Jump to content


Fotografije
- - - - -

Beograd - Novi Sad starim putem?

Novosadski put

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
57 odgovora na ovu temu

#41 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 19 April 2017 - 05:20 PM

Ma šta ćete, kog đavola, u Novom Sadu - je l' znate vi ko tamo živi?!?!  :)

Novonasadjeni :)


  • 0

#42 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 19 April 2017 - 05:20 PM

.


  • 0

#43 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 April 2017 - 12:49 PM

Woohooo evo meni nacina da se provozam po Novom Sadu i okolini, da se vratim isti dan, i da ne moram da ubijem vreme pedalajuci u oba smera

 

 

Od subote počinje i letnja sezona za muzejsko-turistički voz "Romantika", koji će saobraćati na relaciji Beograd-Sremski Karlovci-Beograd. Kompozicija sadrži vagone prvog, drugog i trećeg razreda, vagon restoran, kao i vagon za bicikle. Polazak iz Beograda predeviđen je u 9.36 časova, a povratak iz Sremskih Karlovaca u 18.03 časova. Cena povratne karte za treći razred je 308 dinara, za drugi 370 dinara, dok za vožnju prvom klasom treba izdvojiti 444 dinara.

(izvor: vecernje novosti)


  • 1

#44 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 April 2017 - 06:54 PM

Ja imam ideju, a videću kad ću da je realizujem (možda zadnji vikend maja - možda, ili negde u julu), i staviću poziv na Last Minute, a to je da idemo bajsevima iz BG do Sremskih Karlovaca, provedemo tamo prijatno popodne i vratimo se vozom nazad.


  • 1
Today is always here.
Tomorrow, never.

#45 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 April 2017 - 07:28 PM

Sjajna ideja. Evo ja se prijavljujem :)


  • 0

#46 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 April 2017 - 11:01 PM

Пошто постоје званична ограничења, можда пре поласка на пут ипак да проверите колико вас би могло да уђе у један воз са бициклима. Иначе, недавно сам ишао возом до НС и назад, ове нове композиције (бар за мене). Одлично изгледају и споља и унутра (седишта су мени била неудобна), а имају и ознаке бициклиста. Но, нисам баш видео да постоји неки згодно место за њих (нерасклопљене), па чак ни довољно простора, а на моје питање кондуктер је и сам био збуњен и рекао да не зна како би и где стали бицикли. На крају рече да има места иза великог, округлог тоалета за инвалиде (који користе сви), а чим ја окретох главу да одмерим, он побеже. :) Између седишта не би било места за бицикле. Незгодно је и ако људи ту стоје, јер се тешко пролази.

 

Иначе, тај воз је достигао и заслепљујућу брзину од 120 км/ч. На добром делу је ишао 60-80, али од станице у Београду, па све до преласка на Нови Београд, просек је испод 10. А онда смо у Чортановцима стајали скоро пола сата, јер су одлучили да првенство дају теретном возу који је већ каснио. Јасно је да је он у том тренутку тек кретао из Новог Сада, али ми смо свеједно чекали у Чортановцима.

 

То задовољство од вожње кошта 460 динара за повратну карту, али не може да се плати толико. Не постоји више тај "обичан" воз. Сад је минимална цена 540 (са диплатом за први наредни ниво воза), иако на сајту и даље уредно пише 460.

 

А сад могу и да питам зашто се не бисте и вратили бициклима? :) У суштини, повратак је лакши, а времена има довољно.

У ствари, ако се комбинује већ воз, више смисла би ми имао одлазак возом. Па можда и скроз до Новог Сада. Шетња кроз пешачку зону, можда вожња мало уз Дунав, а онда преко Петроварадина лагано до Сремских Карловаца. Ако се добро сећам, после Петроварадина је још мало успон, а после спуст скроз. Из Карловаца можда и на Фрушку, а онда на Банстол и Инђију, што је опет све низбрдо и лако за вожњу.

 

И још разлога зашто мислим да је тако боље:

1. Још у Београду утврдите да ли је могуће за групу бициклиста да уђу у воз (са бициклима).

2. Ако одете возом, тамо ћете бити релативно рано (пре подне) и рано ћете почети вожњу назад. Ако се деси нешто непредвиђено, имаћете пуно опција (хватање воза, звање некога да дође по вас, итд). Али, ако циљате на повратак возом, то ће вероатно бити неки вечерњи. У случају неког проблема, хитан/лак/безбедан повратак може бити проблем.

 

Из мог искуства, увек је боље што пре почети кретање ка циљу. Ако мислите да немате снаге или времена да све испедалате, онда мислим да је боље што брже се удаљити (воз), да би пут назад почео што пре. Наравно, не функционише ако желите залазак сунца у Карловцима или бисте да попијете тамо. :)


  • 1

#47 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 April 2017 - 05:48 AM

1) Ne znam otkud ti apriori da nećemo da proverimo da li je to izvodljivo,

2) U zadnjoj rečenici si sam sebi dao odgovor.

http://srbvoz.rs/prevozbicikala.html

Ovde čak ima šema kad šalju koje vagone, mada nisam baš skontala do kraja: http://www.srbvoz.rs/kurir2017.pdf

Planiram da opsedam telefone za informacije ne bih li saznala kakva je okvirno slika, a ako ništa drugo (ako preko telefona budu "preljubazni") idem na izvidničku ekspediciju pre samog poziva na turu.

Ko god je išao nekad vozom NS-BG zna koje je to posebno "zadovoljstvo", ali u društvu se lakše preboli.


  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#48 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 April 2017 - 05:48 AM

Mudro Cane zbori.. ako u povratku ne moze u voz da udje 5+ bicikala grupa ce docekati noc tamo negde ili ce pedalati po mraku nazad.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#49 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 April 2017 - 05:51 AM

Naravno da nema ambicija da nas npr. 40 ugura bajseve u voz. Moraćemo da ograničimo broj učesnika prema stanju na terenu.

Svakako ćemo se unapred dogovoriti koji od nas nejakih se obavezno vraćaju vozom. Ako me intuicija ne vara, spontano će biti ljudi koji žele da se vrate ranije/pedalaju u oba smera.


  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#50 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 April 2017 - 06:51 AM

Voznja po Karlovcima i Petrovaradinu meni mnogo bolje zvuci nego voznja kroz Pecince, Rumu, Indjiju i Pazove. Voziti u oba smera, osim ako je grupa brza i kompaktna, znaci barem osam sati pedalanja, sto ne ostavlja mnogo vremena za glavnu stvar a to je vreme provedeno u tom kraju tamo.

Treba osmisliti celu stvar, ukljucujuci i povratak i planove B i C, ali isto tako treba jasno odrediti cilj i smisao cele akcije - da li su oni prvenstveno u voznji izmedju Bg i Karlovaca, ili i sam boravak tamo ima neku malo vecu tezinu. Meni se ideja svidja ako podrazumeva ovo drugo. Povratak moze da bude za psovanje, ali hajde da se stvar lepo uradi, da se malo uziva, a psovki uvek imam dovoljno za kasnije, ako zatreba. Ipak je to NS, uvek ima nekog prevoza, a ako ne - bajs.


  • 0

#51 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 April 2017 - 07:31 AM

Poenta je u opuštenom popodnevu u Karlovcima, vožnja je zgodan bonus.

Ja sam osmislila celu stvar, "samo" još da nađem taj jedan dan vikenda kad sam slobodna za tako nešto i naravno da razrešim tehnikalije (kapacitet i red vožnje voza, trasa itd.).

Detalji - o tom potom. Samo sam onako čisto pomenula/"najavila" da imam tu ideju


  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#52 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 April 2017 - 10:10 AM

U tolikom vozu naravno da ima mesta za nekoliko bicikala :)

Vozio sam se sad u subotu i jesenas zbog breveta, bilo nas je dosta.


  • 0

#53 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 April 2017 - 12:46 PM

U tolikom vozu naravno da ima mesta za nekoliko bicikala :)



Znas kako ide kod Srba.. ono sto moze cesto NE moze i ono sto ne moze ipak moze.
U voz ce glatko stati 20 komada ali k'o za maler naci ce se neki mudar kondukter koji ce reci "njet".
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#54 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 April 2017 - 02:06 PM

Šarmiraćemo ga jednim

šišetom ;)


  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#55 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 April 2017 - 02:21 PM

"1) Ne znam otkud ti apriori da nećemo da proverimo da li je to izvodljivo,"

 

Само сам добронамерно пренео своја (недавна) запажања и искуства. А и размишљам наглас, јер бих и ја можда искористио воз барем у једном смеру (или оба) да се више и чешће возим по НС и околини. Пут уз Дунав ми редовно одузме скоро дупло више времена него што би се рекло по километражи, па без ноћења нема неке вожње.

 

Али, нови возови су као широки трамваји (нема оног простора између вагона), а лепо време + викенд обично значе гужву. Уз то, ред вожње НС-БГ, рецимо за суботу 13. мај - полазак у 16:20 (у Карловцима је у 16:36) делује сувише рано, а следећи који званично прима бицикле је у 18:57 (19:19). После тога постоји још само један воз, у 20:10 (20:24). Ако останем без снаге, а не уђем у онај у 19, чекам више од сат времена, а онда ме још хвата и мрак, па ако не уђем ни у други, катастрофа. Срећом, постоје и возови који иду од/до Прокопа (17:25, 20:50 и 23:25). Но, имајући у виду да путују више од сат и по (чак и два), ако не уђем у први који испланирам, вероватно бих кренуо назад бициклом, па евентуално покушао следећи воз да ухватим на некој од наредних станица (Карловци или Инђија).


  • 0

#56 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 28 April 2017 - 02:38 PM

Jelice, ljudi su ovo shvatili kao da osvajate Akonkagvu sa najteze strane.
Svaka čast na živcima za organizaciju ekspedicija sa ovakvom gomilom.
Ljudi bre, alo, do Sremskih karlovaca se ide, opušteno, rade vozovi, rade busevi, imate i bicikle, tamo ste za tri-četii sata opuštene voznje, nazad takodje možete bajsem, a možete i vozom, prima bicikle, karta za bajs 150din.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#57 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 April 2017 - 04:59 PM

Šarmiraćemo ga jednim

šišetom ;)

 

Navuci nešto dekoltirano.. ideš prva, a nas neće ni primetiti  n2:Heristical


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#58 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 April 2017 - 06:58 PM

karta za bajs 150din.

 

Tačnije 100 din


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika