Jump to content


Fotografije

Mrsavljenje

Pocetnik Mrsavljenje Kondicija Ishrana Savet

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
102 odgovora na ovu temu

#41 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 27 November 2017 - 10:40 AM

Ovo sto je on savetovao je odlican nacin kako izgubiti misicnu masu, upropastiti krvnu sliku i dovesti telo u problem...


  • 3

#42 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 27 November 2017 - 11:04 AM

Ekstrem jeste 1x u 2 dana. Ali sam isto tako rekao da je to ko zeli da skine brdo kila za brze vreme. Uzgred nece se pokvariti krvna slika. Posebno jer se te dijete praktikuju 7-15 dana. Ko ne zeli ekstremno moze da jede svaki dan 1x proteine.


Uzgred ovakve dijete savetuju i kineski monasi pa zive po 90-100 godina. A ko hoce da izgubi 10 kg za 1 godinu, tu ti i ne treba nikakav plan ishrane vec samo redukcija kalorija (prosto se trosi vise nego sto se unese)

Svaka dijeta kvari krvnu sliku, ako se dugo praktikuje. Kao i ona takozvana UN dijeta. Kod proteinske dijete i jeste fora da se ne gube misici, zato se unose proteini i vezbaju se sve grupe misica.

OP je napomenuo trenazer i gubljenje kila. To em nije efektivno, em se opet gubi misicna masa. Pri svakoj obicnoj dijeti gubi se 70% sala/vode, kao i 30% misica. Onaj ko je na dijeti i samo vezba noge ce i dalje gubiti misicnu masu na neaktivnim delovima tela.


A mislim da posle 15 godina treninga i plivanja, znam o cemu pricam. Pozdrav
  • 0

#43 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 November 2017 - 12:23 PM

Kum me stalno ubedjuje(tvoja metoda) da dosta bolje vozi kada popije.
Misli da posle dvadesetak godina takve voznje zna o cemu prica.

Iz tvojih postova se vidi "znanje" zbog koga bi nekom moglo ozbiljno da bude ugrozeno zdravlje.
Iz tog razloga sam te zamolio da ne savetujes nikoga u vezi redukovanja telesne tezine.

Poziv upucen Wolf-u vazi i za tebe i sve ostale forumase, dodjite da se druzimo i razmenjujemo iskustva.

P.S. Ciklo, kada se pomiris sa kamerom javljaj :-)
  • 6
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#44 tropoli

tropoli
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 27 November 2017 - 01:07 PM

IONE, za nas koji nismo iz Bg (mogucnosti da posetimo TC stadion) da li moze savet kako ocuvati/zadrzati misicnu masu ( 93kg, BF ~12) uz praktikovanje duzih i relativno cestih voznji?


  • 0

#45 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 November 2017 - 01:13 PM

Genetika ima veliku ulogu ali izuzetno tesko je postici tako nesto.
1. Ishrana
2. Suplementacija

Sportski pozdrav.
  • 1
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#46 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 27 November 2017 - 01:37 PM

Proteini su važni nutrijenti jer sadrže esencijalne i neesencijalne amino-kiseline koje telu daju energiju. Upravo one su značajne za izgradnju i obnovu mišića i funkciju unutrašnjih organa. Pored toga ubrzavaju regeneraciju kose, kože i noktiju. Pomažu u borbi protiv infekcija budući da jačaju imunološki sistem.

Idealna proteinska dijeta za skidanje sala bazira se na zdravom mršavljenju bez gubitka mišićne mase. Ovaj metod osmislio je čuveni doktor Tran Tien Čan. Danas se smatra jednim od najuticajnijih stručnjaka iz ove oblasti.



Preuzeto sa stranice: http://dijetamesecev...teinska-dijeta/

Ovo je samo jedan od sajtova. Proteinska dijeta je jedna od najzdravijih nacina za skidanje sala.

Pritom se za razliku od drugih dijeta ne gubi misicna masa sto i jeste najbitnije.

Glavna prednost ove dijete je sto se i dalje unose ugljeni hidrati i masti (samo u daleko manjim kolicinama), te se unose proteini potrebni za normalno funkcionisanje organizma.

Zaista ne znam zasto bi nekom bilo zdravlje ugrozeno. Pritom dovoljno je svega 7-10 dana da se vide veoma veliki rezultati (uz srednje bavljene sportom gubi se 1 kg na dan). Jos jedna lepota proteina je sto se sporo vare pa se samim time vec trose kalorije. Jos ako neko koristi proteine + vlakna (tipa kikiriki), covek veoma brzo oseti sitost. I to ne vestacku (kao sto se neko napije sa mnogo vode da bi manje jeo).

Pritom se prilikom ove dijete smanjuje zeludac pa nema "vracanja kila".

Ja sad mogu da dam milion linkova o ovim dijetama i YT klipova i izjava poznatih sportista, ali ja kontam da svako ima svoje misljenje. Ja ovo praktikujem godinama. Imam misice, nemam stomak i pun sam kondicije.

A sto se tice tvog druga, jedino tacno kod alkohola je sto sadrzi brutalno mnogo kalorija, a to da bolje vozi.... je tacno mozda ako nije skroz pijan, vozi bicikl, pa ne oseca umor i bolove (zbog alkohola) :D

Hvala na pozivu, samo ne znam kakvo je druzenje u pitanju. Iskreno slabo pratim teme. Posto surfujem sa telefona iz browsera, pa navratim ponekad samo bezveze.

Nisam neki strucnjak za bicikle, pa ne mogu da doprinesem znanjem iz ove oblasti ☺
  • 0

#47 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 27 November 2017 - 01:58 PM

Koliko misica ima neko s 65kg? 


  • 0

#48 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 27 November 2017 - 02:02 PM

Bolje pitanje je koliko ima masti.

https://m.youtube.co...h?v=4-bhup6r8oM
  • 0

#49 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 27 November 2017 - 02:16 PM

Izvini nisam znao da si 150cm visok...

Klip koji si postavi je bolji odgovor na pitanje koliko vode imaju u organizmu.


  • 0

#50 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 27 November 2017 - 02:23 PM

Visok sam 177. A uzgred 65 kilograma imam ne zato sto zelim, vec zato sto trenutno moram. A to nije tema za forum.

Uzgred imas ovakva takmicenja i u kategorijama od 60kg.
  • 0

#51 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 27 November 2017 - 04:14 PM

1kg na dan je ogroman gubitak mase i teško da takav režim može biti bez posledica.


  • 1

#52 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 27 November 2017 - 04:23 PM

1kg na dan je ogroman gubitak mase i teško da takav režim može biti bez posledica.


To je tacno. Ali ako se nepravilno radi. Inace moze se kila izgubiti i bez neke dijete.

https://m.youtube.co...h?v=Owp61-XfrFc

Recimo ja ovo radim svaki dan da ostanem u kondiciji. Ako se pogadja svaka grupa misica, salo se topi kao ludo, posebno pri vecem broju otkucaja srca.


1 kilogram na dan mozda jeste ekstrem, ali ne mora niko da gubi kilo na dan.

Ali gubitak 2-3 kg (ne vode) za nedelju dana bez misicne mase je po meni kvalitetna dijeta. Ja preferiram nju iz 2 razloga. Prvo je zbog 1 medicinskog, a drugo je da ne gubim misice, samo salo.

Tako da kad mi se desavalo da odem na 85 kg, ja sam se brzo vracao na za mene idealnih 73-74. Sad sam na 65 zbog medicinskog razloga.

Ovu dijetu sam mnogo puta uspesno radio. A ne bude covek gladan i ne ubacuje prazne kalorije.

Postoje i druge dijete navodno, ova moja je samo bila predlog. Zato sto je godinama praktikujem.
  • 1

#53 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 27 November 2017 - 04:53 PM

Samo se nadam da neko u buducnosti ko bude citao tvoje postove, procita i sve ostale koji govore da je to glupost i da ih ne treba uzimati za ozbiljno.
Da bi "topio salo" moras biti u 3 aerobnoj grupi sto je nekih 130-150 otkucaja. Proteinska dijeta koju toliko hvalis je Atkinsonova dijeta, ili neka varijacija Keto dijete, koje su umereno delotvorne ali ne kako ti tvrdis, a imaju i negativnih strana koje ili ne spominjes ili ne znas.
Za zdravo skidanje kilaze na duge staze mnogo je bolje uvesti 5,6 manjih raznovrsnijih obroka, cime ce se ubrzati metabilizam i spreciti sok organizma i dodatno usporavanje metabolizma.


Послато са E6633 уз помоћ Тапатока
  • 1

#54 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 November 2017 - 05:18 PM

Jedino mene svi ignorišu :P

 

Suština montinjakove dijete:

 

1. bez stvari koje provociraju lučenje insulina,

2. hrana sa niskim GI

3. ne mešati ugljenohidratne i masne namirnice u jednom obroku

 

U mojoj priči, to je šut karta svemu sa brašnom i šećerom, nema alkohola do daljnjeg, nema mleka :( i nema kofeina i nema ždranja posle 5-6 uveče (može npr. neka lagana voćka oko 8 ).

Mesa i neskrobnog povrća do mile volje, samo se ne prejedam. Vrlo je opušten režim a radi.


  • 0

#55 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 27 November 2017 - 05:20 PM

Jedino mene svi ignorišu

Suština montinjakove dijete:

1. bez stvari koje provociraju lučenje insulina,
2. hrana sa niskim GI
3. ne mešati ugljenohidratne i masne namirnice u jednom obroku

U mojoj priči, to je šut karta svemu sa brašnom i šećerom, nema alkohola do daljnjeg, nema mleka :( i nema kofeina i nema ždranja posle 5-6 uveče (može npr. neka lagana voćka oko 8 ).
Mesa i neskrobnog povrća do mile volje, samo se ne prejedam. Vrlo je opušten režim a radi.

A muharike?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#56 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 27 November 2017 - 05:22 PM

Gde ode taj visak sto se otopi? U vidu cega? Mnoge ljude koji se bave gubljenjem tezine sam to pitao ali nisam dobio adekvatan odgovor.
  • 0

#57 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 27 November 2017 - 05:26 PM


Citat:

#Koji su rizici proteinske dijete?

Proteinska dijeta će odgovarati osobama s dijabetesom, visokim krvnim tlakom, srčanim bolestima ili visokim kolesterolom. Moć proteinske dijete je u unosu manje od 100 grama ugljikohidrata dnevno. Ograničavanje ugljikohidrata pomaže da se snizi šećer u krvi, inzulin, loš kolesterol i krvni tlak.

Ali pretjerivanje s proteinima ima i svoje mračne strane. Naime, previše proteina može povisiti razinu mokraćne kiseline, što može uzrokovati giht. Puno proteina u prehrani također može uzrokovati probleme ljudima s bubrežnim bolestima.


https://www.krenizdr...rzo-mrsavljenje


Što možete jesti?

Možete jesti ribu, perad, crveno meso, sir s malo masnoće (feta, mozzarella, Münster), jaja i tofu kao namirnice bogate bjelančevinama.

Također je dopušteno: lisnato zeleno povrće, rajčica, paprika, brokula, patlidžan, tikvice, mahune, šparoge, celer, krastavac i gljive.

Plan prehrane zahtjeva i 25 grama vlakana dnevno (za usporedbu, jedna šalica tjestenine od cjelovitog zrna ima 6 grama vlakana). Dozvoljene su i neke masti poput maslinovog ulja, avokada i maslaca.

#

Ja jedem jednom dnevno (rucak) i odradim onaj set vezbi 2x na dan sto sam dao gore u linku. Proteini upravo se sporo vare, tako da zeludac itekako radi. Svako moze 1 porciju da podeli na 3.

Ova dijeta je vrlo zdrava i ucinkovita. Govorim iz licnog iskustva. Dovoljno je 7 dana da se vide daleko veci rezultati.


A posto kazes da je bolje jesti 5 manjih obroka na dan, pa to i tera ljude da vise jedu. Uvek imaju jak apetit. Plus ja recimo ne bih imao vremena i zivaca da 5x spremam hranu.


Uostalom svako moze da izgugla o proteinskoj dijeti. Tu ja nisam potreban. Fora sa tom idejom i jeste da se smanji unos ugljenih hidrata i secera zbog cega su ljudi danas gojazni. A opet je dobra jer se unose aminokiseline i proteini potrebni za misice.

Samo malo vezbanja i ove dijete napravice veliku razliku na vagi.

Meni uopste nije jasno zasto je ovo nezdravo, kad se i dalje unose ugljeni hidrati, samo daleko manje. Plus ne treba ti neki poseban trud oko izbora hrane. Dijeta ne traje dugo. Ne cekaju se meseci da skines 3 kilograma.

Stivise mogu da nadjem milion linkova i preporuka kako fitness instruktora, dijabeticara, doktora i poznavalaca zdrave hrane.

Ovu dijetu NE SMEJU da koriste samo trudnice i ljudi koji ne mogu da zive bez fast fooda.

I da napomenem za kraj : Dijeta kratko traje. 7 dana. Do 15 dana. Ja sam vidjao i ekstreme na YT koji su skidali 50 kilograma i radili ovo duze vreme, ali ja to i ne preporucujem.

Sasvim je dosta nedelju-dve dana. Jos ko bude radio onaj set vezbi gore ima da skine minimum 10 kilograma za 15 dana u tezoj varijanti ili 6-7 u blazoj.
  • 0

#58 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 27 November 2017 - 05:38 PM

Gde ode taj visak sto se otopi? U vidu cega? Mnoge ljude koji se bave gubljenjem tezine sam to pitao ali nisam dobio adekvatan odgovor.


Mast oksidira. Pod uticajem kiseonika mast prelazi u ugljen dioksid i vodu. Voda se izbacuje kao urin, a ugljen dioksid se izbacuje kroz usta.
  • 1

#59 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 28 November 2017 - 10:07 AM

A muharike?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

Čega?


  • 0

#60 Nije_vazno

Nije_vazno
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 28 November 2017 - 11:18 AM

Malo uskacem kao padobranaca, ali nekoliko stvari:

 

1. apsolutno, za smanjenje kilaze je neophodno da se vise potrosi nego sto se unese kalorija

2. dijeta nije isto sto i gladovanje i tu treba praviti razliku

3. potrazi i temu gde je @grbic govori o svom nacinu smanjivanja kilaze (u principu, dosta ribe koliko se secam i nikako plivanje (jer je posle osecao veliku glad))

4. mislim da se najbolje mrsavi ako se uz promenu nacina ishrane uvede i fizicka aktivnost

5. posto se spominje proteinska dijeta (a nisam iscitao bas sve najdetaljnije), onda i da kazem nesto za popularnu keto dijetu: imao sam neke ideje da je sprovedem, ali sam se malo informisao i imam rodjake radiologe koji su mi rekli da su imali sta da vide (tamo na snimcima, pod redgenom, uticaj na same organe) kod pacijenata koji su sprovidili tu dijetu i rekli su mi sledece (ponavljam, ovo je vise odgovor od strane lekara, ne od nekog nutricioniste):

 

"Posto celije u nasem telu koriste glukozu kao izvor nergije, poenta u ovoj dijeti je da se organizam dovede u stanje ketoze iskljucenjem svih ugljenih hidrata, tj. da se kao izvor energije koriste masti i proteini, koji se, opet, slozenim metabolickim procesima u organizmu konvertuju u glukozu koju celije mogu da koriste. Ideja je dobra. Jednostavno, ne unosis ugljene hidrate, a oni se stvaraju nekim zaobilaznim metabolickim putevima u organizmu, telo trosi masti i ti mrsas. Problem je upravo to stanje ketoze. To je ono sto imaju dijabeticari kad imaju jako visok secer i losu terapiju insulinom. Ketoza ili ketoacidoza je potencijalno jako opasno stanje za organizam, jer se u takvom metabolickom stanju, ako traje duze, nagomilavaju kiseli produkti metabolizma, sto je veoma stetno za sve celije, tako da stradaju svi organi. Drugi problem kod nagomilavanja tih kiselih produkata jeste sto vremenom izazivaju kancerogenezu, tj. pojavu raka. I treci, meni negde najvazniji, mozak koristi iskljucivo i samo glukozu kao izvor energije, tako da se u ketozi osecas umorno, mrzovoljno i bez energije, o pamcenju i drugim kognitivnim funkcijama necu ni da govorim."

 

Mislim da je rotacija UH mozda i jedan od ponajboljih pristupa, jer se telo konstantno sokira, a nije tako rigorozno po organizam kao keto dijeta.

 

Izvinjavam se za ovaj upad jos jednom :)


  • 3





Also tagged with one or more of these keywords: Pocetnik, Mrsavljenje, Kondicija, Ishrana, Savet

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika