Jump to content


Fotografije

Tema za jeftine/dobre prilike


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
726 odgovora na ovu temu

#501 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 01 December 2020 - 09:03 AM

Zakon ne u smislu da će te neko zaustaviti i kazniti već da je to neko (nismo mi) napisao iz bezbednosnih razloga.
A u smislu zakona (kad ga već pominjemo) može da bude otežavajuća okolnost za ne daj Bože nekog neželjenog događaja. Ali svejedno to neka ostane marginalno pitanje, prosto stari sam drumski vozač pa se uplašim kad god vidim nekog (početnika) sa obe slušalice na putu (drumu) pa rekoh da napomenem ako je u pitanju manje iskusan kolega/nica pa ko kako hoće :)
To da, u gustom saobraćaju ne čuje se dovoljno muzika ali mi sa drumašima izbegavamo takva mesta već više volimo otvoren put.

Verovao ili ne, kada god sam želeo kao da slušam neku muziku negde na otvorenom drumu kroz prirodu uvek sam ugasio...pogotovu s proleća ono kad je tek sezona pa ti se voziiiiiii...a čak više sam slušao radio i to 202, BG1/2/3 nego muziku.

 

Da se vratim na sprejeve. Iskustva kažu teflonski brzo ispari. OK, ništa novo, sve ima svoje prednosti i mane.

Kako najmanje skuplaju prašinu (jel tako?) da li su idelani za podmazivanje opruga menjača i klešta kod drumaša? Opruge sam uvek podmazivao s wd-40 ali vrv je PTFE još bolje?

Тек данас сам погледао боцу тефлона и у питању је количина од 500мл, а не 750мл како сам написао и био убеђен да је количина. Извињавам се на грешци.

Opušteno ;)

Hvala svima za odgovore oko petroleja i onog spreja sa linka.


  • 0

#502 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 01 December 2020 - 11:16 AM

Oduvek vozim sa jednom slusalicom pojacanom na 50-60%, obicno su in-ear, pa cujem malo muzike. Ocekivati da se na biciklu u bilo kojoj situaciji cuje sve sto sluske sviraju (ili neki drugi izvor zvuka) mi se granici sa nemogucim, zato nisam ni uzimao nesto skuplje/kvalitetnije. Pa samo kad se zadisem cucu sebe vise nego muziku, tako da na jedno uvo da drnda nesto za razonodu mi je sasvim dovoljno.

Za sada nisam imao situaciju gde zbog sluske nisam cuo/primetio nesto na vreme, nadam se da ce tako i ostati.


  • 0

#503 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 01 December 2020 - 12:37 PM

@ bockokg
Verujem ti, takođe, ta smirujuća muzika sa Beograda 1,2,3 i 202 je odlična. Zato i kad sam uzimao paket gledao sam da ima dovoljno neta za muziku sa aplikacija radija za duga putovanja :)
(Dodao bi Naxi lounge radio kao dobar izbor u te svrhe).
  • 0

#504 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 01 December 2020 - 02:52 PM

Pa,voli covek da slusa  vesti ,mozda uvodnu recenicu -p----------k S-------- A-------- V-------- :grin: odmah bolje mota.


  • 0

#505 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 01 December 2020 - 09:01 PM

Suncokret@

Mislim da sam rekao. Sve blutut slusalice imaju mikrofon u sebi. Znaci zadnji ili omiljeni broj zoves sa dva srednja klika. Odgovaras  na poziv sa jednim srednjim klikom. Mp3 plejer automatski ukljucujes sa jednim dugim klikom na krajnem tasteru. gasis sa dugim klikom na srednjem tasteru. Pesme na Mp3 plejeru gore dole prebacujes dugim pritiskom na gornjem i donjem tasteru. Sve sto ti treba koristis pomoocu 3 tastera,telefon ti u sustini i nije potreban stavis ga negde u dzep.ili na volan ,a to je dobro u toku voznje,ne smanjuje ti telefon opreznost, a ni slusalice, jer normalno ne cepas max,nego onako diskretno  na uvce.

 

+ sto smanjuju zvuk prolazecih vozila,taj Doplerov efekat bas iritira. Zato je i nemoguce slusati direktno muziku sa telefona,prilikom vozne,mislim moguce je ali ako vise od pola pesme ne cujes,nema smisla ni pustati muziku.ZAkon!!! Ha,Ha. mislim sta reci,moze covek samo da se nasmeje.

 

A i one slusalice na jednom uvetu,to je za razgovor,muzika kada  i ako neko slusa to je kao da si pijan,vrti u glavi. 

 

Ja napr. telefon drzim na ramu tamo sam napravio nosac,i dopunjavam ga u toku voznje sa dinamom na biciklu jer slusam uglavnom muziku sa NET-a konkretno-RItam srca- ali to dosta trosi bateriju.NET+blutut.Ali sam blutut relativno malo trosi -resurse  :grin:

 

Jeste, rekli ste, izvinite. Nisam detaljno citala. Hvala na detaljnim objasnjenjima. Narucila sam ih, stizu za koji dan. Slazem se za Doplerov efekat, ekstremno mi smeta, posebno što na jednom uhu slabije čujem duboke tonove pa pošto nema efekta maskiranja pojacano cujem visoke tonove.  Nekada stavim vatu u usi ili samo drzim slusalice bez muzike, jer ne mogu da podnesem buku. Bas mi smeta. Iz tih razloga ne vozim po drumu, osećam se sigurnije na trotoaru a i buka je manja. A i vozim kao puž, nisam za drum. Hvala još jednom.


  • 0

#506 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 03 December 2020 - 09:57 PM

Pa,voli covek da slusa  vesti ,mozda uvodnu recenicu -p----------k S-------- A-------- V-------- :grin: odmah bolje mota.

Da bez njega sam lud :)
Ima na RGB2/3 dobrih emisija koje se mogu slušati, pogotovu leti posle 15h, tipa od 16 do 20h ili čak i od 14 do 18 vikendom...


  • 0

#507 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 25 December 2020 - 10:07 PM

Suncokret@

Mislim da sam rekao. Sve blutut slusalice imaju mikrofon u sebi. Znaci zadnji ili omiljeni broj zoves sa dva srednja klika. Odgovaras  na poziv sa jednim srednjim klikom. Mp3 plejer automatski ukljucujes sa jednim dugim klikom na krajnem tasteru. gasis sa dugim klikom na srednjem tasteru. Pesme na Mp3 plejeru gore dole prebacujes dugim pritiskom na gornjem i donjem tasteru. Sve sto ti treba koristis pomoocu 3 tastera,telefon ti u sustini i nije potreban stavis ga negde u dzep.ili na volan ,a to je dobro u toku voznje,ne smanjuje ti telefon opreznost, a ni slusalice, jer normalno ne cepas max,nego onako diskretno  na uvce.

 

+ sto smanjuju zvuk prolazecih vozila,taj Doplerov efekat bas iritira. Zato je i nemoguce slusati direktno muziku sa telefona,prilikom vozne,mislim moguce je ali ako vise od pola pesme ne cujes,nema smisla ni pustati muziku.ZAkon!!! Ha,Ha. mislim sta reci,moze covek samo da se nasmeje.

 

A i one slusalice na jednom uvetu,to je za razgovor,muzika kada  i ako neko slusa to je kao da si pijan,vrti u glavi. 

 

Ja napr. telefon drzim na ramu tamo sam napravio nosac,i dopunjavam ga u toku voznje sa dinamom na biciklu jer slusam uglavnom muziku sa NET-a konkretno-RItam srca- ali to dosta trosi bateriju.NET+blutut.Ali sam blutut relativno malo trosi -resurse  :grin:

 

Stigle su mi konacno slusalice, posle 25 dana. I stavrno su super :) Jos jednom puno hvala :)


  • 1

#508 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 26 December 2020 - 11:36 AM

Drago mi je da sam ti pomogao,i da si zadovoljna,pozdrav.


  • 2

#509 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 26 December 2020 - 02:57 PM

Drago mi je da sam ti pomogao,i da si zadovoljna,pozdrav.

 Zvuk je čist, taman kako treba. Mikrofon radi odlično. Baš sam zadovoljna. Hvala puno još jednom. :)


  • 0

#510 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 11 January 2021 - 04:12 PM

Htedoh da kupim onu bušilicu iz Lidla za 2.6k din (evo je na KP po 3.6k). Kaže mi drug sa posla, njegov otac morao da porani zajedno sa nakupcima da bi kupio jednu. Po pet su nosili. Ni ovi iz Lidla nisu bolji, kada znaju da nakupcima prodaju! Znam da ima fora, da krenu i baba, komšija i strina po jednu dve, ali narod je čudo. Il je tolika beda il nešto treće nzm...Ni sečice, ni klešta, ma ništa nije bilo u roku od 2-3 sata :)

Valjda ću onu pumpu moći da kupim tamo u martu/aprilu kada je bude bilo !?


  • 0

#511 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 11 January 2021 - 07:06 PM

Ja hteo jedne proste sečice za žicu, ali mrk! Razgrabili kao da je ne znam šta.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#512 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 11 January 2021 - 08:17 PM

Ja danas oko podne bio bilo je tih bušilica u lidlu u Bežaniji nikakvog otimanja nije bilo

Takodje sličnog ranga cene i kvaliteta ima i sobi, einhell i slični Kinezi.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#513 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 11 January 2021 - 09:37 PM

Isto prošao i ja sa sečicama. Nisam u BGD jbga, a i tu izgleda treba obići više njih da bi pronašao...al ok bajkom bi to moglo...Bakara, baci linkove ako te ne mrzi, ti imaš to negde... ;)


  • 0

#514 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 17 March 2021 - 06:27 AM

Akcija Unior biciklističkog alata:
https://uniorteos.com/novosti/akcije/

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 4

#515 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 17 March 2021 - 10:44 AM

Ključevi za konuse 2 komada u kompletu 700 din, ima i na komad 350. Da ne kukate više na Kineske  n2:party-021 .

 

https://uniorteos.co...rnituri-1612pb/


  • 2
.

#516 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 March 2021 - 12:19 PM

Opet unior akcija na bici alat i opet isto u martu kao i prošle god, samo čini mi se da je tada bilo čak 30%. Što je najjače, prošle godine sam ja lično primetio na vreme i najavio akciju i popuste ovde, a onda posle zaboravio skroz i nisam ništa kupio dok je trajao popust #-o n2:hahaha a trebalo mi je par alata.

 

Ove konus ključeve i čekam još od prošlog meseca, uzeo sam alat za lanac a njih nisu imali rekoše da će dobiti u martu.


  • 0

#517 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 17 March 2021 - 12:21 PM

Opet unior akcija na bici alat i opet isto u martu kao i prošle god, samo čini mi se da je tada bilo čak 30%. Što je najjače, prošle godine sam ja lično primetio na vreme i najavio akciju i popuste ovde, a onda posle zaboravio skroz i nisam ništa kupio dok je trajao popust #-o n2:hahaha a trebalo mi je par alata.

Ove konus ključeve i čekam još od prošlog meseca, uzeo sam alat za lanac a njih nisu imali rekoše da će dobiti u martu.

Nije problem ako nemaju, jer bici alat uglavnom nemaju, poruče, sačekaš jedno dve nedelje da stigne i pokupiš.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#518 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 March 2021 - 12:26 PM

Ipak je 20% bilo i prošle god, sad iskopah post

 

https://www.2bike.rs...-14#entry249765


  • 0

#519 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 17 March 2021 - 06:27 PM

За већину алата немају упоредну цену пре снижења
  • 0

#520 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 17 March 2021 - 08:56 PM

За већину алата немају упоредну цену пре снижења

Nema problema, tačne su im cene...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika