Prvenstvo Srbije u terenskom triatlonu

Utorak, 5. jun 2012
Prvenstvo Srbije u terenskom triatlonu U subotu 2. Juna 2012. godine, Triatlon klub Tamiš je nastupio na Prvenstvu Srbije u terenskom triatlonu koje je održano u Kragujevcu. Domaćin i organizator trke, Klub ekstremnih sportova iz Kragujevca i ovoga puta je bio na visini zadatka i u punoj meri iskoristio prirodne pogodnosti koje jezero u Šumaricama i okolni teren pružaju za organizaciju takmičenja ovog tipa.

Na programu Prvenstva Srbije u terenskom triatlonu bile su dve trke, trka školaraca i rekreativaca na 200 m plivanja, 4.5 km vožnje bicikla i 1 km trčanja, kao i trka u aposlutnoj, juniorskoj i veteranskoj konkurenciji na 500 m plivanja, 9 km vožnje bicikla i 3 km trčanja. U trci školaraca trijumfovao je član TK Tamiš Ivan Novoselac, ispred klupskog kolege Uroša Jovanova i Lazara Dedića, člana TK Sprint iz Sombora. U konkurenciji devojčica prvo mesto je osvojila Iva Pažin, članica beogradskog TK 4Me.

Stariji triatlonci su trku započeli sa 500 plivanja u prelepom šumaričkom jezeru, plivajući jedan krug u mirnoj i relativno toploj vodi (19.5C).

Usledila je vožnja na izazovnoj i tehnički zahtevnoj biciklističkoj stazi koja je tokom godina postala zaštitni znak Kragujevačkog terenskog triatlona. Domaći takmičar, Strahinja Trakić je nakon izjednačenog plivanja sa Takmičarima TK Tamiš Ivačkovićem, Stojsavljevićem i Koraćem, stekao prednost od dvadesetak sekundi.

Trčanje na valovitoj stazi i sunce bili su finalni test izdržljivosti i odlučnosti učesnika ovog nadmetanja.

Strahinja trakić, član Kluba ekstrmnih sportova iz Kragujevca je odličnim trčanjem uspeo da zadrži prednost stečenu tokom vožnje bicikla i da po drugi put, nakon pobede 2010. godine, trijumfuje na Prvenstvu Srbije u terenskom triatlonu. Drugo i treće mesto osvojili su članovi TK Tamiš Vladimir stojsavljević i Nemanja Korać. U konkurenciji dama prvo mesto je osvojila Sladjana Jovanović, članica TK 4Me ispred Sonje Savić, članice TK Požarevac. Prvo mesto u konkurenciji juniora osvojio je Petar Ivačković, član TK Tamiš, drugo Bogdan Tomin član novosadskog Dynamica, dok se na treće mesto plasirao Danilo Jovanović, takođe član TK Tamiš. U konkurenicji veterana prva tri mesta osvojili su Dejan Milivojević (TK Bor), Dragiša Mladenović (TK Zaječar) i Jovan Crnogorac (TK 4Me).