Jump to content


Fotografije
- - - - -

Beograd - Novi Sad starim putem?

Novosadski put

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
57 odgovora na ovu temu

#1 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 September 2016 - 08:14 PM

Pogledah ranije teme i donekle prebistrih internet, ali mi opet nije bas jasno da li je do Novog Sada ok ici starim putem, preko obe Pazove i Indjije. Vidim da ljudi uglavnom idu preko Slankamena, ali ne znam da li je razlog prvenstveno gust saobracaj na novosadskom putu (ako je uopste gust), ili je okolo samo lepse i prijatnije, ili oboje.
Razmatrao sam i varijantu preko Pecinaca, Rume i Iriga, ali je taj put duzi i vodi preko Fruske Gore. Mozda bih se tim putem vratio, ako bih procenio da imam vremena i snage.
U pitanju je jednodnevni izlet, da me vidi put i da nabijam kondiciju koliko mogu.

Kakav je taj NS put u poredjenju sa zrenjanincem? Isao sam do Zrenjanina pre tri nedelje, direktno preko Borce, Cente i Perleza, i nisam imao nikakvih problema sa saobracajem.
Vozim MTB, vrlo umerenim tempom - na zrenjanincu je prosek bio oko 25kmh, do Arandjelovca i nazad jedva preko 20kmh.

Sva iskustva i saveti su dobrodosli.
  • 0

#2 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 23 September 2016 - 08:38 PM

Isao sam tuda par puta, licno mi je bilo ok sto ne znaci da ce i tebi:)ali ako si vozio zrenjanincem onda neces imati problema.

Bgd-Batajnica-Nova, Stara Pazova-indjija-Sremski Karlovci-Petrovaradin-Novi Sad. 

 

Taj umeren tempo proseka 25 je zreo za drumasa i vece prenose ;)

 

Edit:

Mislim da cane ima neki film kad je vozio tu relaciju.


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#3 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 23 September 2016 - 08:42 PM

Juce sam vozio do obliznje varosice i nazad, 36km ukupno, prosek oko 31kmh. Vrlo rado bih probao i drumasa, stavise nudi mi jedan drug jer je kupio nov za sebe ali nemam ga gde a i finansije... :)
  • 0

#4 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 September 2016 - 08:43 PM

Ma hejtuju ljudi taj zrenjaninac ko da je ibarska. Put ko put i vozači ko vozači. Ko nije imao incidentnih situacija reći će da je ok samo gust saobraćaj. A neko kome projuri kamion ili autobus tik do kormana ili ga čak očeše, ili ga istera s kolovoza ili ga isto istera neko iz suprotne trake ko pretiče rizično... taj će reći da je voziti tuda ravno samoubistvu. Čitao sam to mnogo puta. Ja retko imam takve situacije bilo gde. A dešavalo mi se da mi neko projuri tik uz korman čak i kad ima prostora kolko hoćeš i suprotna traka slobodna nigde nikoga. To nema veze kojim putem voziš. A i vrlo je retko, pa ne pamtim teško se i prisetim gde-kad. Ne uzrujavam se, opsujem i nastavim dalje kao da ništa nije bilo.

 

Između dve rute uvek bih izabrao onu zanimljiviju, dakle preko Fruške Gore. Ravnica po vetru i lošem asfaltu nije ni malo zabavna. A uspon je lak i kratak, tek da rabije monotoniju.

 

Bila je ove godine vožnja forumaša okupljanje u Inđiji. Prošao sam od BG do NS tuda kako ti je napisao Grbić, put je ok. Mada ga se i ne sećam najbolje, drugo je grupna vožnja zezanje, kad vozim solo zapamtim svaku rupu na putu


  • 1

#5 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 September 2016 - 08:45 PM

Pa to je super vest, nema onda sta da razmisljam.
A ovu napomenu cu da izignorisem, navikao sam na MTB a i taman je dosao od dobrog majstora. Seo sam pre neku godinu na drumasa i imao sam osecaj da mi se sve preliva iz d.peta u glavu, i da cu nosom zagrebati asfalt :)
  • 0

#6 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 September 2016 - 08:46 PM

To gore je bilo za Grbica, kilav sam na telefonu maksimalno
  • 0

#7 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 September 2016 - 08:58 PM

Gadjan,

Slazem se, najcesce su te stvari preterane, verovatno sto najcesce pisu oni koji vide neki razlog da nesto napisu, a to je uglavnom zbog problema koje su imali.
I meni su kod Perleza dva kamiona prosla suvise blizu, iako nikoga nije bilo na vidiku, ali ako je covek oprezan i svestan kuda vozi, takve situacije prodju ok. Sto kazes, opsujes idiota i nastavis.
Ja sam se jedino pitao zbog toga sto do NS ima vise vecih naselja koja su blizu, pa je zato mozda saobracaj intenzivniji. Nisam tuda prosao ima valjda 25 godina, a i tada sam bio u kolima.
  • 0

#8 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 September 2016 - 09:03 PM

To si izgleda baš ubo neki sa ogromnom razlikom u visini sedla i kormana. Ne mora uopšte da se tako sedi na drumašu, može i ram da bude takav da su sedlo i korman u nivou i da sediš skoro kao na mtb-u, ni malo nije neudobno voze ljudi brevete stotine km u cugu. Ako voziš tako duge rute (Zrenjanin, Aranđelovac) i sve po asfaltu, mnogo gubiš sa mtb-om puno bi dobio prelaskom i navikavanjem na drumski. Been there done that, vozio 9-10 god. mtb stavljao mu uske gume 32mm pa posle i vrlo neudobne 25mm ma sve je to džabe, teže je sporije i više se umoriš. Joj kad se setim tog mučenja, tog neznanja i blagostanja, nisam ni znao da se toliko mučim bilo mi je normalno.

Recimo to ovako, da si išao drumašem do Ar, mogao bi i tu da držiš bar 25 prosek jer je to za drumaša po ravnom ništa, on sam ide tom brzinom :) bez tvog angažovanja.

Malo se zezam ali stvarno nije daleko od istine


  • 1

#9 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 September 2016 - 09:16 PM

Da ne idem dalje u offtopic, baci pogled ovde čisto informtivno, link je idealan

http://road-bikes.ge...uji-Sportif-1-7

Na tom sportifu sediš ko i na drugim biciklima. Ja vozim kao sa prve slike, roubaix samo stariji ali to je ta geometrija rama. Samo nije baš tolika razlika u nivou sedla-kormana ali je i dalje velika, mnogo veća nego na sportifu i nije ni to uopšte neudobno, naprotiv. Kad prvi put sedneš naravno jeste čudno


  • 0

#10 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 September 2016 - 09:18 PM

Gadjan, znam, cuo sam to dosta puta. A jeste taj drumas bio postavljen malo cudno, mislim da je lik imao duge ruke.

Ja sam tek krenuo sa tim duzim rutama (duzim u smislu da nisu po gradu i okolini), i za sada me jos uvek drzi to da mi je osecaj pri voznji mnogo vazniji od optimalne potrosnje energije. Kad MTB krene da struze kramponkama, imam osecaj da vozim tenk i da idem duplo sporije nego sto bi trebalo. Ali, za sada mi je to jos ok - ne trkam se, nabijam kondiciju, i dok god mogu da stignem i vratim se u zamisljenom roku ja sam ok. A i na MTB-u se osecam mnogo stabilnije i sigurnije, sto u mojim godinama postaje sve vaznije :). Sto ne znaci da se stvari nece promeniti u buducnosti, je l'... A i skinuo sam kramponke.
  • 0

#11 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 September 2016 - 09:25 PM

Da, taj drugi bicikl deluje mnogo prihvatljivije. Ne znam, cini mi se da bih morao da ubijem celo jedno leto vozikajuci se po parkingu samo da se naviknem i steknem osecaj.
Videcu, mogao bih da probam da opet sednem na jedan. U svakom slucaju, u Novi Sad drljam MTB-om. Idealno, u jednom smeru novosadskim a u povratku preko Fruske Gore.
  • 0

#12 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 September 2016 - 09:37 PM

Tako sam i ja mislio da ću pasti i da nemam punu kontrolu čim ustanem iz sedla pa se potpuno navikao za par dana. Probaj malo taj što ti drugar nudi kad već imaš priliku, korisno je. Što više probaš to bolje. Ja nisam imao mnogo prilike, za malo i da odustanem od kupovine jer sam bio neiskusan, sedlo bilo previše daleko i gurnuto nazad, a korman sa šamaraljkama zarotiran na dole, jako neudobno. Posle ipak zvao prodavca da pošalje pa nek ide život... a zapravo kad se podesi kako treba neuporedivo je.


  • 0

#13 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 September 2016 - 07:29 AM

Ne nudi mi drugar, to je prica drugog forumasa gore. Ali imam nacina da probam, nije to neki problem.

Hvala za savete i tebi i Grbicu.
  • 0

#14 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 September 2016 - 03:17 PM

Изгледа да ниси погледао све теме... ;)

Тај стари пут је по мени сасвим ок, нарочито део од Инђије ка Сремским Карловцима, односно ка Банстолу. Пре тога има бољих и лошијих деоница. Но, кроз Пазове постоји бициклистичко-пешачка стаза, па обрати пажњу. По закону, ако стаза постоји, мораш да је користиш. А и веруј ми да је много пријатније и безбедније. Пут је на том делу прилично узак, чак и са каналима са стране, па немаш много простора. А саобраћаја уме да буде доста. Не само локалног, него ко не иде НС-БГ и БГ-НС аутопутем, иде сигурно туда. Стаза је одлична (бар била када сам ја возио, пре две године). Када прођеш Пазове, вероватно ће саобраћаја бити осетно мање (у смеру ка Новом Саду).

 

Међутим, проблем је што је део од Инђије (до Банстола) један благ, али веома дугачак успон који доста исцрпљује. Додај на то ветар који ваљда никад не престаје и вожња неће бити лагана. Осим тога, и на тој деоници може да не буде пуно места за евентуално склањање, зависно од тога колико су покосили растиње. А има и ту канала, бар на западној страни пута.

 

Ја сам тим путем возио у супротном смеру (више волим низбрдо него узбрдо), али свеједно можеш да погледаш снимке и оцениш сам. Линкујем ти кратке филмове, а унутра су линкови на целовечерње, у реалном времену (и са сликама):

 

1. Фрушка - Инђија

 

2. Инђија - Београд (кроз Пазове, наравно)

 

Приметићеш да ја нисам одмах регистровао ту бициклистичку стазу, али баш ми је пријала да се одморим од саобраћаја и лошијег пута.

А зашто многи иду скроз около, уз Дунав? Ко зна. Саобраћај је свакако далеко слабији и вожња пријатнија. Притом је, по мени, неупоредиво лепше. Неки воле да сврате у успутне ресторане. Неки су мазохисти. :) Тај пут јесте много дужи, уз то и лошији (разрован део од Сланкамена, па после калдрма), а ветру свеједно нећеш побећи. Ипак, ако не морам, не бих ишао кроз Пазове, јер ми је и Батанијца довољно стресна.

 

Што се тиче искустава са разних путева, ја не мислим да ико претерује, али искуства свакако могу да се разликују. Ја сам зазирао од Ибарске и аутомобилом, али откако ме први пут мука натерала да педалам тамо, мислим да сам имао само један заиста непријатан тренутак, када је огроман камион прошао тик уз мене. На Зрењанинцу се не сећам иједног проблема, али је био понедељак и камиони су само шибали, а чак и они из супротне траке су ме избацивали из равнотеже, па баш није пријатно.


  • 1

#15 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 September 2016 - 06:15 PM

Cane, hvala na trudu, pogledacu veceras cim se vratim. Video sam jedan tvoj tekst, kada si isao preko Slankamena, ali se tada nisi vracao odmah (bese Zr pa Bg, cini mi se). Ovo za staze kroz Pazove je super informacija, obraticu paznju.

Svaka cast na trudu da snimas i postavljas fotke, znam koliko je vremena potrebno jer se i ja bavim fotografijom (ne i videom) - ja nosim dslr i par objektiva u torbi, sto je dodatnih par kila, a videcu koliko ce taj entuzijazam potrajati. Verovatno cu morati da predjem na nesto manje, ili cak telefon koji je ionako uvek tu.

Edit. Zaboravih da dodam da me tvojih par tema o putu za Arandjelovac nagnalo da to i uradim, do tada sam to smatrao ludoscu (za moje sposobnosti). ;)
  • 0

#16 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 September 2016 - 08:27 PM

Ja samo da dodam da zrenjaninac izgleda vikendom ne opravdava svoju reputaciju :)

Danas sam prošao, nema gužve ni malo, nije bilo čak ni sviranja


  • 0

#17 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 September 2016 - 08:27 PM

Хаха, не значи да више није лудост. :) Јесте, прва вожња је била уз Дунав до Новог Сада, па онда до Зрењанина и назад за Београд. Други пут сам од Сремских Карловаца ишао са пријатељем на Фрушку, па од Банстола ка Инђији и кроз Пазове назад. А свака част и теби ако носиш дслр. Мислим, фотке су сигурно одличне, али мени је и овај туристички/зум апарат већ мука и све чешће се мислим како би било лепо имати добру камеру на телефону. Лакше је њиме руковати и увек је укључен, не чекам да се покрене, па да промени мод, па да нађе сателите... С друге стране, џаба квалитет ако немам зум и онда се опет вратим на апарат. Али сликање заиста одузима пуно времена. Па онда још писање коментара уз сваку слику пре постављања на нет и касније монтажа филмова... Ајој, куд ме подсети... :)


  • 0

#18 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 September 2016 - 07:36 AM

Nista od voznje danas, imam problem sa spoljasnjom koju sam tek uzeo u PB (Grbic: isti Continental, samo prednji tocak). Idem da ih posetim, Novi Sad ostaje za sledeci vikend.
  • 0

#19 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 September 2016 - 08:09 AM

Ja samo da dodam da zrenjaninac izgleda vikendom ne opravdava svoju reputaciju :)
Danas sam prošao, nema gužve ni malo, nije bilo čak ni sviranja

Da, i ja sam isao nedeljom i bio pomalo razocaran nedostatkom ikakvih znakova da je put opasan :) Ujutru mi i nije bilo neko izenadjenje, ali sam u povratku ocekivao haos, kad ono pih. Da nije bilo onih par kamiona kod Perleza, koji su mi prosisali na pola metra iako je drum bio pust, bilo bi skoro kao na Adi. Skoro.
  • 0

#20 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 September 2016 - 04:42 PM

Evo me u Indjiji, pijem kafu ni manje ni vise nego u basti kladionice (odmah do pumpe gde sam uzeo drecavi prsluk).
Krenuo u 1 nakon sto sam sredio gumu, Surcin-Pecinci-Ruma-Irig i sad pravac nazad. Novosadski put je za sada super, put odlican, makar na ovoj maloj deonici do Indjije.
Dakle, masicu S.Karlovce, Petrovaradin i Novi Sad. Nadam se da ce neka od Pazova izgledati kao Pariz, minimum, da izvadi stvar.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika