Stević na kraju treći u Rumuniji

Subota, 6. jul 2013

Ivan Stević, pobednik trke „Kroz Srbiju“ 2011. i 2013. biciklista rumunskog Tušnada, srpski olimpijac zauzeo je treće mesto u generalnom plasmanu 50. trke „Oko Rumunje“ sa 15 sekundi zaostatka iza pobednika Ukrajinca Valeri Butsa (Kols). Drugo mesto sa 14 sekundi slabijim vremenom pripalo je Ukrajincu iz Kolsa Mihailu Kononenku.

Na 74. mesto plasirao se mladi srpski biciklista iz CCN Metalca Marko Stanković sa 11,39 minuta zaostatka. Vozio je kao gost u bugarskom Hemusu iz Trojana.

Poslednja, šesta etapa, Buzau – Bukurešt je otkazana zbog oluje. Stević je bio drugi u trećoj etapi, imao je još dva peta i dva sedma mesta.

Trka „Oko Rumunije“ bodovana je za Evropa tur u kategoriji 2.2 i Stević je za treće mesto u generalnom plasmanu dobio 16 bodova i za drugo mesto u etapi pet. Trenuto je 51. na rang listi sa 109 poena, a pre trke „Kroz Srbiju“ bio je 372! Po 40 bodova dobio je za pobede na trci „Kroz Srbiju“ i na Šampionatu Srbije u drumskoj vožnji, po šest bodova osvojio je za dva sedma mesta na trkama kategorije 1.2 „Beograd – Čačak“ i „Banjaluka – Beograd“, pet bodova je dobio za drugo mesto u trećoj etapi na „Kroz Srbiju“, po dva boda pripala su mu za treća mesta u trećoj i četvrtoj etapi na „Kroz Srbiju“ i za dva dana u žutoj majci nagrađen je sa osam bodova.