Nikica Atlagić 'cybernck' šampion BIH za 2013

Nedelja, 7. jul 2013

Nikica Atlagić, kolegama sa veb sajta poznat i kao 'cybernck', osvojio je titulu apsolutnog šampiona BiH u drumskoj vožnji i u vožnji na hronometar za 2013. godinu u kategoriji Seniori Elite. Nikica je vozio za biciklistički kluba BSK Banja Luka.

Nikica je najpre osvojio prvo mesto u trci na hronometar voženoj krajem juna na poznatom automotodromu “Zalužani” kod Banja Luke.

On je tom prilikom postavio novi brzinski rekord na ovoj stazi i trku završio sa 2 minuta i 5 sekundi prednosti u odnosu na drugoplasiranog!

Nakon toga, Nikica je pobedio i u drumskoj trci voženoj na zahtevnoj i brdovitoj stazi Bužim – Velika Kladuša – Cazin – Bužim, u dužini od 93 kilometra. On je napravio beg već na dvadeset kilometara od cilja. Od tada ja samo povećavao prednost da bi do titule apsolutnog šampiona BiH u drumskom biciklizmu došao solo prolaskom kroz cilj, sa 2 minuta i 20 sekundi prednosti u odnosu na drugoplasiranog vozača.

Nikicine priče možete čitati i na forumu i to priču o sklapanju Kovjanic Custom bicikla kao i novu priču koju je započeo a tiče se nove mašine, Scott CubeR1.