Jovana Crnogorac deseta posle maratona na Kipru

Subota, 2. mart 2013

Najteži deo etapne trke ekstra kategorije u Maheras brdima Jovana Crnogorac podnela je junački. Posle 13 mesta na hronometru prethodnog dana,  naša najbolja biciklistkinja zauzela je sjajnu 10. poziciju u Maratonu (41 km vožnje) voženom drugog dana druge runde MTB Sanšajn kupa na Kipru.

Na nadmetanju u kojem je slavila prekaljena Marian Vos, olimpijska šampionka na drumu iz Londona, ali i višestruka svetska prvakinja kako „na asfaltu“ tako i u ciklo – krosu, dvadeset jednu godinu staroj Jovani prioritet je bio da se na dva točka obračunava sa devojkama koje pripadaju „U23“ kategoriji. Crnogorac se ravnopravno nosila sa Jolandom Nef, aktuelnom planetarnom prvakinjom u konkurenciji devojaka mlađih od 23 godine, a trku je završila ispred vicešampionke Jane Belomojne iz Ukrajine.

- Osećala sam se odlično od starta i izuzetno sam jako vozila. Sve do prve tehničke zone, nekih 50 minuta od početka trke, bila sam u grupi vodećih. Na poslednjem spustu sam pala, pa izgubila oko 30 sekundi, ali kako je do cilja ostalo pet kilometara uspela sam da sačuvam deseto mesto – objasnila je Jovana.

Zadovoljan kako je srpska prvakinja u mauntina bajku, na drumu i u ciklo – krosu, započela sezonu, Nemanja Vajs veruje da će Jovana potvrditi sjajnu formu i na današnjoj, poslednjoj etapi u Maheras brdima. Reč je o klasičnoj trci u kros – kantri olimpijskoj disciplini.

- Iz dana u dan Jovana ima sve više samopouzdanja. Odlično vlada novim bajkom koji je dobila od Oranž Mankija, britanske kontinentalne ekipe sa kojom je nedavno potpisala ugovor. Nadam se dobrim rezultatima i na trkama koje slede u Izraelu – zaključio je Vajs.