Borisavljević 48. u trećoj etapi u Istri

Nedelja, 24. april 2011

Juniorski reprezentativac Srbije Miloš Borisavljević, zauzeo je 48. mesto u trećoj etapi trke Svetskog kupa nacija za juniore „Kroz Istru“ u dužini od 115 km od Vrsara do Pule.

U generalnom plasmanu najbolji je od srpskih reprezentativaca, koje je vodio Saša Gajičić selektor mlađih kategorija, bio je Uroš Jovanović na 39. mestu.

- U ovoj etapi, srpski juniori su bili veoma borbeni – kaže Gajičić.- Aleksa Veličković, koje je u prve dve etape imao dva teška kvara na biciklu, bio je skoro 40 kilometra u begu sa još četvoricom biciklista i imali su najviše 35 sekundi prednosti. Ulovljeni su i sprint velike grupe odlučio je pobednika. Đorđe Stevanović je na brdskom cilju na 80. kilometru osvojio drugo mesto. Ova kokurencija, mogu slobodno da kežem, svetska, pokazala nam je gde smo trenutno i da moramo još mnogo da radimo...

Treću, poslednju, etapu obeležio je masovan sprint 77 biciklista. Pobedio je Nikolo Bonifacio (Italija) prešavši stazu od 115 km za 2:45,47 časova (prosek 41,6 km na čas). Norvežanin Kristfer Skjerpig stigao drugi, a Francuz Joan Verardo treći. Plasman srpskih biciklsta u etapi: 48. Miloš Borisavljević, 60. Uroš Jovanović, 65. Aleksa Veličković, 73. Marko Danilović – svi u vremenu prvog, 86. Đorđe Stevanović + 33 skunde zaostatka itd. Nije startovao Lazar Jovanović.

U generalnom plasmanu žutu majicu osvojio je pobednik prve i druge etape Rus Aleksej Ribalkin u vremenu 7:24,12 časova. Drugi je Matej Mohorič (Slovenija) sa 53 sekunde zaostatka a trećio Magnus Kort Nilsen (Danska) sa 1,02 minuta slabijim vremenom. Plasman srpskih biciklista na kraju trke: 39. Uroš Jovanović + 3,13, 84. Borisavljević + 20,46, 85. Stevanović + 21,01, 90. Danilovič + 28,34, 93. Veličković + 35,55 minuta zaostatka. Trku je završio 101 junior.