Jovana 24. na Svetskom kupu u Češkoj

Utorak, 28. maj 2013

Bolji rezultat nego prethodne nedelje u Nemačkoj, Jovana Crnogorac ostvarila je u Češkoj tokom druge runde Svetskog kupa u kros – kantri olimpijskoj disciplini. Najbolja srpska biciklistkinja koja vozi za britanski kontinentalni tim Oranž Manki bila je 24. u konkurenciji 45 dama mlađih od 23 godine.

Slavila je Švajcarkinja Andrea Valdis (Tim Kolnago) u vremenu 1:14,54, ispred Austrijanke Rebeke Henderson (Trek Faktori Rejsing), aktuelne predvodnice generalnog plasmana u Kupu, sporije 44 sekunde. Šampionka Srbije u mauntin bajku, na drumu i u ciklo - krosu upisala je zaostatak od 11 minuta i 20 sekundi u odnosu na pobednicu.

- Na startu, Jovana je bila odlična i prvi krug završila među deset najboljih. Koliko god, međutim, da je dobro išla na brdu, duplo je vremena gubila na spustu. Staza je bila mnogo mokra, na kamenju je užasno klizalo, i nije mogla da se opusti. Biće bolje! – komentarisao je Nemanja Vajs, selektor MTB reprezentacije.

Jovana će sad da se fokusira na Evropsko prvenstvo koje se održava u Švajcarskoj od 20. do 23. juna.

Napredak je u odnosu na Nemačku ostvario i junior Aleksandar Roman. Biciklista Jednote iz Šida vozio se u grupi vozača oko 70 mesta, za razliku od prošle trke gde je bio oko 120. Pre ulaska u poslednji krug, međutim, Romanu se zapetljao lanac i nije mogao da nastavi takmičenje, zbog čega je ostao bez plasmana.