Jump to content


Fotografije

Tema za jeftine/dobre prilike


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
726 odgovora na ovu temu

#481 iggy

iggy
  • Members
  • PipPip
  • 50 posts

Postavljeno 29 November 2020 - 06:13 PM

Чистач ланца и мењача.
Наши су то мало још окитили и да је за подмазивање и одржавање, али се не бих кладио у тај део описа, а иначе спреј јесте за бицикл.
  • 0

#482 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 29 November 2020 - 06:16 PM

 

Ne znam zasigurno, ali deluje kao nesto poput WD-40...


  • 0

#483 iggy

iggy
  • Members
  • PipPip
  • 50 posts

Postavljeno 29 November 2020 - 06:31 PM

Знам да сам пазарио Мотипов тефлонски спреј од 750мл за нешто типа до 600 динара (550-560) у Блоку 44, пре годину и по отприлике. То је радња ауто делова и опреме која се налази у комплексу ТЦ код пијаце, гледа на Дом здравља и буквално је насупрот једног бочног улаза у ДЗ, али јој не знам име. Мислим да цену нису подизали од тада.
Не знам да ли има повољнијег односа у смислу цена по мл.

Тек данас сам погледао боцу тефлона и у питању је количина од 500мл, а не 750мл како сам написао и био убеђен да је количина. Извињавам се на грешци.
  • 0

#484 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 30 November 2020 - 01:28 AM

Odlicne  blutut slusalice za telefon za jeftine novce. Ja sam uzeo pre tri meseca  bila akcija 999din. Sada sam uzeo jos jedne zato sto sam zadovoljan, baterija traje oko 6h . Ima samo osnovni glas-power on,i power off, ostalo je zvucni signal. Moze se zvati direktno preko slusalica zadnji br. na tel.Kvalitet zvuka odlican za te novce,ja imam i Origem HS-1 koje su dosta skuplje preko 4000din bat isto traje 6 sati a zvuk ako je samo  30% kvlitetniji,ali kada se stalno slusa muzika to se i ne primeti.

 

znaci  za sve svi koji vole da slusaju muziku kada voze bicikl -klik

 

Hvala. Naručujem ih i javljam utiske.


  • 0

#485 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 30 November 2020 - 07:43 AM

 Slobodno me pitaj  ako nesto ne razumes,ja sam prezadovoljan 2 god. je garancija.

 

Za sve one koji misle da blutut slusalice emituju zracenje,dovoljno je da se kaze da je nijihovo zracenje 1000 puta slabije od telefona.

 

Ukoliko ne budu htele da se ukljuce  ako budes zelela da ih probas u prodavnici,ne brini i ja sam imao taj problem,baterija se ispraznila.odnesi kuci i napuni bat.


  • 1

#486 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 30 November 2020 - 11:57 AM

Ja ne bi smeo držati slušalice dok vozim drumom ne uzimajući u obzir što je i zabranjeno imati obe slušalice na/u ušima u saobraćaju. Koristim telefon koji mi je na kormalnu svakako zbog parametara vožnje i ima stereo zvučnike i lepo se čuju.

@...
Kada perem lanac petrolejem ne ispiram ga sapunicom već blago toplom vodom ili hladnom, svejedno.
  • 1

#487 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 November 2020 - 01:11 PM

Тек данас сам погледао боцу тефлона и у питању је количина од 500мл, а не 750мл како сам написао и био убеђен да је количина. Извињавам се на грешци.

Vidim na netu da po radnjama imaju Motip od 500ml. Ja sam prošle godine početkom proleća kupio Motip od 750ml za 690 din i evo ga pri kraju. Ima ga možda za još jedno prskanje.
Sad je svuda 500ml.. izgleda da su promenili pakovanje, tj smanjili za trećinu.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#488 iggy

iggy
  • Members
  • PipPip
  • 50 posts

Postavljeno 30 November 2020 - 01:18 PM

Vidim na netu da po radnjama imaju Motip od 500ml. Ja sam prošle godine početkom proleća kupio Motip od 750ml za 690 din i evo ga pri kraju. Ima ga možda za još jedno prskanje.
Sad je svuda 500ml.. izgleda da su promenili pakovanje, tj smanjili za trećinu.

Овај мој је од старта био 500мл и коштао испод 600 динара и тада... Али никако да га потрошим.
  • 0

#489 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 30 November 2020 - 01:20 PM

Kako vam se pokazao za podmazivanje lanca, jeste li zadovoljni? Da li ga uzimati.
  • 0

#490 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 November 2020 - 02:27 PM

Kako vam se pokazao za podmazivanje lanca, jeste li zadovoljni? Da li ga uzimati.


Ovo mi je već treća boca. Navikao na njega pa ne menjam. Nakon podmazivanja najbolje je ostaviti sat- dva da se osuši. Mislim da je tako veći učinak a i dugotrajnije.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#491 iggy

iggy
  • Members
  • PipPip
  • 50 posts

Postavljeno 30 November 2020 - 02:37 PM

По мени сасвим добра варијанта једино имам утисак да се можда мало брже прља ланац, у ствари брже потамни, али ланац је подмазан и добро реагује у вожњи. Такав је мој утисак.
  • 0

#492 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 30 November 2020 - 02:53 PM

Nešto mi se svidja i izgleda mi lakše to prskanje na pinove nego da kapam 108 puta ;) svaki put


  • 0

#493 iggy

iggy
  • Members
  • PipPip
  • 50 posts

Postavljeno 30 November 2020 - 02:56 PM

Како да ти саопштим а да те не разочарам... Ја свеједно прснем тих неких 108 пута на сваку карику па му дође као да сам капао, једино ако тај спреј боље зађе у спојеве, то ми је утеха.
  • 0

#494 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 30 November 2020 - 04:32 PM

Lanac - izgleda da je posle točka a tik uz internet jedno od najvećih ljudskih dostignuća Bem ti sunce, koliko postova oko podmazivanja i čišćenja lanca, oko zapremina bočica i 50 dindži više ili manje. U početku i pratio diskusiju , na vreme odustao i sada mi i šinu na kapiji i lanac na bajku podmazuje Castrol (ostatak od zamene ulja na Hondi ) . A ukoliko bi uz podmazivanja dodali i istezanje lanca i teoriju o tome da li je 0,1mm više ili manje znak za zamenu lanca (imamo i takav threed koji uključuje i ozbiljne proračune i formule), onda nema sumnje da je lanac ozbiljna raketna nauka .

- "zdravo, šta si radio danas?"
- "ništa posebno, malo pisao o lancu, malo vozio bajs i prođe dan"

Ne zamerite, samo razmišljanje jednog pravog bici amatera

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 9

#495 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 30 November 2020 - 08:22 PM

@iggy,
ostajem onda na tečnom Weldtite TF2 iz PB :)
Hvala
  • 0

#496 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 01 December 2020 - 02:23 AM

 Slobodno me pitaj  ako nesto ne razumes,ja sam prezadovoljan 2 god. je garancija.

 

Za sve one koji misle da blutut slusalice emituju zracenje,dovoljno je da se kaze da je nijihovo zracenje 1000 puta slabije od telefona.

 

Ukoliko ne budu htele da se ukljuce  ako budes zelela da ih probas u prodavnici,ne brini i ja sam imao taj problem,baterija se ispraznila.odnesi kuci i napuni bat.

 

Hvala Vam puno. Vidim da su sad 890 din. u WinWin-u.


  • 0

#497 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 01 December 2020 - 02:24 AM

Ja ne bi smeo držati slušalice dok vozim drumom ne uzimajući u obzir što je i zabranjeno imati obe slušalice na/u ušima u saobraćaju. Koristim telefon koji mi je na kormalnu svakako zbog parametara vožnje i ima stereo zvučnike i lepo se čuju.

@...
Kada perem lanac petrolejem ne ispiram ga sapunicom već blago toplom vodom ili hladnom, svejedno.

 

Dobra ideja za teleon na kormanu. Hvala. Nije mi palo na pamet. Ne vozim drumom ali u svakom slucaju je lepo resenje. Mada cu svejedno kupiti butut slusalice sto je mirek200 preporucio. Povoljne su i verujem da se lepo cuju.


  • 0

#498 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 01 December 2020 - 02:29 AM

Hvala. Naručujem ih i javljam utiske.

 

 Slobodno me pitaj  ako nesto ne razumes,ja sam prezadovoljan 2 god. je garancija.

 

Za sve one koji misle da blutut slusalice emituju zracenje,dovoljno je da se kaze da je nijihovo zracenje 1000 puta slabije od telefona.

 

Ukoliko ne budu htele da se ukljuce  ako budes zelela da ih probas u prodavnici,ne brini i ja sam imao taj problem,baterija se ispraznila.odnesi kuci i napuni bat.

 

U stvari, zanima me da li imaju mikrofon u sebi, odnosno mogu li da se javim kad zvoni telefon i tako razgovaram?


  • 0

#499 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 01 December 2020 - 05:26 AM

Suncokret@

 Moze se zvati direktno preko slusalica zadnji br. na tel.

Mislim da sam rekao. Sve blutut slusalice imaju mikrofon u sebi. Znaci zadnji ili omiljeni broj zoves sa dva srednja klika. Odgovaras  na poziv sa jednim srednjim klikom. Mp3 plejer automatski ukljucujes sa jednim dugim klikom na krajnem tasteru. gasis sa dugim klikom na srednjem tasteru. Pesme na Mp3 plejeru gore dole prebacujes dugim pritiskom na gornjem i donjem tasteru. Sve sto ti treba koristis pomoocu 3 tastera,telefon ti u sustini i nije potreban stavis ga negde u dzep.ili na volan ,a to je dobro u toku voznje,ne smanjuje ti telefon opreznost, a ni slusalice, jer normalno ne cepas max,nego onako diskretno  na uvce.

 

+ sto smanjuju zvuk prolazecih vozila,taj Doplerov efekat bas iritira. Zato je i nemoguce slusati direktno muziku sa telefona,prilikom vozne,mislim moguce je ali ako vise od pola pesme ne cujes,nema smisla ni pustati muziku.ZAkon!!! Ha,Ha. mislim sta reci,moze covek samo da se nasmeje.

 

A i one slusalice na jednom uvetu,to je za razgovor,muzika kada  i ako neko slusa to je kao da si pijan,vrti u glavi. 

 

Ja napr. telefon drzim na ramu tamo sam napravio nosac,i dopunjavam ga u toku voznje sa dinamom na biciklu jer slusam uglavnom muziku sa NET-a konkretno-RItam srca- ali to dosta trosi bateriju.NET+blutut.Ali sam blutut relativno malo trosi -resurse  :grin:


  • 0

#500 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 01 December 2020 - 07:49 AM

Zakon ne u smislu da će te neko zaustaviti i kazniti već da je to neko (nismo mi) napisao iz bezbednosnih razloga.
A u smislu zakona (kad ga već pominjemo) može da bude otežavajuća okolnost za ne daj Bože nekog neželjenog događaja. Ali svejedno to neka ostane marginalno pitanje, prosto stari sam drumski vozač pa se uplašim kad god vidim nekog (početnika) sa obe slušalice na putu (drumu) pa rekoh da napomenem ako je u pitanju manje iskusan kolega/nica pa ko kako hoće :)
To da, u gustom saobraćaju ne čuje se dovoljno muzika ali mi sa drumašima izbegavamo takva mesta već više volimo otvoren put.
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika