Jump to content


Fotografije

Tema za jeftine/dobre prilike


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
726 odgovora na ovu temu

#441 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 November 2020 - 09:38 PM

Pošto sam upravo shvatio da ovo nije tema o lancu izvinjavam se na tekstu, ali sam odgovor već napisao pa mi je žao da ga brišem (jer je naravno ekstra bistar i pametan)

 

Imam jedno kilo i po tog Sgrasso-a, i kilo Testerola, kao i staklenu teglu i plastični kontejer. Skinem lanac i stavim ga u staklenu teglu sa Sgrassoom, par puta se to promućka i promeni, ostavi preko noći da se napati jer treba da nauči da život nije ni lak ni fer a i ja hoću da se naspavam. Onda se ispere vodom jedno 46 puta, pa se lepo stavi u plastični kontejner sa jedno 150ml Testerola, pa se mućka i ostavi preko noći da se krčka na TA peći i da ulje, čak i ako ne želi, uđe svuda gde treba. Kada dođem sa posla, izvadim lanac iz kontejnera i otpevam mu jednu-dve serenade ili 'bemtimater šansone, onda ga bućnem u isto to ulje na još sat vremena čisto da ne pomisli da se zajebavam, i onda ga izvadim, obrišem i vratim ga na bajs. Od tog momenta ga zovem Đorđe a on ako mu se ne sviđa neka pukne kupiću drugi ko mu j. mater.

 

To radim par puta godišnje, ne češće. Vlažna maramica i neko od više vrsta ulja je sve što koristim.


  • 4

#442 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 04 November 2020 - 10:49 PM

Ne znam koliko je dobra/jeftina prilika, evo ovo koristim godinama, preko noći kad se osuši posle nanesem ovaj ravenol offroad sprej iz 2x sa sušenjem papirnim kuhinjskim ubrusom između sve što je višak.

https://www.ravenol....noel-road-spray

 

 


  • 0

#443 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 November 2020 - 07:40 AM

Ne znam što ne koristite Akru umesto tih fenseraja.

Akra ili Famin.. svejedno jer je i jedno i drugo jedno te isto.
Ja uzimam Akru jer je već u boci sa raspršivačem. Ima je na NIS pumpama, sitna oara.. oko 400 din/750ml.
Podmazivanje Motip teflon sprejem.. velika boca od 750ml je oko 700din i traje prosečno 1,5 godinu. Nakon prskanja lanca sa teflon sprejem treba ostaviti bar pola satadase ulje osuši jer je tako postojanije.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#444 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 05 November 2020 - 09:37 AM

Za ciscenje/odmascivanje lanca koristim i preporucujem Famin. Nije fensi kao ovaj kliner iz linde, ali je oko 500 kinti, vrlo efikasan, a traje 5+ godina...
 
460_20181030135610188.jpg

Где ово може да се поручи? Такође сам покушавао да нађем белу маст од истог произвођача и нисам успео?
  • 0

#445 StivenBre

StivenBre
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts
  • LocationBor

Postavljeno 05 November 2020 - 09:40 AM

https://fam.co.rs/ar...raca/famin.html

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
  • 0

#446 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 05 November 2020 - 09:40 AM

1+ за Аксел Зграсо. Добро чисти прљаве и замашћене делове
  • 0

#447 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 05 November 2020 - 09:45 AM

https://fam.co.rs/ar...raca/famin.html
Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Не може да се поручи са њиховог сајта, или бар ја не успевам. Као да треба неки налог правног лица.
  • 0

#448 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 05 November 2020 - 11:55 PM

Где ово може да се поручи? Такође сам покушавао да нађем белу маст од истог произвођача и нисам успео?

 

https://www.kupujemp...er_id=911618451

 

https://www.automate...iUrl=/undefined


  • 0

#449 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 16 November 2020 - 09:29 AM

Najjeftinija a možda najbolja stvar za čišćenje lanca i dalje ostaje benzin i posle toga uljani razređivač. Ovo je za onog ko ima kuću, garažu i/ili mogućnost da ovo čišćenje izvede napolju. Ima na YouTube lik (Australijanac, Ozzy nešto ime kanala) koji pravi svoje podmazujuće sredstvo. Meša petrolej (koji se koristi za sveće) i PTFE prah. Tu smesu zagreje do topljenja petroleja a ona u nju potapa lanac.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#450 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 16 November 2020 - 09:56 AM

Sada mi nesto ne stima. Sta se za svece koristi ?-petrolej?. Petrolej je tecan ,ja koliko znam vosak se koristi za svece, a petrolej,kerozin ,dizel,uljani reazredjivac nekako mu dodje na isto, petrolej se nekada kupovao na litre za petrolejske lampe kada nema struje. Ne znam a verujem ni mnogi-sta je PTFE-prah?. I zasto je vazno prvo oprati u benzinu lanac a posle toga  u uljnom razredjivacu ?. Ima tu neceg,jer svi mi trazimo carobnu formulu da podmazemo lanac da bude isto kao fabricki posle pranja. Verovatno tu vosak igra neku ulogu.

 

Ja imam kuci pcelarski vosak za zaceljivanje odsecenih grana ,pa razmisljam koliko bih njega mogao da iskoristim za podmazivanje lanca sa cime bi mogao da se pomesa?,i da li neko ima iskustva sa tim?


  • 0

#451 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 16 November 2020 - 10:08 AM

Mislio sam benzin je na prvom mestu a posle uljani razređivač u odnosu cena/količina/lakoća nabavke. PTFE je prah koji se koristi za teflonske tiganje i isto se koristi za suvo podmazivanje ležajeva. Prah se moža naći na E-bay u za malu količinu novca. Sigurno može i ovako ali ne znam gde ga treba tražiti.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#452 StivenBre

StivenBre
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts
  • LocationBor

Postavljeno 16 November 2020 - 10:36 AM

Sada mi nesto ne stima. Sta se za svece koristi ?-petrolej?. Petrolej je tecan ,ja koliko znam vosak se koristi za svece, a petrolej,kerozin ,dizel,uljani reazredjivac nekako mu dodje na isto, petrolej se nekada kupovao na litre za petrolejske lampe kada nema struje. Ne znam a verujem ni mnogi-sta je PTFE-prah?. I zasto je vazno prvo oprati u benzinu lanac a posle toga u uljnom razredjivacu ?. Ima tu neceg,jer svi mi trazimo carobnu formulu da podmazemo lanac da bude isto kao fabricki posle pranja. Verovatno tu vosak igra neku ulogu.

Ja imam kuci pcelarski vosak za zaceljivanje odsecenih grana ,pa razmisljam koliko bih njega mogao da iskoristim za podmazivanje lanca sa cime bi mogao da se pomesa?,i da li neko ima iskustva sa tim?

PTFE-Politetrafluoretilen poznatiji kao teflon

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
  • 0

#453 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 16 November 2020 - 11:19 AM

Benzin je veoma lako zapaljiv.
Dizel jeste nešto masniji, ali je puno manje zapaljiv, a isto dosta dobro čisti (a jeftiniji je od uljanog razređivača).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#454 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 16 November 2020 - 12:22 PM

A jel probao neko onaj biorazgradivi zeleni na bazi limuna čistač za kupatila na prskanje frosch protiv kamenca?

Eto recimo jeftina i sjajna stvar i za lanac i za okolinu.... ima u DMu... ;)


  • 0

#455 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 16 November 2020 - 01:10 PM

Kupio ja frosch u prahu za zagusene cevi, ne znam koliko je ekoloski bio ali veceg otrova nisam udahnuo u skorije vreme. A ja kao birao mora da je kvalitetno zato sto je nemacko. Da li treba da pomenem da nije odcepio cev. Posle zvao vodoinstalatera sa sajlom, ni on nista vidljivo nije izvukao sa sajlom ali je bar otcepio. Nevezano sa ovim frosch, kupio valjda Premia odmascivac u Maxi do tada koristio Axel Sgrasso vidim ovaj Premia iste boje a jeftiniji pa reko da probam, veceg otrova po pluca nisam udahnuo u skorije vreme, od tada ne eksperimentisem, samo koristim Axel Sgrasso.


  • 0

#456 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 16 November 2020 - 01:28 PM

Frosch za ribanje keramičke ploče je dosta dobar.

Za sudove - više volim Feri, ali OK je.

Nisam probao za lanac (a ovaj post može da se prebaci komotno na ana.rs forum  n2:hahaha    ).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#457 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 16 November 2020 - 01:37 PM

Ima na YouTube lik (Australijanac, Ozzy nešto ime kanala) koji pravi svoje podmazujuće sredstvo. Meša petrolej (koji se koristi za sveće) i PTFE prah. Tu smesu zagreje do topljenja petroleja a ona u nju potapa lanac.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Nisi možda hteo da kažeš "parafin" umesto "petrolej"?


  • 2

#458 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 16 November 2020 - 01:42 PM

@BikeGremlin  "a ovaj post može da se prebaci komotno na ana.rs forum"

Ne moze, tamo su zene ovde muskarci. Jel' ima neko tirkizno roze lak za nokte, treba mi da malo popravim ram, oljustila mi se boja na jednom mestu :)


  • 1

#459 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 16 November 2020 - 01:50 PM

Nisi možda hteo da kažeš "parafin" umesto "petrolej"?

Da, moja greška, parafinske sveće.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#460 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 16 November 2020 - 05:36 PM

Pa i petrolej se koristi za pranje lanca, mrtva trka sa gorivima a nešto manja cena ali je mnogo čistije za rad.

Pomešati petrolej i Akru u onu plavu mašinicu (sa Alija za par €) i tri puta preprati i to je sasvim dovoljno.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika