Jump to content


Fotografije

Tema za jeftine/dobre prilike


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
726 odgovora na ovu temu

#261 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 February 2020 - 06:17 PM

Pošto sam kupovao skorije neki unior mavic ključ za žice (inače 450 din kod njih u prodavnici, na oglasima ih prodaju za 1000) registrovali me tamo ostavio sam im mail pa mi danas stiglo obaveštenje..

Od 1. februara do 1. marta -20 % na sve biciklističke alate. Tako da kome nešto treba možda se nađe nešto zanimljivo. Ja bih konačno mogao da kupim alat za rastavljanje lanca i prave konus ključeve umesto mojih pravljenih, mada rade posao.


  • 0

#262 Nikolaos

Nikolaos
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 02 March 2020 - 07:08 PM

Pozdrav svima,

 

imam jedno pitanje vezano za srednji pogon. Kako sam skinuo patronu, onu klasicnu Shimano i zelim da narucim novu, imam jednu neodumicu.

 

Uzeo bih ovo:

 

https://fanatic.rs/s...b-product-view1

 

e, sad.. duzina osovine na patroni koju sam skinuo sa mog bicikla je 127,5mm, a duzina ove koju sam mislio da narucim je 113mm. Interesuje me da li bi ona odgovarala, tj. da li je prekratka, ili je mogu uzeti i postaviti bez problema.

 

Hvala unapred


  • 0

#263 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 March 2020 - 12:51 AM

Ima li neko ideju gde naći prednji lančanik 50t za 2x10 pogon? Valjalo bi da je srebrni, 110 bcd (ako se ne varam, to je standard za kompakt) sa pet rupa, a da je nešto tipa R600/R700/6600. Hvala unapred, nalazim samo u setu, a ne troši mi se sad novac na ceo srednji pogon.
  • 0
The sea, the sea

#264 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 04 March 2020 - 01:34 AM

@Nikolaos    Ako uzmes kracu osovinu postoji mogucnost da srednji pogon udara/ cese o zadnju viljusku, linija lanca nece biti idealna, prednji menjac mozda nece dobro prebacivati lanac na srednjem pogonu. Patrona se uskladjuje sa srednjim pogonom pa ako je odgovarajuca za tvoj sadasnji pogon bila duzine 127mm uzmi novu iste duzine.


  • 1

#265 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 March 2020 - 05:22 AM

Pozdrav svima,

 

imam jedno pitanje vezano za srednji pogon. Kako sam skinuo patronu, onu klasicnu Shimano i zelim da narucim novu, imam jednu neodumicu.

 

Uzeo bih ovo:

 

https://fanatic.rs/s...b-product-view1

 

e, sad.. duzina osovine na patroni koju sam skinuo sa mog bicikla je 127,5mm, a duzina ove koju sam mislio da narucim je 113mm. Interesuje me da li bi ona odgovarala, tj. da li je prekratka, ili je mogu uzeti i postaviti bez problema.

 

Hvala unapred

 

Dužina te osovine utiče na liniju lanca. U zavisnosti od trenutne situacije i načina vožnje - može da bude bolje, gore, ili neupotrebljivo, ako je toliko prekratko da kurbla kači o ram, ili da menjač ne može da obuhvati sve lančanike jer stoje preblizu ramu. Detaljnije:

 

https://bicikl.bikeg...7/linija-lanca/


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#266 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 March 2020 - 08:53 AM

Ima li neko ideju gde naći prednji lančanik 50t za 2x10 pogon? Valjalo bi da je srebrni, 110 bcd (ako se ne varam, to je standard za kompakt) sa pet rupa, a da je nešto tipa R600/R700/6600. Hvala unapred, nalazim samo u setu, a ne troši mi se sad novac na ceo srednji pogon.

Pa jesi li ga toliko potrošio da mora da se menja? To veoma veoma dugo traje. A nažalost vrlo retko takve šajbne nalete na oglasima, iz nekog glupog razloga novih malih od 34 zuba ima skoro uvek u prodaji a velikih nikako. I onda ispadne jednostavnije zameniti ceo pogon jer takvi se pojave povremeno za male pare.

Imaš jednu takvu veliku šajbnu na oglasima za 1000 din ali deluje puno vožena. Ja jednu malu novu čuvam u šteku ali zeznuo sam se što nisam uzeo obe u odličnom stanju kada je drugar prodavao povoljno.


  • 1

#267 Nikolaos

Nikolaos
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 08 March 2020 - 08:10 AM

Dusan011FalloutBoy,

 

hvala vam na odgovorima. Na kraju sam uzeo patronu od 122mm, malo je manja od stare, ali se dobro uklopila.

 

Hvala jos jednom.


  • 0

#268 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 March 2020 - 12:17 PM

Sledeće nedelje će u Lidlu biti na popustu par zanimljivih stavki pa kome zatreba...

https://www.lidl.rs/...ivnost/c1967/w2
  • 1
The sea, the sea

#269 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 30 March 2020 - 04:32 PM

Sledeće nedelje će u Lidlu biti na popustu par zanimljivih stavki pa kome zatreba...

https://www.lidl.rs/...ivnost/c1967/w2

Znaci cekam 3 meseca na stalak, konacno napravim u kucnoj radinosti jedan i kosta me 3000, i oni ga sad prodaju.. kakav sam baksuz...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#270 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 30 March 2020 - 09:15 PM

Meni se bas nesto i ne svidja, treba mi ovako nesto ali mi taj prihvat deluje kilavo i sumnjam da moze da prihvati bas siroku cev...


  • 0

#271 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 30 March 2020 - 09:16 PM

Par ljudi ga je kupilo prosle godine, cak mislim da je Grbic komentarisao da je ok stalak.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#272 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 30 March 2020 - 09:25 PM

Meni se bas nesto i ne svidja, treba mi ovako nesto ali mi taj prihvat deluje kilavo i sumnjam da moze da prihvati bas siroku cev...

Imam ga ja i skroz ok za amatersku upotrebu, vredi svaki dinar. Uglavnom bajseve kacim za sticnu, pa ako nije aero šticna, svaku hvata bez problema.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#273 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 30 March 2020 - 09:40 PM

Meni treba za cruzbike rekumbent. Jedina cev za koju mogu da ga uhvatim jeste ispod sedista, a da bicikl bude koliko toliko stabilan. Mogu da uhvatim i za cev od viljuske u gornjem delu, kapiram da je malo deblja od sticne, ali onda ce ceo zadnji kraj sa ramom da se okrece, umesto samo prednji tocak.
Svakako cu pogledati kad im stigne u radnje, ako se ne razgrabi sve u roku od odmah.
  • 0

#274 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 31 March 2020 - 12:18 AM

Meni treba za cruzbike rekumbent. Jedina cev za koju mogu da ga uhvatim jeste ispod sedista, a da bicikl bude koliko toliko stabilan. Mogu da uhvatim i za cev od viljuske u gornjem delu, kapiram da je malo deblja od sticne, ali onda ce ceo zadnji kraj sa ramom da se okrece, umesto samo prednji tocak.
Svakako cu pogledati kad im stigne u radnje, ako se ne razgrabi sve u roku od odmah.

Tebi treba stubna dizalica onda!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#275 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 02 April 2020 - 02:02 AM

(link) (link)


  • 0

#276 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 06 April 2020 - 12:29 PM

U lidlu crivit stalak za servisiranje i alat kofer su na akciji
  • 0

#277 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 06 April 2020 - 04:09 PM

Ima dosta bici stvari na akciji, samo sto u Nisu nema naocara, a rukavice su se razgrabile. Ima alat, stalak, sedista, pumpa, kacige...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#278 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 06 April 2020 - 04:16 PM

Ima dosta bici stvari na akciji, samo sto u Nisu nema naocara, a rukavice su se razgrabile. Ima alat, stalak, sedista, pumpa, kacige...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ima stalak? Razmisljam da ga uzmem pa proveravam da li ima u Nisu ili Leskovcu?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#279 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 06 April 2020 - 04:50 PM

Na šta se kači bicikl, na šticnu ili šipku ili može na oboje?
  • 0

#280 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 06 April 2020 - 05:02 PM

Stalak ima, bar je bilo oko podne dosta komada...
https://www.lidl.rs/...a-bicikl/p17172

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika