Trofej sajamskih gradova

Ponedeljak, 20. maj 2013

Tradicionalna 14. po redu međunarodna trka za mlađe kategorije „Trofej sajamskih gradova“ u organizaciji kluba Velo i Biciklističkog saveza Vojvodine počela je 18. maja u Novom Sadu.

Na start kružne trke oko Spensa izašlo je 84 vozača, a posle 80 kilometara (40 krugova) slavio je Poljak Adam Tružinski u vremenu 1:55,13. Postolje su popunili još sunarodnik pobednika Adam Bebenek i Hrvat Tim Zubanović. Najbolje plasirani srpski vozač bio je Dušan Kalaba iz Partizana koji je u sprintu izborio peto mesto.

Na drugom delu 14. međunarodne trke za juniore i kadete „Trofej sajamskih gradova“ Milan Bogdanović iz niškog Železničara – MBN zauzeo je najniži stepenik pobedničkog postolja.

Posle 84 kilometara oko Petrovaradina u Novom Sadu (20 krugova od 4,2 km) slavio je kao i prethodnog dana Poljak Adam Tružinski (Silezian Sajkling Tim) u vremenu 2:22,33 sekunde, oko tri minuta ispred sunarodnika i kolege iz ekipe Adama Bebeneka.

Već u četvrtom krugu, izdvojili su se iz grupe pobednik i Bogdanović. Poljak je vozio sa oko dva minuta prednosti u odnosu na Milana, dok je biciklista Železničara bežao karavanu šezdesetak sekundi. Napao je Bebenek u poslednjem krugu i uspeo da pretekne našeg vozača nedaleko od cilja.