesnog policajca, nebi ulazio u to. Ali po meni, to je jedini ispravan nacin.

 

 

Stvarno nebi trosio svoje vrijeme da izlistavam bicikle po berzi, ali ako se stalno povlaci po forumu, onda to nije slucajnost :) Bicikl, full xt, rock shox, 2016godina za 500-600 eura... naravno, "tetka iz njemacke" zaboravila poslati papire od bajka ili ih izgubila... A Svabo racun za peglu, cuva dok je ne baci, ali ne cuva od bicikla od 1000+ eura... :)


  • -2

#33 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 26 October 2016 - 01:19 PM

Bicikl, full xt, rock shox, 2016godina za 500-600 eura...

 

Trazim upravo ovakav, moze li link?


  • 1

#34 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 26 October 2016 - 01:39 PM

To ili plastificirana cedulja sa podacima ispod trake za felnu,u korman ili bilo gde... Pozoves se na to i eto ti...

Bolje umesto cedulje da stavis glavicu belog luka u sticnu, volan, ram...
Em te cuva od Svabine kletve i uroka, em u slucaju nekog dokazivanja, kazes taj bajk ima beli luk u svakom supljem delu, izvolite proverite.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 2

#35 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 26 October 2016 - 01:40 PM

Ne znam kako si dosao do zakljucka da mi je kolega dosao sa rukama u dzepovima, ali ok... da objasnim, bicikl mu je ukraden, prijavio je u policiji, ostavio svoje podatke. Kada je nadjen bicikl koji odgovara opisu, zvali su ga da dodje da pogleda da li je taj, posto se ispostavilo da jeste, trazili su mu dokaz o vlasnistvu, koji on nije imao... Dzaba slike, natezanja, dovodjenje drugara... druze imas li papire ili nemas, samo je to bilo pitanje... Da li on nije imao srece, pa naletio na nekog isuvise savjesnog policajca, nebi ulazio u to. Ali po meni, to je jedini ispravan nacin.

Objasnili su vec ljudi da nije stvar stvar tvoja samo kad imas racun vec vlasnistvo mozes dokazati i na druge nacine.

 

 

Trazim upravo ovakav, moze li link?

Sta ce ti link, pa puni su valjda oglasi, svi se prodaje za 1/3 cene, kradeno od preko, i svi novi :)


  • 0

#36 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 October 2016 - 01:43 PM



Bolje umesto cedulje da stavis glavicu belog luka u sticnu, volan, ram...
Em te cuva od Svabine kletve i uroka, em u slucaju nekog dokazivanja, kazes taj bajk ima beli luk u svakom supljem delu, izvolite proverite.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk




Mož' i to... Jos ako imas tablu slanine u rancu i malo ljute da zalijes sa inspektorima,milina...
  • 0

#37 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 26 October 2016 - 01:44 PM

ta situacija nije malo verovatna, nego je potpuno neverovatna...

Mislis zna delove i to je to, dovoljno je?

Ja sam se samo nadovezao na post kolege koji je napisao da bi to bilo dovoljno za dokaz o vlasništvu.

 

 

Ovo se stalno provlaci po forumu, a ja nikako da vidim te bicikle koje se prodaju za 30% svoje vrednosti, daj neki primer molim te?

Ako posećuješ oglase mora da si video takve bajseve ili se praviš da ne znaš. Izlistaj recimo fulaše, i na prvoj-drugoj strani ćeš sigurno naći primere. Evo ja sam uporedio cene, ali neću sigurno ovde da kačim koji su oglasi u pitanju, pa da ispada da blatim nekoga.


  • 1

#38 x_Dario_x

x_Dario_x
  • Members
  • PipPipPip
  • 89 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 26 October 2016 - 01:45 PM

Trazim upravo ovakav, moze li link?

 

kolega, mislim da si shvatio moju poentu ;)

 

ne znam bas kako je na cikloberzi, ali kod nas u bih, na olx.ba platformi, vecina vrhunskih bicikala koji se prodaju su bez papira, i vise nego sumnjivog su porijekla, da ne koristim pravi termin ;)


  • 0

#39 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 26 October 2016 - 02:27 PM

Ako posećuješ oglase mora da si video takve bajseve ili se praviš da ne znaš. Izlistaj recimo fulaše, i na prvoj-drugoj strani ćeš sigurno naći primere. Evo ja sam uporedio cene, ali neću sigurno ovde da kačim koji su oglasi u pitanju, pa da ispada da blatim nekoga.

kapiram ja vrlo dobro sta vi hocete da kazete, samo vi ne kapirate da ti bajsevi nisu novi, ili ne kostaju 30% cene....trece nema.

 

Bude i ukradenih, ali cak ni oni se ne prodaju za 30% cene.


  • 0

#40 x_Dario_x

x_Dario_x
  • Members
  • PipPipPip
  • 89 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 26 October 2016 - 02:49 PM

malo smo skrenuli sa temi, a i nebi da se raspravljamo oko gluposti ;) svako ima pravo na misljenje...

 

ja licno, nikada nebi kupio bicikl bez papira, posebno ne bicikl koji je model za tekucu godinu i prodaje se za 600 eura, a u radnji nov kosta recimo 1400eura... ne kazem da nema slucajeva da neko iz razno raznih razloga je prinudjen da proda bicikl ispod svih cijena...

 

zanimljiv sam podatak procitao, da su Njemacke osiguravajuce kuce, u 2014god isplatile oko 100miliona eura odsteta, za ukradene bicikle. I bas se sjecam kada sam bio na Eurobike-u 2015god, da je bilo neko udruzenje koje ce da se bavi nekim vidom registracije bicikala, gdje ces ti moci da uz ukucavanje serisjkog broja rama, da dodjes do info, da li se negdje taj bicikl trazi.


  • -1





Also tagged with one or more of these keywords: Papiri, vlasnistvo, dokaz, granica

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika