Jump to content


Fotografije
- - - - -

Beograd - Novi Sad starim putem?

Novosadski put

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
57 odgovora na ovu temu

#21 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 25 September 2016 - 04:49 PM

Svaka čast!

. Verovatno cu morati da predjem na nesto manje, ili cak telefon koji je ionako uvek tu.

MILC i preporodićeš se.

Jedina mana su skupa stakla ako hoćeš da gradiš ceo sistem, mada ima konvertera za Nikon/Canon stakla.


  • 0

#22 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 25 September 2016 - 05:04 PM

(Grbic: isti Continental, samo prednji tocak). Idem da ih posetim

 

Kako je prosla poseta?


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#23 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 September 2016 - 05:15 PM

Novosadski put je za sada super, put odlican, makar na ovoj maloj deonici do Indjije.

 

Та деоница је најбоља. :) И нема Париза успут. :) Но, бар нема ни онако уништених делова као што је од Сурдука до Сланкамена.

Најгоре је што те ухватио мрак, али уз прслук и добро светло ваљда ниси имао проблема.


  • 0

#24 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 September 2016 - 06:46 AM

@ pavaobg:

 

Hvala! A MILC - razmisljao sam o tome prethodnih godina, ali sam shvatio da mi je velicina nit' tamo nit' vamo. Vise mi odgovara da imam svog Nikona, toliki koliki je, a eventualno bih uzeo nesto bas malo, idealno nesto kao Sony RX100. Videcu, ali znam da nema sanse da nosim DSLR sa sobom na bicikl stalno.

 

@ Grbic:

 

Sredili mi gumu. Ja sam ubio skoro dva sata pokusavajuci da je namestim kako treba, ali je stalno imala onaj gore-dole hod, sta god da sam pokusao. I njima je trebalo skoro 45 minuta, nesto su prskali, podmazivali, masirali, a jos ljudi lepo imaju i pumpu na kompresor a ne kao ja onu komicno malu puf-puf pumpicu. (za ostale, ako se pitaju: u pitanju je Continental Country Plus iz PB). Nisam ni stigao do PB, prvo sam svratio do momka koji radi u Markoni Sportu na 25. maju, ne znam kakav je majstor ali se covek svaki put bas potrudio i veoma je fer (i vise, naplatio mi 75rsd i to tek nakon mog insistiranja, rekao mi "dzabe, uzivaj")

U svakom slucaju, sada ide k'o zmaj.

 

@ cane:

 

Imao sam osecaj da ce to do Indjije biti izuzetak i, fakat, cim sam zavrsio sa kafom i krenuo sve se promenilo. Na svu srecu pa je bio mrak pa nisam mogao da vidim koliko je put dobar ili los :) Inace, sama voznja po mraku je bila povremeno nezgodna, jer se na nekim delovima vozi ispod drveca pa nema ni mesecine. Doduse, u takvom mrklom mraku i moje prednje svetlo (slabo, nazalost) radi posao ali, zato, kada mi prodje neko iz suprotnog smera, par sekundi ne vidim boga oca.

Pre nego sto mi sledeci put uopste padne na pamet da se vozim po mraku, moram da nabavim neko bas posteno svetlo.

 

Sve u svemu, novosadski put uopste nije problematican. Bilo je dosta saobracaja ali nisam imao nikakvu neprijatnu situaciju, svi su pazili da me obilaze u sirokom luku, mada i ja vozim po beloj liniji ili sa njene desne strane, kada to postoji. U stvari, najgori deo moje voznje juce, sto se saobracaja tice, je Ruma - Irig, gde mislim da niko nije isao ispod 120 a stalno su se prestizali. Jos je tu duvao grozan vetar, ubio me u pojam. Bio sam presrecan kada sam konacno dosao u Irig jer tu vetra vise nije bilo, a i kraj je postao mnogo lepsi.

 

E da, fluorescentni prsluk 460 dindzi?!?


  • 0

#25 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 September 2016 - 08:46 AM

Inace, kada sam sredio gumu i pogledao na sat, pomislio sam "ok, idem do Bojcinske sume ili Obedske bare, da se makar provozam" ali je to, kako to nekako sa mnom cesto biva, uspelo da se produzi. Prebrzo sam stigao do skretanja za Asanju i Obedsku baru, pa sam pomislio da idem jos napred a onda sasecem prema novosadskom. I trebalo je, u Rumi je trebalo da napravim zaokret prema Staroj Pazovi, i jos sam stajao na petlji i govorio sebi "ok, prekasno je a vetar ti bije u lice, samo drzi pravo ka Staroj Pazovi." Pa sam, logicno, skrenuo levo niz petlju i krenuo ka Irigu. Posle sam se psovao sve vreme, ali sam vec naucio da iz tih stvari ne naucim previse, ne valja :D

 

Na kraju je ispala, za nekoliko kilometara, moja najduza voznja - 168km.


  • 1

#26 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 September 2016 - 09:10 AM

Fluo prsluk imaš i kod Kineza za ~100 din.


  • 0

#27 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 September 2016 - 09:19 AM

Covek svasta nauci, a neke stvari prekasno :)

 

Mada, ne verujem da bih imao volje da trazim Kineza po Indjiji u tom momentu.


  • 0

#28 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 26 September 2016 - 07:29 PM

"Mator al` vozi" ;)


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#29 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 September 2016 - 06:42 AM

Haha da... sad pogledah sta sam tamo napisao i primetih ovo

... mrak pocinje da pada sve ranije a meni se ne vozi nocu po npr avalskom ili zrenjaninskom drumu...

 

Nisam spomenuo novosadski! :D

 

Gledam mapu i gde sam bio na izletima: Arandjelovac, Obedska bara, Irig, Zrenjanin - sve neki jug, zapad i sever, a istoka nigde... Kazu u nedelju lepo vreme. Ju, vidi smederevski put!


  • 0

#30 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 September 2016 - 06:59 AM

По мени је Смедеревац можда и најгори за вожњу од наведених, барем део од града до скретања за Лештане. Или још мало даље. Веома оптерећен, уз аутобуске линије, а веома узак и често без простора за склањање. Још ако идеш ка граду (од Гроцке), па те чека и добар успон... После Ритопека до Гроцке иде спуст, али после је опет добар успон до Брестовика. Није више страшно као онај део око Калуђерице, али и даље има саобраћаја, јер је на вр' брда повезивање са аутопутем. После би до Смедерева требало да буде леп спуст, али је пут у јако лошем стању (бар био), а онда и необично благ, па и нема ефекта правог спуста. Још горе, после имаш доста километара горедолирања које јесте веома благо, али ипак исцрпљује. Препоручујем обилазак и локалног Шалиначког језера и то офроуд путељцима. (да, наравно да имаш филмове на мом каналу) Но, највећи проблем Источне туре је у недостатку путева, поготово на југ, да се не враћаш истом трасом. У суштини, тек од Гроцке може лепо да се пресече, кроз Заклопачу и Врчин, на Авалски пут (тачније, мислим да је то Пут за Крагујевац :)). А та работа је, у том смеру, веома тешка. И по једном од најлошијих путева у околини Београда. Онда даље може да се иде нпр на Рипањ, па Сремчицу и Железник, ако си са Новог Београда. Тај део је мени био прилично ок, мада мислим да је почетак пута од Рипња ка Барајеву релативно лош. Једина алтернатива повратку из Смедерева, без прављења стотина километара, била би северна траса - Ковин, Скореновац, Брестовац, Панчево. Баш сам тако и ја ишао. Али, то је доста километара и доста вожње кроз чувени војвођански ветар. Бар је пут одличан, с тим да се на неким деоницама вози веома брзо. Бтв, код Ковина постоји још једно језеро - Шљункара, у лепом делу шуме.

 

Опет, без претварања вожње у бревет, Источна рута је занимљивија ако се оде колима до неке тачке, јер онда можеш да дохватиш и Ђердап, свакако најлепши део. Уз пуно шумско-брдских стаза. Но, више о томе у некој одговарајућој теми, кад се одлучиш где би.


  • 1

#31 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 September 2016 - 07:32 AM

Da, znam i da je los i pomalo gadan, zato sam ga do sada i izbegavao. Stvar je u tome sto jako dobar prijatelj ima kucu u Vodnju kod Smedereva, i postaje sve teze objasniti zasto se nisam stvorio tamo kada je u pitanju samo 50km, a isao sam kojekuda drugo. A dvoriste veliko, lepo, drvece i sve sto pripada, je l'...

 

Nego, posto mi je Jerkovic pocetna stanica, razmisljao sam cak da idem avalskim putem do Ralje pa onda zavrnem na istok do Malog Pozarevca, a odande izgleda postoji neki put kojim mogu da stignem do Umcara, a dalje do Vodnja je prosto (kaze cika Gugl, koji doduse ume da laze k'o pas i da bude glup i zao kada je navigacija u pitanju). Nemam pojma na sta lici taj put od Ralje na istok, ali uvek vredi nadati se da je k'o pista a posle moze da se psuje, je l'..

 

U povratku bih skoro sigurno isao na sever, preko Kovina.


  • 0

#32 ViktorBozzola

ViktorBozzola
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 20 October 2016 - 10:07 AM

Isao pre nedelju dana tuda, put je sasvim korektan, nema guzve sve do Rume, posle od Rume do Iriskog venca mozda budes imao malo vise kamiona, ali drzi se svoje strane i nece biti problema, cak i ako je dobrih pravaca slobodno vozi metar od bocne linije da bi morali da uspore, a ne da prolecu misleci da ima mesta.
Laganim tempom izvozis za manje od 4 sata.
Ovo je moja ruta kojom sam isao: https://www.strava.c...ities/745218386

 

Srecno!


  • 0

#33 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 April 2017 - 05:52 PM

Evo da prijavim da sam ponovo prosao starim novosadskim, i preko dana je potpuno jednostavno i bez problema. Ovaj put sam na novosadski izasao ranije jer sam se preko Vrdnika popeo na Frusku Goru i sisao kod Banstola, i taj prvi deo puta od nekoliko kilometara (od silaska sa Fruske Gore pa prema Indjiji) je grozota ziva jer je sav u plocama, koje su najcesce razdvojene po 5-6cm ako ne i vise - rupetina za rupetinom, svakih 10-15 metara. Vecim delom tog krsa sam isao po sljaci pored puta. Ne znam da li tim putem ljudi voze drumase, ali pretpostavljam da ne jer ono lomi i bicikl i telo (makar ove starije modele).
I dalje su mi Novi Sad, Petrovaradin i Sremski Karlovci ostali van domasaja, ali ima vremena a ovaj put sam video deo Fruske Gore, na kojoj ranije nikada nisam bio. Divota bozija. Blago Novosadjanima i svima koji zive u blizini.

 

Lagano dizem kondiciju, danas sam presao 180km a ipak nisam za sanatorijum.


  • 0

#34 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 17 April 2017 - 07:48 PM

.. i taj prvi deo puta od nekoliko kilometara (od silaska sa Fruske Gore pa prema Indjiji) je grozota ziva jer je sav u plocama, koje su najcesce razdvojene po 5-6cm ako ne i vise - rupetina za rupetinom, svakih 10-15 metara. Vecim delom tog krsa sam isao po sljaci pored puta. Ne znam da li tim putem ljudi voze drumase, ali pretpostavljam da ne jer ono lomi i bicikl i telo (makar ove starije modele).

Naravno da voze :)


  • 0

#35 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 April 2017 - 08:02 PM

E? I prezive da o tome kasnije pricaju?

 

Ono je bre katastrofa, meni se odvalili zglobovi na rukama a vozim 1.6'' gume.


  • 0

#36 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 April 2017 - 08:11 PM

Борисе, прво се запитах да ли заиста мислиш на ову дивоту од пута: ;)

https://www.youtube....JL8AP4&t=13m35s

 

"meni se odvalili zglobovi na rukama a vozim 1.6'' gume"

Ах, сад је јасно, пробај са 2,1, милина жива. :)


  • 0

#37 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 April 2017 - 08:34 PM

E, bas sam se setio tvojih videa dok sam kucao to gore. :D

Ove rute vozikam na trekingu sa 28 tockovima i svidja mi se da imam nesto tanje gume nego na bivsem MTB26. Koji, uzgred, jos uvek nisam prodao (nije da sam se potrudio) i pocinjem da razmisljam da ga zadrzim, u kom slucaju bi on dobio nazad neke debeljuskaste gume (proslog leta/jeseni sam mu stavio 1.75'').

Mada, meni se cini da za ove ploce samo fat bike radi kako treba. Par puta sam pomislio da je nemoguce da je tocak ostao ziv, tako je grunulo u rupu izmedju ploca.


  • 0

#38 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 April 2017 - 10:13 PM

Ма шалим се за гуме. :) Вероватно си ишао брже од мене, а онда је труцкање горе. Ја имао друштво, па смо ишли лагано.

А опет, те тање гуме се обично пумпају на тврђе, па сигурно има мало утицаја.

Бар је после пут до Инђије (био) одличан.


  • 0

#39 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 April 2017 - 04:40 AM

Ma šta ćete, kog đavola, u Novom Sadu - je l' znate vi ko tamo živi?!?!  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#40 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 April 2017 - 05:06 PM

E? I prezive da o tome kasnije pricaju?

 

Ono je bre katastrofa, meni se odvalili zglobovi na rukama a vozim 1.6'' gume.

Tuda nije dobro ni autom ići.. na biciklu ispada kamen iz bubrega.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika