Ivan Stević odustao na SP, titula Marku Kevendišu

Ponedeljak, 26. septembar 2011

Ivan Stević, srpski reprezentativac, član ekipe Partizan Pauer muv, startovao je povređen (lakat i koleno) u trci za elitu na Šampionatu sveta u drumskoj trci u Kopenhagenu i odustao.

Titulu je osvojio 26 – godišnji britanski sprinter Mark Kevendiš, član profi tima HTC (SAD) prešavši stazu od 266 km (17 krugova) za 5:40,27 časova.  U sprintu grupe od 82 vozača drugo mesto pripalo je Metju Harliju Gosu (Australija) a treće Andreu Grejpelu (Nemačka).

Kevendiš je ove godine pobedio u prvoj, sedmoj, 11. i 15. etapi na Turu i bio drugi u desetoj etapi, a na Điru je slavio u prvoj i desetoj etapi i bio je drugi u drugoj. Pobeđivao je u etapama i na trci u Omanu (jedna), Oko Britanije (tri) a slavio je i u jednodnevnoj trci ekstra kategorije Šeldeprijs u Nemačkoj.