Hasanoviću titula u eliti, Stefanović osvojio dve medalje na Šampionatu Srbije u vožnji na hronometar

Subota, 26. jun 2010

Biciklisti profi tima Partizan Srbija osvojili su tri titule na Šampionatu Srbije u vožnji na hronometar u Subtici, baš kao i takmičari kraljevačkog Metalca, a jedna je otiša u apatinski As...

Esad Hasanović, treći na nedavnoj trci „Kroz Srbiju“, pobedio je u konkurenciji elita i to ubedljivo jer je jedini je stazu od 30 kilometra prevezao ispod 40 minuta (39,29) dok je njegov klupski drug Nikola Stefanović, koji je prošlog vikenda pobedio na trci u Kruševcu, osvojio je dve medalje - u konkurenciji vozača do 23 godine je trijumfovao sa šest sekundi boljim vremenom od Milanka Petrovića iz Metalca i taj rezultat mu je bio dovoljan i za drugo mesto u konkurenciji elita iza Hasanovića. Milanko Petrović je bio treći u eliti i takođe osvojio dve medalje. Stefanović je lane u Nišu bio najbolji junior u vožnji na hronometar.

Najuspešnija dama bila je Jovana Krtinić iz apatinskog Asa koja je, tako, odbranila titulu iz Niša prošle godine. Juniorsku titulu je, što je prijatno  iznenađenje osvojio Filip Pavlović iz Partizan Srbija. U mlađim kategorijama sve tri zlatne medalje otišle su u kraljevački Metalac na radost trenera ovog kluba, inače selektora seniorske reprezentacije Srbije Radiše Čubrića: Miloš Borisavljević je najbolji kadet, Darko Devedžić najbrži mlađi kadet, a Jelena Erić je osvojila titulu kod juniorki!

Organizator Šampionata Srbije, na kome je učestvovalo oko 80 biciklista, bio je subotički Spartak, koji će u nedelju 27. juna biti domaćini i Šampionata Srbije u drumskoj vožnji. Krug je Štrosamjerova ulica (start i cilj) – Segedinski put - Palić – Bački Vinogradi - Male Pijace – Mali Pesak - Horgoš - Palić – Subotica. Start trke za elitu je u 11 časova i staza je 166 km, juniori startuju od 11,05 na stazi od 105 km, kadeti i žene u 11,10 (70 km) i mlađi kadeti u 11,15 na stazi od 38 km.

Na Šampionatu Srbije u Nišu 2009. najuspešniji senior bio je Ivan Stević iz Partizana, Jovana Krtinić (As, Apatin) je osvojila titulu za dame, Nikola Kozomara (Partizan) bio je najbolji junior, Uroš Jovanović iz aranđelovačke Šumadije najbrži kadet, do je kod mlađih kadeta zlatna medalja pripala Novici Saviću iz aranđelovačke Šumadije. Najbolju seniorsku i juniorsku ekipu imao je Partizan, kod kadeta najbolji je bio čačanski Borac.

Rezultati, Šampionat Srbije u vožnji na hronometar za 2010

elita, 30 km: 1. Esad Hasanović 39,29 minuta, 2. Nikola Stefenović (obojica „Partizan Srbija“) 40,22, 3. Milanko Petrović (Metalac) 40,28 itd.

Do 23 godine, ista staza: 1. Nikola Stefanović (Parizan) 40,22, 2. Milanko Petrović (Metalac) 40,28, 3. Gabor Kasa (Spartak, Subotica) 41,08 minuta itd.

Dame, 10 km: 1. Jovana Krtinić 15,08 minuta, 2. Ivana Mijučić (obe As, Apatin) 15,23, 3. Tamara Lahović (Spartak, Subotica) 15,51 minut itd.

Juniori, 20 km: 1 Filip Pavlović (Partizan Srbija) 27,17 minuta, 2. Đorđe Stevanović (Železničar MBN, Niš) 27,31, 3. Aleksa Veličković (Šumadija, Aranđelovac) 27,59 itd.

Kadeti, 10 km: 1. Miloš Borisavljević (Metalac) 14,22 minuta, 2. Stefan Stefanović (Borac) 14,30, 3. Luka Samardžić (Borac) 14,43 itd.

Juniorke, 5 km: 1. Jelena Erić (Metalac) 8,16 minuta, 2. Jovana Crnogorac 8,25, 3. Milica Rakić (obe BK Novi Sad) 9,58 itd.

Mlađi kadeti, 5 km: 1. Darko Devedžić (Metalac) 7,41 minut, 2. Nemanja Dugalić (Borac) 7,56, 3. Dario Nimčević (Spartak, Subotica) 8,05 minuta itd.