Jump to content


Fotografije

Qzma / trekking

trekking 28er

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
58 odgovora na ovu temu

#21 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 February 2018 - 03:41 PM

Nabla sa drugog linka odgovara trenutnoj felni.

Mada kad se preračunam isplati mi se uzeti novu krypton felnu, jer je njena cena skoro razlika između uplitanje/rasplitanje/centriranje i samo uplitanje/centriranje.

 

Ako nije tajna, koliko košta centriranje sa zamenom felne, a koliko sa samo pletenjem točka?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#22 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 25 February 2018 - 03:50 PM

@ FalloutBoy   Zato sto to "gore" i nije gore jer bi inace ovi drumasi sto voze gravel bicikle sa diskovima kukali "Jaooj sta ste nam to napravili, pa ne mozemo da vozimo bicikl znate li koliko je prednji tocak nestabilan ajjaoooj umalo ne poginusmo kuku lele..."


  • 1

#23 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 February 2018 - 03:53 PM

@ FalloutBoy   Zato sto to "gore" i nije gore jer bi inace ovi drumasi sto voze gravel bicikle sa diskovima kukali "Jaooj sta ste nam to napravili, pa ne mozemo da vozimo bicikl znate li koliko je prednji tocak nestabilan ajjaoooj umalo ne poginusmo kuku lele..."

 

Tehnički jeste gore. Blaži ugao žbica, uz ujednačenu tenziju obe strane daje jaču konstrukciju, u odnosu na točak na kojem su žbice sa jedne strane zategnutije (zbog asimetrije i različitog ugla), kao i na kojem su prihvati žbica postavljeni uže - ako se porede dve iste felne, sa istim promerom & kvalitetom žbica.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#24 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 25 February 2018 - 04:00 PM

Vidi sta si uradio, sada negde neko place jer je saznao tehnicku istinu o prednjem tocku.

u_27cf546739781d88bf3e976b644cf183_800.j


  • 1

#25 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 February 2018 - 04:04 PM

Vidi sta si uradio, sada negde neko place jer je saznao tehnicku istinu o prednjem tocku.

u_27cf546739781d88bf3e976b644cf183_800.j

 

Ne vidim u čemu je (tvoj?) problem?

Koji bi bio razlog/prednost stavljanja disk glave u odnosu na "običnu"?

Teža je, daje (nešto) slabiji točak, nije jeftinija - jedino ako se u budućnosti planira prelazak na diskove.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#26 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 25 February 2018 - 04:07 PM

Pa sad ono, teorijski nemam ja problem jer su mi i jedne i druge nable OK...  Uzmi u obzir da raspravljamo o njegovom biciklu i zadnjem tocku...


  • 0

#27 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 February 2018 - 04:16 PM

Pa sad ono, teorijski nemam ja problem jer su mi i jedne i druge nable OK...  Uzmi u obzir da raspravljamo o njegovom biciklu i zadnjem tocku...

 

Slažem se, u tom slučaju bih gledao najjeftiniju koja valja i tvoja preporuka (spram onoga što se kod nas može naći je OK). Mada bih po istoj (sličnoj) ceni opet išao na klasičnu, osim, kažem, ako se planira prelazak na diskove.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#28 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 25 February 2018 - 04:27 PM

A prvi na mojoj listi preporuka je kaprijolov upleten tocak sa verovatno quando nablom... Ako je dosad to vozio i nije mu smetalo ne vidim razlog da ga opet ne uzme samo ovaj put sa prihvatom za kasetnu glavu ako je istina ono sto pise na linku jer slika ne odgovara nazivu.


  • 0

#29 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 February 2018 - 05:04 PM

A prvi na mojoj listi preporuka je kaprijolov upleten tocak sa verovatno quando nablom... Ako je dosad to vozio i nije mu smetalo ne vidim razlog da ga opet ne uzme samo ovaj put sa prihvatom za kasetnu glavu ako je istina ono sto pise na linku jer slika ne odgovara nazivu.

 

Da. Ti Capriolo točkovi daju najviše za dati novac kad su račne u pitanju, samo nisam imao iskustava sa njihovim freehubovima. Ako su se pokazali OK, to je bez puno razmišljanja dobar izbor.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#30 Qzma

Qzma
  • Members
  • PipPipPip
  • 141 posts
  • LocationSD

Postavljeno 25 February 2018 - 08:35 PM

Uzmes obicne planetbike zbice iz planetbike-a nemoj da te loz"e da uzimas DT swiss zice. Nema veze sto nabla ima rupe za disk po meni je to cak i bolje. Moram da priznam da nisam ljubitelj shimano pogona nize oznake od 36x modela mozda ovaj (link)

Ja i hoću da nabla bude za disk, iako trenutno kočim sa v-brakeom. Imam u planu i prelazak na diskove, ali to nešto kasnije.

Ovaj pogon što si linkovao je isti kao i moj (link) samo je ovde jeftiniji.

Dok je ovaj drugi (link) malo skuplji, od aluminijima je i ima drugačiji odnos lančanika.

Nije mi bitan materijal od kog je napravljen, više mi je zbog odnosa lančanika.

42/34/24 ili 42/32/22 ?

Ako nije tajna, koliko košta centriranje sa zamenom felne, a koliko sa samo pletenjem točka?

Rasplitanje + uplitanje + centriranje = 1600 dinara

Uplitanje + centriranje = 1100 dinara

A prvi na mojoj listi preporuka je kaprijolov upleten tocak sa verovatno quando nablom... Ako je dosad to vozio i nije mu smetalo ne vidim razlog da ga opet ne uzme samo ovaj put sa prihvatom za kasetnu glavu ako je istina ono sto pise na linku jer slika ne odgovara nazivu.

Pretpostavljam da je sa kasetnom nablom (obzirom na cenu) jer u verziji sa prihvatom za račnu je oko 1800 din. Još ako ima i za disk, pun pogodak.

Mada to treba lično proveriti, jer kao što kažeš slika ne odgovara opisu.


  • 0

#31 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 25 February 2018 - 09:03 PM

Planetbike obicno ima razumne cene, ako je nesto skuplje a izgleda isto kao i u drugoj radnji mozda je razlog sto imaju novu seriju koja je obicno dosta bolja od starih kada su jeftini delovi u pitanju. Imao sam prilike da vidim shimano 131 pogon krs jadni. Zubi nejednaki mada to ne utice mnogo na voznju ali takvo nesto shimano sebi ne sme da dopusti. Po slikama ovih pogona koje ti razmatras cini mi se da je ista situacija kao kod onog koji sam ja video. Ako mozes pogledaj ih uzivo pogotovo kvalitet izrade srednjeg i malog lancanika, takodje ako ti nije tesko idi i pogledaj ovaj koji sam ti predlozio iako je skuplji.
Za krypton tockove nazovi totalbike i pitas ih.
Odnos zuba samo ti znas koji ti odgovara, posto je 28" tocak u pitanju isao bih na manji broj zuba ako vozis uzbrdo. Ako je ravnica uglavnom moze i koji zub vise. Ako mislis da ti je bilo tesko sa starim pogonom uzmi manji broj zuba.


  • 0

#32 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 25 February 2018 - 09:54 PM

Krypton felna je dosta jaka ...

 

....Uz DT Swiss žbice. 

 

Nema poentu na mekanu felnu gurati dobre zice... 

Centriras, montiras gumu i zice popuste jer je felna mekana. Onda zatezi zice dok je naduvana guma na felni i pomoli se da sve ispadne kako treba jer nit tenzije kako treba nit kvalitetnog centriranja nego tek da pije vodu neko vreme...


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#33 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 February 2018 - 10:50 PM

krypton felne izgube previse tenziju posle duvanja gume? o kolikom pritisku i kolikom gubitku tenzije se radi kod 28 incnih?


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#34 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 26 February 2018 - 11:48 PM

Nije to problem samo kod krypton felni, mahom se sve niskobudzetne ponasaju tako. Imao sam slucaj da se i mavic tako ponasao. Ne bih licitirao koji pritisak je potreban jer nikad nisam obracao paznju.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#35 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 February 2018 - 06:17 AM

Nije to problem samo kod krypton felni, mahom se sve niskobudzetne ponasaju tako. Imao sam slucaj da se i mavic tako ponasao. Ne bih licitirao koji pritisak je potreban jer nikad nisam obracao paznju.

 

Sve izgube tenziju kad se guma naduva, u manjoj, ili većoj meri. Ali ništa strašno. Nisam primetio da su Krypton toliko loše da se ne daju čestito centrirati i da prave problema, baš ću obratiti pažnju u buduće, izmeriti razlike pri 5 bara (radi poređenja), da vidim kakva je situacija.

 

Desilo mi se jednom čak, kada je trebalo da "na brzinu" centriram točak, mislim da je Mavic (neka "markirana felna" svakako) u pitanju, bez ujednačavanja tenzija žbica sa iste strane, da točak posle duvanja gume izgubi centriranost. Žbice koje su bile puno zategnutije su posle duvanja izgubile više tenzije od labavijih i napravile problem. Od tada ne prihvatam "samo malo" popravke - mislim da ne drže vodu i da su loš posao u svakom smislu.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#36 Qzma

Qzma
  • Members
  • PipPipPip
  • 141 posts
  • LocationSD

Postavljeno 27 February 2018 - 09:02 PM

Šta mislite o ovim felnama?

http://planetbike.rs...black-36/42770/


  • 0

#37 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 27 February 2018 - 09:06 PM

Sasvim dobra felna.


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#38 Qzma

Qzma
  • Members
  • PipPipPip
  • 141 posts
  • LocationSD

Postavljeno 28 February 2018 - 08:27 PM

Naručio sam dve felne, da točkovi budu u kompletu. :)


  • 0

#39 Qzma

Qzma
  • Members
  • PipPipPip
  • 141 posts
  • LocationSD

Postavljeno 25 March 2018 - 02:32 PM

Stigle felne, uzeo i fh-m6000 zadnju nablu.

Ostaju još samo žbice. Koje, koja dužina? 


  • 0

#40 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 25 March 2018 - 03:07 PM

Da bi izracunao duzinu zica moras tacno da izmeris dimenzije felne i nable. Uzmes obicne zice iz planetbike od 11din bez nipli i uzmes DTswiss niple obicne od 10din. Ako ne pletes ti tocak proveri da onaj koji plete ne zameni DTswiss niple za obicne a tvoje zadrzi za sebe.

OVO JE SAMO PRIMER ZICE NIJE PRAVA DUZINA, DUZINU MORAS DA IZRACUNAS PRECIZNO U MILIMETAR (link) (link)

I kad kupujes zice treba da proveris da su sve jednake potrebne duzine, SVE JEDNAKE DUZINE.


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: trekking, 28er

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika