Kasa 36. u petoj etapi trke „Oko Turske“

Četvrtak, 28. april 2011

U najdužoj, petoj etapi trke „Oko Turske“ („Predsednička trka“, kategorija 2.HC) od 219 kilometra od Denizlija to Fetije, srpski biciklista Gabor Kasa član subotičkog Spartaka koji vozi za tursku Manisa spor, osvojio je 32. mesto sa 11,55 minuta slabijim vremenom od pobednika Matea Rabotinija (Italija,Farnese vini).

Rabotini je pobedio u izuzetnom sprintu posle 5:51,25 časova vožnje (prosek 37,3 km na čas), pretekavši za točak Aleksandra Efemkina (Rusija, Tim tajp uan). Treće mesto osvojio je, odsprintavši grupu od šestorice biciklista, Enriko Magazini (Italija, Lampre) sa tri sekunde zaostatka. U Kasinoj grupi bilo je 97 biciklista, a stigli su u vremenu 11.

Vođstvo je preuzeo Amerikanac Tomas Peterson (Garmin), koji je etapu završio na četvrtom mestu, i sada vodi sa 22:49,11 časova. Drugi je Kameron Vurf (Australija, Likvigas) sa 27 sekundi slabijim vremenom, a treći je Efemkin sa 29 sekundi zaostatka. Kasa je 109. u konkurenciji 147 biciklista, koliko ih ostalo u karavnu, sa 1:02,48 časova zaostatka. Šesta etapa je Fetije – Finike 184 km.